Kočíky z Poľska. Máte skúsenosť?

katulka1
13. aug 2007

Ahoj tehulky, nemáte niektorá skúsenosti s kočíkmi z Poľska?
Bola som tam vo štvrtok a majú úplne novú kolekciu, aj trojkolky, zdali sa mi kvalitné, len to neviem veľmi posúdiť. Napíšte ak máte skúsenosť.Ďakujem 😎

margotka_ja
24. jan 2011

no cu to pozeram na fotky, tak baby uz maju davno nakupene alebo kupuju priebezne, ja este nemam nic, uz som z toho troska nervozna, potom to bude naraz vela, ale uvidime, mali by sme ist buduci mesiac do PL tak som zvedava...tiez by som tam chcela kupit vybavicku. Vedela by si mi poradit, ktorý den sa najviac oplati ist na nakupy? Ci je to jedno?

krasnasvadba
24. jan 2011

@margotka_ja aj ja som humencanka, tiez by som chcela ist pozriet do Polska ale neviem kde su tie obchody s kocikmi. Manzel vie trafit akurat na trh v Krosne. Su obchody niekde blizko? To tam maju aj znackove kociky za lacnejsie???

lawli
24. jan 2011

@margotka_ja v podstate je jedno v ktorý deň pojdete ,ale v sobotu a cez štatne sviatky (myslím šs na SK) je v PL plno slovákov ,tak by som volila radšej cez týždeň... 😉

@krasnasvadba áno ,obchody sú hneď pri trhoch okolo hlavnej cesty ,sú samozrejme aj v meste,ale to sú tie isté ,teda ten istý majiteľ ich má... 🙂

margotka_ja
25. jan 2011

@lawli ja si tiez myslim, ze radsej cez tyzden je lepsie, neni tam taky naval. A v tych istych obchodoc co su v meste, predpokladam, ze ceny budu vyssie, ci?

lawli
25. jan 2011

@margotka_ja niečo stojí tak isto a niečo je aj drahšie....lecnejšie určite nie 😉

lusi26
25. jan 2011

Aký je teraz kurz v pl???

lawli
25. jan 2011

@lusi26 ono to stále kolíše ,ale ak počkáš tak vo štvrtok ti dám vedieť aký bol 😉

roth
25. jan 2011

ahojte baby,

už som sa tu dočítala, že trhy v Novom Targu sú štvrtky a soboty. Neviete mi prosím Vás povedat, kedy sú trhy v Polskom Tešíne a či je tam tiež dobrý výber kočíkov a detskej výbavičky??? Dakujem

lusi26
25. jan 2011

@lawli Ďakujem 🙂

stanislavao
25. jan 2011

svagrinej prisiel kocar prave tento tyzden z polska. je to hlboky, klasicka vanicka dobre velka, aj 80 cm babo sa tam vojde, sportova cast, autosedacka, fusak, slnecnik, perinka, vankusik, taska, prsiplast, sietka proti hmyzu, celkovo 10 kusov za 430 eur vratane dopravy z polska. velmi pekny, bezovo - tmavo hnedy - fakt super
co sa tyka kvality, myslim, ze na trhu kupovat netreba, lebo to su na figu kocare, nestabilne. Z vlastnej skusenosti viem, ze su na nic, lebo kocar sa aj sam odbrzdil - sesternici. ale v obchode kupeny, trosku drahsi, isto je poroznatelny aj s niektorymi z inych krajin, ale stale si budem mysliet, ze kvalitou su trosku nizsie, ako nase. tento svagrinej ma napr tu chybu, ze sa rukovat neda polohovat a je ost vysoko, ale clovek si zvykne, len uz som bola ja zvyknuta, ze sa da rucka dat nizsie, vyssie. treba hladat. a hlavne skusat.

lawli
25. jan 2011

@stanislavao Neberiem ti tvoju skúsenosť a ani sa ju nebudem snažiť vyvracať....len si tiež nato čo si napísala poviem svoj názor. Vo väčšine obchodouv na SK a aj v CZ sú kočiare vyrobené v PL ,stačí pozrieť na nete. Čo sa týka trhu ,tak pozerám ,že si z TT a určite si v Krosne nebola, to niesu trhy typu jarmok, ale sú to všetko riadne obchody zoskupené na jednom mieste. Majitelia majú aj ďalšie v meste....Ja osobne mám tiež kočiar z PL ako aj kopa kamošiek a nikto s nim nemal žiaden problém. Rkoväť sa mi na ňom dá polohovať ,ale to treba pozerať pri kúpe a nie až potom sa nato sťažovať ,isto sú aj nepolohovateľné. A prečo vlastne reagujem na tvoj príspevok ? Tak hlavne koli brzdam , ja mám opačnú skúsenosť ako ty. Nedá sa mi odbrzdiť nohou ,pretože to treba spraviť v smere nahor a nemám takú silu v prstoch na nohe, tak to robievam rukou....toť moj názor.

