Kočíky z Poľska. Máte skúsenosť?

katulka1
13. aug 2007

Ahoj tehulky, nemáte niektorá skúsenosti s kočíkmi z Poľska?
Bola som tam vo štvrtok a majú úplne novú kolekciu, aj trojkolky, zdali sa mi kvalitné, len to neviem veľmi posúdiť. Napíšte ak máte skúsenosť.Ďakujem 😎

kiki5
11. mar 2009

sone no krosno je pre tebaasi dost daleko ta´m sa ide cez svidnik. novy targ je cez lubovnu ale bola tam sestra a našla len 2 obchody a v krosne ich bolo asi 6. je to na trhovisku ale su to obchodiky tak okolo trhoviska zvonku. ja som tam nechala 300€ kupila som kočiar- 3 kombinaciu madrac kokos.- supravu do postielky- hniezdo paplon baldach. a tak, 3 zavinovačky, španielsku deku do kočiara, nejake oblečenie papučky, na kupanie do vaničky take zelezne- neviem ako sa to vola 😀 no isli sme naložený ako kočovnici 😀 😀 😀 . ale mam včetko a tu by som za tolko nekupila ani kočiar.

fia
11. mar 2009

majuska0, ako si pochodila v Targu? 🙂

eldzina
11. mar 2009

Ahojte.
Ked ste kupovali vybavu pre mimy nevsimli ste si, ci maju napr. v Krosne aj lehatka? zaujimali by ma najma od Babypoint Lasco alebo ten druhy, sa mi zda, ze v POlsku sa predavaju pod znackou Coneco. Ja len, ci ich maju, neviete? alebo hocijake ine, len nie tie ich Adbor 😖

danka5
12. mar 2009

Kde sa dajú kúpiť v Polsku tehotenské veci? Ako tam vychádzajú cenovo? Je výhodnejšie si zameniť peniaze tu, alebo až tam?

kiki5
12. mar 2009

aledzina- boli tam lehatka. no neviem kolko stali ale určite menej ako tu. no coneco tiež maju. ja som kupila zagma bolero- uplne ako tako .

matahara
12. mar 2009

Danka5,
si zo Ziliny tak to chodis tam kde ja do Polskeho Tesina.My ideme teraz v sobotu na tehotenske veci a jeden perfektny stanok je hore na velkom trhovisku.Su o polovicu lacnejsie,krajsie ako u nas,vsak uvidis ak tam ides.Platit sa oplati v obchode kartou a na trhovisku Zlotym, co my menime tam v kantore.

vachovka
12. mar 2009

danka5 my sme boli teraz v sobotu v Polsku a tehotenske rifle ma vysli na 530sk a tricko na 300sk.Mali aj sukne riflove aj elegantne cierne nohavky.Myslim si ze je jedno ci platis zlotymi alebo eurami.Oni su ochotni prepocitaju podla kurzu a ked vypocitali ze kolko eur a nejake centy tak zaokruhlili na menej. 😉

klarika7
12. mar 2009

Ahojte, som tu prvý raz, tiež by som sa chcela ísť pozrieť do Poľska, asi len do Targu a Jablonky, Krosno sa mi zdá dosť ďaleko. Som už v siedmom mesiaci, a cestovanie ma "nebaví" 😖 .Chcem sa opýtať ako sú tam tie trhy otvorené? Je lepšie ísť cez týždeň alebo radšej víkend? Ďakujem za odpoveď....

petika
12. mar 2009

klarika7 Ahoj, pokiaľ chodíš do Jablonky, tak podľa toho, čo potrebuješ, ale ak veci pre bábo, tak baby písali, že Bielska Biala je na to super, to nie je od Jablonky ďaleko =) papa

majuska0
12. mar 2009

Caute babulky, moja skusenost z Noweho Targu.
Pokusim sa odpovedat na niektore nezodpovedane otazky, ktore som tiez kladla pred nakupmi. Myslim si, ze sa oplati nakupovat zlotymi, je to vyhodnejsie. My sme menili za 1 Eur = 4,53 Zl. Uz na parkovisku chceli od nas bud 5 Zl alebo 2 Eur. Prve co sme kupili, bola suprava do posielky v predajni Maluszek cca 36 Eur. Chcely sme tam kupit aj kociar, ale akosi sme si nemohli vybrat, mali tam x-landery, graco, atlantis, a ine, co si nepamatam. Myslim si, ze nebol velky vyber, ale v Presove nie je o nic vacsi za ceny, ktore poliaci maju. Kociky tam idu od 250 Eur do 400 Eur aj s vajickom. Nakoniec sme kupili Baby smile twister za 250 eur s vajickom, ten kociar nie je nic moc, ale uz sme to chceli mat za sebou. Este sme rozmyslali nad x-landerom, ale nas odradila cierna farba vanicky a my cakame babo v lete. Tak sme kupili nakoniec taky zeleny olivovy. Dalej sme kupili v tej predajni Maluszek aj noznicky na strihanie 11,90 Zl, flaska avant 260 ml 23 Zl (asi o polovicu lacnejsie ako v PO), hreben a kefka 5,40 Zl. Na trhoch pri predavach s ratanovym nabytkom sme kupili matrac z jednej strany kokosovy a z druhej molitan za 10 Eur. Tan sa nam zdal byt lepsi ako v tej predajni, lebo aj ten molitan bol tvrdsi a hrubsi. A este sme aj natankovali o 4 Sk lacnejsie ako na SK. Zatial tolko idem spat som unavena.

