Kočíky z Poľska. Máte skúsenosť?

katulka1
13. aug 2007

Ahoj tehulky, nemáte niektorá skúsenosti s kočíkmi z Poľska?
Bola som tam vo štvrtok a majú úplne novú kolekciu, aj trojkolky, zdali sa mi kvalitné, len to neviem veľmi posúdiť. Napíšte ak máte skúsenosť.Ďakujem 😎

dulius
7. aug 2008

ahoj zabka, ja som dnes nestihal, idem v sobotu, budem rad ak tu prides a napises ako to tam v Targu vyzera s tymi kocikmi, dikes

zabka
9. aug 2008

NO bola som v polsku takze kociky sa tam pohybuju rozne 4-kombinacia s vajickom 7400,-, 8000,- ale maju tam aj take co sa nastokavaju tie autosedacky co maju v predu tocive kolieska a tie staly aj s autosedackou 10 000,-... Postielka s matracom 1500,- .. Komplet baldachyn... 1200,- a vecicky rozne... nieco sa oplatilo nieco nie... Zavinovacky tiez rozne bez podlozky aj za 200,-, s podlozkou a na zavezovanie 350,-... Plienky 23,-... 😉

deveronique1
12. aug 2008

No, nechcem vás odrádzať, ale ja už by som kočiar z Poľska nikdy nekúpila. Sú to šmejdy. Raz mi napr. odletelo na prechode kolečko. Som nevedela, či ratovať kočiar alebo koleso. No hruza. To už sa lepšie oplatí investovať, a kúpiť niečo lepšie...

sksko
28. sep 2008

devero--- ono sa zial takato "nehoda" moze stat aj s kocikmi kupenymi na SR..a ver mi problem je to reklamovat.. v nasejteme s me o tom presne hovorili... baba bola skoro mesiac bez kocika, za ktory vyhodila viac ako 15tis 😀 kocik treba poriadne porezerat, ked sa kupuje...ak osu uchytene kolieska, ci nie je vsetk oumelina ako pruszi atda atad.. mne poklsky kocik odnosil syna a v pohode este v nom obcas bolo jedno aj druhe krstna.. a terz ho tiez este vyuzijem.. takze bud som mala dobru volbu alebo to bola len nahoda... je to na rozhodnuti kazdeho rodica... je mi ale luto ze si mala s kocikom taku zlu skusenost..

emjee
11. okt 2008

hipuska • 23tt • 24. sep 2008 o 21:45
Ahojte, cakame prve babatko a zaciname sa obzerat po kociku. Co to som si tu uz o kocikoch precitala, zaujimalo by ma, ci ste neboli niekto v polsku v poslednom case na kociky. Ja mam blizsie do Jablonky tak by ma zaujimalo aky je tam vyber.

Rozmyslame nad OXFORD:
http://www.2o2.pl/go/_info/?id=978&partner_id=5...

alebo BABY SMILE:
http://www.2o2.pl/p,pl,0530,wozek-dzieciecy-gle...

Poradite? Kto mate tieto kociky,ktory je lepsi? Alebo iny z polska?

Dakujem
Anka

stresmenka • 2d • 25. sep 2008 o 09:19
Hipuška ja osobne skúsenosti nemám ja mám polský od Baby Design Atlantic Espiro ale kupovaný u nás. Moja sestra má s poľska a povedala v živote nikdy viac, len kôli tomu, že ho nemôže reklamovať. Ten tip čo chceš ty určite kúpiš a zo zárukou viem, že oni niektré značky na trhu vôbec nepredávajú, lebo ja keď som zháňala môj predávač v Jablonke mi povedal, že je značkový a také len v obchode.
A viem že je tu už táto téma niekde otvorená. Daj si v támach hore do vyhľadávača kočíky s Poľska a nájde ti o tom viac

stresmenka • 2d • 25. sep 2008 o 09:25
http://www.bambino-kociky.sk/product_info.php?p...

tu som ti ho našla

stresmenka • 2d • 25. sep 2008 o 09:32
http://www.tomsta.sk/dojcensky-tovar/kociky/gol...

http://www.anjelikobchod.sk/advanced_search_res...

