Ktorý je naj kočík 3 v 1?

juju
13. okt 2009

viem ze je to tu plne tem kociky, ale nenasla som ziadnu temu, ktora by zhrnovala vsetky za a proti kocikov roznych znaciek a citat vsety temy - uff 😅

vedeli by ste kazda zhrnut pozitiva a najma negativa kocikov, ktore mate? Zaujimaju ma najma kombinovane 3v1 alebo 2v1? Myslim, ze buducim mamickam tym pomozete sa zorientovat v obrovskej pomuke kocikov. 😵 Dik

lenka_66
13. okt 2009

juju, najprv si musis povedat co ocakavas od kociku(velkost vanicky, polohovanie,vaha,kolesa...) az tak zacni porovnavat.kazdy typ je lepsi na ine

kubinkov
13. okt 2009

Za sebe musím říct, že nejhorší bylo rozhodnutí koupit kombinaci povozek + hluboká korba + sportovní nástavba. Podvozek s korbou byl vynikající, velká korba, dobře se s ním manipulovalo a nacvakávací autosedačku jsme opravdu hodně využili. Hrůza přišla, když jsme nasadili sporťák. V 15 měsících malému bouda seděla přímo na hlavě 😝 , reklamovala jsem to a po čtyřech 😝 měsících jsem dostala novější typ sportovní nástavby, která měla boudu vyšší. Ovšem nepasovalo to na náš původní povozek a museli nám dát novější typ 😝 . Krátce jsem se radovala, že po 18 měsících mám nový kočárek, ale radost netrvala dlouho, protože u tohoto typu podvozku vibrují přední kola, takže se s ním nedá jet rychle, pouze se courat. 😝 😝 Takže půl roku ježdění se sporťákem se otravuju s kočárem a jen jak ho vidím, jímá mě vztek. Výsledek reklamací v nedohlednu. Mám Mikrus Sprint X ( původně Alu Sprint)

juju
autor
13. okt 2009

no asi by som chcela nieco co vyuzijem pocas 3 rokov, ked sa dieta vozi v kociku a aby bol aj dostatocne priestranny, aby dobre peroval a malicke nevyhrkotala na dlazdiciach, aby bol prakticky -ja ani vlastne neviem, co od kocika ocakavat kedze som "novacik" ale aby bol super pre babo - urcite nechcem lacny a nekvalitny a velky tank, ale ani hypermoderny kocik, kde si dieta ani nevystrie ruky 😅

takze myslite, ze je lepsie kupit 2 kociky? najpr v hlbokou korbou a po vyrasteni sportovy? 😲

kubinkov
13. okt 2009

Myslím si, že výrobci kombinací 3 v jednom ty sporťáky mají vesměs odfláknuté, stejně už jsou zaplacené a co si s tím rodiče počnou, je jim jedno. Taky jsem chtěla kočárek na celé tři roky a asi jsem čekala víc. A tohle už byla výbava pro třetí mimi, ale po dlouhé době...

lamarika
13. okt 2009

Ahoj juju 🙂
My máme Jane Nomad. Má gumový kolečka a vůbec nám to nevadí. Kolečka jsou dost měká, takže nijak extra nedrncaj a ba naopak když vidím jak v některých kočárkách s nafukovačkama děti lítají při přejíždění hrbolků, tak jsem ráda, že nafukovačky nemáme. Jezdíme všude i v terénu a je to O.K 😉 Jo a je to šestikolák. Korbička je si myslím standartně velká, ale mohla by být klidně i větší, protože náš malej je z těch velkých miminek a máme problém se tam ještě vejít. Jinak je polohovatelná, což právě využíváme. Též využíváme odepnutí boudičky když je malej na koníkovi, takže před sebe krásně vidí. S materiálem jsem nadšená, opravdu nepromoká a při velkých lijákách natáhnu pláštěnu ze sporťáku, která je v ceně a na korbičku lze též použít. Se sporťákem ještě něvím jak moc budem spokojeni, protože jsme v něm ještě nevyjeli, ale už teď mi vadí, že nejde otočit tak abych měla malýho čelem k sobě ☹ Jinak co se týče vzhledu a provedení jsem se sporťákem spokojená. Přijde mi i poměrně dost velký. O vlastnostech v praxi ti budu moct napsat shruba za měsíc 😀 Sedačku jsme měli od jiný firmy, takže o sedačce k tomuto kočárku ti moc neporeferuji. Celkově jsem s kočárkem spokojená a nelituji, že jsem si vybrala právě tenhle. Je pro mě číslo jedna 😀

