Koľko ste ochotné zaplatiť za kočík?

sassi
27. nov 2008

Maminky, kolko ste ochotné zaplatiť za kočík?
Totiž my sme sa s manželom vždy zhodli, že 10.000,- je strop a viac by sme neboli ochotní dať.
1. kočík nas vyšiel 7000,- , ten som predala za 2500,- a kupila som ešte buginu za 3300,-
2. kočík stal 8900,-
+ ešte sme kupovali zvlášť vajíčko 1600,- a pršiplášť a ostatné príslušenstvo bolo už v spomínanej cene
a to sme nekupovali žiadne polské trhove šmejdy, ale normálne v obchode

Ja ked vidím tie sumy, že 10.000 a viac tisíc len za zakald a k tomu ešte vajíčko, vanička, fusak/fusakotaška, taška, pršiplášť a ja-neviem-čo-ešte ... tak sa mi to zda nenormálne vysoká suma ...

tilly
2. dec 2008

bubaczik, to určite nie... ale mrzí ma, že niektorí ľudia autosedačky podceňujú ☹ kúpia prvú poľskú, čo vidia... brrr

miriamkac
2. dec 2008

bubaczik ber to ako moj nazor: podla mna 20 tisic za kocik je moc a tym duplom, ked ho vymenis, lebo sportova verzia ti nevyhovuje... 😝 a co sa tyka autosedaciek: podla mna je rozdiel autosedacka a kocik...lebo na kocik nepotrebujes take testy a bezpecnostne prvky ako v autosedacke, takze investicia do autosedacky sa mi nezda ako "modna" ale 20 litrov za kocik...hmhmhm....sa mi zda moc "modne"...ale jasne....ked na to maminy maju, nech si kupia 😀 😉

tilly
2. dec 2008

ja neviem, ale tých 20tis rozflákame ani neviem ako, takže sa mi to nedzá až tak veľa, aj keď ja som si dala limit na kočík 500E, ale viem presne aký chcem a viem, že ho do tej sumy 100% zoženiem a nemusí byť nový... zas sa pohrám na ebay 😀 lebo ich aj tak prestriedam...

bihan
2. dec 2008

Tak zase s tým predávaním kočíkov je to strašne jednoduché odôvodnenie.. ak mám kočík za 20tis a niečo mi na ňom nevyhovuje, tak ho s malou stratou posuniem ďalej a kúpim si niečo, čo mi v tom momente vyhovuje viacej a zostatková cena je stále vynikajúca.
Ale pri predaji kočíka, ktorý som už jazdený kúpila, tá zostatková hodnota nie je taká, aby som sa obťažovala s predajom a aby som ho ešte za rozumnú cenu predala ďalej, takže sa budem tváriť, že som spokojná, lebo od lacného kočíka zase toho až tak neočakávam, ako keď za niečo na pár kolesách vysolím ekvivalent viac než priemerného mesačného platu... 😉

tilly
2. dec 2008

ja som vždy kúpila kočík v super stave a v super stave som aj predala buď s malým ziskom alebo s minimálnou stratou (max. 300Sk)... teda to tie jazdené, keď som kúpila nový, o pol roka som ho predala za polovicu... 😠

skutik
2. dec 2008

ahojte... my sme dali za PP GT3 (hlboká vanička aj s cerifikovaným pásom na "autoležačku" je malej dobrá ešte teraz aj s obrovským fusakom - 7 mes., vajíčko so streiškou, šporťák s nánožníkom, prebalovacia taška s podložkou, pršiplášť, taška na rukoveti, pumpa a pod.) cca 32 tis. - mal to byť dar od mužovej tety z Talianska, ale nebol 😢 ... aj tak by som ale asi išla do značkoveho drajšieho kočíka 0 - 3 rok... som spokojna, sice by som možno hľadala ľahší, ale zas maloktory je tak priestranny pre dieťa a to vlastne rozhodlo aj u nás... nech ma mala pohodlie... ešte tak možno by som brala malo jazdeny, ale určite z tych značkových, lebo majú fakt veľa praktických vychytávok, kt. ozaj vyuzívam...
kamoska kupila ale znackovy jazdený Gesslein za nejakých 17 tis, lebo jej bolo luto dat za novy 28, ale strasne nadava a je ozaj v dost zlom stave. Ja to ale skôr pripisujem extremne nevyhodnej kupe a ten kocik, celkovo sa dost tazko manevruje...

miriamkac
2. dec 2008

bihan nie vzdy je to tak....ja som kupila novy golfac a musela som ho predat za tretinovu cenu, 😖 (a to sa mi nezda ako vynikajuca zostatkova cena, napriek tomu, ze kocik bol este v zaruke a pouzivany cca 1 rok) 😠 ...asi neviem predavat a som zly obchodnik... 😅

bihan
2. dec 2008

Tilli, ale ty si ich vlastne ani nepoužívala, ale iba posúvala ďalej 😀 😉

Miriamka, mne rok používania príde ako celkom slušné opotrebenie 😅 (aj keď to asi nebude na tretinovú zostatkovú cenu).

leony83
2. dec 2008

caute, baby poraďte mi prosím. PP SKATE alebo QUINNY SPEEDY????????????????