a tu máš ten druhý

melany_s • 25tt • 25. sep 2008 o 17:16
hlavne pozor na tieto:
http://www.novinky.cz/clanek/108286-kontrola-ko...
http://www.soi.sk/index.php?table=2

luciar79 • 2d • 25. sep 2008 o 19:31
Podľa mňa sú oba ťažké. aj v tej športovej verzii. Hľadala by som ľahšie. Ja som tiež mala poľský a do auto by som ho teda nevytrepala.

hipuska • 23tt • 25. sep 2008 o 23:56
dakujem vam za vsetky rady. Ja sa neviem rozhodnut nakolko som v zhranici a "nazivo" budem musiet kocik vyberat velmi rychlo, takze zatial vyberam na zaklade roznych diskusii a skusenosti. Kazdopadne by som sa chcela vojst do 10000sk.

Este som pozerala kocik Magical od firmy sawex ale zatial sa mi zda, ze je skoro taky isty ako ten Ox-ford:

http://www.sawex-wozki.pl/

Kazdopadne sa ma babo narodit v zime, takze budem este pozerat velkost vnutornej vanicky

kingstonka • 1d • 26. sep 2008 o 09:48
hipuska... ja mam ten magical aako tak pozeram tak fakt je velmi podoby s tym Ox ford... ja som magical kupila v polsku za 7800 aj s autosedackou a nastavcom na autosedacku... a vyuzila som to casto... aspon sme vanicku nemuseli davat do auta....

zatial som s kocikom spokojna (vzhladom na cenu je ok- aj ked vedela by som si vybrat aj iny ) lahko sa manipuluje s nim... nafukovacie kolesa su maximalne vhodne na nase chodniky... ale este som nezacala pouzivat sportovu cast a tou si nie som taka ista...

... ak by som mala kupovat kocik znova tak by som si kupila len nejaky lacnejsi hlboky a potom by som investovala do sportoveho kt sa bude pouzivat dlhsie ( a tebe sa to hodi kedze budes mat zimne dieta) ...

..ja som pocas tehotenstva bola tiez v zahranici a lutujem ze som si kocik nekupila tam v nejakej akcii

melany_s • 25tt • 26. sep 2008 o 14:08
A čo tieto?
http://87.197.96.247/kociky-babyland.php?Stred1...
http://87.197.96.247/kociky-babyland.php?Stred1...

Sú slovenské, lacné a o niečo ľahšie ako tie poľské. Videla som ich aj naživo, sú pekné.

hipuska • 23tt • 26. sep 2008 o 14:31
kingstonka vdaka, ja vazne neviem, nevedela som, ze to bude take tazke :( Kde si nakupovala v polsku? Ja mam najblizsie do Jablonky alebo Nowy Targ...

melany aj tie su pekne, len som chcela vsetko v kope a nechat si kocik aj pre druhe babo... Ved ja viem, najlepsia by bola hlbkoka verzia a potom sportova. No uvidim, mozno to poriesime aj tak

hipuska • 23tt • 26. sep 2008 o 14:34
a este melany, tie kociky su na aky vek?

melany_s • 25tt • 26. sep 2008 o 20:35
hipuska, tie kočíky sú kombinované, takže keď je dieťa malé, môžeš ich používať ako hlboké a neskôr ich zložiť na športové. je to 2 v 1, takisto ako tie poľské

kingstonka • 1d • 27. sep 2008 o 09:29
hipuska - v targu som bola ( na trhu boli ale len 2 stanky s kocikmi)

zadda1 • 26tt • 28. sep 2008 o 00:24
ahojte, ja bývam neďaleko od hraníc, ale nechystáme sa kočík kupovať na trhu. skôr do obchodu. kvôli záruke aj servisu. aj keď veľa mamičiek má odtiaľ kočík a sú spokojné. páči sa mi tento: http://www.kocikovo.sk/product/implast-bolder-4...

