Koľko ste ochotné zaplatiť za kočík?

sassi
27. nov 2008

Maminky, kolko ste ochotné zaplatiť za kočík?
Totiž my sme sa s manželom vždy zhodli, že 10.000,- je strop a viac by sme neboli ochotní dať.
1. kočík nas vyšiel 7000,- , ten som predala za 2500,- a kupila som ešte buginu za 3300,-
2. kočík stal 8900,-
+ ešte sme kupovali zvlášť vajíčko 1600,- a pršiplášť a ostatné príslušenstvo bolo už v spomínanej cene
a to sme nekupovali žiadne polské trhove šmejdy, ale normálne v obchode

Ja ked vidím tie sumy, že 10.000 a viac tisíc len za zakald a k tomu ešte vajíčko, vanička, fusak/fusakotaška, taška, pršiplášť a ja-neviem-čo-ešte ... tak sa mi to zda nenormálne vysoká suma ...

norik1
12. dec 2008

Ssissi presne o tomto som pisala na zaciatku temy.... 😀

ssissi
12. dec 2008

😀 😀 norik1, pozrela som 😀 .
Budeš sa mi asi diviť, ale do bodky s tvojim príspevkom súhlasím 😀 .

sassi
autor
12. dec 2008

ssissi aj za lacnejšie sa da kupiť kočík, čo splna tie vaše parametre 😉 samozrejme nový a nie polsky 🙂
ale 22.000 aj s vajíčkom a fusakom, teda kompletná vybava je ešte normálna cena 🙂

ssissi
12. dec 2008

sassi, tých parametrov bolo viac - nie trojkolka, musel byť relatívne úzky zvonka a z tých kratších, aby sa bez skladania a vyberania bábätka zmestil aj do menšieho výťahu u nás. Preklápanie malo byť tak, že vidí dieťa na mamu, keď jednoducho prehodím rúčku, a nie tak, že musím prehodiť tú korbičku (to vonku v prípade potreby nedáva žiaden zmysel). Malý zvonku, veľký zvnútra, pohodlný...... a s bezpečnou sedačkou v 4-kombinácii. Máme auto s veľmi malým kufrom, takže výber podliehal aj tomu.
Zistili sme, že taký je fakt len jediný. Sme spokojní dodnes, aj keď dostali sme od známych ešte jeden (ten máme na také rýchle presuny), ale na ten náš nedáme dopustiť.

kotenko
12. dec 2008

ssissi, hodis link vasho kocika? aka je to znacka? my sme mali podobne "prednosti" na kociku, ake ste mali vy, aby bol lahky, lebo osm ho kazdy den vlacila z prveho poschodia (nemame vytah), musela sa dat vanicka v oboch smeroch nakliknu - pripadne prehadzovacia rucka, ale to sa nam uz nepodarilo zohnat, otocne kolieska - male, cize 6 - kolesovy, v cene do 20 tisic, bez autosedacky, zo sietkou proti hmyzu a s taskou na kocik. lahky - do 12kg, priestranny.. vyslo nam z toho CAM MB X6 tris 2007, teraz ho predavam

sassi
autor
12. dec 2008

no je pravda, že pri 1. kočíku sme kupovali "podla farby" ... viete ako to myslím, človek sa tak nevyznal v tom... a navyše pred 7. rokmi nebol zdaleka taký výber ako je dnes...
No z toho čo píšete, naš akurát nemá prehadzovaciu rúčku ... je robený tak, že kym je ako "hlboký" s fusakotaškou, tak sa babo díva na maminu, a ked už je športový, tak zasa len dopredu
mne to až tak nevadilo, v strieške je priezor, takže som maleho videla, a ked bolo treba, da sa buda preklopiť (ked svieti slnko, fúka, príp. bolo malemu treba niečo popraviť) nemusela som behať dokola kočíka 😉
Inak aj niektore fakt drahe kočíky nemaju možnosť rúčku prehodiť 😒
My sme zasa zhanali väčšie kolieska, ale otočné ... a tento ma priemer kolies 22cm ale predne su otočné 🙂

Trojkolku som ani ja nechcela ... neviem prečo, moc sa mi to nepáči 😉

norik1
12. dec 2008

Sassi ten moj bol fakt drahy a nema preklapaciu rucku...ale je pravda ze toto nebola moja podmienka a vobec mi to nevadi, ja som tomu rada....