PS : čo sa týka tovaru z PL ,tak mu verím viac ako napr. nike, adidas a pod. značkám....oni sú totižto krajina v ktorej nenájdeš vietnamcov a predávajú prevažne svoje (tj. poľské) výrobky....

tami_tami
25. jan 2011

@stanislavao tiez mi neda nereagovat - taktiez beriem ze kazda ma inu skusenost ako predo mnou napisala uz @lawli no ja mam tiez kocik z PL - z Noveho Targu - z trhu a nedam nan dopustit - nema ziadnu chybu... a kolo mna je to taktiez vsetko PL - trh... taktiez brzda riadna - obcas az problem odbrzdit ked nemam pevnejsiu topanku ze sa zapriem...
stal 220eur aj s vajickom, plastenkou, sietkou proti hmyzu, taskou... vid foto - proste komplet vybaveny kocik ako ma byt.. 😉 pouzivame ho pomaly 14 mesiacov, maly je decembrovy takze aj druhu zimu tahame a fakt zatial ziadny problem 😉 - no asi to bude aj tym ze som si ho riadne vyskusala, prezrela a az tak kupila ;)

stanislavao
26. jan 2011

presne ako pisete, kazdy ma iny nazor a ja vam ten vas nevieriem. jasne ze aj slovensky trh je zaplaveny polskymi kocarmi. presne hentej na foto som mala od sesternici pozicany a nechcela by som ho ani zadarmo. ten co ma svagrina je mormalna vanicka pevna, tak je aspon v tom lepsi, lebo tieto nemaju pevnu vanicku. ale ja vam nikomu vas nazor neberiem.

stanislavao
26. jan 2011

a este jednu vec som zabudla napisat, ze ked si pozriete zoznam nebezpecnych vyrobkov na strasne SOI, tak polske kocaru su tam, lebo maju vselijake miesta, kde si dieta moze zacvikat prsty a pod.

mackamam
27. jan 2011

@stanislavao Baby kažému čo vyhovuje ja som tiež bola kúpiť kočík a veľa veľa iných vecí v Poľsku v No´wom Targu a vyšlo ná to o polovicu menej ako tu takže ja som spokojná a napr. kočíky čo predávajú tu že značka Quinny a letí to tu tak to je kočík asi na mesiac ale každý podľa svojho gusta čo sa komu páči 😉

ivet1371
27. jan 2011

Ja mam s kocikmi s polska len dobre skusenosti.Prvy som mala pred 10 rokmi a vozili sa v nom 2 deti.Teraz mame tiez kocik s polska a som spokojna.A znama tiez kupovala a tiez je spokojna.Tam si kupim 2 kociky za tie peniaze co tu 1.Mam kocik v albume.A s vecami s polska som tiez spokojna chodime tam uz 12 rokov.

lawli
27. jan 2011

@lusi26 ahoj ,kurz včera aj dnes bol 3,82... 😉

lawli
27. jan 2011

@stanislavao v PL sú kočiare aj s pevnou vaničkou a tiež si pri kúpe pozrieš čo ti vyhovuje, tak to je aj s brzdami ,rukoväťou a vlastne so všetkým tovarom. Tým myslím nielen kočiare 😉
Zoznam nebezpečných výrobkov síce existuje ,no ja sa nim určite ovplyvniť nenechám...vždy je niečo zle ,a niečo nepodarené ,ale nehádž tam všetky kočiare z PL. 🙂

mackamam
28. jan 2011

@lawli presne súhlasím s Tebou ako si to tu napísala 🙂

tinipini
28. jan 2011

ahojte,

chcem prispieť aj svojou skúsenosťou, mám 2 synov budú mať 10 a 5 rokov, k obom sme kupovali nový kočík z Poľska, z Noweho Targu, stali obe cca 6000 sk/kus ale nemala som jednu zlú skúsenosť, vozili sa v kočíku do 2,5 roka, mali sme podobný typ ako hore na foto tami_tami. Po oboch sme potom kočíky predali cca za 3000 sk a zachovalé.