sksko • 1d, 27tt • 28. sep 2008 o 08:45
baby.. tato tema uz je otvorena...
Kuk
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zabka • 27tt • 28. sep 2008 o 19:02
AHojky ja som bola vcera v polsku a bola som prekvapena kolko stankov a druhov kocikov mali, stankov bolo asi 6 ak nie aj viac a z kocikov mali, Twister, Atlantic, Conneco Toledo a potom tie Viperi a vseliake druhy este a dokonca mali novu kolekciu kociku ktori je isty ako X-lander, vsetky funkcie, o nieco este vacsia vanicka a navyse mal vyhodu ze sportova cast sa da otacat ze aj vidis na babetko aj opacne, kde pri ostatnych to tak neni... Len este nemali ani katalog lebo to je novinka... A farby ake chcete ak tyzden dopredu zavolate tomu panovi nachysta vam farbu aku chcete... Som bola milo prekvapena...

slavkadd • 29. sep 2008 o 09:47
Ahojte, ja som mala pred šiestimi rokmi pri prvom synovi kočík kupovaný v Poľsku - v obchode v Tešíne a výhoda bola v tom, že keď sa mi na ňom odlomila (mojou vinou) jedna súčiastka na strieške, tak mi ju do týždňa zabezpečili (samozrejme bezplatne). A s kočíkom som bola veeeeľmi spokojná. V tom istom obchode sme potom kupovali aj golfáč. Teraz čakáme syna č. 2 a vypadá to tak, že znova pôjdeme vyberať do toho istého obchodu - tentokrát to vyhral X-lander XA. . Je tam veľmi milá majiteľka a oba kočíky boli za lepšiu cenu ako na trhu.
Čo sa týka reklamácií - sestra má kočík nemeckej výroby MOON, kupovaný v Čechách za nejakých 17.000,-- a už druhý mesiac ho nemôže používať, pretože sa jej tiež podarilo zlomiť jeden kĺbový dielik na strieške (to máme asi v rodine) a nemôže zohnať náhradný.

emjee
11. okt 2008

lulu1502 • 22tt • Dnes o 21:12
Ahojte viete mi poradiť za koľko sa dá kúpiť kočík x-lander v Poľsku? Ďakujem

jurajttt
13. okt 2008

Nemate niekto skusenosti s polskymi kocikmi, konkretne typu ARO Lux Sport(Zipper Edition) alebo JUNIOR Viper.

Boli sme sa v lete pozriet v Jablonke a mali tam konkretne tieto typy kocikov. Nevedeli by ste niekto poradit aka je ich kvalita, ale myslim len tychto dvoch typov. Ci maju nejake muchy alebo na co by sme mali pri kupe davat vacsi pozor.

Viac sa nam pacil ten Junior Viper ale chlapik co predaval ARO vravel ze jeho kociky su lepsie
Preto by som ocenil akekolvek nazory na tieto dva typy kocikov. (kvalita, hmotnost,...)

Co by ste skor doporucili ARO alebo Junior?

Babo cakame az v aprili 2009 ale kocik chceme ist kupit uz coskoro.

Dakujem

eldzina
14. okt 2008

Ahoj.

Jednoznacne z polskych kocikov su najlepsie ARO. My tiez mame, je super, velky, polohovanie chrbta do 4 poloh, len ta vaha 18 kil. Ale inac super.Porovnavala som ho s kamoskinmi Adbor super lux, Wozkoland alebo tak nejako a aj Dymex a ARO jednoznacne odporucam, ak chcete kombinovany a s vahou ste oboznameny. 😉

gajana1
15. okt 2008

jurajtt mi mame ten junior viper a som s nim veľmi spokojna. neviem aky je ten aro.

vall28
17. okt 2008

Ahojte! Som tu prvý krát a zaujíma ma či niekto v Targu videl kočíky Jané? Ďakujem za odpoveď.

sassi
17. okt 2008

no ved to, tie polske vyrobky to je ťažké ako šlak, ono si poveiš, že nejakých 18 kg, ale ked k tomu prirátaš 10-15 kiloveho drobca a tlačiť to niekam do schodov, nebodaj nosiť ... no to je dosť 😖

Naš kočík mal aj s taškou 14,5 kila, ataška s apotom vybrala, mali sme ju 3 mesiace, takže ešte lahší ako 14 kg
Kupovali sme v Polsku, ale značkovy, už som písala vyššie. A oplatil sa tam 😉

