Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

petruci6
23. aug 2009

zuzu daj vediet ci to zabralo
mne uz v pondelok pride slalom a chystam sa ist kupit aj ten sprej do buducna,ked to zacne znovu

svoja
23. aug 2009

Jo a vyslovuje se to opravdu chane

llllucka
24. aug 2009

Fakt to zabere.Ale chce to podle návodu,protože když to zkoušel manžel sám,tak to nikdy nezabralo,pak jsem ho konečně donutila mrknout na ten návod,trochu nadával,ale po půl roce vrzání je konečně ticho.

A ta váha je opravdu super.Ještě teď klidně vemu kočár s malým a odnesu ho do patra.A to má skoro 10 kilo a já taky nejsem žádná korba.

petruci6
24. aug 2009

lucka tak super,ze to pomohlo
oni to asi zabudli vo vyrobe namazat alebo co

llllucka
24. aug 2009

petrucia:to asi všem😉Pokud je člověk z Prahy,tak je to super,sjedeš tam,oni ti to prohlídnou,udělají servis .... a my ostatní si to holt musíme udělat sami.

petruci6
24. aug 2009

co si clovek nespravi sam,vsak?? 😀

zuzu_z
24. aug 2009

LLLuci máme promazáno a čekám, až se prcek vzbudí a pojedeme ven. Mohlo by to zabrat... ty máš kolekci 2008 nebo 2009???
taky to mám do Phy dost z ruky...navíc servis kočárků koupených jinde (v zahraničí) tam nedělají... snad to pomůže, jinak mě to bude mrzet.

llllucka
24. aug 2009

Já má kolekci 2008 a nám to vážně zabralo.Otázkou je,na jak dlouho,ale paní z Handy říkala,že to mají špatně udělané z výroby a když se to správěn promaže,tak to problémy nedělá.
My si tam na servis určitě zajedeme.Myslím,že jednou za rok se to vyplatí nebo min,až ho nebudeme používat,aby byl nachystaný na další dítě.

zuzu_z
24. aug 2009

holky tak to funguje!!! jupí...
lllucko ještě jednou díky... 😵 😵 😵 😵

petruci6
25. aug 2009

supeeeeeeeeeeeeeeeeer zuzu 🙂

petruci6
25. aug 2009

dnes prisiel slalom,hned sme ho sli vyskusat von a uz nevrze
🙂
sa tesim

andrejka8
30. aug 2009

Ahoj holky,
chceme kupovat Slalom Pro 2009 asi s Concord korbou.
Nemáte někdo zkušenosti s nákupem na www.minimimi.mimishop.cz

barica
31. aug 2009

Ahoj zkusene majitelky tohoto kocarku🙂... ve vyberu kocarku jsem se pres vsechny mozne znacky dostala zase k Jane, jedine co mne na tomto kocarku trosku vadi je nemoznost otoceni sedacky s ditkem k sobe, ale s tim nic nenadalem, vy, co uz kocarek pouzivatel delsi dobu, vydite v tomto nejakou extremni nevyhodu? Jak se na to ditka tvari, kdyz je do sportaku v pul roce soupnete? Vadi jim to, nebo ne? Nebo je to spis jen pocit nas rodicu, ze bychom meli byt s ditkem v kontaktu i na prochazce? A co postranni "okynka" ve sportovni sedacce, nesviti tam tudy moc slucnicka, asi se to neda nicim zakryt? Take na rozdil od jinych kocarku se sportovni verze vlastne sklada dohromady - podvozek se sedackou - vim, ze se tento kocar povazuje za nejlehci na trhu, ale pri tom, kdyz se sklada cely, neni uz preci jen hodne tezky?

llllucka
31. aug 2009

Barica:to,že se kočárek nedá otočit,je jeho jediná nevýhoda,která mi vadí a pokud by to začeli vyrábět,tak si na další dítě koupím nový kočár.Vadí mi to třeba z toho důvodu,že když malej spí,tak nevidím,když se vzbudí... a taky,když mu svítí sluníčko do obličeje,tak by stačil otočit.Ale je to miminko od miminka.Mýmu synovi by nevadilo,kdyby na mě viděl,ale znám děti,které radši koukají ven a i když maminky mají na kočárku tuto možnost,tak ji stejně nevyužívají.
Co se týká průhledné části,je dobrá vzhledem k tomu,že nemůžeš otočit proti smětu jízdy,takže průhlednou částí pak vidíš,co dítě dělá,ale svítí tam sluníčko.A to dost.Koupila jsem si na mimibazaru clonu,co tam na tento kočár jedna paní šije a díky tomu na něj sice nesvítí,ale já na něj zase nevidím.
Skládám kočár celý,ještě nikdy jsem třeba boudičku neoddělávala.Je to totiž trošku složitější,takže se radši trochu nadřu.
Malýho jsme dali do sporťáku v měsících a díky tomu se zklidnil,protože má větší přehled,nemusí jen ležet,...