Já si myslím, že když si vybereš dobrý kočárek, tak ti bude stačit 3 v 1 😉

kubinkov
13. okt 2009

Ještě bych zvážila, jestli se tvé požadavky nemohou změnit nebo posunout během prvního roku s miminkem. A nezapomeň, že se sporťákem se jezdí déle než s hlubokou korbou. Zmiňovaný Nomad mi připadá fajn, jen se mu nedá sporťák otočit proti směru jízdy a to je i dvouletému capartovi ve větru, jako je dneska, nepříjemné a chce ochránit. A po složení sám nestojí, to je důvod proč jsem si ho nekoupila. Lepší je asi CAM XB 6, ke kterému je i hluboká korba. Ale s ním nemám osobní zkušenost a uvažuji o jeho koupi za výše zmiňovaný Mikrus.

lamarika
13. okt 2009

u sporťáku jde úplně přetáhnou stříška až k nožičkám. Malej tam má okýnko, takže uvidí a je schovanej před větrem 😉 Ale to, že nejde otočit mi též vadí, ale to už se opakuju. Já teda nevím v jakých situacích bych využila, že mi sporťák složenej stojí. Skládám kočár jenom do auta. . . Jinak švagrová má espiro GTM nebo to je GTX? Každopádně tam jde sporťák otočit pro i proti a je nacvakávací jako korbička. Zatím je s ním spokojená 😉

mima263
13. okt 2009

ahojte, ja teda nemám žiadne skúsenosti, ale celkom ma zaujala táto novinka
http://www.maderna.sk/kociky/hlboke-a-kombinova...

kubinkov
13. okt 2009

To že kočár po složení stojí využívám, když ho nakládám do auta nebo doma v předsíni a nemusím ho pokládat na chodník a v předsíni nepřekáží. Ale už mi radili, ať si ho doma opřu o zeď. 😝 😝 😀 ( To je asi jen pro můj dobrý pocit.)

evicka7
13. okt 2009

my měli nomad, je to úžasný, ale bohužel dost městký kočár, super bylo naprosto jednoduché nacvakávání korby i sedačky, dobře se skládal, byl lehký (nosila jsem do patra), vyměnili jsme ho až když byla malá ve sporťáku, ale ne že by nám nevyhovoval sporťák, ale že byl pro nás opravdu málo terénní, kdybych se v jednom kuse nebrodili lesama a horama, tak bych si ho nechala až do odkočárkování 🙂

evicka7
13. okt 2009

jo a na příště mě zaujalo tohle, ale ještě jsem podrobněji nezkoumala
http://www.kocarky.cz/kocarek-bohemia-patron-fe...

pajinkaa
13. okt 2009

Já se teda přidám jen krátce - měli jsme Quinny Speedy - výborně se s ním jezdí, lehce, super pohyblivej, hluboká korba je užší, ale do 7 měsíců jsme v ní jezdíli, nacvakávací sedačku jsme ocenili a využili taky mooockrát. Přešli jsme na sporťák a bylo po radosti ☹ Je prostornej, to je fakt. Nevadilo by mi ani tak to, že nejde úplně do lehu, ale opravdu mi vadilo, že nejde otočit sedačka po a proti směru jízdy. Byla jsem smutná z toho, že nevidím malého a on nevidí mě.. 😨 Pátrali jsme po sporťáku, který by splňoval moje představy, o peníze mi nešlo.. ale nenašla jsem žádnej vhodnej... Joolz i Brio mi přišly úzké, Brio navíc - střecha byla jak tunel, to by ho nebavilo. I´coo mi nepřišel moc stabilní.. Teutonku ani Hartan u nás nikde neměli k vidění, navíc objednací doba 2 měsíce byla nezajímavá - nakonec jsme šli do vcelku levné trojkombinace Espiro GTX s otočnýma kolečkama! Má všechno, co potřebuju - i když korbičku už nevyužijem (ale prodává se jen s tím). Malý kouká na mě, nefouká na něj. Dobře se s ním jezdí. Lehce se skládá, do auta mi vleze v poho, takže já jsem spokojená.

