Koľko ste ochotné zaplatiť za kočík?

sassi
27. nov 2008

Maminky, kolko ste ochotné zaplatiť za kočík?
Totiž my sme sa s manželom vždy zhodli, že 10.000,- je strop a viac by sme neboli ochotní dať.
1. kočík nas vyšiel 7000,- , ten som predala za 2500,- a kupila som ešte buginu za 3300,-
2. kočík stal 8900,-
+ ešte sme kupovali zvlášť vajíčko 1600,- a pršiplášť a ostatné príslušenstvo bolo už v spomínanej cene
a to sme nekupovali žiadne polské trhove šmejdy, ale normálne v obchode

Ja ked vidím tie sumy, že 10.000 a viac tisíc len za zakald a k tomu ešte vajíčko, vanička, fusak/fusakotaška, taška, pršiplášť a ja-neviem-čo-ešte ... tak sa mi to zda nenormálne vysoká suma ...

sassi
autor
28. nov 2008

no v Pre deti su veci celkovo predražene
tešila soms a, ked otvorili pobočku v ZA - ale ešte som tam nekupila nič, ceny otrasne a vyber tiež nič-moc
teda oproti porovnatelnym velkým obchodom v PL a ČR je to žalostnéééé

gucz
28. nov 2008

mne kúpila hlboký kočík sestra ako darček pre krsniatko. Potom som si kúpila jazdenú káričku PP atlantico za 2000, tú som neskôr predala za 1000. Mala som aj golfky maličké za 2200, tiež som predala a teraz má malá Chicco Lite way, stála 4500 a ľutujem, že som si ju nekúpila už na jar, mohla som ušetriť, keďže tie dve káry predtým by som nekupovala. Ale vyvaliť nejakých 20.000 za kočík sa mi zdá moc, a hlavne zbytočné, keď sa dieťatko vozí možno 2 roky.

lyongirl
28. nov 2008

my sme dali za kočík/3kombinácia s vajíčkom/ niečo cez 17 000,- Sk a za jazdenú káričku z inzerátu 3000,- Sk, čiže spolu niečo cez 20 000,- SK a neľutujem, využijeme aj pre druhé a máme nádherné kočíky, moderné, ale čo je najvačšie +, tak to je, že nemajú chybu - výborne sa ovládajú, super sa jazdí, nemáme žiaden problém 😉 .
Nemenila by som za nič na svete 😀

sassi
autor
28. nov 2008

no ako vidím, budeš mať maly odstup medzi deťmi, ešte aby si nekupovala surodenecký 😉

funy
28. nov 2008

my sme dal za kocik medzi 20-30 tis. ale to je uz aj vanicka, sportovy, taska, fusak.
je to bez vajicka

lyongirl
28. nov 2008

sassi - to si myslela mňa? Súrodenecký nehrozííííí, nedostala by som sa do výťahu 😝 , a malý je dosť šikovný na to, aby to zvládol s trochou pomoci aj ináč, to znamená, že asi toto 😀 :
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

sassi
autor
28. nov 2008

no len ten pridavna časť na kočík je draha ako šľak, videla som to aj na MMB, aj používané.
no a čo tak skejtík, ale to zasa nie je na dlhe prechádzky.
Ja si teda mojho neviem predstaviť, že by cupkal pri kočíku - ma podobne ako tvoj. Ten chodí, ale kam on chce 😖 Ale zasa kamoška ma odstup tiež necele 2 roky a staršiu mala poslušnu a ked sa narodilo malé, už chodila pri kočíku 😉

Inak existuje aj jeden surodenecký, čo ma sedačky za sebou, neviem presne, ale kupovala to jedna kočka, čo ma deti po roku, a vraj sa do vyťahu vojde, tuším GRACO (to mam aj ja tu značku a odporúčam, vyborný,kvalitny, lahky a za super cenu) alebo JANÉ to bolo.

