Kočíky z Ukrajiny. Čo o nich viete?

olise69
17. júl 2008

Nenakupoval už niekto kočík na Ukrajine ? čo o tom viete?

vitoria
24. júl 2008

Kocik sme na Ukrajine zatial nekupovali, ale chystame sa...Tiez by som sa rada co najviac o tom dozvediet.S manzelom nas zaujal kocik Chicco Trio for me, ktory sme videli aj na Ukrajine, ale cenu si uz nepamatam.

mojinecka
24. júl 2008

Ja som sa tiež chystala na Ukrajinu, ale nakoniec to nevyšlo. Písala som si s jednou babou, ktorá si tam kúpila X lander X1 kompletnú zostavu asi o 10 tisíc lacnejšie. Vraj v Užhorode na trhu je zopár stánkov. Ona mi radila hneď na začiatku trhoviska, nejaké nízke čísla 4 alebo 5 stánok, mali by tam byť dvaja chlapci. Veľmi ochotní. Všetko jej poukazovali a nosili zo skladu, čo chcela. Majú obchod aj v meste, keď treba donesú odtiaľ. Dá sa s nimi dohodnúť. Značky všetky možné - X landery, Chicca, Demy, Gessleiny, Peg Perega....Mne sa istého času tiež páčil to Tri for me, ale známy mi zisťoval cenu a vychádzalo to len o 3-4 tisícky lacnejšie. Tak som do toho nešla. Neviem ako je to so zárukou a reklamáciami....Ináč aj postieľky sú tam lacné od 900 korún, čo u nás majú minimálne o 1000 drahšie, tú istú. Aj obliečko a všetko možné na detičky tam majú lacnejšie ako v Poľsku. Ale všetko je len z počutia, osobne odtiaľ nemám nič. Tak dúfam, že som aspoň trochu pomohla.

lencici
25. júl 2008

Ahojte môj švagor pred týždňom bol kupovať kočík na ukrajine. záleží od toho aký typ chcete. Ale su o veľa lacnejšie ako tu..On kúpil za 2500sk a my sme podobný kúpili pred rokom u nás na blšáku za 5500. Hovorím podobný lebo ich je o dosť krajší a modernejší...

tweetinkapp
2. okt 2008

A teraz v poslednej dobe nahodou nebol niekto pozriet na Ukrajine, ze co je nove?

editka_nz
8. okt 2008

neuveriteľné v akých lacných šmejdoch ste schopné voziť svoje deti, to sa o ne vôbec nebojíte?

skolara
9. okt 2008

editka no nechcem byt sprosta ale budem 😝
Su to take iste kociky ako u nas len tam proste ludia zarabaju menej tak aj ceny tych kocikov su k tomu prisposobene.
Na svk su ceny vsetkeho hrozne nadhodene ked si si nevsimla moja 😅

kingstonka
9. okt 2008

... na Slovenku tie iste "smejdy" len ovela drahsie.... mam skusenost so "znackovym" kocikom - dost drahym a nehorazne sa kazil...vobec som nebola spokojna

stresmenka
9. okt 2008

tak ja skusenosť s kazivosťou ešte nemám ale kamoška áno kupila tu kočík za 15.000.- a 3x bol reklamovaný a nakoniec jej dali nový

editka a nie každý má kopu peňazí aby si mohol kupovať drahé kočiare na SK 😉

sstefi
9. okt 2008

editka, ty si tam bola, že vieš že sú lacné? 😕 😀

editka_nz
9. okt 2008

nejde o to, či sa kazia, ale o to, či sú bezpečné. niektoré kočíky dokážu spôsobiť dieťaťu vážne zranenie, niektoré obsahujú ftaláty - látky spôsobujúce rakovinu. nejde o cenu, ale o zdravie. myslíte, že ukrajinské kočíky niekto testuje?