Inak fakt nechapem preco si tolke maminy myslia ze preklapacia rucka je neviemaka vychytavka... nic proti Sassi, ale nemyslim si, ze ak kocik nema preklapaciu rucku tak to je pre dany kocik minus... Su dolezitejsie veci na kociku ako toto...ale uz faaakt bocime od temy 😵

sassi
autor
12. dec 2008

bočíme 😀
ja som taky tiež nejako špeci nehladala... a nebola to na teba narážka 😉

Niiektoré kočíky čo to maju, boli zo ŠOI kvoli tomu označene za nebezpečné vyrobky (tuším KAJTEX alebo tak nejako bol nazov), lebo vraj dieťa može pri preklapané ručky do toho strčiť ručičku ☹

ssissi
12. dec 2008

kotenko, tento
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=2320374
hlbokú časť tvorila fusakotaška + doplnky. Fusakotaška sa dá prerobiť na fusak 😉 . Cam sa mi páčil tiež, aj ten váš, len do nášho auta bol po zložení trocha dlhší ako PP.
Sassi, väčšie kolieska sú fakt dôležité, potom toľko nehrkoce.
Preklápacia rúčka bola vec, od ktorej nás odhovárali v každom obchode, kde taký kočík nemali, že to je zbytočné, dieťa nepotrebuje vidieť matku atď.. Naša dcérka bude mať rok a ešte aj dnes tú funkciu, že šporťák, ale sme tvárou k sebe, bežne používame. Má to tak rada. A keď chce pozerať poza kočík, rúčku prehodím.

sassi
autor
12. dec 2008

ssissi maš velmi podobny system ako ten naš kočík, len nam sa ta ručka nepreklápa
inak tiež viac bugina ako hlboký, hlboky je tak, že sa do neho vsunie ta taška
a v zaklade aj cena podobná 😉
U nas zaklad s fusakotaškou čosi vyše 8000,- teraz (naš vyšiel 8900,- vtedy)
+ 3000 vajíčko (to sme nemali), 1000 fusak (original GRACO, ale ja mam EMITEX 3v1) , 1000 prebalovacia taška (nemám, nepotrebovala som), a 1000 plaštenka original GRACO (ale ja mam naš slovenský vyrobok univerzalny na buginu za 300,-)

sassi
autor
12. dec 2008

link: http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=30299
len ja mam oranžovo bežový, tu je asi najlacnejší, inak komplet so sedačkou sa predáva za cca. 13.500,-

ssissi
12. dec 2008

graco sme tiež skúšali, jediné čo nám na ňom chýbalo, bola tá rúčka. Možno aj taký istý sme skúšali, lebo ten "náš" bol tiež oranžový 😅. Inak v tej cene kočíka medzi PP a gracom nie je až taký rozdiel, až v tom celkom sete s vajíčkom cítiť rozdiel. PP má dosť drahé vajíčko - Primo Viaggio SIP, na druhej strane je ale dosť bezpečné a veľké. Do niektorých menších vajíčok sa dietkam nezmestia pliecka, hoci ešte nedosiahli váhu 9 kg, my naše používame ešte stále, od roka meníme za 9-18 kg.

sassi
autor
12. dec 2008

ono su tie doplnky fakt drahe, ked chceš mať všetko z original značky, ale niktore veci ako pláštenka, slnečník, fusak ... sa da dokupiť aj z inej značky lacnejšie
a vajíčko banujem, že sme nekupili GRACO, kvoli tomu praktickému naklikávaniu... ale ked sme mali, tak načo ... zasa tolko vela sme s malinkým necestovali, od polroka sme aj tak boli v 9-18 kg (maly mal v polroku 9kg), a už sme teraz na zimu vymenili za sedačku 9-36kg.