Tilly nemala si ich?

miriamkac
2. dec 2008

bihan no podla mna to je dost malo...ved kocik ma sluzit viac....no ale to je asi len moja teoria a tym viac, cim je drahsi a variabilnejsi....hmmm...asi na to uz nepridem.... 😕

veronikahel
2. dec 2008

leony, my máme quinny a ked sme prvy krat videli skate, tak sme si povedali, ze pre dalsie dieta skate...
ale najskôr by som musela vidieť skate, zda sa mi totiž ta športova časť dosť malička, a ešte ked tam das dieťa cez zimu s fusakom, no neviem... a dosť ich aj vidim predavať v bazaroch, tak pol roka používaný a už sa predáva... tak asi na nich niečo bude zle, neviem...
quinny speedi je dost priestranný...
a ešte jedna výhoda pri skate, dá sa otočít tvárou k tebe, speedi sa neda 😒
mala by si si osobne pozrieť a myslieť aj dopredu, ked bude dieťa väčšie...
neodskusala som PP,tak neviem poradiť, ale so speedim sme spokojní...

ale ideme mimo teeemy 😅

leony83
2. dec 2008

práve to mi vadí na speedy, že sa to nedá otočiť. v zime je to dosť nevýhodné...
a Skate som videla včera v Avione. tá malá mohla mať max. 1 rok a už jej bola tá šport. časť dosť malá...
naozaj neviem...

sassi
autor
2. dec 2008

akosi sa ta anketa zvrhla na diskusiu... no neva, možno nam to adminky premenuju 😉 však? 😉

No ja neviem, ale praveže sa mi zda, že s predajom ojazdeneho kočíka (hlavne nejakého DEMA, TAKKO, a polske "tiežznačky"...) je dosť problem, bazariky su plne kočíkov ... a teda cena ide rapidne dolu.
Napr. moj kočík na SK medzičasom novy stojí o 1000,- menej, ako ked sme my kupovali (asi aj kurz SKK robí svoje...) ... takže ak moj skoro 9-tisícovy predam za 3000 budem rada. Maly bude mať 2 roky a ešte mam buginu, takže by som ho rada na jar predala ... no držte palce 🙂
Kamoška ma nete DEMU skoro novu (vanička používana minimálne) a nemože ju už 2 roky predať a pod polovičnu cenu isť nechce.... (no ved by bola aj hlupa) ... lenže medzitým je to zastaralý model, čo nikto nechce ...

Další prípad PP trojkombinacia komplet s autosedačkou za vyše 20.000,- predali sice rychlo, ale za 10.000,- a používany necele 3 mesiace!!! Velmi vyhodné - žial len pre kupujucich... 😒

scenery
2. dec 2008

Ja som mala prvy kocik Bambino za cca 6500Sk (asi pred 4mi rokmi)- 3 kombinacia, potom som kupila golface, ktore som po 5 mesiacoch vracala takze investicia 0Sk a vratila som k totalitnym po 5 detoch co som zdedila (super lahke a skladne), vajicko 1800Sk (uz obehlo dalsie rodinky), sedacka 2500Sk (nemame auto, prilezitostne vozime u svokrovcov) a najlepsia investicia babysatka 2200Sk (www.babysatky.sk) . Teraz cakame druhe, a uz nic neplanujem kupit, iba vacsiu sedacku pre prve... myslim si, ze peniazky sa daju vyuzit podstatne lepsie ako na kocik (autosedacka je dolezitejsia, ale zas casto zaplatis 50% za kvalitu a zvysok za znacku), napr. za plavanie s detmi, kurz dojcenia a pod. Podotykam, ze cestujeme hodne a sme dost akcna rodina 🙂)

bubadlo27
2. dec 2008

tak my momentalne mame doma tri 😀
ale tilly netromfnem 😀

prinutila ma k tomu necakana situacia 😉 , prvy sme minuly rok kupili Jane Nomad aj s vajickom , vanickou a sportakom, tusim stal okolo 25000
potom sme na dovcu museli na leto kupit golfac Jane Energy, a kedze sa nam po roku narodilo druhe babo, tak som na ebayi vydrazila Jane twin two, aby som vyuzila vanicku pre mrnusa z Nomadu 😉