mimuska773
13. mar 2009

Ahoj Majuska0,dakujem za Tvoje info.V sobotu sa chystame tiež do Targu a mam obavy či sa to oplatí.Kde je ta predajna Maluszek?A čo obsahuje ta suprava do postielky?A aké kočíky mali na trhu ak vobec nejaké mali.Bola by som rada ak by si ešte niečo pripísala aj Tvoj pocit či sa Ti to oplatilo alebo nie. 😉

safs
13. mar 2009

ahojky tehulky,
oplati sa ist na nakup vybavicky myslim tym suprava do postielky, perinky, nejke tie bodycka a pod. do targu alebo do tesina prip. bielska biala, mam to zhruba rovnako daleko, neviem sa rozhodnut 😕 este sa chcem spytat, ak ste niekto kupoval tu supravicku do postielky s badachynikom su v tom aj navliecky na paplonik resp. co vsetko to obsahuje???

simka123
13. mar 2009

ahoj safs tiež sa chcem vybrat do polska , ale neviem kam .pozerala som net stranky polska a najviac sa mi pačilo mesto bielsko biala bolo tam 9 obchodikov s deck. vecičkami a v polsom tešíne len 4 . len sa obavam že tam budu vysoké ceny kočíkov , chcela by som z kamen. obchodu , ale ešte neviem značku chcela by som tam dnes zavolat , ale bojím sa že mi nebudu rozumiet . pozerala som aj kilometre do tešina vychadza to 220km som zo skalice ahoj

majuska0
13. mar 2009

mimuska773 mysim, ze sa oplati, ale zalezi co chces kupovat a aka si narocna. Ako som napisala my sme kupili kociar baby smile twister a vysiel nas 7500 Sk aj s vajickom. U nas by sme takyto kociar s vajickom kupili za cca 9000 Sk. Predajna Maluszek nie je daleko, manzel ju nasiel podla mapy co vytlacil na google http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=sk&msa=2 . Ta suprava do postielky obsahuje paplonik, vankusik, obliecky, a ochrana do postielky - cca 1100 Sk. Je mozne kupit aj baldachyn, ale pre mna to je zbytocnost. Mali tam aj matrace, ale my sme kupili na trhu. Taktiez stolicky na krmenie drobca cca - 1500sk. Na trhu boli asi len dva stanky s kocikmi. Vyber nebol nic moc. Mali klasicke polske kociky, sem tam sa pritrafil nejaky kvalitnejsi kocik, ale farba nevyhovovala a ako som uz spomenula tak mali tam aj baby smile. Mali aj z tych novsich modernejsich, ale nie vela, ale znacky si nepamatam. V obchode mali nieco lepsie kociky, nejake trojkolky a pod. teraz ked prepocitavam tak sme asi usetrili oproti nakupom na slovensku cca 3000 Sk.
Taktiez sme kupili plienky pampers od 3-6 kg v Leclercu pre prcka cca 300 Sk a v baleni je 92 plienok.
My sme bodinka a dupacky kupovali v anglicku, ale co sme pozerali na ceny v targu tak je to lacnejsie ako v PO, takze myslim, ze aj to sa oplati.
Co sa tyka vyberu kociarov, tak som trochu sklamana, myslela som si, ze bude lepsi vyber, ale ako hovorim, zalezi to od narocnosti. Radsej tam kupim kocik za 7000 sk ako na Slovensku za 12000 Sk. Ved ten drobec z toho raz dva vyrastie.

majuska0
13. mar 2009

Ups, myslela som si ze ked hodim tan link tak to priamo najde, ale mylila som sa. Takze ak tam napisete adresu na ten obchod tak vam to vyhlada. Staci zadat harcerska 7 nowy targ a vyhlada ten obchod.

ivulik2
13. mar 2009

no ja sa chystam v utorok do noweho saczu tak som zvedava ako pochodím tam 😀 mali sme isť dnes ale kedže začalo snežiť tak sme to presunuli na bud. týžden
potom napíšem ako sme pochodili

klarika7
13. mar 2009

ahojte, v Bielsko Biala sa kočíky oplatia alebo nie...Neviete niekto? Chcem ísť do Poľska kúpiť kočík, no do Krosna nie, to je pre mňa ďaleko. Viete mi poradiť? A trhy sú otvorené celý týždeň, myslím v Targu? Prosím o odpoveď.My to máme dosť ďaleko, takže, dúfam, že tam niečo kúpim....

