Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

duratlicka
9. mar 2013

@bbn Ahoj,zdedili sme po neterke Jane slalom pro 2008.Dokupila som vanicku,ale je to 2006 adapterova,nevedela som,ze sa to nejako menilo.Bude sediet ta adapterova verzia na novsiu konstrukciu?Dakujem za radu🙂

elfka.elfka
9. mar 2013

@duratlicka nam to sedelo.

duratlicka
9. mar 2013

@elfka.elfka Dakujem🙂Lebo sa mi velmi pacila ta cerveno-cierna kombinacia a bola za dobru cenu,vobec ma to nenapadlo.

elfka.elfka
10. mar 2013

@duratlicka myslim ze presne z tych rokov sme mali my, namornicka modra 2008 / ked nie 2007 a ciernozelena korbicka uz s trojbodovym zapinacim pasom, cize tie nove a pasovalo. Aj tak definitivne zistis az ked zacvaknes 🙂

bbn
10. mar 2013

@duratlicka jestli si dobře pamatuju, tak ty adaptéry jsou vlastně ty samé plastové díly, jako ty černé plastové zámky, které se od kolekce 2007? dávaly na kostrukci napevno. Do té doby byly adaptéry přidělávací, od toho adaptéry.
Ty adaptéry tedy nejsou přímo součástí korby, ale nasouvají se na ten hliníkový rám kočáru a do těch adaptérů se pak zacvakne korba, která by ty "zácvaky" měla mít stejné jako novější řady. Takže by to neměl být problém, hlavně nemáš ty kolekce moc časově od sebe, rozdíl kolekcí 2006 a 2008 nebude tak velký jako 2006 a 2011 třeba.

duratlicka
10. mar 2013

@bbn Ja to pre istotu vyskusam,aby som tu zbytocne neopatrovala vanicku,ktora mi je k nicomu.Dakujem za rady🙂

oskvarka
11. mar 2013

Ahojte baby zvazujem kupu kocika jane slalom pro - 3 kombinaciu nie reverse ale obycajnu verziu ale nechcem novy.. v inzeratoch su kadejake rocniky niekedy aj nenapisu ze o ktory sa jedna... mna by hlavne zaujimalo ci je mozne tieto od nejakeho roku kombinovat napriklad 2008 2009 - pripadne ci je mozne kupit akukolvek vanicku jane a dat ju na tu kostru a tak.... alebo spolu sedia len nejake slalom pro verzie (alebo je to len nazou tej kostri ?) som z toho vymleta a nikde som nenasla nejaky podrobnejsi popis 🙂... a ktory rocnik sa vam zda najlepsi ked mozete porovnat - hlavne kde je navecia vanicka a ze ci sa vzdy dala pouzit ako autosdecka lebo mi budeme mat babo v auguste a ja by som rada keby mi v tej vanicke drobec vydrzal 7 mesiacou ..ale to asi nieje moc realne co :D

duratlicka
19. mar 2013

@oskvarka Ahoj,podla mojich zisteni:Do roku 2007 su Janecka adapterove,takze ked chces aj na novsi kocik nakliknut starsiu vanicku,neda sa to 1 rukou,lebo tam musis najprv vlozit adaptery.Ale kto tu vanicku cely cas nevybera,tomu to moze byt jedno.
Od r. 2008 uz maju kociky system Pro fix,takze vsetko naklikavas priamo na kostru.Odporucam vybrat podla sportovej casti a vanicku si dokupis,aka sa Ti bude pacit.
2008 ma taku dlhu igelitovu cast striesky,ktora sa neda zakryt a casom sa trha
2009 uz ma len take male igelitove okienka po bokoch
a dalsie rocniky netusim
Ale keby som si vyberala ja,isto si kupim Slalom reverse😉

lejlla
19. mar 2013

No ja mam jane slalom 2008 trojkombinaciu a som spokojna.vanicka bola super priestranna a vozili sme sa tam do 7 mesiackou.mozno by sme boli aj dlhsie len bol december a bolo treba aj fusak tak mu bolo uz tesnejsie..
na sportiaku je ta strieska taka cela igelitova,teda cast strechy,ale kupila som na to original clonu a je to ako cele v kuse a netrha sa to lebo to je vlasne zakryte...system tam mam porfix a vanicka sa da pouzit aj ako autosedacka.
este k tomu jane reverse som ho skusala lebo som tiez uvazovala nad vymenou ale je podstatne uzsi a ked je drobec otoceny tvarickou ku mne,tak sa mi zdal dost nestabilny...

oskvarka
19. mar 2013

@duratlicka reverse sa mi uz zda tazky... dakujem za rady,.. mam uz vybraty 2009 .. snad budem spokojna.. 🙂

duratlicka
19. mar 2013

@oskvarka Ja by som brala reverse kvoli tej otocnej sedacke,lebo vanicky su male a do takych 8 mesiacov dieta na maminu rado vidi.A reverse ma otvaratelne madlo a neni take masivne a aj striesku ma taku krytejsiu.Nasa je v slalome velmi nespokojna.Je to kocik pre velke deti a ona ma len 9 kg a sucha sa mi dole.

