Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

nostek
autor
10. máj 2009

Caute kocky. Tak som znova v pomykove. Uz som bola rozhodnuta pre model 2009, ale ako tu pisete o tej strieske, ktora sa mi mimochodm paci ovela viac ako na 2008, tak neviem neviem. 😒 Niektora z vas tu pisala, ze na strieske 2009 sa da dat dole ta rucka, co sa zda super, ale zas ina kocka napisala postreh, ze je to labilne... POMOOOOOOC.... Vezmem mangela do Babylandu, nech on rozhodne asi 😀

moko123
11. máj 2009

nostek
podla mna maš ešte čas aby si sa definitivne rozhodla a ano je ta strieška labilnejšia ale to si musiš sama odskušat či ti to tam bude prekažat alebo nie nemožeš dat na toto na druhych ty vieš čo od kočika chceš takže ked ho budeš pozerat zameraj sa na tie nedostatky ktore sa tu pišu a potom sama usudiš inak mne sa lubia aj tie farebne kombinacie aj ked su viacej tmave ale v športovej časti pekne farby ukažu tak ti prajem prijemne nakupovanie

moko123
11. máj 2009

nostek
a ešte niečo ja by som ho radšej objednala cez o-baby vyde ta ovela lacnejšie v babymarkete si ho iba obkukaj ale tak to je na tebe

eviiik
11. máj 2009

ahojte, aj ja som rozhodnuta pre tento kocik, len este neviem ci 2008, alebo 2009, chcem ich oba vidiet na zivo, potom sa rozhodnut a objednat cez o-baby. neviete mi poradit, kde najblizsie, napr. v nitre by som mohla tieto kociky vidiet?

anezena
11. máj 2009

nostek, ty budes vlastne zimne babo, tak podla mna strieska je v tovojom pripade dooost dolezita, tak by som brala 2008, kvoli tomu, ze je stabilnejsia, pevnejsia. ten material na 2009 - mi pride taky sstakov, oni napisali ze nepremokavy, ale neviem neviem, mne sa tob teda moooc nezda 😕 😕

anezena
11. máj 2009

eviiik - v NR ich bud mat urcite v centre v Alltoys 🙂 🙂

nostek
autor
14. máj 2009

kocky ste zlate, dakujem. moko, urobime to ako si pisala, pojdeme sa na to pozriet. byvame blizko babylandu, tak to neni problem. objednavat budeme z o-baby, je tam o dost lacnejsi. ideme ho kupovat uz treraz, lebo nas caka stahovanie do zahranicia, zariadovanie, aklimatizacia a tak. bude toho vela...
este raz vam dakujem. potom vam napisem, ako sme sa rozhodli 😉

moko123
14. máj 2009

nostek
ja som ho tiež kupila s predstihom a včera už prišiel takže super možem o-baby iba odporučit a jasne najlepšie je omrknut naživo a ked si napevno roznodnuta tak neni o čom,, tak ti prajem prijemne vyberanie,,

zuzu_z
14. máj 2009

tak jsem obhlídla naživo a vybrala... na to o-baby jsem koukala, akorát jak třeba budete řešit případnou reklamaci? Já jsem paní psala, ona mi odepsala skoro vše, na co jsem se zeptala, ale tu reklamaci nezmínila.
Platily jste kartou nebo přes Paypal?

moko123
14. máj 2009

zuzu_z
ja som platila prevodom a nakolko mam vo vub učer tak som zaplatila za prevod 0,50 centov a za dva dni to tam mali
a čo si si vybrala??

zuzu_z
14. máj 2009

moko: taky bych platila převodem, ale mám mbanku, kde sice nic neplatím, žádné poplatky, ale převod do zahraničí zatím není možný...
vybrali jsme Utopii 😉

moko123
14. máj 2009

zuzu_z
aha takže bud cez niekoho iny učer alebo cez paypal potom

lennis
14. máj 2009

Zuzu - do Utopie bych šla taky hned 😀 😀 😀

zuzu_z
15. máj 2009

mě láká ta vidina ušetřených penízků, u nás to dělá skoro 3000, sice mám trošku strach z reklamace, ale doufám, že bude vše v pořádku.
Zkusím ten Paypal, ale nejdřív musím pořádně vykoumat, jak to tam je... a poplatek za dopravu tam nějaký byl???

