Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

zuzu_z
6. máj 2009

Sorrelia: určitě se vejde. Terka měla v roce 82cm a 11,5kg a měla tam místa dost, ještě teď se tam vleze... Slalom má jeden z nejprostornějších sedáků vůbec 😉
změřit teď bohužel nemůžu, ale troufnu si říct, že do kolekce 2007 a 2008 se 99% vejde a ještě i delší dobu. Nová kolekce nevím,ještě jsem ji neměřila naživo.

sorrelia
6. máj 2009

Zuzu
ďakujem 😵 , hádam nebudú veľmi odlišné v lôžkovej časti. Lebo práve tú ideme kupovať /ak sa to nestrhne na Speediho/. Vraj im nepadá tá zadná brzda, ako je to u starších modelov. No, veď uvidíme 🙂

zuzu_z
6. máj 2009

sorr: no právě nová kolekce má na sedáku takovou upínací jak bych to řekla -vložku, která podle mě sedák zmenšuje. Je to kvůli snadnějšímu čištění - odepne se a vypere a nemusíš čistit celý sporťák. Ale třeba je to jen optické zmenšení. V pondělí je snad uvidím naživo, tak pokud mě nechají,malou do něj posadím a dám vědět. Momentálně má 92cm a 13kg cca.
Já tu 2009 chci hlavně kvůli té stříšce, přes kterou nepraží tolik na ty děti a má větrání. Po zkušenostech s 2007 opravdu doporučuji. A na tu nepadající nožní brzdu jsem taky zvědavá 😉

sorrelia
6. máj 2009

Jéé to je super 😵 . Teším sa na referencie 😉 .
Inak aj mňa odradilo to okienko, ktoré sa nedá zastrieť. A kupovať ďalší doplnok k už tak drahému kočíku sa mi popravde nechce...

moko123
6. máj 2009

zuzu_z
ja som si objednala 2008 kvoli strieške a aj kvoli farbe ale mne sa zda že sa rozzipsovat da iba na bokoch a 2007 sa rozzipsovat aj v strede nanožnika to som myslela takže aby sme sa chápali,,,,
inak ja si myslim že žiaden kočik nieje dokonaly to by sme ich museli mat viacej a poskladat si jeden total dokonaly,,,,, každy ma niečo na prd alebo mu niečo chyba,,,,moj názor

lul
6. máj 2009

prosim vas, existuje taketo nieco, ale so 4 kolesami?

zuzu_z
6. máj 2009

lul: jedině Jané Nomad 😉 no záleží, jaké máš požadavky 😉

anezena
7. máj 2009

baby, chcem sa len pridat do vasej diskusie po case a napisat svoje postrehy 😉 😉

velmi sa mi pacila hlboka vanicka na Jane 2009 na obrazku, zdalo sa mi super, ked som videla, ze to, za co sa ta korba chyti, ide dat dole a pritom netreba davat dole striesku. ale ked som to videla nazivo 😕 😕 😕 ved to je hruuuza. totaaalne labilne, nestabilne, nepevne, tenke, male, no des a hruuuzaa 😕 😕 😔 😔 to co s tym porobili???
keby som mala teraz babo tak uroite kupujem kolekciu 2008. vsetky nedostatky su odstranene - nepada brzda, okienko na strieske na sportaku - my sme si dokupili tu clonu z babetkova. jedine by som uz nekupovala stratu 2008, nova je zevraj priestrannejsia.
a myslim, ze aj 2008 hlboka cast ma vetranie, ze sa da odzipsovat ten predok. a je tam moskyteria.

sportak - rozmery sa voobec nezmenili oproti minulym rokom. je stale jeden z najpriestrannejsich sporotvych kocikov. my sme teraz kupili TFK buggster na leto, ale slalom si nechavame na zimu.

a co sa tyka jane nomad - zacali ho vyrabat aj s nafukovacimi koesami, nielen plastovymi, co je uuuplne super, ale ja by som do 4 kolky nesla. nedam dopustit na trojkolky 😉 😉

sorrelia
7. máj 2009

anezena

a ako sa ti pozdával šporťák ??? Čo tá vložka ? Nezmenšuje kočík ?