tweetinkapp
10. okt 2008

hm...no nemyslim si, ze je to tak ako tvrdi editka. Ja som na ukrajine bola tento tyzden, konkretne v Uzhorode a asi ani jeden ukrajinsky kocik som tam nenasla. Ak mam pravdu povedat, tak 80 % tvorili kociky z Polska, z coho som bola dost prekvapena. Ja som nasla jeden obchodik, neviem, ci to nebol aj ten spominany, kde robia dvaja ochotni mladi muzi a tam mali prevazne znackove kociky - Cam, Chicco, Peg Perego, Piere cardin, Hoco, mnoho x-landerov tie si nejak v kurze. Nakoniec sme kupili chicco za neuveritelnych 6500,- Sk, ktory u nas pod 14 000 tazko kupit, no mozno ojazdeny. A usetrila som tak, ze si mozem kupit aj druhy kocik, ak by mi tento nevyhovoval. Tie super drahe znackove kociky sa podla mna kazia rovnako ako nejake neznackove.....a vybavit reklamaciu netrva jeden den. A neviem si predstavit byt s babom bez kocika a cakat, kym sa vrati z opravy. Tak mam aspon rezervu, ak by sa nieco take stalo, ze mozem kupit a druhy kocik prip. peniazky dat radsej babu na nejake sporenie. Tiez som bola dost skepticka a hladala na nom nejaku chybu, lebo ta cena sa mi ozaj zdala prinizka...ale odvijala sa najma od toho, ze je to starsi model. Ked som si ho porovnala s chiccom kupenym tu na slovensku, tak by som urcite rozdiel nenasla. A myslim si, ze ftalaty by sa nasli aj u mnohych kocikov tu na Sk, tak podla mna je hlupe sa ohradzovat na ukrajinu. Ja som velmi spokojna. Ostatne veci som moc nepozerala, ale tak oblecko pre mimi stalo priblizne tak ako u nas....a postielky, co som obzerala, tak boli tiez vacsinou polske. Tak ja odporucam ist na ukrajinu.

livka299
11. okt 2008

Mila EDITKA najprv sto krat premysli co povies, a potom pis 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 SAMOZREJME ZE TESTUJE!!!!!!!! Co si myslis, ze tam vozia v kociaroch dobytok? T.j. po 1. a po 2. ako tweetinkapp pise, su to znacky 😉

dicinka1
11. okt 2008

editka..to si este nevidela..ake super tam maju veci..najdes tam vsetko... 😠 je rozdiel dat za kocik 8 000 sk..alebo 5 000 sk...nie?ja si myslim,ze kazda koruna naviac je super...a su tzo take iste kociky..na ukrajine je vsetko lacnejsie..to si nevidela tu biedu co tam maju...ved zarabaju po 6 000 mesacne..niektori aj menej!je tam chudoba..preto tie ceny su nizsie..

editka_nz
11. okt 2008

Pozrite si zoznam nebezpečných výrobkov na stránke Slovenskej obchodnej inšpekcie. Nájdete tam tie svoje "značky". Ale ak je to jedno Vám, mne teda tiež, sú to Vaše deti.

vitoria
11. okt 2008

editka... takze, prezrela som si ten zoznam SOI, ale ziadny kocik znacky Chicco som tam nenasla...
Nakoniec som kupila kociar na Slovensku za 20 000,- ... ale nemyslim, ze je medzi kociarom z Ukrajiny a tym mojim nejaky velky rozdiel...hadam len ten, ze tam je to lacnejsie..

janina1977
4. nov 2008

ahojte babenky, tiež sa chystám na nákupy na Ukrajinu, boli ste tam niekedy teraz, ako to vyzerá a čo sa dá nakúpiť pre detičky, dá sa na trhu platiť aj v Sk?

vachovka
4. nov 2008

Ja som bola napososledy v auguste na Ukrajine.Co sa tyka kocikov tak na druhe si pojdem kupit urcite tam.Jane tam stoji okolo 15000.Oblecenie na deti v tych dvoch obchodikoch sa mi velmi nepaci take strakate moc nacancane.Ale v stankoch maju celkom pekne teplakove znackove a za lacno.Aj botasky na deti sa daju celkom pekne kupit.Na tvojom mieste by som si zmenila peniaze hned na parkovisku lebo nechcu velmi za slovenske predavat.Vsetko sa tam oplati viac jak tu.

janina1977
4. nov 2008

a čo hračky, dajú sa kúpiť aj značkové, napr. chicco? aj na trhu alebo len v obchode?

vachovka
4. nov 2008

Na trhu som znackove hracky nevidela a v tych obchodoch tiez nie.Znackove maju iba kociare, stolicky, choditka...Babiky tam maju otrasne typicke Ukrajinske 😝.Malej som tak kupila kociarik na hranie a taku trojkolku psika.

vachovka
4. nov 2008

Ty mas na co zalusk?

janina1977
4. nov 2008

chcela by som kúpiť pre malú športový kočiar, taký ľahký a skladný do auta, rozmýšľam o cam mbx 6 sport, chicco, tak idem na prieskum a našla som na nete chicco obchod v užhorode, tak som veľmi zvedavá, majú aj internetovú stránku a ceny o dosť nižšie ako u nás a tiež by som chcela nejaké tepláčiky a tenisky, tak uvidím, čo nakúpim, dúfam, že manžel to so mnou zvládne, ešte sme tam neboli, dám vedieť, čo som nakúpila

