Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

emab
2. dec 2010

Ahoj holky, můžete ni prosím Vás některá poradit, nebo vyfotit, jak a kde konkrétně máte připevněný nánožník ke kočárku ? Nikde jsem nenašla originál foto a přijde mi, že ho mám přidělaný blbě. Jednak nedoléhá a malá přes něho vůbec nevidí. 😕 Díky moc

standa82
2. dec 2010

@emab ..ja nemám nánožník. Skús pozrieť na YOU TUBE.

apollo11
3. dec 2010

@emab ahoj, je to i s fotkama popsané tady: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nanoznik...
já jsem to ještě nezkoušela, tak doufám, že to bude fungovat 😉

emab
3. dec 2010

apollo11 díky moc 😅

kaninka2
4. dec 2010

ahoj, tak koukám, že se tohle s kolečkem u Slalomu stává. Já už jsem se rozhodla pro reklamaci, neboť s tím nejde nic dělat. Po dobu reklamace budu mít půjčené náhradní kolečko, tak že jsem ráda, že nezůstanem bez kočáru. Přehodit kolečko na druhou stranu jsem zkusila a je to lepší, ale jen v tom smyslu, že to jedním směrem lupe a druhým směrem jen jakoby vrní, tak že jsem to dala nalevo a při jízdě v před to jenom vrní. Takhle budeme jezdit do doby, než nám příjde náhradní kolečko 😀 Naštěstí to ve sněhu nejde tak slyšet, počasí mi výjimečně nahrálo do karet 😝
johnatanka - no jednak, že se dá Matrix tak hezky polohovat a taky proto, že je to super i jako sedátko. Sice prckovy možná budou trčet nožičky, ale to jako problém nevidím, hlavně že na sebe budeme vidět 😉 ...ale ještě jsem se úplně nerozhodla, ráda bych to někde vyzkoušela, ale nikdo v okolí Matrixe nemá, tak nevím 😒

veqa
4. dec 2010

@emab https://www.modrykonik.sk/forum/tema/nanoznik-n... pozri tu, nafotila som tam ako má byť nánožník zapnutý 🙂

emab
4. dec 2010

@veqa Díky moc, ale na co jsou tam potom ty pružné černé pásky nebo gumičky se cvokama ? 😝 Já jsem asi nějaká nechapává 😀 😕

veqa
5. dec 2010

@emab ak myslíš tie čierne gumky s cvokmi, tak jedny slúžia na také ako odokrytie nánožníka (toto je nánožník 08, neviem, či 09 je presne taký istý) tak ako to je na foto, odopneš tie dva zipsy po bokoch a tými gumkami ho upevníš

veqa
5. dec 2010

@emab a druhé tie gumky slúžia na upevnenie o kostru kočíka, keď je dieťatko väčšie...

emab
5. dec 2010

@veqa No moje holčička už je velká a sedí, takže se nánožník připevňuje jen těma černýma gumičkama ? Já jsem to právě připevňovala těmi suchými zipy a byla tam úplně zapadlá, že ani neviděla pořádně ven. 😕

veqa
5. dec 2010

@emab áno, len tými gumičkami, môj má 16 mes. a tiež pripínam len tými čiernymi gumičkami, 🙂 vlastne ten nánožník dáš pod madlo, po bokoch kočíka ale zvnútra, ako je to na tej foto a upevníš gumičkami , ke´d bol krpček maličký, tak som dávala nánožník zvonku po bokoch a pripevňuje sa to vtedy tými suchými zipsami

emab
5. dec 2010

@veqa díky moc, už to konečně chápu, já jsem ho tam nasazovala tak jako pro mimi a malá tam byla celá schovaná a nic neviděla 😝 😀

melanche
5. dec 2010

ahojte. kupila som pouzity kocik jane slalom, tak neviem ci je to normalne ze kolieska vydavaju taky praskotavy zvuk, ako ked tlacite bicykel. mm hovori, ze to tak ma byt, ze to su nejake zubky.no mne sa to nezda. nie je to vrzganie. dost ma to stve, pocut to len ked je vonku uplne ticho.