Teraz sme znova kúpili kočík z Poľska, prikladám foto,boli sme v Krosne, v obchodíku na trhu a celý nákup trval asi 1 1/2 hod, manžel všetko skúšal z technickej stránky, skladanie, naklikovanie vaničky, sedačky, športovej časti, , brzdy, otáčanie koliesok, rúčku atď....... predavačka bola veľmi ochotná, vysvetľovala, dala nám dokonca aj hračku a dupačky zadarmo a celá kombinácia nás stála len 195 €, takže max. spokojnosť aj po tretí krát, prikladám foto

My chodíme na nákupy do Poľska praavidelne aj na trh aj do Noweho saczu - obchod Real ako naše hyper tesco, super, odporúčam, zajtra idem na Pampersky a potraviny

takže toľko môj názor. Všetkým tehuľkám a mamičkám želám všetko dobré a krásne zdravé detičky 🙂

juana21
28. jan 2011

poradte mi rpsoim neviete nahodou ci sa da v polsku kupit aj kocik abc design 3-tec alebo zopa calibro?a po kolko ich tam maju?dakujem

bbtina
31. jan 2011

Dievčatá a na trhoch sa nedá platiť normálne eurom? Už sme v Poľsku dávno neboli, ale viem,že kedysi sme platili normálne slovenskými korunami, dokonca aj v niektorých obchodoch sa to tak dalo

bbtina
31. jan 2011

@mackamam ahoj, prosím ťa a koľko ťa vyšiel kočík a čo všetko k nemu máš? Ďakujem

tina_22
31. jan 2011

@bbtina Ano, v pohode zoberú eurá aj na trhoch 😉

poludnica99
31. jan 2011

ahojte zienky, uz ste niektora objednavali cez dinosklep? Alebo cez nejaku inu polsku stranku?

mackamam
3. feb 2011

@bbtina Ahoj vyšiel nás 290 €, a je to vanička hlboká, vajíčko a športová časť a dal nám k tomu ten predavač sieťku proti hmyzu, pršiplásšť a náhradné nafukovacie kolesá bol fakt milý a ochotný všetko povysvetlovaľ ako sa to tam naklikáva na tú konštrukciu poukazoval a máme na neho dokonca dvojročnú záruku je to taký kočík ako sa u nás predáva bud Baby Smile V-max alebo teraz aj Bexa má také kočíky a Tako Jet Picasso. 🙂

kikaku
3. feb 2011

@roth Ahoj, v českom tešíne sú trhy v stredu a v sobotu, ale je tam aj super obchodík s detskými vecami v meste. Volá sa "moja mama tu kupuje" 🙂 a ja som tam kúpila takmer všetko, dokonca aj kočík som si tam objednala a do dvoch dní mi prišiel v komplet výbave, čo je úplne neskutočné, lebo tu na SK som ho mala objednaný 2,5 mesiaca v jednom obchode a stále sa iba vyhovárali, že s takým špeciálnym kočíkom to nejde tak rýchlo a bla...bla ...som to zrušila a poľsku s tým vôbec problém nemali 🙂 ...a vyšiel ma ešte aj lacnejšie ako tu na SK 🙂
...dá sa do toho obchodu inak aj zavolať a popítať na veci čo by si chcela, povedia ti aj cenu, vedia všeličo objednať, čo priamo nemajú...jednoducho super, ja som bola veľmi spokojná

sonetka
3. feb 2011

viete čo ja mam kočiar s Poľska 3 kombi.a je super a dala som zaňho 260 eur takže aj cena a aj kvalita super

lubinka22
3. feb 2011

@mackamam
ahoj, som tu nová a veľmi ma zaujal tvoj posledný príspevok ohľadne kúpy kočíka. Ak môžem, chcem s opýtať, či ste kočík kúpili na trhu alebo v obchode? a mohla by si prosím napísať, ako sa kočík volá a prípadne ukázať nejaké foto?Zatiaľ sme rozhodnutí pre V-Max, ale u nás v obchode stojí 414 Eur, čo je dosť. Chcem ísť do N.Targu na trh, ale manželovi sa to nepozdáva. díky

lubinka22
3. feb 2011

Sonetka, chcela som sa opýtať, či kočík ste kúpili na trhu alebo v obchode, v N. Targu alebo nikde inde? a bola k tomu výbava ako sieťka, pršiplásť atď ?