kelila
15. máj 2009

Zuzu_z už som písala v inej téme, že ja som objednávala cez o - baby.de kočiar a neposlali mi v zásielke tašku na kočiar, ktorá bola súčasťou objednávky a zahrnutá samozrejme v cene kočiara 😝. Poslala som v ten večer mail, a na druhý deň poslali odpoveď na moju reklamáciu, že sa veľmi ospravedlňujú, a že mi tašku obratom posielajú a samozrejme uhrádzajú aj poplatok za jej doručenie . Takže v pohode. Omylom som napísala mail v angličtine, nie v nemčine ( bola som trošku rozladená z toho..), takže tým chcem povedať, že komunikujú nielen v nemčine. Dobierka kočiara ich zvoleným kuriérom stála 9,50 Eur, čo je na krajiny EU myslím celkom v pohode. 😝. Platila som prostredníctvom Paypalu bez poplatkov. Platba im prišla ihneď. Ale podľa mňa aj keby si urobila prevod cez banku, rozdiel je len v tom, že Ti kočiar príde trošku neskôr .. o dva, tri dni.... vrátane ako baby písali toho poplatku za prevod 😀 . Inak utopia nádhera 😀 😀 😀

zuzu_z
15. máj 2009

kelila: díky za info... čekám, až se mi autorizuje karta k Paypalu a jdu do toho taky... tašku ke kočárku mám ke korbičce, takže kdyby nedorazila hned, nebyla by to katastrofa,i když bych ji samozřejmě chtěla dodatčně zaslat, když je v ceně...
já jsem s nima taky komunikovala v angličtině, německy neumím moc. Paní byla velmi ochotná...

No už abych ho měla doma 😵

zuzu_z
15. máj 2009

Jestli jsem to pochopila dobře, tak celková částka při platbě přes PayPal je 389,20 Eur plus 9,50 doprava... takže cca zaokrouhleně 400Eur?
no to je o 2.000 méně než se klasicky prodává...

kelila
15. máj 2009

Zuzu,

len som Ťa chcela ukľudniť, že v prípade tejto spoločnosti nie je asi problém pri uplatnených reklamáciách, pretože v tom mojom prípade obratom reagovali... a žiadna pozícia " mŕtveho chrobáka ". Tiež mi poslali úplne automaticky s odpoveďou, že sa ospravedlňujú a missing part posielajú aj reklamačný poriadok ( v tomto prípade to bolo bezpredmetné )... posielajú to automaticky... a podmienky sú dá sa povedať rovnaké s podmienkami, právami a povinnosťami ako v našom Občianskom zákonníku. Takže budeš platiť len cenu kočiara a dopravu, a ja som mala už zriadený účet na PayPal takže ja som neplatila za prevod nič.

moko123
15. máj 2009

zuzu_z
no tebe to inak vychádza nakolko to preratavaš zrejme do českych korun mi mame eura takže u nás je zisk vyšši ale ta doprava si myslim že je uplne super lebo ja ked objednavam z čiech tak tiež sa to bliži k takej sume zaleži cez koho sa objednáva ale určite sa to mne oplatilo ušetrila som okolo 5000 korun

sisa32
15. máj 2009

Ahoj holky, vidím, že si tu píšete o O-Baby. Taky mám od nich kočárek a super. Jejich přístup, rychlost a samozřejmě ceny. Do čtyř dnu jsem ho měla doma a komplet.

zuzu_z
16. máj 2009

moko wow to je super úspora!!! 😉
sisa: konečně někdo, kdo objednával z Čech...tak se t určitě vyplatilo taky... platila jsi dopravu taky těch 9,50 za dopravu???