Muz sa uz tesi, ked sa tejto vybavy zbavime, aj ked viem ze urcite natom budem stratova, nelutujem s kocikmi som spokojna 😉 😉 😉

3558
2. dec 2008

ja mam len jeden silver cross 3D pram a som tiez spokojna. stal 17 tisic a je kupovany v Uk v Toys shope.je as autosedackou, taskou, prebalovacou podlozkou,prsiplastom na kocar, da sa z neho spravit hlboky kocar, potom ked z neho vyrastie tak sporotvy kocik s fusakom ktory sa da prat, a da sa nan aj zacvaknut autosedacka. takze je super, odporucujem.

sassi
autor
2. dec 2008

no tieto naklikávacie systemy su dobré, kym je babo vo vaničke alebo vajíčku - teda aj praktické ... ale potom neviem, ked sa s tým treba poskladať do auta, zvlášť športova časť, zvlašť podvozok skladať - to sa mi zda dosť odveci (aj preto, že som takyto system mala prvy kočík, že to bolo zvlašť a dosť sa to neosvedčilo) kvoli tomu sme aj my dokupovali buginu
za 3300,- CAM APOLLO, ešte pri dcerke (mala 8 mes.) a ešte stále ho mám, chcem si ho nechať do 3 rokov syna apotom už jedine darovať
myslím, že ked tak - kupiť len podvozok + vaničku + sedačku a športovy kočík si kupiť po polroku iný
a cenovo je to asi na tom istom 😉
Teda väčšina ludí, čo ja poznam a ma taketo kočíky sa ich po 6-8 mesiacoch zbavuje (niektorí aj skor) a kupuju buginy.

veronikahel
3. dec 2008

sassi, to si mala aky sportovy, ked si musela skladat zvlast podvozok a sport.cast? 😕
my mame trojkombinaciu a sportovu cast skladame aj s podvozkom naraz...

marianeta
3. dec 2008

Ja som dala za novy kocik 9800 s tym,ze ho vyuzijem az kym maly z neho nevyrystie a nebude potrebny.
Trt! Uz teraz by som ho hodila dakde za psom.
S tymi kocikmi je to asi tak,ze tie nedostatky mamina zisti az ked ho pouziva.
Ten moj je sice priestranny ale tazky a este ked v nom maly sedi tak mam co robit aby som ho nadvihla.

sassi
autor
3. dec 2008

no 1. moj kočík bol taky zo starších typov, a tam sa to skladalo každe zvlášť
no možno tie nove kočíky su v tomto lepšie, ale aj tak poznam malokoho, kto ma iba 1 kočík, aj ked maju tieto kombinácie, kupuju aj tak ešte neskor buginu
My sme preto brali kočík športovy, do ktoreho sa dava len taška, a stačím mi skutočne tento jeden a další nepotrebujem
teda tiež mam 2 kočíky, ale ten druhy mame po dcere - nepredajny kus, tak ho využívam občas do obchodu, k svokre na dedinu, ked mi bavia maleho...

denduska
4. dec 2008

no baby, ja som sa dobre nasmiala! 😀 my sme dali za kocik 5000, ojazdeny po 1 dietatku, je polsky, PC 11000 ale mne sa nenormalne pacil, a stale sa mi paci 😉 aj ked je mozno na niekho robustnejsi, mne maximalne vyhovuje, byvame na dedine a chodime vela do prirody a uz presiel cez mnohe luky. S takym hypermodernym by som tam asi niekde zapadla a cakala na traktor kym ma vytiahne 😀 Akurat sa debilne sklada, ale to riesi manzel 😅
Autosedacku mame Romer, tiez cez inzerat, PC 3890, my sme kupili za 890. Teraz v zime ked je mala naobliekana, uz je nam aj takmer mala, takze vobec nelutujem. Suchy zips na strieske bol uz nefunkcny, no ale to stoji 10 korun a za 10 minut som to presila.

Nikdy by som nedala za kociar 30000, paneboze ani si to neviem predstavit! Na malu peniaze nelutujem, ale keby som aj tych zbytocnych 30000 mala, radsej jej odlozim do pancuchy na horsie casy, alebo kupim zlatu tehlicku, to nestrati na cene.