kitki
4. sep 2009

Ahojte. Chcela by som sa opytat,ktory fusak je vhodny do hlbokej vanicky Jane?

kitki
4. sep 2009

Myslim tym hlboku vanicku ku Jane Slalom Pro.

lovacka
4. sep 2009

tak som reklamovala podvozok a vymenili mi ho za novy 🙂

eviiik
5. sep 2009

ahojte vedeli by ste mi poradit, kocik mame doma cca 3tyzdne, ale len dnes sme dali dole sportovu cast a ze ideme nakliknut vanicku a autosedacku, vanicku sme naklikli v pohode, ale aj ked drzi dobre, ked ju chceme dat dole, tak sa kyve, dopredu-dozadu, nie velmi, ale chcela by som vediet ci to robi aj Vam, a vajicko sa nam neda nakliknut, jedna strana. Ta kovova cast co sa zaklikava je pootocena, a pevna. Tak som sklamana, ze taky drahy kocik a toto.
V pondelok ideme volat do predajne kde sme ho kupili, ci nam vymenia vajicko, lebo aj rozobrat by sme ho mohli, ale sa bojime, aby nebolo zle koli zaruke.

llllucka
5. sep 2009

eviik:určitě bych to vyměnila.MY jsme to teda nepoužili ani jednou,ale nikdy nevíš.Vanička se ti přestane vyklat,když jakoby vysuneš takovou část na podvozku.

michal_spuntik
5. sep 2009

Pro Evik:
ahoj, na 99% to vajíčko špatné není, jen máš zamknutou na jedné straně čelist, která ho drží při nasazení na podvozku dokud nezmáčkneš to tlačítko uprostřed rukojeti kterým se autosedačka z podvozku uvolňuje. Zkus zmáčknout to tlačítko a třeba šroubovákem tu čelist na straně kde je zamknutá otevřít.
To, že se korbičkas houpe je dáno jednobodovým uchycením korbičky na podvozek. Tak to prostšě vymysleli a tak to dělají všechny Jané (Slalom i Nomad). Není to dokonalé, ale v reálu to ničemu nevadí. Jen chvíli trvá než si na to zvykneš. Pokud by ti to vadilo, dopourčuji maminkám, které si Slaom berou u nás, aby omotali kovovou část na kterou se nasazuje na sporťáku polohovacíé nožičky a tu zvednou nahoru tolik, aby to podepřelo vpředu korbičku - tím zabráníš houpání. Pokud to neomotáš něčím měkkým, bude to taky fungovat, ale odřeš si vaničku i tu konstrukci nožiček.
Ale jinak patři slalom k tomu nejlepšímu co se dá v kombinovaných sestavách vybrat. Tím chci říci, žer si myslím, že když jsi vybrala Slalom, tak jsi vybrala dobře.
Michal

andik.s
5. sep 2009

Ahoj holky, zatím to pro mě není úplně aktuální starost, ale jelikož doufám, že tak nejpozději za půl roku bude, začala jsem pátrat po kočárku a vyšel mi z toho jednoznačně tenhle model. Byla bych ochotná dát i zhruba těch dvacet tisíc za nový, ale přítel by radši kočárek pořídil někde v bazaru... Když se nechám hodně unést sny, tak bych ráda dvě děti, co nejdříve po sobě, tudíž bych je ráda odvozila v jednom kočáře... Myslíte, že je reálné koupit průměrně zachovalý kočárek po jednom dítěti a odvozit v něm ještě dvě další, aniž by byla ostuda s takovým kočárkem vyjít ven? Vím, že každý kus může být jiný, některý odejde za rok, jiný vydrží déle, ale i tak mě zajímá váš názor... Díky

llllucka
6. sep 2009

michal:jo to jsem myslela zvednout.My to zvedli,neomotali a potřený to určitě není😉Ale díky za radu.