danona
28. nov 2008

kocky a co surodenecke philandteds?? tusim su od cca 12.000? /asi/, maju aj kraasnu novinku vibe, najlepsiu cenu som nasla na www.matko.sk 😉

danona
28. nov 2008

no ta novinka vibe je drahsia.. ☹

lyongirl
29. nov 2008

sassi - pôvodne som chcela skejtík, ale ževraj je to na "houby" a hlavne, ak je na kočíku nakliknutá vanička, pretože dieťa je moc naklonené dozadu a navyše zavadzia mamine, tak to som zamietla, no a súrodenecký sa mi zdá zbytočný. Je pravda, že môj je asi taký ako tvoj, vôbec nejde tam kam ja a cesta 5 metrov mu trvá 5 minút, ale snáď, kým sa bábo narodí, tak trošku zmúdrie a ak nie, tak by som to najradšej riešila tou sedačkou. Je pravda, že je drahá jak šlak, ale ja to beriem zase tak, že potom ju predám, takže to používanie nejakú dobu síce niečo predsa len musí stáť a niečo sa mi ešte vráti.
A výťah máme taký, že má vnútorné dvere a hocijaký kočík by nám tam nevošiel a nechce sa mi ani zisťovať, ktorý by vošiel, keď som s tým našim taká spokojná 😉
A ináč ten Philandteds je fajn, ale fakt sa mi to zdá zbytočné a jedna vec sa mi nepáči a to je tá, že bábo leží dosť nízko pri zemi a ak plače, alebo niečo, no neviem si to predstaviť 😀

zuz11
29. nov 2008

neodbacajte prosim Vas od temy 😉

yasmina
29. nov 2008

Ja mam Jane twin two & 2 x matrix cup a vysiel 37 000sk...a do dnes som neprisla na to co tolko na nom stalo 😕

lyongirl
29. nov 2008

😉 ok 😉

deniskajakubko
29. nov 2008

Ja čakám teraz druhé bábätko, máme kočiar po prvom za 4500,- Sk a športový za 2500,- Sk, takže kupovať nový určite nebudeme. Myslím si, že dávať také horibilné sumy za kočiar, keď v hlbokom bude max. 9 - 10 mesiacov je nepraktické a radšej tie peniaze miniem na dovolenku, alebo nejaké oblečenie

janka5861
29. nov 2008

nas stal prvy kocik 22 500 sk, ale to bola cela trojkombinacia a potom sme kupili len sportak a ten nas stal spolu s fusakom+slnecnikom+taska+plastenka a podlozka na prebalovanie 17 500 sk

chymenitta33
29. nov 2008

Ja som dala za prvý 8000,- a teraz za druhý 5600,- a to už použitý.

maca793
29. nov 2008

tak ako vás čítam, tak dávate na kočíky dosť veľa pre mňa je to dosť, ja som kupovala kočíkz druhejj ruky za 4000,-sk a po 6 mesiacoch športový za 3000,- a to mi stačí. a buginu mám po dvojičkách. 😵

maca793
29. nov 2008

a ešte k príspevku hlboký som predala za 3500,-sk. takže som nič nestratila. 😉

kili
29. nov 2008

prvý nás vyšiel 3.500,- a k tomu autosedačky jedna 1200 a druhá 1800, všetko použité, takže dokopy 6500,-
druhý športový kočík cez ebay za 55eur + doprava, čo išiel MM pre neho osobne niekde k Viedni, čiže asi do 400,-

maca793
29. nov 2008

tak to je dobrá cena. ja som pri dvojkách minula viac ako ty našťastie sedačky sme vtedy nemuseli mať. ale pri nich som minula 4 druhy kočikov- hlboký pre dvojčatá, športovýpre dvojčatá ale ten sa mi zlomil, potom som kupovala 2x športový mala som ich spojené spojkou a keď mali 2 roky tak 2x buginu.

deina
30. nov 2008

My sme dali za kocik okolo 23000sk, kombinaciu a za golfky 3600sk (chicco multiway - mali dobru akciiu v Kike, tak sme ho kupili, hoci sme chceli golfac kupit az na jar).

