Kočíky z Poľska. Máte skúsenosť?

katulka1
13. aug 2007

Ahoj tehulky, nemáte niektorá skúsenosti s kočíkmi z Poľska?
Bola som tam vo štvrtok a majú úplne novú kolekciu, aj trojkolky, zdali sa mi kvalitné, len to neviem veľmi posúdiť. Napíšte ak máte skúsenosť.Ďakujem 😎

petika
4. apr 2009

Ahoj Onka, keď si z BB, tak chodíš cez Trstenú, tak by som to radšej menila tam, po ceste zbadáš takú veľkú tabuľu EXCHANGE je to v jednom malom obchodíku pri Coop Jednota, tam my dostávame kurz 4,58...zatiaľ to menej nebolo a oni sa riadia stále aktuálnym kurzom, tak to skús, tam máš ale zmenáreň na každom kúsku 😉 držím palce---- tiež som z BB ale tu to určite nemením =)

marcina
4. apr 2009

ahojte maminy, chcem sa opytat ktora z vas ma polsky kocik rambler nestor, ake su rozmery vanicky........neviem to nikde najst ani na samotnej internetovej adrese vyrobcu to nie je napisane

hrusticka77
6. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

onka
6. apr 2009

Ahojte, pridavam sa k tym, ktore dobre nakupili v Polsku. My sme tam kupili postielku z tvrdeho dreva s matracom - lepsim - kokos pena kokos a lepsi potah za nejakych 220 zl, V-max nam nukali sportak, vanicka s autosedackou najprv za 300 Eur a ked sme povedali, ze odchadzame, ze nam to da za 250 Eur. Pani mi k tomu ukazala aj papiere, zarucny list a tak. Na koniec sme ho vsak nekupili, chceli sme vidiet v obchode Maluszek ci maju Xlandery, lebo muzovi sa trochu ta V-max konstrukcia nepozdavala... nakupili sme aj kosielky na zapinanie, bodynko, ale uz neviem presne za kolko. Viem len, ze sa netreba hanbit a spytat na zlavu. Ja som si jednoducho pozerala viac kusov a potom som sa spytala, ze co ak zoberiem tieto 3 kusy, ci mi daju zlavu. A oni, ze hej, popripade povedali cenu napr. 48 zl a ja na to, ale 45 🙂 a oni, ze dobre. Tiez je pravda, ze ked platite zlotymi, tak to vyjde menej. My sme kupili vybavicku do postielky - maly vankusik, velky vankusik, perinka, obliecky, hniezdo a chcel za to 20 EUR, inak to stalo 80 zl. tiez sme kupili plachtu do postielky, detsku deku pre babatko. Co sa tyka veciciek tak su lacnejsie na trhu ako v obchode, ale zas v obchode mali perfektne supravy, straaaasne sa mi pacili a kedze sme dostali dotaciu od svokier 🙂 tak som kupila jednu supravicku - teplaciky, tricko s dlhym rukavom a mikinka za 69 zl., ale je to fakt take super. V obchode boli aj velmi mili predavaci a ochotni. Tam sme kupili aj sedacku na sedenie pre babatko. Ja som chcela tu, co sa da rozlozit aj na stolik a stolicku a vysla nas 149 zl. Je to ale ta vyssia, s vyssim operadielkom, ktore sa da aj nastavit do dvoch poloh. Ta nizsia - podobny typ, stal v obchode asi 90 zl. Plienka obycajna za 1,90 zl., zavinovacka sa dala kupit na trhu myslim za 18 az 20 zl, v obchode 22.90 zl. Ja som naozaj spokojna, aj ked s tym kocikom mi dilema ostava 😉
Prajem vsetkym dobre nakupy

zuz11
6. apr 2009

petra.s • Dnes o 10:39
Ahojte

neviete mi niekto poradit, do akeho mesta v Polsku sa oplati ist na nakupy detskej vybavicky a kocikov ? Myslim do obchodov, nie na trh. Vzhladom na kurz ich meny predpokladam, ze aj znackove kociky a vecicky tam budu lacnejsie. Dakujem moc

ivulik2 • 29tt • Dnes o 12:45
to maš jedno do ktoreho mesta pojdeš všade su obchody a obchodne domy ... aj v krosne maš trh a blizko su obchodiky my sme boli v saczi v obchodnom dome europa a potom sme vošli do maleho obchodika kde to bolo ešte lacnejšie a mali tam tiež značkove aj veci aj kočiky....