alias313
13. dec 2008

ja som bola dnes v Polsku kupili sme tam fajnu 4 kombinaciu-teda aj vajicko, fusak a tasku+klasika sietka proti hmyzu a igelit proti dazdu. kolesa ma nafukovacie, v predu sa daju nastavit tak aby sa otacali, cely je lahky, dost rychlo sa posklada.farba je krasna zeleno-seda a vsetko nas vyslo na 6500. no proste lepsiu cenu si ani neviem predstavit a viem ze budem spokojna 🙂

tilly
13. dec 2008

tiež si myslím, že každý by mal vedieť, čo si môže dovoliť...

príde mi trápne, keď mamina so 40tisícovým kočíkom nastupuje do autobusu...

janka5861
14. dec 2008

och tilly ,radsej nebudem tvoju poslednu vetu komentovat ... lebo by to urcite nebola tato tema . ta mamicka mohla ist v autobuse z rozneho dovodu ...napriklad nema vodicak a jej muz nema cas ,boji sa soferovat .... och 😠 😠 😠 😠

jeana
14. dec 2008

tilly poznam mamicky s takymito kocikmi a zial si doteraz nespravili vodicak a teraz sa uz boja, kvoli detom, tak im nic ine nezostava..... 😒
na druhej strane tieto kociky su vacsinou lahke, takze sa do tohu busu asi dobre nakladaju 😅

chasencha
14. dec 2008

no my mame objednany uz len športak teutonia za 17 500 aj s nanoznikom,ten co mame teraz mame len pozicany 🙂

mamaj
15. dec 2008

My sme sa po dlhom rozhodovani odhodlali kupit kocik, ktory najviac splnal nase poziadavky a aj cenovo to nebolo az take znicujuce. Vysiel nas na cca 13 tis. a je to kombinacia vanicka, vajicko a sportak. Ma 4 nafukovacie, vacsie kolesa, predne otocne, vsetko sa da nakliknut na kocik v smere aj v protismere, v cene bol nanoznik na sportak, vajicko aj na vanicku, ten zimny kryt, je dobre odpruzeny, priestranny a aj farebnych kombinacii je vela, lebo vyrobca meni kombinacie kazdych 14 dni. Takze dufam, ze sme vybrali dobre. Zatial je este odstaveny, lebo Samko sa ma narodit cca za 6 tyzdnov, ale dufam, ze s nim budeme spokojni aj ked zacneme na nom jazdit 🙂

snezzy7
15. dec 2008

Ahojte, nemáte niekto náhodou skúsenosti so značkou RING MAX?

tilly
15. dec 2008

zle som sa vyjadrila, nemyslela som to tak, že raz nastupuje, ale tak celkovo... ale je to len môj názor 😉

westka
15. dec 2008

tilly ja aj keby som mala taky kocik aj tak by som chodila busom. soferovat sa bojim.