anezena
7. máj 2009

sportak som nevidela, takze neviem. toto bolo faakt nahoda, lebo ho mali rozlozeny ten hlboky.
mne sa ten sportak paci na obrazku, ale co z toho, ked aj hlboky sa mi pacil na obrazku.
mne ta vlozka pride super, lebo danuso ked bol v sportkau od 5 mes, tak tam bol totaal utopeny, chudak maly 😀 😀 😀

sorrelia
7. máj 2009

anazena

hmm ja neriešim hlboký... Drobec má rok a zo športového kočíka nám vyrástol. Väčšina šporťákov je malých. Tak som pozerala na Jane Slalom. Ozaj videla som ho u teba v albume. Vojde sa ti tam drobec v pohode ??? Náš je veľmi veľký a nerada by som o rok kupovala ďalší kočík.
Inak stále uvažujem aj nad Bumbleride Indie - ten má bezkonkurenčnú plochu na ležanie 100 x 43 cm... Len nemá ručnú brzdu - to je jediné čo ma od neho odrádza 😒

anezena
7. máj 2009

sorrelia, tak to ked riesis sportak, tak jasna vec - chod donho. on je paradny. my si ho nechavame na zimu a to bude mat uz rok a 9 mes. - v dec. a uuurcite sa don zmesti aj s fusakom, dekou a nanoznikom.
kamosky ho maju a dokonca v nich nosia dve deticky, kt. su po roku a aj sa tam obe vyspia. 😉 😉
a stretla som raz kamosku a ta tam mala 4 rocnu velku babu. som kukala jak puk a bola tam totaaal v pohodke, sli k dr. a mala mala straasne bolesti bruska, nevladala chodit, tak ju tam supla a sli. a uuuplne v pohode. takze odporucam. a ta zmensovacia vlozka sa da vybrat. ze?
takze ked sa ti bude zdat, ze zavadzia, a maly ma malo miesta- tak ju das jednoducho prec.

aky je to ten bumble... to som nikdy nepocula. hod link, nech sa pokukam 😀 😀

dadka212
7. máj 2009

Sorrelia ja by som do Jané šla 😉 skúšala som dať tam teraz malého a ten odtial nechcel vyjsť 😝 má 2 roky a úplna pohoda, krásne by sa vyspinkal mal tam miesta až až 🙂

anezena
7. máj 2009

pozerala som aj ten druhy kocik, to je tento?

http://www.anjelikobchod.sk/product_info.php?ma...

hmm, nevyzera to zle, nevidela som ho nazivo, zevraj to je nejaka novinka z USA. neviem, o nom nic blizsie, ani nepoznam nikoho kto ho ma, takze neviem poradit. 😔 😔

sorrelia
7. máj 2009

ďakuje dievčatá 🙂
uvidíme, dnes večer zasadne bojová poroda 😀

Anezena
tu je link aj s väčšími náhľadmi
http://www.bumbleride.com/collection2009/indie-...
niečo som si o ňum čítala na nete v amerických a anglických diskusiách, ale veľmi som nezmúdrela 😒
niektoré maminy ho vychvaľujú do neba, iné ani nie...
tak ako u Jané, niekto nadáva na padajúcu brzdu, okienko na strieške, a na farby z kolekcie 2009...

ťažko nájsť dokonalý kočík 😀

btw. Američanky v ňom normálne kočíkujú deti do 5 rokov 😅 😕, preto sú tie kočíky také veľké - u nich je to vraj normálka 😕

anezena
7. máj 2009

sorrelia a nemas nejaku kamosku, co ho ma? alebo niekoho? a videla si ho aj nazivo?

sorrelia
7. máj 2009

anezena

nemám... On je na Slovensku v ponuke cca mesiac 🙂

anezena
7. máj 2009

jaaaj tak, tak no neviem neviem. je to tazko, ked vlastne este ani nevies ake ma muchy, predsa Jane je na SK uz dooost dlho, vies co mozes od toho kocika cakat
a ja na tu brzdu inac nedam dopustit, skoda ze nie je aj na golfacoch 😉 😉

jannicka
7. máj 2009

a kde na slovensku je v ponuke holky?? ten bumbleride...diiiik 🙂

sorrelia
7. máj 2009

Myslíš ručnú brzdu ?
No na terajšom kočíku ju nemáme, a behať s ním nebudem. I keď je pravda, že z kopca by sa mi celkom zišla. Máme tu riadne strmáky.
S manželom sme sa dohodli asi takto. Kúpime bumbleride, a keď mi nebude vyhovovať tak ho predáme a kúpime Jané.
Najväčšsia škoda je, že si oba kočíky nemôžem omrknúť na živo. Od Jané som videla len Powertrack a ten sa mi nezdal nejak závratne priestorný 😖 . Náš drobec je vážne veľké dieťa 😅 .