andik:s klidem bych šla do jetého.My koupili k našim jeden jetý (ne slalom) a vypadá jako nový.Když půjdeš na mimibazar a vybereš si kočárek někde ve vašem dosahu,tak si ho sama zkontroluješ.A úspora peněz je tam značná.Nehledě na to,že Janéček je tam spousta.

eviiik
6. sep 2009

dakujem velmi pekne, za super rady, nakoniec to vajicko naozaj nieje zle.
tak ako radil Michal aj my sme to najprv skusali sroubovakom, ale nakoniec manzel odsrouboval tu cast, a bola zaseknuta pruzinka, po uvolneni to vsetko funguje. Som rada, a ta hlboka vanicka mi tak ani nevadi, len som sa chcela uistit ci to len nam, alebo aj na ostatnych kocikoch.
no dufam ze budem s kocikom spokojna, bol to moj favorit, od zacitaku a net som brazdila statocne, ale aj tak mi nakoniec vysiel slalom 🙂
este raz dakujem 🙂

wanda1
7. sep 2009

Kitki: taky mám doma slalom a hlubokou korbu a nevím jaký fusak. Zatím jsem rozhodnutá koupit zimní fusak emitex combi 3v1, je praktický a cenově taky vychází slušně. Jen pořád nevím jakou barvu,aby ladila ke kočáru (mám barvu Utopia - čokoládová s tyrkysovou).
Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc:
V návodu jsem se dočetla, že se dá nastavit měkké a tvrdé houpání takovými „čudlíky“ pod zadní brzdou. Zkoušela jsem to, ale žádný rozdíl jsem nepocítila. Navíc nechápu, jak to může víc nebo míň pružit, když to žádné odpružení nemá. Vždyť podvozek je napevno.

kitki
9. sep 2009

Wanda1: Dakujem za typ na fusak. Myslis,ze tie otvory,ktore ma Emitex budu vhodne pre tie pasy,ktore su vo vanicke pre pouzitie pri prevoze v aute?
Co sa tyka,toho pruzenia,tak ja som si tiez nevsimla ziaden rozdiel,ked som zmenila polohu tych "cudlikov".

meliska
10. sep 2009

Babulky,
chcem vas poprosit, ci by mi niektora neodfotila zo slaloma tu striebornu packu na konstrukcii kociara, dole pri kolese vpredu, ako je ta umelohmotna opierka na nohy. Teda vcera mi dosiel kociar a ja som sa to snazila poskladat a nejak som tu packu nechtiac vysrubovala uplne a vysypali sa mi z nej podlozky, tak by som len potrebovala vidiet, ci som to potom poskladala spravne.
Dakujeeeem 🙂

petruci6
10. sep 2009

meliska to iste sa stalo aj mne 😀 ale pokial ti to sedi na pevno a nehybe sa koleso,je vsetko ok 😉

wanda1
11. sep 2009

Holky mě se to stalo taky 😀 . Podle návodu je to dost nesrozumitelné a já nevěděla jak to tam patří. Tak jsem povolala manžela. Ale tak dlouho to šrouboval až to taky vyšrouboval. Pak to tam ňák uchytil, ale už tam nedal tu podložku, protože by tu páčku jinak nezandal. Takže bych také ocenila ňáké foto, jak ta páčka tam má vlastně být. Nejsem si jistá, jestli je to vše OK. S kočárkem zatím ještě nejezdím, ale nerada bych, až vyjedu někde honila upadlé přední kolo nebo aby skákalo. Je mi divné, že tam ta podložka se nevejde. Manžel to samozřejmě neřeší. Mě celkově vytáčí ten jejich strohý návod. Chci se ještě zeptat na zabudovanou hudbu v korbičce a v autosedačce. To se týká asi jen modelů 2008. V modelu 2009 už to asi není že?

llllucka
11. sep 2009

kitky:ty budeš vozit dítě v té vaničce 😠 To je nejhorší možný způsob dítěte.

meliska
11. sep 2009

wanda1: tu hudbu nevies to zapnut? 😀 nato som prisla akurat vcera, ako vybrat ten strojcek a zapnut ho....
...ale ak by mal niekto cas, tak by mohol naozaj odfotit tu striebornu packu... ako aj mne to drzi, len neviem, ci som to tam naskladala aj s tymi podlozkami v spravnom poradi 😅
lllucka: mas pravdu, lebo dietatko je umiestnene kolmo na smer jazdy a kedze este nema dost pevne svaly krku, tak sa mu pri brzeni a pohynani kyve hlavicka... vajicko je lepsie a bezpecnejsie 😉