A za tych 25000 sme si kupili piecku na drievko, lebo mame doma chladno a malinka teplo potrebuje...a je to nieco uuuzasne 😵

dudri
4. dec 2008

mam Cam MB X 6 za 19000 sk . som velmi spokojna s kocikom...pohoda

oraia
4. dec 2008

ahojte...nas stal kociar 15.000 ale uplne so vsetkymi doplnkami ...ale inak u nas stoji 25.000 ... nasi predajcovia strasne predrazuju kociare ..a este k tomu ich predavaju po castiach....kupis kociar ale musis si dokupit vanicku, tasku, plastenku ....to je hrozna kravina, ked to raz patri ku kociau tak sa to ma predavat spolu a za normalnu cenu !!!

tilly
5. dec 2008

bihan, ja som ich testovala 😀 😉

skate ani speedy som nemala

altea
10. dec 2008

No my sme na kočííkoch poriadne stratili 😒 .Keď sme ich kupovali ,bola nám prisľúbená pomoc (chodenie na vychádzky,k lekárovi po dvoch),tak sme "boli pritlačení" kúpiť pre dvojičky dva samostatné kočíky Inglesina-čo nás vyšlo do 50.000 😕 .Ale keďže pomoc sa po pôrode vytratila ☹ ,a zostala som sa ma na dva kočíky,ktoré sa síce dali spojiť spojkou,ale sme sa nevedeli nikam dostať,keďže sme boli tak širokí-zostávalo nám hľadať športový kočík už len pre dvojičky.Taký aký sme chceli,bol nekvalitný-opakovane som bola naň upozornená,a tak sme náhodou naďabili na novinku,na ktorú sme museli čakať skoro 4 mesiace ,ale stojí to za to ,a ktorá nás vyšla 17.000.
Takže ako rátam je to spolu 67.000 .-sk. 😕 🙄
No,ale čo človek neurobí pre svoje dieťa ?

burina111
10. dec 2008

my sme kupili v poľsku za 6500sk, je to 4kombinácia, výborný, malý sa nám ešte aj teraz zmestí do vaničky a to má už 1,5roka, nie je mu tam zima, nevozím ho ako ostatné mamičky v moderných kočíkoch z holými nohami....lebo do tých vaničiek sa už deti nezmestia....je odpružený, stabilný, má aj popruhy....určite by som na kočík na rok, dva nevyhodila 25 tisíc alebo ešte viac, za tie peniaze radšej malému kupujem oblečenie a možno lepšie potraviny.na brušku malého nešetríme. 😉

fia
10. dec 2008

burina111, prosím ťa, akú značku kočíka máte?Mohla by si mi povedať, či má ten Váš kočík pevnú vaničku a zvlášť sedačku? Ešte by ma zaujímalo, aké má kolieska. Ďakujem fia

zukab
10. dec 2008

my mame silver cross, trojkombinaciu, vysiel nas na cca 17 tisic. so vsetkym. zimny teply fusak, prsiplast, tasku, podlozku na prebalovanie.
je lahky, skladny a nevozi sa v nom kazde druhe dieta 🙂

ivka22
10. dec 2008

PP GT3 cca 32 000sk, a BGB Bee cca 19.000sk /aj s fusakom/
A max spokojnost s oboma. Kedze este jedno babo planujeme, tak zatial nic ine neriesim...

Pokial si clovek moze dovolit, tak nech kupi kocar aj za 100 tis, je to kazdeho osobna vec....ale urcite by som ho nekupila vtedy, ak by to malo ist na ukor nasej domacnosti, a "utahovat si opasok" len preto, aby som mal IN kocar...to zase nie....

ssissi
12. dec 2008

Najskôr sme premýšľali tým štýlom, že kočík dá kúpiť aj okolo 8.000,- s celou výbavou, tak prečo by sme taký nekúpili.
Ale chodením po obchodoch sme prišli na parametre, ktorý ten náš musí spĺňať - napr. zistila som, že určite nechcem kočík, ktorý nemá otočné kolieska, ale musí sa dvíhaťv zákrute celý predok. Nesmel byť ťažký, kvôli prehadzovaniu do auta a von. Veľmi skladný, prehadzovacia rúčka aj pri športovej verzii, viackombinácia... atď. atď.
Výsledkom bola 4-kombinácia za 22.000,--, ale aj s vajíčkom, fusakom a taškou. Našou peňaženkou to neotriaslo a zistili sme, že tá cena nie je za imidž, ale hlavne za funkcie.
A keď kúpi nejaká maminka kočík za 50.000,-, lebo na to má, jej vec. Kúpi len to, na čo má, rovnako ako maminka s 8-tisícovým kočíkom.