veronika13
30. nov 2008

až mi je trápne tu prispievať,ale myslite si čo chcete:
prvý hlboký z inzerátu 2500,-
druhý bugina nový, 2900,-
sedačka-vajíčko z inzerátu 500,- super, využili sme ju dlho,lebo bola priestranna
9-36kg 2100,- nová, tiež super

melany_s
30. nov 2008

nemyslím si, že je to trápne, každý dá za kočík, koľko môže. my sme pôvodne chceli cam combi family za 11.900 Sk, ale nakoniec sme dostali ako darček od budúcej babičky peniaze na MB X6, ten stál 17.300

veronika13
30. nov 2008

lenže mne to príde ako predbiehanie, že kto ma drahší...

anelis5
30. nov 2008

ahojte,

my mame od znamej polsky za 3500sk k tomu chicco lehatko,ohradku,plasotvy podbradnik a k tomu kociku cele prislusenstvo 😉 mame ho ho necelych 6 mesiacov...bola som s nim velmi spokojna,ale sme sa prestahovali a kedze nie je vytah v dome a byvame na poslednom poschodi a kocik vazi 18,5kg a k tomu 8 kg maly,tak to je dost a aj co sa tyka mhd a ked chcem ist von musi ist niekto so mnou a uz mi to lezie na nervy,ze sa sama nemozem pohybovat ☹ a k tomu sem tam zacnu kolieska vrzgat,inak vo vnutri kopu miesta,co som rada 😉

Veronika....ze trapne,nemyslim si...a to teraz rozmyslam,ze kupim kocik na splatky...skor ja sa tak citim,bo nemam tak vela penazi,aby som ho naraz vyplatila a suri to.Uz z vas niekto nakupoval na spaltky kocik? 😕

etnicka
30. nov 2008

ahojte, my sme kupili kocik tuto v bazare na koniku za 2000 a je super 😀

sassi
autor
30. nov 2008

no nezda sa mi to tu trapne predbiehanie sa , kto ma drahší 😉 fakt da asi každy tolko (na vybavu celkovo) na kolko má
ale zda sa mi zbytočne vyhodiť 1,5 - 2 vyplaty za XY-kombináciu a po polroku kupovať další kočík ... lebo drahá kára aj tak nevyhovuje 😕
Naš asi podla toho čo čítam "lacný" kočík je skutočne kočík od 0-3 rokov, absolutne nemám potrebu kupovať další kvoli váhe, manipulácii, skladaniu do auta či autobusu.
Nemyslím si, že kočíky cenovo okolo 10.000 su menej kvalitne ako tie 15-30-tisícové ... to sa už platí "IBA" za značku.
Lacnejšie su väčšinou velmi ťažké, alebo maju ine "muchy" - konštrukčne chyby, zlá manipulácia ... (teraz samozrejme hovorím o cenách nových kočíkov) ... to už ked ušetriť, tak radšej kupiť jazdený.

ihalinka
30. nov 2008

Ahojte, my mame jane nomad za 24000, je to vela, dost sme to predychavali, ale byvam na 4 posch. bez vytahu, takze podmienka bola lahky kocik s jednoduchou manipulaciou, aby sa zaroven zmestil do auta. Je to trojkombinacia, s hlbokou vanickou som velmi spokojna, maly sa do nej zmesti este teraz a to uz ma 7 mesiacov a ma skoro 10 kg, netreba mi donho fusak, staci deka pretoze je dost teply (kedze vanicka je aj ako autosedacka tak je vyplnena polystyrenom, co je tiez izolacia), nasadenie vajicka na konstrukciu je na nezaplatenie, ci uz idem k lekarovi, na navstevu alebo do obchodu. Hlavne ho nemusim budit. Sportova cast pride na rad coskoro, ale je priestranna. Splna vsetko co som potrebovala, takze si myslim, ze to bola dobra kupa. Som s nim zatial velmi spokojna.

Snazila som sa ho kupit aj pouzity na inzerat, ale nikto nepredaval 🙂

janka5861
30. nov 2008

Veronika,myslim si kto ze kto kolko uzna za vhodne da za kocik ....... a je to tema kolko za kocik a nie ci je trapna suma kolko sme zaplatili za kociky pre deti ...

veronika13
30. nov 2008

ja som napísala len svoj názor a tiež koľko som dala za kočíky 🙂 neberte to zas tak tragicky