Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

natika23
15. máj 2010

petule- pisala som ti IP.....

petule12
16. máj 2010

natika - IP

bajciatko
17. máj 2010

Tak v piatok nam prisiel Jane, je maximalne skvely, hned som ho vyskusala v terene aj za dazda, vobec nesklamal, Danielke sa v nom nadherne spinka, ma tam vela miesta, som maximalne spokojna s vyberom, manipulacia je mozna jednou rukou, kocik poslucha 🙂

bajciatko
17. máj 2010

mam len dve otazky... piskaju nam kolieska, stalo sa to niektorej z vas? staci ich namazat alebo nieco viac? a dalsia, ako schadzate z obrubnikov tych vyssich, mne to jedno koliesko stale akoby uchadzalo a potom mi kocik hadze do stran a nechce sa mi stale zamykat koliesko.... mate na to nejake triky? 🙂)))

pani_haf
17. máj 2010

bajciatko-manžel mi ty kola namazal nějakým olejem...tuším wd40, nebo tak nějak se to jmenuje a přestaly vrzat. ten chodník....vrávorám přesně, jak píšeš fintu zatím nemám. držím kočár, abych nevyklopila malého 🙂

katy1979
17. máj 2010

Bajciatko je to novy kocik a nenamazany takze treba vsetko premazat. Z obrubnikov ci schodov zidi len na zadnych kolieskach. Jemne lisuj schod. Bezbolestne a dieta si nevyklopis

veqa
18. máj 2010

na tie kolieska wd4O 😉 treba ich dať dole a riadne osky nastriekať....a obrubníky... ja schádzam normálne na prednom koliesku, chce to len cvik a držať kočík oboma rukami 😉

bajciatko
18. máj 2010

katy aj som rozmyslala, ze asi tak zadnymi kolieskami, len z tych vacsich neviem ci to pojde
veqa ty si uz proficka, no snazim sa aj tak, ale vzdy mam pocit, ze sa mi kocik prevrati nabok
Urcite to chce len prax, ale som s nim max spokojna, je super po kazdej stranke

A este jedna vec, vam tam chcu byt deticky pripasane? My s tym dost bojujeme 🙂)))

veqa
18. máj 2010

🙂 bajciatko, určite to chce prax, my po 9 mesiacoch vozenia zvládame všetko 😀 a určite sa nevykotí....
pripútanie....no musí byť, ani neprotestuje, len raz ho manžel nezapol a tak sa vyklonil, že skoro spadol, tak teraz ho pripútavam, cez pliecka to síce nemá moc utiahnuté, aby sa mohol predkloniť k madlu (to vieš, treba ho obžúvať 😀 )

katy1979
18. máj 2010

vsak prave z nizkych zlezies normalne najprv na predne potom zadne dole. ale z tých vysokých v pohode po zadnych v pohode.
do toho 3/4 roka sme chodili priputany normalne potom sme uz cez ramienka pasy nedavali.

bajciatko
18. máj 2010

no danielka ma len 7 mes a pasy jej naramne vadia.... asi ich trosku skusim povolit, lebo ich ma riadne napevno.

katy1979
18. máj 2010

bajciatko aj ked jej ich das pod ramienka? aj vtedy jej vadia. my sme ich nejako prilis napevno nikdy nemali. len na to pri jazde netreba zabudat. a uz ju mas v sediacej polohe ci este sa vozi na lezato ci v pololeze?

bajciatko
18. máj 2010

strasne nam v tom kociku place, ona este nevie sedkat.... je tam nalezato, najviac ako sa da, ale veeelmi place, neviem cim to je a to ani priputana nie je....

veqa
18. máj 2010

bajciatko, však ju daj aspoň do polosedu, keď ju nechceš dať sedieť, asi chce pozerať na svet,

bajciatko
18. máj 2010

no bola aj tak a ten plac sa nedal vydrzat, ja to nechapem.... zeby sa jej tam nepacilo???? mne samej je z toho do placu
ked ona vobec ale vobec este nesedka, ani nema naznak ... tak sa trosku obavam toho dat ju aj do polosedu

veqa
18. máj 2010

asi sa jej nepáči, že na teba nevidí ☹ my sme šli do športového až keď sedel, čo bolo v 6. mes. takže jemu to nevadilo....