hobit
5. dec 2010

@melanche a urcite je to koliesko? nie je to padajuca brzda?

melanche
5. dec 2010

@hobit to netusim, ale pocujem to na zadnych kolieskach. myslis tym ze rucna brzda sa sucha o kolieska? kocik mam dolu v kocikarni, tak sa neviem pozriet. a ty ked ides s kocikom, je uplne tichy?

hobit
5. dec 2010

@melanche nie rucna, ta nozna, nam to tak rapkalo

melanche
5. dec 2010

@hobit dakujem, skusime sa pozriet

melanche
5. dec 2010

@hobit a ako ste to odstranili? takto ako pisu tu? http://www.janecz.cz/odstraneni-krupani-kola

zuzana39
6. dec 2010

@melanche -super 😀 ,ja som to na tej stránke hladala,ale nenašla som to tam,dnes to muž skúsi opraviť.Dakujem,pekne 🙂

hobit
6. dec 2010

@melanche nie, my sme mali toto http://www.janecz.cz/uprava-nozni-brzdy
tak vy mate asi inu zavadu 🙂

melanche
6. dec 2010

@hobit dik, mozno to bude nakoniec v tom, vyskusame aj jedno aj druhe. hadam to pomoze.

kaninka2
6. dec 2010

@melanche kokám na tvůj odkaz a možná je to i řešení našeho lupání kolečka 😎 ...vyzkouším a uvidím. Ale dík 😉

kaninka2
7. dec 2010

Kolečko jsme rozebrali, osičku promazali a chvíli jsem jezdila po bytě a byl klid 😎 ...ale nechci říkat "hop dokud nepřeskočím" 😀 ...počkám, až jak se bude chovat na procházce.

melanche
7. dec 2010

@kaninka2 tak daj vediet som zvedava ci to pomoze aj na dlhsie. ja rozmyslam ci neodmontujeme uplne tu zadnu brzdu, ked vkuse pada. zaobidem sa aj bez nej hadam.

kaninka2
7. dec 2010

@melanche - u nás s brzdou problém není a ani by být neměl, u kolekce 2009 je to už prý jinak vyřešené 🙂 Ale na první dceru jsem měla staršího Nomada a tam byla ta brzda opravená a místo nýtů šrouby a bylo to naprosto bez problémů a brzda je určitě důležitá, té bych se nezbavovala 😅

melanche
7. dec 2010

nakoniec sme to vyriesili, kolicek, kt. sa dotyka brzdy sme kliestami vyhli hore aj brzda ostala funkcna. takto to nebude neustale padat.

sofiaella
8. dec 2010

@kaninka2 ale hlboka korba sa da tiez polohovat do sedu 😀

zuzana39
9. dec 2010

@melanche -super ,funguje to 😉 manžel to spravil podla toho návodu a zatial nič nepočuť.dakujeme za návod 😉

melanche
10. dec 2010

@zuzana39 to som rada, nech to aj vydrzi 🙂

miminkopodruhe
10. dec 2010

Ahoj. Holky našla jsem na netu prodávat celý set v této barvičce, udajně dovoz ze zahraničí. Je to na Jané Solu. Takže nějaká novější kolekce (09,10). Nevíte, co to je za barvu a zda je vubec dostupná v ČR? Nebo je to již kolekce 2011? Moc se mi líbí ta korbička, ale podle typu vypadá jako starší typ, ale celý set je na solu, takže zas tak stará asi nebude. Moc by se mi líbila tato korbička na mimi...jenže ted ji kupovat nemohu (paní ji samotnou nabízí za 4 000-novou, ale bez záruky), tak se ptám, zda je možno ji někde sehnat i u nás? Díky.