majuska0
14. mar 2009

Trhy v Targu su len vo stvrtok a v sobotu.

adka12
14. mar 2009

Baby predávajú body, dupačky, zavinovačky a tak aj na trhu v Targu? A majú tam aj kočíky Quinny alebo Maxi Cosi?

mimuska773
14. mar 2009

ahoj,tak dnes som bola v Targu na trhu a bola som velmi prekvapená.Výber bol na môj vkus veľmi dobrý.My sme kúpili Coletto Austin-trojkolku,s vajíčkom za 320eur.Tu stojí viac ako 400 bez vajíčka.Postielka s matracom stála 25 eur.A este sme kupili výbavu do postieľky-baldachýn,vankúš.perinka,obliečky hniezdo,vreckar a držiak na baldachýn za 40 eur.Oblečko som velmi nepozerala.Ale nám sa to dnes oplatilo,a bolo aj z čoho vyberať.

adka12
14. mar 2009

To ste fakk komplet postielku kúpili za 65 EUR??? Ja som sa bola akurát všera pýtať a cena 150 EUR sa mi zdala normálna, ale za 65EUR? Tak to sa fakt oplatí. A aké majú ešte kočíky? Mali ten X lander aj v zelenej?

mimuska773
14. mar 2009

naozaj za 65 eur.Mali aj X lander bol lacnejši ale presne kolko už neviem.Bolo tam viac stánkov,a výber sa mi zdal výborny.Mala som obavy lebo to len ja som vždy prehovarala manžela aby sme šli do Pl.Ale nakoniec bol viacej šťastný ako ja.A tiež ma zaujal aj baby smile v max bol tiež v pohode a stal 250 aj s vajíčkom.A kupujucich slovákov bolo viac než dosť tak predpokladám že sa oplati ktorákolvek značka kočíka.A najlepšie je ísť ráno ked je najlepší výber.

adka12
14. mar 2009

No tak teraz si ma riadne navnadila 😀
Ja by som išla najradšej vo štvrtok, lebo to by bolo asi menej ľudí...
Ale keď mužovi sa nedá. A v sobotu ste kedy prišli na trhy? Lebo viem, že o tej 10-tej je tam strááášne vela ludí.
A čo také tam ešte mali? My potrebujeme výbavičku nakomplet, nemáme nič, lebo čakáme prvé bábo 😵

adka12
14. mar 2009

Ozaj mali nejaké tehotenské oblečenie? A boli ste len na trhu?

mimuska773
14. mar 2009

Boli sme len na trhu ale mala som v zálohe aj ten obchod ktorý tu minule spomínala majuska0 ale nepotrebovali sme tam ísť lebo za 1,5 hod. mali všetko nakúpené.My sme tam boli už asi o 7:30 a bolo ešte málo ľudí tak to bolo rýchle ale ked sme už odchádzali tak už bolo velmi vela ludí.Na oblečenie som teraz nepozerala ale ešte od minula si pametám že pár stánkov tam takých bolo.Teraz neviem.Ešte ma predavač prehováral na skladaciu stoličku na papkanie (tam kde sme kupovali postielku)a ta stala tiež30 ale daval mi ju za 25.Ešte čo som pozerala plienky.Klasické stáli 20 ks 10eur.Čo je o polovicu lacnejšie ako tu.Len ja som si ich už kupila tu tak som to nechala tak.Podla skusenosti viem že v sobotu je tam viac predavajucich a tým aj vačší výber.

adka12
14. mar 2009

A to vám ponúkal takú tú plastovú stoličku na papanie? A plienky boli kvalitné bavlnené alebo také umelé?
A tú postielku ste kúpili niekde na okraji trhu či vo vnútri?

mimuska773
14. mar 2009

To bola plastová stolička.A postieľka bola pri tom ratanovom nábytku a doplnkoch.Bolo to vo vnutri ale možno to mali aj na okraji pri ratanovom nab.ale tam sme nešli.Plienky mi pripadali bavlnené a mali aj hrubšie aj tenšie a tiež velke aj mensie.A výbava do postieľky bola v takom stánku s detskými zavinkami a takými doplnkami a tiež som videla na viacerých miestach.
😉

adka12
14. mar 2009

A koľko stály zavinovačky? Mali také farebné pekné alebo klasické biele vankúšiky...

mimuska773
15. mar 2009

Neviem kolko stáli ale mali velký výber farebných a potom som videla aj biele.

adka12
15. mar 2009

Ďakujem ti za vyčerpávajúce info, si zlatá 😵