Koľko ste ochotné zaplatiť za kočík?

sassi
27. nov 2008

Maminky, kolko ste ochotné zaplatiť za kočík?
Totiž my sme sa s manželom vždy zhodli, že 10.000,- je strop a viac by sme neboli ochotní dať.
1. kočík nas vyšiel 7000,- , ten som predala za 2500,- a kupila som ešte buginu za 3300,-
2. kočík stal 8900,-
+ ešte sme kupovali zvlášť vajíčko 1600,- a pršiplášť a ostatné príslušenstvo bolo už v spomínanej cene
a to sme nekupovali žiadne polské trhove šmejdy, ale normálne v obchode

Ja ked vidím tie sumy, že 10.000 a viac tisíc len za zakald a k tomu ešte vajíčko, vanička, fusak/fusakotaška, taška, pršiplášť a ja-neviem-čo-ešte ... tak sa mi to zda nenormálne vysoká suma ...

expertka8
30. nov 2008

...ked budem zarabat 30.000...aj moj "standart" sa bude pohybovat vo vyssix sferax....
....za kocik sme dali primerane svojim platom...a nasim poziadavkam...prihliadnuc od lokality..kde zijeme/vzhladom k "brutalnemu" zimnemu " pocasiu 😉 /
....predala som o 1/2 menej ako sme kupili 😉
...s pouzivanim kocika....=max. spokojnost 😉
...dokonca som nespozorovala ziadne "traumy" na fyzickom...ci psyxickom vyvine dietata 😀

Zn. TAKKO 😉

janina1977
30. nov 2008

ahojte,
tiež sa mi zdá, že sa už mamičky predbiehajú, ktorá má drahší a značkový kočík, ja som mala mikado oxford so všetkým čo niektoré značkové kočíky nemajú vo výbave, stál má 14500 Sk a teraz používame chicco multiway, tiež za prijateľnú cenu 4600, ešte mám v zálohe aj bugynu demu, tú máme skôr na leto, vyšla ma necelých 3000 sk, myslím, že tu nejde o kočík ako o módny doplnok mamičky, napr. ako vidím u nás v meste casualplay alebo bugaboo, ale hlavne o pohodlie dieťatka a ja som s tými mojími kočíkmi bola veľmi spokojná.

sassi
autor
1. dec 2008

janina, aj mne sa zda niekedy v meste, že niektore maminy už nevedia, do akého "lunochodu" by svoje dieťa posadili a čo by na dieťako navliekli... hlavne že je na tom napísana "vhodná" značka a stálo to majland... bez ohladu na to, či sa potom dieťa citi dobre a pohodlne 😖 no ale to už je do inej diskusie...

tilly
1. dec 2008

ja dám nabudúce tak do 15tis...
teraz keby som mala rozpisovat tych 12 kocikov... 😀

lenca13
1. dec 2008

Pred 8 rokmi som dala za kocik 10 000Sk bola to dvojkombinacia ale vanicka bola super len sa mi nepacila sportova cast ale predali sme ho za 5 000 a kupili buginu s prehadzovatelknou ruckou a ten som potom predala za 2 000.
pri druhej som mala pozicany od kamaratky bol to neo nato zvlast vanicka,vajicko a este sportova cast ale posluzil nam a kupili sme buginu Nurse za 7 850 Sk a som s nou spokojna 😉

veronika13
1. dec 2008

tilly, 12? to ako na každý mesiac jeden? 😀

tilly
1. dec 2008

nie, každé tri mesiace jeden 😉 a dva máme doteraz 😉

dadulik
1. dec 2008

tilly, kokso 😲
tak my sme mali prvy kombinovany, polsky za 8500 (tolko by som uz v zivote za tak tazky a neskladny kocik nedala), po 7 mesiacoch sme ho predali za 4000 (muz to nevie dodnes rozdychat), kupili sme chicco C4 za 3900 novy z velkoskladu, pocitam ze ho uz nepredam, rovno ho dam do kontajneru, je total ojazdeny,skratka pouzivany, rozvrzgany,momentalne v nom len spime cez obed, a este medzitym sme mali jeden sportovy za 2600 (ten sme ale po 24 hod od kupy isli vratit, bo bol vadny), no a este mame buginu za 800 (tiez novu z velkoskladu) na nakupy napr. v tescu.
Pri druhom dietati kupujem ojazdeny kocik za max. 6000 sk so vsetkym vsudy 😀