Takko su tiež ťažke a navyše maju aj konštrukčne vady typu, ked rýchlejšie kráčaš, kopeš do kolesa, kočík uteká do boku (vyosený) a podobne ... no riziko kúpy na tržnici ....

sassi
17. okt 2008

www.gracobaby.pl tu je, my mame Tour de Luxe, sedaču sme nebrali, mali sme ine vajíčko 😉

ankam
18. okt 2008

ja som mala polsky a bola som spokojna-uz som ho predala a kupila som baby desing rider-ako buggy a tiez som max spokojnaaaaaaaa 😉

Na tom velkom boli nejake nedomyslene detaily-ale to som si nevsimala-hlavne ze bola fakt velky a vela miesta bolo dnu aj na fusak a hracky......

hipuska
8. nov 2008

ahojte, neboli ste niekto v polsku v novom targu alebo jablonke? Zaujimalo by ma, ci sa tam daju kupit kociky oxford prip. magical.....

marina11
9. nov 2008

Chcela by som ist na blsak do Noweho Targu,ale potrebovala by som poradit,kedy su tam vlasne trhy v ktore dni?

zunka
10. nov 2008

V Targu sú vo štvrtok a v sobotu. A v Jablonke sú v stredu a neviem či aj v sobotu.

hipuska
10. nov 2008

ahoj v jablonke su iba v stredu. Zevraj sa oplati ist najviac v sobotu do NT pretoze ze je tam najvacsi trh. Pozrela by si ci tam maju tieto znacky kocikov? Mikado-oxford,magical a znacku firkon? Pripadne dajake tel. cislo na predajcu? Ja by som mu potom zavolala....

ditka1
12. nov 2008

ahojte vsetky, akurat som sa vratila z polska z jablonky-teda poviem vam,ze uz sa tam neoplati nakupovat kocik som kupila za 10200sk za menej ani nebol a to si mozte aj tu kupit,zavinovacka-750sk,detske oblecenie napr.obycajne dupacky 250sk,ciapocka 180sk,strasneeeee!!!!!!!!!!!
Ja neviem podla mna tu je lacnejsie.Hipuska-Mikado-oxford som kupila za 10200sk.neviem ci sa ti to oplati ist tam. 😒 zunka v jablonke su v stredu a v piatok,sobota a stvrtok je targ.

sara111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
12. nov 2008

ditka a to si ko kupila v jablonke? Dali zaruku? Ja este neviem...este som nepozerala ceny po obchodoch iba tak cez net takze uvidme.....mozno tam tiez ani nepojdeme

zadda1
13. nov 2008

ahojte,
ja som bola včera tiež v Jablonke. Máme vyhliadnutý baby smile Twister. V jednom stánku stál 10.000,- aj s autosedačkou. Na Slovensku stojí cez 12.000,-. Ten predavač bol v pohode. Pýtala som sa ho aj na obchody, lebo môj muž sa bojí trhu. Tak mi povedal nejaké mesto v poľsku a tiež Ružomberok ale na rovinu, že tam majú vyšší rabat a je to tam drahšie. Vraj mi dá aj bloček a záruku. Ja by som to brala skôr od neho, lebo tu na slovensku mi už vyše mesiaca sľubujú, že stiahnu na predajnu jeden kočík aby sme si ho mohli pozrieť. Tak ak by tak vybavovali aj reklamácie.... A poliaci, ja neviem ako to robia, ale oni sú podľa mňa pružnejší a kebyže potrebujeme nejaké koliesko alebo čo, tak viem, že mi ho dá. Napriklad mi povedal, že k tomu kočíku nám dá aj pláštenku, hoci originál nie je.
V druhom stánku bola ale zas taká divná žena, čo klamala až sa prášilo... Na všetko prikyvovala.

skrecok
13. nov 2008

Ahojte, my mame polsky Adbor Arte 3x3 a sme velmi spokojni. Kupili sme v Pezinku a stal 11.500 Sk.