tweetinkapp
6. nov 2008

janina1977
Ja som si na ukrajine kupila chicco a na trhu, tak skus skocit aj tam. Ja sice mam kombinovany, ale mozno natrafis aj na sportiak. Ti chalani, co mali ten obchodik na trhu, tak vraj maju aj kdesi v meste a ze radi aj privezu z mesta, ak chces nieco konkretne. My sme si vybrali rovno na mieste, takze neviem, co je na tom pravdy.
ale oblecenie sa mi nejak nezdalo lacnejsie, ani na trhu ani v obchodoch...ceny asi take ako u nas. A na trhu najdes sem-tam nejake znackove hracky a su trosku lacnejsie, ale velky vyber ich nie je. Z coho som bola dost prekvapena, tak tam mali straasne vela polskeho tovaru...vlastne skoro vsetko tam bolo polske...najma kociky

janina1977
9. nov 2008

nákupy na ukrajine nesplnili moje očakávania, čo sa týka kočíka, tí chalani na trhu mali najlacnejšie a aj najmodernejšie, ale ten čo som chcela ja zrovna nemali, ale keď som si prerátala cenu a keď si zrátam cestu a stratený čas, tak ešte prerobím, a čo sa týka oblečenia pre deti skoro samý čínsky tovar, akurát čiapočky mal krásne, ale myslím, že za 300 a 400 Sk kúpim aj u nás a ostatné veci sa mi vôbec nezdali lacnejšie ako u nás... povedala by som, že ešte v Poľsku som pred rokom nakúpila lepšie a kvalitnejšie veci ... a to nehovorím o dlhom čakaní na hranici ... nestojí to za to ☹

anjelinka
12. nov 2008

Ahojte dievcata, prosim vas,ktore ste tam boli teraz niekedy, oplati sa ist kupovat nejake oblecko pre dospelych? v com sa oplati, v dolaroch? alebo teda, co skor beru, ake peniaze? chceli by sme ist s mamou v sobotu, ale nemame ziadne infosky....Diiiiiiiik..

janina1977
12. nov 2008

anjelinka- ja som tam bola minulú sobotu, peniaze chcú iba svoje -teda hrivny, za iné ti nechcú predať, ale zmeniť môžeš aj koruny, doláre a eurá, my sme dostali za 100 ich 230 hrivien, t.j. 1 hrivna asi 4,30 Sk, ja som sa veľmi na oblečenie pre dospelých nezamerala, ale len tak okrajovo a nezdalo sa mi nejaké lacné a ani veľmi kvalitné, tie "značkové" tepláčiky boli značkové len v tom, že tam mali napísané adidas alebo nike, určite po troch vypraniach by to nebolo bohviečo ... veď napíš, čo by si ešte chcela vedieť, ale každý má iný vkus a iný pohľad .. 🙂

anjelinka
13. nov 2008

janinka, dakujem za odpoved. Boli ste v Uzhorode na trhu? Je velky? A som nepochopila, zmenili ste eura na ich hrivny? A kde sa to da? Su na trhu nejake zmenarne? Cize menili ste 100 Euro a dostali ste 230 hrivien? Alebo ako je to, nepomylila si sa? 😅 A menia aj slovenske koruny keby sme vzali?

anjelinka
13. nov 2008

A bola si Janka busom alebo autom?

janina1977
13. nov 2008

ahoj anjelinka, zle som napísala, za 1000 Sk sme dostali 230 hrivien, boli sme autobusom a na trhu potom prišiel jeden ukrajinec, ktorý menil peniaze, boli sme klasickou linkou, ktorú robí cestovka zo svidníka, už majú takto dohodnuté kšefty, na trhu som sa nezamerala na zmenáreň, lebo nám stačílo to, čo sme zmenili v autobuse
trh je obrovský, autobus nás priviezol priamo na trh aj nás bral späť, trh je dosť ďaleko od mesta, dostaneš sa tam jedine taxíkom, ale neviem koľko stojí, obchody v meste majú parádne a asi aj dosť drané

dara9402
17. nov 2008

for editka

http://www.babystar.sk/index.php?cPath=94_100_104

nemohla som si pomoct, toto je "lacny smejd" polskej vyroby do ktoreho mienim ulozit moje dieta. tento kociar je lacny dokonca aj tu na SVK nech si editka rozprava co chce ale nie vsetky lacne veci su smejdy podla toho zoznamu co je na soi su nebezpecne prave tie drahsie kociare ako su X-landery a V3 a mimochodom aj to su udaje 2 roky stare. dovolim si tvrdit ze kazdy vyrobca ktoreho vyrobok sa vyskytne v tomto zozname v dalsej serii vyroby tu istu chybu neurobi a da si sakra pozor na to aby sa mu tam uz ziaden vyrobok neodcitol

dara9402
17. nov 2008

inac tiez som pocula ze sa da na ukrajine skvele nakupit, ja chodim do polska ale zasla by som omrknut aj uzhorod len skoda ze nemam pas 😝