westka
15. dec 2008

a uz ked sme pri cene ja mam sportak chicco za 4500 😉 aj s nanoznikom

zuzkagu
15. dec 2008

Tak ja som pri prvej dcérke v roku 2005 mala kombin. kočík za 8000 Sk ale bol tažky ale zase priestranný a ja som ho proste v tedy chcela lebo sa mi stráášne páčil, na to sme kúpili malé auto a tu nastal problém s velkým kočíkom, tak sme ešte dokupovali športiak hauck s autosedačkou čo a dala na neho nakliknuť za 4600 Sk, športiak som po čase predala za 3000 a potom ked už Ninka s hlbokého vyrástla mala cca 7-8 mes. som kúpila športiak s preh. rúčkou ABC design za 4500 Sk, a to bol najsuper kočík aký som mala. No a ten som nakoniec ked Ninka mala 1,5 roka predala lebo už chodila a nechcela mi v nou už obsedieť a ešte som dokúpila malý golfáč za 2900, ktorý som teraz po 2 rokoch predala za 1700 Sk.
No a teraz už so všetkými mojími skúsenosťami o kočíkoch som pre Tomáška vyberala kočík tak aby sa nám zmestil do auta, aby sa dala sedačka otočiť v oboch smeroch aby mala naf. kolesá a aby sa dala na neho naklinuť autosedačka a to mal kočík MOON T3, a toto je jeden z anj kočíkou aký som kedy mala. ja som s ním max spokojná. Objed. som ho v ČR a stál ma aj s dodaním na SK 13700 Sk + 2700 autosedačka - kúpená cez inzerát a adaptéry za 710 SK = 17110 Sk ale nelutujem, aj ked je pravda že teraz je na výber mega vela kočíkov a určo by som teraz vybrala iný tento môj je zatial super, no a na jar ale už mame v zalohe aj PP Pliko ktoré som si vydražila Nove na MMA za 3000 Sk+500 pošt. z čiech, je to síce len klasico ale po Ninke mi ostal fusak 3v1 a plaštenku origoš som zohnala za 650 Sk aj s pošt., takže kočík ma vyšiel na 4150 Sk aj so zárukou tak som max. spokojná.
A ešte ked tu to tak teraz píšem tak som vlastne zistila že žiadny kočík nieje perfišný a mala som ich teda hodne 🙂

sisa.b
16. dec 2008

ahojte 🙂
tak ja som prvy kocik kupila hlboku klasiku za 6500 sk, vozili sme sa v nom 6 mesiacov, potom som ho predala za 4500 sk (bol ako novy) a kupili sme buginu v polsku za 2500 sk.
druhy som si kupila trojkombinaciu bambino sport plus za 8500 sk, ale bol hrozne tazky, fusakotaska malicka a bocil do jednej strany. neznasala som ho, predala som ho za 1000 sk, aj ked mi ho opravil drahy, aby netahal. takze ja som teraz vedela, aky kocik nechcem. urcite som nechcela dalsiu tazku polsku haraburdu, ktora mi bude tahat do jednej strany. navyse su skoro vsetky na moju vysku nizke.
teraz mame bebe confort - high trek za 16000 sportak + vanicka a k tomu za 2150 sk original fusak na sportak a zatial maximalna spokojnost 🙂 splnal vsetky nase poziadavky, tak uvidime, kolko a ako vydrzi.

lul
21. júl 2009

ahojte, obnovujem tuto temu 🙂

najjulinka
21. júl 2009

sassi ja som kupovala Emitex 3v1 nový v obchode za 40€, čiže 1205Sk , takže 1100 za používaný nie je bohviečo cena... 😀 😉

No ja kupujem od ruky, jedine Longhorn od MARCO som nový kupovala, lebo proste bol relativnou novinkou a od ruky nehrozilo zohnať... Ale ja som dosť náročná na nízku cenu, ked kupujem od ruky... 😅 Ale zas ak potrebujem čosi čo je len na jednom kočíku, tak hold, penaženka sa musí otvoriť... Tak ako pri Longhorne... 🙄

elule
23. júl 2009

Ahojte tak my sme pred 4-mi rokmi kupovali pre dcerku jane powertrack z pod ruky použivany 4 mesiace bola to trojkombinacia so všetkym prislušenstvom a vyšla ma 12000sk teraz som pre syna vydražila v aukcii moon tyrkysovy dvojkombinacia použivany rok za 3000sk a ešte použivame obidva a su v super stave

mici11
23. júl 2009

No my sme kupili trojkolku coletto austin v Polsku su aj stvorkolesove, ale nie na trhu ale v obchode za 9000,- teda 298,75 €. Je to trokombinacia aj s autosedaclou ktora sa da nakliknut a je k tomu aj taska, moskitiera, 2 nanozniky, prsiplast a tak nepremokava podlozka. Cena super a kocik tiez maximalna spokojnost 😉 U nas v obchode komplet so vsetkym vychadza na 14 500,-, takze sme dost usetrili. Je aj lahucky a lahko sa sklada.

miroslava89
23. júl 2009

bumbelride indie twin - u nas okolo 530€
v zahranici sme ho zohnali za 200€aj drobne🙂