katusha
1. dec 2008

my sme dali za kocik cca 6 000sk, boli sme spokojni, bol to taka klasika bambino. nevyhodu som videla mozno akurat v tom, ze bol dost tazky, cca 15kg 😖 😒 ale inak bol priestranny a pohodlny, dobry aj do terenu a v zime sa s nim tiez dobre jazdilo 😉
ked mala dcerka asi 10 mesiacov, kupili sme lahucku bugynu, ta stala cca 2 600sk, ta bola zas super na leto, ale nie moc vhodna do terenu, lebo tam boli malicke kolieska. tak som este dodatocne kupila tretie vozidlo, ale to je uz ojazdene 😀 je to trojkolka a vysla ma 2 000sk a kupu vôbec nelutujem, pretoze sa mi s nou vyborne jazdi kade - tade, aj do snehu bude ok 😉 jedina mensia nevyhoda je vaha trojkolky, ale nie je to az take strasne, ako pri prvom kociku 😉
vlastne striedavo pouzivame trojkolku aj bugynu, podla toho kam ideme 😉

sassi
autor
1. dec 2008

no to mi moj muž povedal, že nech si dobre rozmyslím, čo potrebujem, lebo 1 dieťa = 1 kočík 😀
tilly to si prečo tolko menila?
a finančne ked zrátaš/odrátaš, kolko to vyšlo???

bzuco
2. dec 2008

pred šiestimi rokmi pri dcére sme kupovali nový kočík...vyšiel nás vyše 10 000,- čo bolo na tú dobu dosť veľa...po 2 rokoch som ho predala za 5000,-
teraz pri malom som si povedala, že nový kočík vôbec netreba, kúpila som cez inzerát - dala som si strop 3000,- ..a kúpila som 5 mesiacov používaný kočík...je to síce "hebedo"...ale malý je decembrový, takže minulú zimu sa tam fajne zmestil a teraz som ho vytiahla znova a stále tam má dosť miesta na spinkanie
na jar som kupovala šporťák -tiež na inzerát-ešte je do mája stále v záruke- a dala som zaň 2800,-

no a po malej máme v rezerve ešte golfáč, ten vytiahneme možno na jar/leto

sassi
autor
2. dec 2008

ahojki bzucko 😉
no ja keby sa zadarilo tretie, tiž už kupim nejaký značkový "sekáčik" do 5000,-
ved niektoré kočíky predavaju 2-3 mesiace používane za polku 😕 Asi sa im už nehodí k novej sukni 😀 😀 😀

bzuco
2. dec 2008

ex, sassi...súhlasím
mám známu...v marci sa im narodila malá, ale ako začala sedieť zistili, že v tom ultra modernom koči je také krátke to miesto na sedenie, že im odtiaľ padala ...teraz ku koncu leta zistili, že po sediačky ju tam vo fusaku nenarvú, tak kúpili iný...buginu cez net - nejaké chicco..len nejako pozabudli, že tu v snehu s týmu maličkými kolieskami nemajú šancu 😒 ...čo z toho, že vo fusaku tam dieťa narvali, ked sa nemohli v snehu ani hnúť...tak pekne krásne vybrali prvý kočík a ak chceli, aby im diaťa nepadalo pri každom pohybe z kočíka von, museli zo spodu našrobovať nejakú dosku, ktorá im vlastne predĺžila tú časť na sedenie....fakt sila.....takže podľa mňa sú to akurát tisíce vyhodené do vzduchu

a tie lunochody, ako to nazvala sassi...to nekomentujem....to tak pre mimozemšťanov a nie pre deti je robené 🙄 🙄 🙄 🙄 (bugabooo a podobné výstrelky, čo majú kolieska ako smetné kontajnery 😝 😝 😝 )

tilly
2. dec 2008

sassi, len tak 😉 ale nie, jednu buginu do 25kg mám na rýchle prevozy, keď potrebujem, aby malý sedel a ja sa potrebujem niekam rýchlo presunúť a ešte mi zostal taký obrovský kočík, v ktorom malý spával, predať sa už nedá a je strašne praktický do záhrady, takže ten si ešte nechám, niekomu ho buď darujem, alebo počkám na prípadné druhé dieťa a na spinkanie ešte určite poslúži...

striedať kočíky som začala vlastne tak, že ma vždy nejaký zaujal a chcela som ho vyskúšať, ale po pár mesiacoch ma omrzel, tak som ho predala, ale kupovala som vždy jazdenky a vždy som ho výhodne predala (výhodne pre obe strany), väčšinou som to dražila na ebay a u nás potom predala lacnejšie ako sa u nás bežne predávajú a vždy drahšie alebo rovnako ako som kúpila 😉

janka5861
2. dec 2008

sassi ,kazda mamina chce pre svoje dietatko to najkrajsie najlepsie a v ramci jej financii to kupi. Mne je uplne jedno ci ma niekto drahy kocik alebo lacny .ked sa tej mamicke paci kocik ufo , tak ho kupi. ked chce mat dieta v znackovom je to jej vec a nie aby maminky niekto sudil..... a toto je anketa kolko za kocik

tekvica
2. dec 2008

janka, suhlasim. ak ma niekto na kocik za 30 000 a viac, nech ho kupi, nikdy som sa nezamyslala nad tym, preco taky drahy...
kazdy podla svojich moznosti.
na druhej strane nikdy neriesim ani maminy, ktore maju lacne kociky, ci z bazaru. je to skratka kazdeho vec, v com vozi svoje dieta.