Tím jen chci říct, že je sice hezký si říct, že koupím hlubokej kočár a pak dobrej sporťák. Ale ono je hrozně těžký ten dobrej sporťák najít!!! 🙂 Natož mimo trojkombinaci 😉

tak dobře vyber!! 😉

pajinkaa
13. okt 2009

Fenix není špatnej, koukali jsme taky na něj, ale určo bych osobně nešla do pevných kol... Ty otočné (s aretací) kočárkům dodají lehkost... Ale to je čiště osobní názor.. 😉

marfic
13. okt 2009

tak ja by som už do našej trojkombinácie nešla, je to nurse hello, ale vzadu má nafukovacie kolesá
na začiatku som bola spokojná, vanička bola ok, ale my sme mali veľké bábo, tak by sa zišla väčšia, v 5. mesiacoch som mala strach, že tie adaptéry povolia, kývalo sa to
tak sme išli do športového, úplná hrôza, úzky, nepolohovanie nožičiek, na spanie dosť nevhodné, teraz na zimu dosť nechránený
ale zas sa dal nacvaknúť po aj proti smeru jazdy, to bolo asi jediné plus

behom týždňa som bola pozrieť kočíky a vyhral jane, bolo mi jedno či slalom či nomad, chodíme po bežných chodníkoch, cieľom bolo aby bol priestranný
nakoniec som objednala nomad, lebo slalom 2008 mali vypredaný, z Nemecka to prišlo o týždeň a som úplne spokojná, to sa nedá ani porovnať s nurse, ten by som jednou rukou nemohla ovládať, tento sa ovláda úžasne, je priestranný, malý mi začal spinkávať aj cez deň
píšete tu, že nestojí po zložení, tak môj stojí, ale je to kolekcia 2006, tak možno preto
naozaj nevýhodou je to, že nejde otočiť, ale mne ani nevadí to, že nevidím na malého, ale hlavne kvôli slniečku a vetru, ale to by musel mať preklápaciu rúčku, nová kolekcia s tým počíta, ale vraj je už užší, tak pre nás by nehrozil

ešte k autosedačke, bolo dobré, že sa dala nacvaknúť na podvozok, ale veľmi sme to nevyužili......bolo dosť komplikované pripútavať v aute, tak nabudúce by som kúpila s isofixom

mishutka
14. okt 2009

Za zmínku určitě stijí i Chicco trio s3... 😉
Splňuje vše co potřebuje mamina u 3v1....

lamarika
14. okt 2009

mima: má to docela zajímavý kolečka, úplně jsem čučela na ten design 😕 🙂

mishutka
14. okt 2009

mima: viděla jsem ho na vlastní oči a nevypadá špatně 😉
Není to moje krevní skupina,ale je schopný 🙂