onka • 27tt • Dnes o 19:35
Ahoj pozri moju odpoved v teme kociky z Polska. Pisem tam aj o nakupe v obchode.

luciamo
8. apr 2009

Baby, poradte prosim kde kupit cam cortinu x3 za super cenu v nowom targu? Maluzsek nema znacku cam..Dik

miavin
8. apr 2009

durkakika - čo sa týka trhov v sobotu pred veľkou nocou tak asi nie - my sme boli kupovať kočiar min.týždeň - a vraveli, že pred veľkou tam nebudú

miavin
8. apr 2009

ahojte dievčata - maminy, tak my sme boli na nákup v PL - pôvodne sme chceli ísť do obchodov na námestí ale skončili sme na trhu - boli sme pôvodne len obzrieť nejaký kočiarik - a veruže sme si vybrali - je prekrásny - a ja som s ním spokojná - síce zatiaľ neviem, ako sa bude "chovať" v teréne, ale po byte sme fúrikovali, hore - dole schodami a je pevný - a myslím, že v každom smere nám vyhovuje - je to v-max a trafili sme aj slušnú sumu. Je pravda, že sme sa rozhodovali medzi ním a versom - ale jednoducho - prvý pohľad nejak viac zaujal.... tak potom ak budeme mať nejaké tie metre - kilometre odjazdené dám info - ako sa kočiarik choval 😉

petra1234
8. apr 2009

miavin,prosím Ťa,kolko stál ten V-max?kupili ste aj adapter a vajíčko?Maju tam velky farebný výber ?
Ďakujem,

maggie59
9. apr 2009

petra1234 - My sme kúpili komplet V-max aj s vajíčkom v Targu na trhu za 240 Eur a mal tam asi 5 -6 farieb a o stánok ďalej ho už ponúkali za 315

miavin
9. apr 2009

petra - hej kúpili sme komplet - mám ho v albume, vyšiel nás tak 270 Eur - možno sa dá zjednať cena - ale ja som bola spokojná

ivana93
9. apr 2009

ahojte prosim vas neviete niekto ci budu tento vikend v targu trhy? chceli by sme sa tam ist pozriet ale nevieme ci vobec budu.. dakujem

miavin
9. apr 2009

iva - nie nebudú - my sa tam máme zastaviť ešte po jeden doplnok na kočiar - ale až po sviatkoch - určite nie

jajkar
9. apr 2009

Baby, vie mi niektora poradit kde kupim v Pl. kociarik znacky Concord Neo???? Dakujem....

sendulicka
11. apr 2009

🙂 ahojte dievčatá, nievie my niektorá poradiť kde by som kúpila autosedačku-vajíčko na kočík magical?A a akej cene sa pohybujú?

hrmawica
11. apr 2009

kočík z polska mame aj my som s ním spokojná ken nám začali hrdzavieť kolesá a neviem kde ich mám kúpiť na slovensku.Viete mi niekto poradiť?????????

darca46
14. apr 2009

Ahojček baby! Tiež sa chystám do Poľska na nákup výbavičky a kočiara. Neviete mi poradiť, či je lepšie ísť do Nowého Targu alebo Poľského Těšína. Rada by som išla aj do obchodov, nielen na trh, tak neviem, kde je lepší výber. Ďakujem

sonne
14. apr 2009

Ahojte dievčatá. Vo štvrtok sa chystáme do PL do Noweho Targu. Len neviem či už budú trhy? Neviete mi poradiť. A ešte neviete, či v tom obchode Maluszek majú kočík X-Lander X-A LIMIT 2008? Ďakujem

sonne
14. apr 2009

Darca46: Často som si prezerala tieto stránky. Chcela som ísť niekde inde ako do Noweho targu, ale čo posledne čítam dievčatá boli spokojné. Neviem Tešín sa tu spomína málo. Ja by som chcela, že pôjdeme pozrieť na trhy a potom do obchodov. Bolo tu spomínané námestie Rýnek a sú na ňom 3 obchody. Je to 10min pešo od trhov. Páči sa mi Maluszek, čo tu spomínajú, Bobas, a ešte Posmyk Maria, ale ten som ešte nepozerala.