miskinadamko
13. nov 2008

ahojte, ja mam teraz moznost predavat kociky take podobne ako twister su aj zo sportovou castou,autosedackou a komplet prislusenstvom, a tiez su z polska, mate s nimi skusenost? skusim pridat link

miskinadamko
13. nov 2008

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2422850, su to tieto akurat mozem zobrat aj 4kolesove a samozrejme za lacnejsie

miskinadamko
13. nov 2008

lebo si chcem otvorit detsky obchod, ale realne asi az v lete, takze cchem s tym zacat uz teraz. a skrecok mam aj od tej pani z ruzomberka ponuky na tie twisteri, len jej musim poslat zivnostenský list aby mi poslala ceny ktore nie su este urcene pre konecneho spotrebitela

hipuska
13. nov 2008

ahoj zadda, ja som tiez najskor chcela twister ale ked bola moja mamina v jablonke (3 mesiace dozadu) tak jej predavacka povedala, ze twister nie je dobry kocik, ze sa sice predava v polsku ale ze sa vyraba v cine,ze to nie je polsky vyrobok....a odhovarala maminu od neho.

Ja som skor rozhodnuta pre oxford(je podobny ako ponuka miskina-magical-tiez jedna z popularnych polskych znaciek) Mne sa ale na tom magical nepacia tie dve predne kolesa u trojkolky,ze sa horsie ovladaju ako jedno....

Tiez som si pozerala jeden test kocikov a vyhral polsky kocik znacky firkon.Ze mu moze konkurovat iba kociar nemeckej znacky Herlag Kettler. Ze v polsku sa da kupit okolo 8000 sk-trojkombinacia.Len zatial neviem, ci tuto znacku maju aj na trhoch alebo nie......

http://www.firkon.pl/

ditka1
13. nov 2008

hipuska-ano dali aj blok ked sme si pytali,miskinadamko-tie kociky co chces predavat,tam idu okolo 10000-11000sk,a ano hipuska-to je pravda,ze tam predavaju aj cinske kociky tie su otrasne!!!!sam poliak vravel,ze to su cinske.A tie Herlagy tam maju tiez ale tiez stoja od 10000 a viac-nejaka pizda mi povedala,ze tam cho tam maju od 3000sk kociky-chcela by som ich vidiet tie kociky!!!!neni pravda!

dicinka1
13. nov 2008

no baby,tak ste ma velmi nepotesili..ja idem do polka v decembri 😒

hipuska
14. nov 2008

ahoj ditka, zase sa moc nerozculuj 🙂 ten mikado u nas stoji okolo 15-tis.takze urcite si co-to usetrila.....

A je pravda, ze to uz nie je to co to byvalo...uz tie ceny nie su take ale stale si myslim,ze ten mikado sa tam oplati. Pojdem si ho kupit aj ja tam.Ja viem aj po polsky a som pozerala rozne polske diskusne stranky a ten mikado je velmi oblubeny a nasla som nan dobre referencie {par zlych} ale u kazdej veci sa vam nieco pokazi, nic nie je 100%-tne....

Ja som este pozerala ten frikon ale moc sa mi nepaci...ja idem do polska prvy decem. tyzden. Len sa neviem rozhodnut ci jablonka ci nowy targ. My byvame 30 km od pol. hranic,cize pre mna je lepsie si ist kupit kocik tam ako niekde inde kde by som aj tak musela cestovat, lebo u nas nie su.

dicinka ak tam pojdes predo mnou tak daj vediet...

ditka1
14. nov 2008

ahojte ale ved ja sa nerozculujem len ma stve ta ludska hlupost,ze niekto povie ze 3000sk kocik-jak to moze povedat taku blbost ked to nie je pravda,ale vsak ja som rada, ze som takyto kupila len som sklamana z toho polska lebo som sa nadejala strasne ze ako dobre tam nakupim a idem zajtra do kenguru u nas v LV-znackovy obchod s takymi cenami jak tam-som rovno tam mohla nakupit ale mozno niekomu to polsko vyhovuje a bude milo prekvapeny ako fasa nakupi,mne sa tam nepacilo ☹ este som aj rizikovka a som sa trepala tam doteraz mi je zle z cesty a uz nikdy viac.Vela stastia kazdej ktora tam pojde a "dobre"nakupi.