Ktorý z týchto kočíkov vybrať?

janocka77
6. dec 2008

Ahojte babulky / mamulky...prosim pomozte mi vo vybere kocika. Hladam lahky sportak vhodny uz od narodenia babatka. Taky aby na mna babo mohlo pozerat aj v sportovej verzii - bud s prehadzovacou ruckou alebo sedadlom - co je vo vseobecnosti tazko zohnat. Po dlhom hladani som objavila Chicco for Me, PP Uno, PP Skate.
Na PP som uz citala rozne nazory a aj ked sa mi Uno viacej pozdava koli kompaktnosti hovori sa, ze kolesa nie su bohvie co a Skate sa mi zda dost mohutny - 14, 5kg.

Prosim, ak niekto mate skusenosti s Chicco for Me sem s nimi!!
Alebo viete mi ponuknut nieco ine? Hlavne aby bol kocik odlahceny, lahko skladatelny - podla moznosti skladanie do dazdnika a aby mohlo byt babo v oboch smeroch jazdy. Budem ho vacsinou vyuzivat v meste na roznych povrchoch - aj nerovna kamenna dlazba, rozbite chodniky. S dietatom budem dost cestovat tak preto je pre mna dolezite aby kocik nebol velmi mohutny.

Dakujem za kazdy napad a pomoc!!

sue
6. dec 2008

Janocka, pokiaľ je skladanie do dáždnika, je to golfáč a tie vo väčšine prípadov nie sú ani dostatočne pevné, ani dostatočne zateplené... navrhujem ti riešenie - na cestovanie nosítko vhodné od narodenia - šatka, manduca, ergo... a na kočíkovanie normálny pevný "zaizolovaný" kočík, ktorý ti len tak ľahko neprefúkne a bábo sa v ňom vyspí...

janocka77
autor
6. dec 2008

tuto je link na Chicco Trio for Me completo

https://www.youtube.com/watch?v=bcbJEx-FuiE
janocka77
autor
6. dec 2008

dakujem sue za radu, ale kocik si aj tak budem musiet so sebou zobrat!

janocka77
autor
6. dec 2008

skledanie do dazdnik nemusi byt, staci aby nebol mohutny pri zlozeni

sue
6. dec 2008

Janocka, tak potom treba zvážiť priority - čo je podstatnejšie a kedy budeš kočík najviac využívať a podľa toho vyberať...
Či ľahko skladateľný, ľahko prenosný kočík - takého mestského typu buginovitého, alebo pevný, väčší, stabilný aj na nerovné terény...
My sme mali najprv Jané Slalom - ľahulinký, perfektne ovládateľný kočík, po 9.mesiacoch som to vymenila za Chicco Multiway... je ľahší asi o 3kg čo je dosť, ľahko skladateľný, polohovateľný, prenosný, len je menej stabilný, ťažšie ovládateľný vzhľadom k golfovým rúčkam (ktoré sú u dáždnikového skladania podmienkou) a najmä nie je tak utesnený, takže pre novorodeniatko by som ho isto nekupovala...
Držím palce pri výbere 🙂

janocka77
autor
6. dec 2008

sue, mam hlavu ako melon uz par tyzdnov, hladam, skumam a nazory na konkretne znacky a modely sa mi vymenili uz asi 100 krat 😉 vacsinou ho budem vyuzivat v meste ale casto na povrchu dlazbovytom - "hrkotavam" aj rozbite chodniky...neviem ake kolieska su na taky povrch najvhodnejsie. Vsade sa uvadza, ze pre mesto su plastove mensie klieska. Nezasekavaju sa teke pri nerovnosti? pri vylieazni alebo zliezani z vyssich chodnikov?

jaduska
6. dec 2008

janocka - tie plastové kolieska sú vhodné do mesta, ale na rovné chodníky. Na hrboľaté sú najlepšie veľké nafukovacie kolesá, ktoré tlmia nárazy. Ak s dieťatkom bude nadhadzovať, môže mu to poškodiť chrbticu.