julianka99
14. apr 2009

Ahojte dá sa zohnať aj v Polsku Concord Fusion 2009 ? Ak áno tak kde.. 😉
Ďakujem pekne 🙂

alex77
14. apr 2009

ahojte tak aj my sa chastame vo stvrtok (16.4.) do targu. dufam ze trhy budu ale myslim ze ano, ved to uz bude po sviatkoch. ale tiez chcem obehat tie obchody, dufam ze to tam niekde najdeme.

alex77
14. apr 2009

a este otazocka, da sa v obchodoch platit kartou? alebo su tam potom niekde bankomaty ak by nam chybali korunky? lebo si neviem predstavit niest so sebou taku velku hotovost.

natali1401
14. apr 2009

Ahojte!
moja otazocka znie, ci ma niekto skusenosti so znackou Firkon..na stranke batolatko.cz som si nasla kociar ktory mi vyhovuje.je to firkon verano 2009 ale kedze je to v kladne a ja som z bratislavvy hladam blizssie moznosti kde by som si ho mohla prezriet..neviete kde v polsku by som ho zohnala alebo nemate s nim skusenosti?dakujem pekne

sonne
14. apr 2009

Alex77: V obchodoch sa dá platiť kartou, ale neviem či vo všetkých. Tak ozaj kto bol dajte nám info. Ako je to v Maluszenko? Ale rozmýšlam nejaké korunky zmeniť aj na zloté. Aspoň na trhu ak uvidím matrac, zavinovačky a oblečko do postieľky, tam by som platila asi zlotými.Aj ONKA písala,že na trhu sa to lepšie oplatí zlotými. Tak čakám ešte viac informácii, milé tehuľky, ale i vážené mamičky 🙂

darca46
15. apr 2009

Ahoj Sonne, ďakujem. Tak asi aj ja nakoniec pôjdem do NT. Ako to tu tak čítam, zrejme je výhodnejšie platiť zlotými. Mám si ich zameniť v Poľsku, alebo u nás? Nemám s tým skúsenosti, tak neviem, kde je výhodnejší kurz. V Nowom Targu sú trhy v ktoré dni? A chcela by som poprosiť, ak niektorá z Vás pôjde do Poľska, či by mi nepozrela koľko tam stojí kočík Dorjan Danny Sport. Ďakujem.

babulko
15. apr 2009

Ahojte kocky 🙂 chcela by som sa spytat alebo poradit kde kupit dobry a hlavne spolahlivy kociarik pre dvojicky a vobec da sa kupit v PL?mam z toho dilemu lebo pre dvojicky je velmi slaby vyber-aspon moj nazor je taky a tiez vybavicku pre dvojicky kde je dobre nakupit v tom Polsku ...dakujem vam vopred za dobru radu....chcem uz zacat s kupovanim kym este vladzem chodit a vidim cez brusko 🙂

alex77
15. apr 2009

natali: tiez kukam po firkone, paci sa mi bud quatro alebo verano, neviem presne aky je v nich rozdiel. chystam sa pozriet ich v PL lebo u nas som ich nikde nevidela len dufam ze ich tam budu mat.

julianka99
15. apr 2009

BABY už som sem písala... viete mi poradiť nejakú polskú stránku na kočíky.. ????????????? 😉
Mám záujem o Concord... Ďakujééééééééééééém 🙂

alex77
15. apr 2009

tak v maluszekovi firkon nemaju, pan mi poslal mail ze tu firmu nemaju ale maju napr. tako implast xlander mutsy jane casualplay tak uvidime. mozno nieco vyberieme aj z toho

petra.s
16. apr 2009

Ahojte

my sme boli na nakupoch v Polsku v utorok a odporucam kazdemu. Boli sme v Novom Targu. Kupili sme kocik X-lander, v trojkombinacii nas vysiel do 11tis.Sk. Dalej sa velmi oplati tovar od Aventu - Philips, rucna odsavacka ma vysla 1100- u nas vyse 2200 a taktiez flasticky, cumliky Avent, vsetko o 50% lacnejsie. O veciach na oblecenie, baldachynoch, oblieckach, perinkach ani nehovorim. Vacsinu veci sme kupili v Maluszekovi. Takze vrelo doporucam🙂