tereziep
14. okt 2009

ahoj juju. Tak já se přidám. Původně jsem chtělá kočárek 3 v 1 typu CAM CORTINA nebo jinou tříkolku. Postupně jsem ale měnila názor. Měla jsem to štěstí, že sestra měla mimčo dřív. Koupila si Roan maritu. Fakt skvělej kočárek pro první 6-8 měs. Prostorná korba, houpací. Jako sproťák taky ušel. Jediná nevýhoda byla, že šela hůře sundavat korba z podvozku. Když jsem viděla jak sestra zápasí, aby ho dala do auta, tak jsem vybírala podle nacvakávání. Pak si sestra koupila k babi kočárek typu inglesina otutto 3v1. Právě tento kočárek byl můj další favorit. Ale po zkušenostech jsem to vzdala. Pro mě nic moc. Nakonec jsem šla do inglesiny magnum. Jako hlubokej supr. Velká a hlavně dlouhá korba. Je to systém 2v1. Původně jsem myslela, že ho budu mít tak do 2 let. Jenže malé mi z něj vyrostla už kolem 10 měs. Takže jsem scháněla sproťák s lůžkem 90cm a víše. Našla jsem. Má přehazovací rukojeť, takže když chcekouká na mě, když chce tak kouká dopředu. Pro mě supr. Ještě mám obyč nepolohovací golfky, které používáme na nákopu. Mě třeby systém 3v1 nebo 2v1 nevyhovuje. Zjistila jsem, že houpací podvozek mám vyhovoval tak do toho 9-10 měs. a pak už jsem chtěla nehoupací. Taky bych chtěla vyzkoušet tříkolku, ale tam by mě vadilo, že nemůžu podle počasí přehodit sedačku. Kočáreky 3v1 jsou o kompromisu. Buď budeš mít houpací podvozek, který je podle mě surp pro prvních 6 měsíců. Nebo budeš mít nehoupací, ale pak už budeš mít sporťák, který tě může, ale také nemusí vyhovovat. Znám spoustu maminek s okolí, které si pořídili kočárek 3v1 a stejně kupovali potom nový sporťák nebo rovnou golfky.
Můj názor je, že je lepší koupit postupně - hluboký, sportovní a pak třeba i golfky pokud je třeba. Myslím, že pokud se nekupuje to nejdražší, tak se pak člověk dostane na stejnou cenu jako kdyby kupoval ty dražší kombinace. Ně teda právě vyhovovalo v každém období malé něco jiného.

manika77
14. okt 2009

ja si myslim ze idealny kocik neexistuje..inak by ich nebolo tolko...ja som mala najprv trojkolku, hlboky ok sportak nic moc nevidela som nanho..potom som mala booboo tam to tiez nebolo pohodlne prenho ...nurse ten bol malicky sportiak myslim, teraz mam pp Uno a ten je apson velky a da sa prehadzovat rucka podla potreby..ale tak male babo by som donho tiez nedala my sme ho kupovali v osmych mesiacoch 😎

lubkamik
14. okt 2009

Mne sa momentalne zda najlepsi Brio Go - je velmi lahucky, lahoko sa sklada, hlboka vanicka dost dlha (co je ojedinele pri terajsich kocikoch) 😀 a hlavne je vysoko cize sa nemusis k babu sklanat 😉 A sportova cast sa da nasadit v oboch stranach.
Druhy favorit mam Bertini - asi ako jediny kocik sa da skladat spolu s hlbokou vanickou cize v aute zaberie malicko miesta 🙂 🙂

juju
autor
14. okt 2009

baby ste strasne zlate ze pisete nazory, najma za kritiku, lebo viem si predstavit, ze mnohe sa zalubia do kocika, v ktorom spi ich najlubeznejsie babo a to zatieni aj chyby 😀

mozno hupaci podvozok nie je potrebny, ale urcite chcem aby pruzil aby sa dietatko nedrkotalo 😵 a sportovu verziu aj smerom ku sebe

lamarika
14. okt 2009

juju: některé kočárky co nemají nafukovací kola mají též nastavitelnou volbu odpružení 😉 Takže jestli netrváš na nafukovačkách a líbí si ti některý s gumovýma kolečkama, tak se koukni jestli má možnost toho odpružení nebo ne. Jane nomad ho má, ale popravdě jsem ještě nezjistila v jaké poloze pruží 😠 Chce to asi vyskoušet na prodejně 😉

majanak
14. okt 2009

chtěla bych jenom k tereziip. My máme kočárek v-cross, a tento náš kočár má regulaci houpání. Vzadu na kolečkách jsou takové - no jak to říct - velké matky kterýma se to dá změnit.
já bych tento kočár i přes výhrady neměnila, byl velmi levny, všechno jde otočit po smeru i proti (vajco,hlubokej, sportak) a zatím drží. Tím, že byl levný jsem vlastne "ušetřila" na kvalitní golfky.
A mě taky kočár kupovali tchánovci 🙂
Ale jak tady nekde bylo - je to o kusu..Můžeš mít haluz a koupit fakt sra*ku klidne za 25.
tak dobře vyber..