sisa32
16. máj 2009

Ahoj Zuzu, hodně se mi to vyplatilo, koruna tenkrát hodně posílila na 22/ euro a + ty ceny v o-baby, takže úspora velká. Poštovný mělo být 9,50,-, ale švagr jel do německa, tak mi ho měl vyzvednout. Jenže to nestihl, tak tam volal, aby to teda poslali a nevím jak, ale ukecal je tak, že jsem to poštovný vůbec neplatila. 😀

nostek
autor
16. máj 2009

ahojte kocky. tak mi sme sa definitiv rozhodli pre Slalom 2009 Amazon. Som rada a tiez to chceme objednat z o-baby.de. Chcem doobjednat nanoznik aj fusak, len mam este otazocku.

Neviete ci je dost teply ten fusacik, alebo len taky tenky? My mame kupeny taky flisovy so sustakom na vrchu, neviem ci to v zime bude stacit. Budem vdacna za odpoved...

Krasny dnik a som ste zlate, ze sa tu takto delite o skusenosti...

zuzu_z
17. máj 2009

sisa: tak to je dobré mít takového švagra 😉 a žádnou reklamaci jsi řešit nemusela? Třeba tu padající brzdu,koukala jsem, že máš kol. 2007
nostek: já jsem měla fusak Emitex... ten Jané je hrozně pěkný a hebounký, ale na větší dítě už krátký. Takže jsem vzala Emitex 3v1 a měli jsme ho po celou dobu. Pokud bys chtěla Jané, tak je třeba koupit do korbičky jeden typ a do sporťáku druhý. Ale parádní je a teplý taky 😉

hezkou neděli!!!

sisa32
17. máj 2009

Zuzu_z, brzda mi padá ta zadní. Pořád mi to cvaká, už mě to štve, ale na reklamaci bych to kvůli tomu neposílala.

zuzu_z
17. máj 2009

sis: no ta nová kolekce by prý padat brzda neměla... takže já to prostě risknu. Přinejhorším kdyby to bylo něco jako jooo velikýho, tak to nechám spravit za svoje penízky... díky za info 😉

moko123
17. máj 2009

nostek
fusak od jane je super teply nepremokavy a velky takže podla mna lepši neneajdeš do slalomu

lillie
19. máj 2009

ahojte,
ja som rozhodnuta kupit Jane Slalom Pro 2009 verziu. Bola som v BA v babylande, v ALL Toys v KE a tiez v babetkove v KE a vsade som si vyskusala nielen Slalom ale aj Nomad.
Porovnania medzi 2008 a 2009 mi vysli:
- hlboke vanicky su pri oboch verziach rovnako velke
- 2008 sa zda byt vacsia lebo strieska je natiahnuta cez rukovat, preto sa zda strieska vanicky na 2009 mensia ale realne nie je
- vnutro je rozmerovo rovnake
- sportak - tak ako uz pisu hore kocky - tak len bocne okienka na strieske, bez hudby a pod.
- treba si dat pozor - v 2009 su 2 rozne druhy materialov, v ktorych ich predavaju - amazon a utopia maju jemnejsi povrch na dotyk a stylon, active, meteorite, bohemian maju pevnejsi material 😉
- autovanicka - 2008 je velmi mala :(( a 2009 je vacsia moznost vybrat vlozku
- nanozniky a fusaky na 2009 este nemaju, takze predavaju zatial 2008 verzie, ktore su vraj vhodne aj do novej verzie 😔
- konstrukcia a kolesa su v oboch verziach rovnake

To je osobne moj postrech. Ja momentalne riesim farbu, kedze budeme mat chlapceka a neviem sa rozhodnut. No jednoznacne beriem Slalom Pro 2009. 🙂

lillie
19. máj 2009

este jeden dotaz?
autovanicku z 2008/2007 ste do akeho mesiaca veku dietata mohli pouzivat?

na 2009 mi tvrdia v predajniach rozne obdobia - vcera ma ohurili, ze vraj Stratu viem pouzit iba do 4 mesiacoch od narodenia. Nie je to od veci?
dik.

lillie
19. máj 2009

sorry - myslela som "autosedacku Strata"