sue
6. dec 2008

Janocka, presne ako pise Jaduska, pokial budu nerovne chodniky, urcite treba nafukovacie koliecka...

jaduska
6. dec 2008

skús pozrieť aj túto tému, tá je o kolieskach:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

janocka77
autor
6. dec 2008

jaduska dik, pozriem sa. Tak mozno ten Peg Perego Skate...

https://www.youtube.com/watch?v=dfTXKa1cAI4


len ta vaha 14,5kg ma odradza!

sue, pozerala som teraz aj Jane Slalom . Vyzera fajn. Len som nezistila ci sa da babo batocit do oboch smerov co je pre mna dost dolezite.

A stale uvitam aj prakticke skusenosti s Chiccom!

sue
6. dec 2008

janocka, práve, že sa nedá ☹ takže to pre Vás nie je...

veronikahel
6. dec 2008

cam cortina evolution x3, velke nafukovacie kolesa a da sa otočiť v oboch smeroch....

sue
6. dec 2008

Veronka, len Cortina je riadne ťažká 😒

sue
6. dec 2008

...to skôr Quinny freestyle je myslím ľahší...

annon
7. dec 2008

mne sa pozdáva casual vintage revers tá s tou otočnou sedačkou a zdá sa mi aj dot stabilný, ja mam casual S4, odpruzeny, nafukovacie kolesa-perfektna vec na rozbite chodniky, ale teraz uz zvazujem nieco lahsie, nejaky golfac, mala som chicco trio Ct1 pouzivala som ho asi tri mesiace, a nebolo to bohvieco - hlavne tie kolieska dost hrkotali na rozbitych chodnikoch ja som na nom mala nakliknutu hlboku vanicku + naobliekane zimne babo tak to bola dost velka zataz na golfac, co sa tyka stability, nebolo to bohvieco. Ja by som viac golfac pre male babo nekupila, skor nieco stabilne 😉

marika6
8. dec 2008

mňa tento kočík tiež veľmi zaujal, myslím chicco for me. Videla som ho naživo a spĺňal všetky moje požiadavky. Na bábetku som si dokonca dala inzerát a dve mamičky mi ho ponúkli. Čo sa týka spokojnosti, hovorili že sú spokojné.

Ale tvoje požiadavky janocka 77 bude spĺňať aj bugaboo bee. Je tu o ňom diskusia. A ktorá mamička ho má, nevie si ho vynachváliť. Je aj od narodenia a je lahší ako chicco

janocka77
autor
11. dec 2008

annon, dakujem za tip! Casual Play som este vobec neskumala..

janocka77
autor
11. dec 2008

marika6, presne aj ja som videla chicco for me v obchode a vyzera uzasne. Lenze zatial ziadna prakticka skusenost... No a bugaboo je velmi peknucky ale moooc drahy 😢

marika6
12. dec 2008

no čo som sa pýtala dvoch dievčat tu na MK a na bábetku tak veľmi spokojné. Inak tá pani na bábetku ho predáva za 7000 ak by si chcela mne to stačí až v lete. Takže môžem na ňu poslať kontakt

lauraa
12. dec 2008

.... mam chicco for me modry,kupeny v rakusku za 99 eur ,bol zlacneny lebo ta modra uz nebude buducu sezonu,a pred tym sme mali PP plico P3 s navettou a autosedackou. Chicco je sice golfac ale daju sa tie rucky spojit do hromady ,tym sa lahsie ovlada je lahky ale oproti PP sa komplikovanejsie sklada.Fakt je ze sa da otocit aj tak aj tak co je vyhoda ale neviem si v nom predstavit novorodenca.predsa len ta strieska .....PP bol zase super co sa tyka vanicky alebo stability......Inak cakame druhe babo a tiez som pozerala PP skate ale nejako mu neviem prist na chut....Je pekny ale ci je aj prakticky...????? Inak tiez pozeram teraz casual alebo jane alebo sa mi velmi paci aj gesslein(u tych novych modelov su kolieska na vymenu, a cely vo vybave aj s autosedckou stoji v rakusku 600 eur).Mam taky pocit ze v Rakusku su tie kociky nejake lacnejsie a maju vacsi vyber.Myslim ze tu kazdy najde svoje ci uz znackove alebo lacnejsie.