kubinkov
14. okt 2009

Už jsem viděla hodně kočárků a musím říct, že jestli vypadají, jak fungují, tak cena odpovídá kvalitě. Tím ovšem nemyslím Jane a Cameleon, tam je cena o třídu před funkcemi i vzhledem. ( Brio Go 😠 )

lubkamik
15. okt 2009

Juju, tiez mysli na to ci budes mat 'zimne' babo - aby sa ti fusak zmestil do kocika 😉 Ked ma vanicka sirku 30 cm tak ti je nanic lebo s fusakom tam male nenrves... 😀 Svagrina na tak sklamala v Casual Play S4 - hlboku vanicku skoro ani nepouzila - celu zimu mala malu v sportaku a to mala len 4 mesiace 😒
Ak mas zimne babo tak by som ti odporucila mozno aj I'coo Platon - ma fakt velku vanicku, sportova cast sa tiez da nasadit v oboch smeroch jazdy, ma nafukovacie kolieska a teraz je na neho daka akcia 😵 😵

juju
autor
15. okt 2009

diky, budeme mat majovku a zijeme v krajine s miernymi zimami, takze by to malo byt v pohodke. Ale ako citam, asi je lepsie mat 2 kociky. S cenou si nerobim problemy - kupuju svokrovci a prave preto som chcela vyuzit 3v1, aby som potom nemusela dokupovat, ale radsej kupime na dva krat. Navyse v jednom baby centre je tu akcia, ze ak vratim kocik do troch rokov od kupi, vratia mi polku z ceny kocika a ten pojde do sirotincov na Balkan. 😵

josifek
15. okt 2009

Já mám Dorjan pro sport 2009 a jsem s ním moc spokojená a jak je řečeno až malá dospěje do fáze golfek tam zainvestuji víc protože jen v nich pojezdí déle 😉

katren
15. okt 2009

Ahojte maminy...
My sme kupili Coletto Matteo. Mali sme podmienku prehadzovaciu rucku a tento jediny to ma super vymyslene. Len pootocis koliesko na rucke a cele to otocis o 180°. Takze nemusis nic vykliknut a nakliknut naopak ako pri PP Pliko Switch. Chceli sme aj PP Uno, ale po prehodeni rucky mas otocne kolieska pri nohach a vela mamiciek pisalo, ze do nich zakopavalo, ked vozili drobcov. A ta brzda v strede rucky 😖 . Pri Colette Matteo sa ti otoci len telo a podvozok ti ostane rovnako. Pri nohach velke kolieska, na konci otocne, zaaretovatelne. Fusak sa zmesti do vsetkych casti, my mame 3v1. A zimne babo na ceste, takze ziadne tenke deky a fusaky pouzivat nebudeme 😅 podla pocasia ake je teraz, to bude riadna zima 🙂 a vsetko sa tam v pohode zmesti.

pokahontas2
13. máj 2010

Ahoj maminky,
ak mate skusenosti, poradili by ste mi, aky kocik vybrat pre nase prve babo?
narodi sa v auguste, takze v zime bude potrebovat velku vanicku, aby sa tam zmestilo aj s fusakom, najma, ak bude velke po svojich rodicoch🙂 a byvame na dedine pod lesom, planujeme s nim chodit do terenu. na druhu stranu velmi casto chodim autom, vybavujem nakupy.. nasi byvaju v meste, takze potrebujeme, aby bol lahko skladny, lahky podvozok, velky nakupny kos. bola by som rada, keby sa dalo vajicko nakliknut na podvozok.. a hlavne, aby bol bezpecny, lebo sem sa da docitat, ze niektore kociky, ktore sa u nas predavaju, nesplnaju moc normy...
existuje taky kocik? dakujem moc za kazdu radu. (nemam vobec predstavu, a uz je asi nacase zacat po niecom pozerat...)

lubiky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz