Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

vladkaz1
24. jan 2010

Oliver to predavala kamoska bola jak nova videla som ju 🙂
Ja budem kupovat tak isto jak ty fusak nie nanoznik alebo si ho dam usit nemusim mat original 😉

llllucka
24. jan 2010

Mám nánožník i fusak a podle mě je nánožník lepší.Pokud chco dát malého do fusaku a je tam madlo,je to boj,který u nás zvládám jenom já,manžel to vzdal už dávno.A pokud vám pak bude i dítě venku štrádovat,tak ten nánožník se nepromočí,fusak pak zevnitř ano.Hlavně jsem nánožník nejvíc využila.U nás dost fouká,takže jako ochrana před větrem a malýho to nijak neomezovalo,což ho fusak omezuje v pohybu a on se vzteká.

bondy1
24. jan 2010

Kočky, nemáte skúsenosť s tým nánožníkom z o-baby.de - chceli by sme stylon, ale na obrázku je na nomade, - neviete, pasuje aj na Slalom Pro?

renabr
24. jan 2010

nánožníky su rovnaké na slalom aj nomad, takže pasuje, len na obrázku je na nomade...

blazinekk
24. jan 2010

ahoj holky prosím nemáte některá Jané Slalom 2009 v barvě stylon? mám ho objednaný ale všichni mě zrazují ohledně materiálu, ale přišel mi právě lepší - pevnější - u těch "jemnějších" jsem viděla u kamarádky na Nomádovi, že se ji hrozně zatrhává a žmolkovatí tak jsem šla do tohoto......... prosím prosím nemáte některá už osobní zkušenost? díky díky :o))

jaja27
24. jan 2010

oliver 1...ja som riesila tiez tento problem, ci nanoznik alebo fusak...ked sme kupovali kocik pani nam ponukala nanoznik no nezobrali sme ho, radsej som si objednala fusak z emitexu a nebanujem...fusak je teplucky a co je dolezite neprefuka ho... mala sa tam ma ako v bavlnke... 🙂

marfic
24. jan 2010

mám fusak emitex, ktorý som využila vo vaničke/nie Jane/ a potom som tam dozipsovala spodnú časť a používam ho na nomadovi, akurát sa dosť kĺzal, tak sme tam nabili cvočky a je to ok. na zimu dávam fusak a niekedy aj nánožník, ale lllucka má pravdu, vo fusaku s madlom je to boj.
nánožník dávam, keď fúka, hlavne v jesenných mesiacoch som využila, lebo na fusak bolo ešte priskoro a deku mi odkopával

z.u.z.k.a.
24. jan 2010

Ahojte, chcem sa spytat,ako to je so servisom v pripade poruchy, ked sa kocik Jane objedna zo stranky o-baby.de ? cena je velmi zaujimava,ale obavam sa komplikacii, ked budem potrebovat na kociku nieco opravit.
Dakujem za odpoved.

mmmk
24. jan 2010

Holky, na netu jsem nekde videla navody, jak opravit tu nozni brzdu na slalomu. Nemate nekdo ten odkaz? Ja ho uz nemuzu najit ☹ Diky moc.

bubadlo27
24. jan 2010

soory je to na nomad 😉

mmmk
25. jan 2010

Bubadlo, dekuji strasne moc 😵 Nechapu, proc jsem to porad hledala na handy praha 😀

oliver1
25. jan 2010

Čaute, no rozhodla som sa pre nánožník, asi aj preto lebo mne ostal valstne fusak od prvého syna síce nie je ten najnovší hypermoderný ale zas nie je ani škaredý, je teplučký prostre v pohode, tie jane fusaky sú prekrásne no dosť drahé. Tak som si pomyslela že keď teda fusak mám tak radšej nánožník bo som čítala tu od vás že v tom nánožníku je ako v bunkri a to je hlavné aby mu zima nebola. Ďakujem za vaše rady.
Ináč blazinekk ja som niekde čítala že najlepšiu látku má farba bohemian, neviem čo je na tom pravda.

zuzkagonos
25. jan 2010

Ja mám na opravy veľmi šikovného manžela 🙂 , kočík mám z o-baby a hneď ako prišiel musel doštelovať zaistenie kolieska, lebo odpadávalo. Ale dúfam, že už žiadne poruchy nebudú. 🙂

renabr
25. jan 2010

Niektorá mamička tu písala, že tiež mala z o-baby slalom, a ked sa jej volačo pokazilo, tak im len napísala mail a oni jej poslali tú pokazenú súčiastku, že vraj s týmto nie je problém...ale už si nepamatám čo to konkrétne bolo...

llllucka
25. jan 2010

Jo,to je fakt,ten fusak strašně klouže.Dá se to vyřešit dírama do fusaku a přikurtováním dítěte,ale to by si malej asi vyřval hlasivky.V téhle zimně používám fusak i nánožník.Malej mi z fusaku vytáhne ruky,ale nánožník mu tolik nevadí,takže je má pod nánožníkem.JInak využívám nejvíc nánožník a deku.Ale za fusak jsem ráda,protože v těhle zimách je to děs.

oliver1
26. jan 2010

Čaute, včera volala pani že zajtra príde kočík, veľmi som sa prekvapila lebo najprv bolo že 2-3 týždne treba počkať ale vravela že proste bola farba tak bude skorej, už som veľmi zvedavá no neviem či zajtra pojdeme preň alebo si to dáme poslať.

pf
26. jan 2010

MMMk, Zuzkagonos, nevite, jak je to se zarukou a servisem, kdyz je to zakoupene v Nemecku? Plati nejaka mezinarodni zaruka, tzn. ze ti kocik vezmou do opravy i tady u nas?

mmmk
26. jan 2010

Pf, obavam se, ze ne. Ale s pani Silvii se dost dobre komunikuje, tz. podle me zasle zdarma nahradni dil. Nekdo tu, uz davno, psal, ze se na ty kocarky koupene v zahranici, nevztahuje servis v CR. Ale zkus si napsat na handy Praha, jak to je.

bbn
27. jan 2010

Tak na handypraha ti akorát řeknou, že záruka ani záruční servis se u nich na tyto kočárky z netu o-baby nevztahuje. Ten servis by sis musela jedině zaplatit. Ptala jsem se na to samé, když jsme tam byli kočár okouknout a posléze koupit. Trochu se to dá obejít tím, že si u handy ... nebo obecně v čr koupíš sportovní verzi a u té se stejně dělá 90% oprav (většinou je potřeba něco opravit na podvozku) a na o-baby koupíš korbu a autosedačku. Jenže to už pak nevychází tak dobře cenově. Je to risk nebo zisk, buď koupíš kočár v čr a máš záruku a servis, nebo to koupíš v zahraničí na netu a záruku máš pak u toho net prodejce, ale servis si musíš zajistit a zaplatit sama. Ostatně pokud vím, tak u Jané jde většinou o opravy brzd a koleček a návod, jak to opravit dával někdo výše, popřípadě stačí šikovný manžel.

renabr
27. jan 2010

Tak ja už mám slalom doma, cez o-baby, v piatok poobede im nabehla platba a v stredu ráno bol už tu, tak sa vytešujem, je super, zatial som vééélmi spokojná... 🙂

oliver1
27. jan 2010

Renabr gratulujem! aj ja sa už teším mi pojdeme v sobotu preň 🙂

renabr
27. jan 2010

oliver, akú farbu si vybrala?

oliver1
27. jan 2010

ja som si vybrala bohemian, teda my s manželom, rozhodovali sme sa medzi červenou oranžovou a zelenou. Ty máš utopiu že?

renabr
27. jan 2010

áno utopiu, mne sa od začiatku páčila, či by bolo dievča či chlapček 🙂

oliver1
27. jan 2010

aj utopia sa mi páčila len manželovi nie, tak sme sa takto dohodli, a podarilo sa mi kúpiť aj použié vajíčko tiež oranžovo sivé, už som veľmi zvedavá. 🙂

llllucka
28. jan 2010

Holky a ptaly jste se,jak tam ten servis vychází cenově?Já zatím žádnou reklamaci nemám a co jsem slyšela,tak to opravdu většinou jde "oprav si sám".

renabr
28. jan 2010

Ja som sa na servis nepýtala, mám šikovného manžela a rátala som s tým, že ked bude o tolko lacnejší ako na sk, tak ten servis oželiem...nejak ma to zatial netankuje 🙂 , no ved uvidíme...

mmmk
28. jan 2010

Tak hlasim, ze nanoznik Amazon je vyprodany ☹ Cekam, az mi zavolaji zpatky, jak to udelat, jestli uz zaplatit a oni mi to poslou dodatecne nebo vubec neobjednavat. Jo a maji v akci Jane Slalom Pro Buggy Stylon 475 - Formula Set - ten set s autosedackou. Za 549€. Kdyby nekdo chtel.