anezena
7. máj 2009

ano rucnu myslim
ja tiez nebeham, ani nekorculujem, ale to ej tak, ked si na dobre zyvknes .....
powertrack je este stara verzia, kde sa neda otacat kolecko, ze?
ale tam nie je ziadna zmensovacia vlozka, noc take, ten je teda doooost velky. najlepsie je fakt vyskusat to dietatko v tom kociku.
je pravda ze jane je drahsi.

jannicka
7. máj 2009

sorellia pls. kde ho budete kupovat? dik jhh

jannicka
7. máj 2009

http://strollersandprams.com/strollers/675/bumb... a aky je rozdiel medzi powertrack a slalom? tu pisu ze v powertracku sa neda dobre dvihnut opierka, aspon tak som to pochopila ze neni uplne na rovne sedenie pre vacsie deticky http://strollersandprams.com/strollers/80/Jane-...

anezena
7. máj 2009

powertrack sa nedau polohovat nozicky a tie uuplne prvotne - nemali otocne predne koliesko, je to taky ooo cniom kocik dost. ja by som ho enchcela ani zannic. aj ta strieska, je taky mooc otvoreny, podla mna nechrani mooc dietatko

slalom - ma otocne koliesko, vypracovana strieska, vnutro, vsetko.

jannicka
7. máj 2009

aha dakujem 🙂 nie ze by sme riesili novy kocik, mame mutsik a sme total spokojni ale ak ho predam aj s vanickou mozno sa poohliadnem po novom sportaku a ak to nebude zase mutsy zvazujem tieto dva co tu rozoberate... len o tom bumleride pocujem prvykrat...

anezena
7. máj 2009

jannicka, powertrack tusim uz ani nepredavaju 😕 😕

sorrelia
7. máj 2009

Baby Powetrack je tuším predchodca Jane Slalom...

Jannicka
budeme ho kupovať cez mimibazar 😉
aj ja som o ňom počula, len nedávno... a veľmi sa mi páči, hlavne kvôli jeho veľkosti

anezena
o cenu mi až tak nejde... veľký problém v tom nevidím... aj náš terajší kočík nie je najmenší, a fakt je tam momentálne akurát... musím ho zmerať a porovnať z mojím kočíkom... Jane Slalom má tuším plochu na ležanie 88 x 36... tak uvidím ako je na tom ten náš....

moko123
8. máj 2009

anezena
čo sa tyka 2009 hlabokej vaničky a striešky plne stebou suhhlasim zrejme vidime všetko rovnako,.,.heheh
ale naozaj mam pocit že tu striešku pokazili mali ju aspon lepšie uchytit
takže to nebol nevydareny kus čo som videla v babylande soom rada že som sa rozhodla pre 2008 a budeme mat zimnu strechu,,.

jannicka
8. máj 2009

sorrelia tak ked ho budes mat napis mi pls. aky je 🙂 som zvedava vyzera krasne. ze ci je stabilny lebo mam trosku nedoveru k trojkolkam 😒

Baby a keby ste vedeli o niekom kto chce kombinaciu kupit tak mame na predaj mutsy 4rider...fantastisch!!!!! 🙂 alebo keby chcel niekto len vanicku pripadne tak si sportak radi nechame 🙂 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5526131

lennis
8. máj 2009

Janni, kvalitní trojkolka je stabilní dost, jen při odaretovaném kolečku se musí dávat pozor při najíždění na obrubák, musíš prostě kolmo, ale to se asi najíždí i se 4kolkou. Já mám přední kolo na volno furt a už bych nechtěla kočár s pevnýma kolama, pro mně je to vymoženost NO.1 současných kočárů🙂, se slalomem jsem spokojená kvůli jeho ovladatelnosti, váze a když ho skládám, tak se mi líbí, že ho jen sklapnu do sebe, je to rychlý a to je super, navíc údržba kočáru je rychlá a snadná, povrch čistím kartáčem a tekutým práškem a vše hned sjede a je suchý na slunci během hodiny. Mám tedy jen sporťák, hluboký ani autosedačku jsem neměla, ale můj 2letý syn se do sporťáku vejde super a ještě máme rezervu, v létě letíme do Anglie a chtěla jsem si půjčit golfáče, ale váhově jsou na tom stejně jako slalom, rozhodla jsem se, že si vezmu slaloma, kvůli cestování tam, budeme tam třeba celý den pryč a nechci, aby prcek celý den hrkal na golfáči, nafukovací kola na slalomu jsou prostě lepší 😀