😉

ttina23
2. dec 2008

tak my sme kupili 3 kombinaciu za 7000 Sk novy a to nam dal este aj zlavu a myslim ze aj to je dost

zuzu13
2. dec 2008

my sme mali TAKO, za 5990,-, max. spokojnost...nevyberali sme vsak podla ceny ale podla rozmerov...aby dietatko bolo spokojne...nakolko nove typy su len na to aby si rodicia medzi sebou dokazali, ze na to maju{a po 3 mesiacoch musia kupit novy, lebo dietatko sa im do kocika nezmesti}...my na to nemame...a keby sme aj mali, tak viac ako treba by som za kocik nedala... 😀 😀 😀

tekvica
2. dec 2008

zuzu, preco si myslis, ze drahe kociky su na to, aby si rodicia medzi sebou nieco dokazali? 😕

bzuco
2. dec 2008

asi preto, lebo pozerajú na "módu" a nie na funkčnosť kočíka....kedy už 3-mesačne dieťa vo fusaku sa tam nezmestí a na šporťák je malinké

bubaczik
2. dec 2008

zuzu to neni pravda...
my sme mali cam cortinu,za 19900sk,a vyuzili sme hlboku verziu 9 mesiacov,lebo sa nam tam mali zmestil.. 😉 v zime...potom sme predali,kedze sportova verzia sa nam zdala moc robustna,tak sme kupili casualplay cittu za 13900,a sme max spokojny..aj s cortinou aj s casualplay..a nechcela som tym nikomu nic dokazat,chcela som kociar,ktory neni tazky,a dieta sa v nom citi pohodlne... 😉 takze tak...

zuzu13
2. dec 2008

myslim si ze je to tak...nehovorim ze vsetci...ale vo vascine pripadov ide len o prestiz...inak si neviem predstavit, preco kupuju kociky, ked priestor pre dieta je max na 3 mes.nedava mi to logiku... 😅 no a 20.000 za kocik???hmm...nic to...asi patrim medzi starsiu generaciu...

tilly
2. dec 2008

s tými drahými a nefunkčnými kočíkmi vôbec nesúhlasím 😠 ja som mala pár dobre drahých kočíkov a o nefunkčnosti sa nedalo moc hovoriť, práveže tam boli také technické vychytávky, že som otvárala oči, že čo sa všetko dá vymyslieť na kočíku...

bubaczik
2. dec 2008

no podla mna 20tisic za kociar neni az tak vela,kedze mas v tom aj vajicko,hlboky a sportovy kociar...ked len vajicko stoji okolo 5 tisic korun,je to podla mna rozumna cena...a su tie kociare lahucke..

zuzu13
2. dec 2008

no vidite a v tom je ten rozdiel...ja som mala jeden...a spokoja som bola pocas celeho kocikovania...vy ste ich mali zopar drahych a menili ste ich, lebo sa vam na nich nieco nezdalo... 🙂

bubaczik
2. dec 2008

no vidis,aka si sikovna,ušetrla si..

tilly
2. dec 2008

tiež sa mi nezdá 20 tis veľa... ak je v tom kvalitné vajíčko...

ja som bola tiež spokojná s tými kočíkmi, teda s väčšinou, len som si chcela vyskúšať aj niečo iné, bavilo ma to dražiť na nete a chodiť si do viedne pre to, spoznali sme s mužom trošku viedeň aj mimo nákupných zón a predtým sa mi to mesto nepáčilo a teraz sa mi veľmi páči...

tilly
2. dec 2008

vlastne keď nad tým tak uvažujem, tak som bola spokojná skôr s tými drahšími... tie lacné mi začali rýchlo liezť na nervy a musela som to dať preč, s tými drahými som sa ťažko lúčila, ale väčšinou som už mala doma iný drahší kočík a mala som plnú garáž, niekedy som mala aj 4 kočíky naraz a to už bolo na nervy 😀

bubaczik
2. dec 2008

a este autosedacka stala okolo 8tisic,to je tiez moda?podla mna nie,ide o bezpecnost dietata... 😉

labelka
2. dec 2008

urcite nesuhlasim s nazorom ze drahy kocik je ako moj modny doplnok....dufam ze moja mala ked sa narodi sa v nom bude citit dobre a posluzi...ja som kocik dostala ako darcek od manzela 😉