duratlicka
19. mar 2013

Jane slalom pro sportovy 9,4 kg,reverse 11 kg,to az taky strasny rozdiel nie je.

fuska
19. mar 2013

Mate niektora Jane Slalom Reverse, najlepsie z tych najnovsich. Predavacka v obchode hovorila, ze ked je dietatko v lahu, tak strieska nie je bohvieco. Na internete su videa, ale tam ked daju kocik do lahu, tak vzdy tu striesku stiahnu, nerozostru, takze to nikde nie je vidiet...

duratlicka
19. mar 2013

@fuska Jane robi tie striesky strasne nanic,v lahu bude ta strieska rovnako ako v sede,ale v sede sa da aspon potiahnut viac k madlu,nie ako na Slalome pro.

veqa
26. mar 2013

@fuska jedna baba tu s ním chodí a tá strieška je úplný otras 😕

ratatooy
26. mar 2013

ahoj potřebovala bych radu k teto fotce je tu z bazarku potřebovala bych vedet z jake kolekce je korba/roku a jestli se bude dat upnout na podvozek třeba i korba tušim matrix se jmenuje co je ted na jane slalom reverse?

petule12
26. mar 2013

@ratatooy - dle mého je to 2009 podle korbičky. Bezadaptérová verze, takže na to připneš cokoli - matrix, autosedačku, nové korbičky a další z novýc kolekcí. 😉

tinara23
27. mar 2013

@petule12 ahoj, videla som, že prvé bábo máš júlové a chcela by som sa opýtať do kedy si ju vozila resp. sa zmestila do korbičky ? mala si korbičku Capazo?

petule12
28. mar 2013

@tinara23 - ahoj, no Aja šla do sporťáku v 6 měsících, ale ona byla docela dlouhá. V 6 měsících měla přes 70 cm a měla jsem tam větší fusak takže to byla na knop. No i když asi by tam ještě minimálně o měsíc déle vydržela 🙂
Ale ve sporťáku pak žádný problém, měla tam místečko, teplý fusak, měla jse mten originální nánožník, takže tam byla zachlumlaná a myslím, že jí nic nechybělo 😉
A ano Capazo jsem měla.

ktore
14. apr 2013

aky je rozdiel medzi jane slalom 2008-2009?

veverka84
14. apr 2013

@ktore napr v potahovej latke aj aj v strieske na 2008 je take okienko po celej strieske a 2009 malo iba po okrajoch ak sa nemylim.ja mam 2008,rozmyslas nad nim?je to naj kocik aj pri malom som ho mala 🙂

ktore
14. apr 2013

@veverka84 dakujem velmi.som pokojnejsia.dnes same dobre spravy o tom kociku.len dufam ze nam ho podrzia.len nemame k tomu tasku.ale to neva mame druhu.alebo dokupime.

ktore
14. apr 2013

@veverka84 anevadilo malemu ze tam cez tu foliu svietilo slniecko,kedze je po celej dlzke vies ako myslim.ze na 2009 je iba po bocnych stranach priesvitne a na tomto je cele priesvitne.nechybal ti tam tian?alebo si mala daco na zatienenie ci som aj na to myslela ze staci plienocku prehodit.tesim sa velmi len sa aj bojim.nemam stastie na kupovanie.ale tento sa mi zapacil.

veverka84
14. apr 2013

@ktore da sa tam dokupit taky pas na prekrytie mam ho doma ale pouzivam ho vyslovene cez prave leto inak nie malu som akurat v piatok dala do sportaku a taka je zlata pozera na mna cez to okienko a smeje sa 😀

paulina61
13. sep 2013

@mzuzka dobry den chcem sa opytat ci iny by sa nedal.mam zaujem a neviem zohnat a co by to stalo

mzuzka
14. sep 2013

@paulina61 napiste mi IP, pretoze netusim co sa ma pytate 🙂

paulina61
14. sep 2013

@mzuzka no pisala ste ze viete zohnat potah na jane a trávou tak som sa pytala ci by ste vedela aj inu farbu zohnat a zw ak ano kolko by to stalo

mzuzka
15. sep 2013

@paulina61 jooooj, ale to uz bolo davno, to uz nie je vobec aktualne. uz byvam mimo Londyn, a uz sa tym veciam nevenujem :(

mata17
6. nov 2013

@paulina61
dobry den prajem, ja predavam orginal novy nepouzity potah edicia 2011 na vanicku jane ...Potah sa da pouzit aj na starsie vanicky ako napriklad 2009 ... navleciete komplet novy potah na holu vanicku a mate uplne novucky vzhlad kocika - nove krasne a ciste pre dietatko 🙂

predavam aj skrupinku z tejto rady 2011 aj skrupinku... ak by ste mali zaujem pozrite 🙂

https://www.modrykonik.sk/market/kociky/o5e2/or...

https://www.modrykonik.sk/market/autosedacky/zm...

paulina61
6. nov 2013

Dakujem.ja som potrebovala potah na sportovu cast a uz som zohnala.dakujem.pekny den.