janocka77
autor
12. dec 2008

marika6, dakujem, ak mozes posli mi ten kontak. Je to iba golfac alebo aj s vanickou?

janocka77
autor
12. dec 2008

Lura, chicco for me ma tiez vanicku aj autosedacku, mozno si to mozes dokupit na sportak co uz mas. Potesila si ma, ze konecne je tu niekto kto ho ma! 🙂 Zaujimaju ma tie kolieska, ze aj ked su plastove mali by byt funkcnostou akoby nafukovacie. Zasekavaju sa? Aky mas pocit pri kocikovani? je to stabilny kocik? ako jazdi na nerovnostiach, napr. diera ci prasklina na chodniku? Dakujem velmi pekne za odpovede!

danuska24
12. dec 2008

ja som ho skusala v obchode a prisiel mi dost labilny

lauraa
12. dec 2008

janocka 77 mne vyhovuje,byvam v meste ale aj ked chodim k nasim na dedinu nemala som s nim nejaky problem.Ja viem ze sa k tomu da dokupit aj vanicka a autosedacka (stoji ten koplet cez 550 eur) ale moja dcera ma uz skoro dva roky a pred tym sme mali PP plico completo. PP sa mi zdalo stabilnejsie ale mensie (predsa len Chicco je vacsie)Diery a praskliny nie su problem, kolesu su mierne odpruzene( mozno niekomu sa zda preto ten kocik nestabilny prave preto) a navyse sa daju kolieska zablokovat a mozes aj na nerovny teren. Priamo niekde v lese som s nim nebola ale nemyslim ze by to bol problem,ved PP malo mensie kolieska a ked boli predne zablokovane tam som s nim prisla vsade.Neviem ake mas naroky na kocik a co ocakavas ale ja som spokojna a nelutujem .

marika6
13. dec 2008

toto mi napísala jedna pani z babetka a tom kočíku : Dobrý deň,ja mám Chicco Tri for my ale aj s autosedačkou a vaničkou.Mám farbu Vertigo.Poviem Vám k nemu asi toľko,že som s ním maximálne spokojná,ale je to kočík mestský nie do terénu.Je ľahký,skladný a teraz keď fúka vietor hoci malý má už 1rok mám ho otočeného tvárou k sebe a strieška je tiež super má rôzne polohy, dobrá voľba

janocka77
autor
13. dec 2008

marika6, ta pani ho predava? ak samozrejme ty nemas o to zaujem mohla by si mi poslat kontakt do internej posty? Bola by som ti moc vdacna!

lauraa
14. dec 2008

Janocka v SCS maju PP Skate ale len cerveny a hnedy v akcii za 499.

janette
14. dec 2008

ahojte, aj my mame trio for me a planujeme ho predat. Kocik je velmi fajn, ale uz sme z neho vyrastli a zabera nam miesto v byte. Mame aj autosedacku, vanicku a sportovu cast. Vsetky doplnky k tomu, dokonca este aj origos krabicu. Kupovali sme ho v SCS pred rokom a je pouzivany 10 mesiacov. Chceli by sme ho predat, lebo nam zabera miesto v byte. Momentalne pouzivame iny sportak.

Keby nieco napiste do IP.

janocka77
autor
15. dec 2008

lauraa dakujem!
Neviete nahodou ci v SCS byvaju dobre povianocne zlavy na kociky? alebo ci vobec niekde aj u nas byvaju?

janocka77
autor
15. dec 2008

janette, poslala som ti IP