bajciatko
18. máj 2010

no aj to by bolo mozne, ale aj v hlbokom som si ju otacala, aby na mna nevidela, inak by nezaspala, tak ja neviem, ja verim, ze sa to vyriesi.... je to pre nu zmena, ale ked sme mali kocik doma, tak v nom uplne bez problemov zaspinkala len tak pri kocikovani po byte a to ani nebol ciel ju uspat, manzel sa s nou vozil a telefonoval pri tom a kukne do kocika a danielka spi.... tak ja naozaj neviem co je vonku na kociku ine ako ked sme dnu, lebo dnu v nom bola vysmiata, uvolnena, dokonca aj zapasana... vonku nic z toho :(

katy1979
18. máj 2010

A ked ju das do stareho kocika tak je kludna? A bez pasov nalezato? Skus mozno nejaku novu hracku popr. Zasa nieco co si pamata zo stareho kocika. Ak jej nesadol kocik tak je zle nedobre. Este ma napadlo nema tmavu strechu zvnutra? Niektorym detom vadi aj to.

Vega vy ste sedeli v 6.mesiacoch? Tak to ste dobri. To sa vazne sam vedel posadit?

bajciatko
18. máj 2010

ano, ma tmavu strechu zvnutra, vidis, prehodim ju a hracku tam chuda nema ziadnu, musim vytiahnut zo stareho, vsetko ostalo tam.... do stareho ju uz nedavam, tam sa jej napacilo lezkanie, tiez sa vrtela, ale nevyvadzala az takto.... skusim tu hracku, lebo takto obzuva tie popruhy... jej ten kocik v domacom prostredi praveze nevadil vobec, uplne vysmiato v nom bola, pripasana, nalezato, nasedato... dokonca v nom zaspala behom minuty ako ju manzel kocikoval po byte, len tam bola strieska dolu, tak ho videla....podla mna ak by jej nesadol, tak by uz ani doma v nom nechcela byt a plakala by

katy1979
18. máj 2010

Ak prestane fucat a byt taka zima skus is so stiahnutou strechou aby videla von popr. Na teba. U nas bol kocik problem odmalicka a fungovalo prechadzat sa pod stromami. Taky zivy kolotoc to decka zaujima. Alebo som do stredu striesky zavesila hracku tak cumakoval na nu. My sme strechu pouzivali iba ked spal ci prsalo inac bol cirkus

veqa
19. máj 2010

katy, no sedel sám, vedel sa sám posadiť 😉 od 7,5 mes. začal stáť a loziť po štyroch, ide to nejak moc rýchlo , prvý syn to všetko robil o cca 2 mes. neskôr.

bajciatko
19. máj 2010

katy skusim dnes vsetko mozne, no tu fuka uz od rana uvidime cez den ci to ustupi alebo nie....
veqa no aky sikovny a vraj chlapci zaostavaju za dievcatami, no my v 7apol mesiaci nesedime, len sa plazime 🙂 a pucime ritku hore, tak snad budeme stvorkovat coskoro....

veqa
19. máj 2010

🙂 náš sa tak strašne ponáhľal za bráškom a našim psom, že sa naučil rýchlo štvornožkovať 😀 😀

bondy1
19. máj 2010

Ahojte kočky, stratili sme na prechádzke uzáver ventilu na kolese jane slalom pro 2009. Neviete kde by bolo možné ho zakúpiť? Nevieme ho nikde zohnať. ďakujem za pomoc.

bajciatko
21. máj 2010

ahoj maminy 🙂, uuuuspech sa dostavil, len to nechcem zahriaknut ...., vcera danielka vydrzala v kociku 2 apol hodiny, sice mi nezaspala, vlastne zaspala, ale zobudil ju rozhlas a potom uz nevedela zaspat, ale sklopila som jej striesku (vcera bolo konecne pekne pocasie), dala jej hracky, no tak pevne ich drzala v rucickach a len kukala a ani nerozpravala, neviem ci z toho, ze to vonku je pre nu vsetko nove alebo sa bala (ale to hadam nie), potom sme stretli svagrinu, tak s nou sa uz aj rozpravala a usmievala.... tak to oznacujem za uspesny den v kociku, snad sa nam to podari aj dnes, hoci pocasie je o dost horsie :(

katy1979
21. máj 2010

Bajciatko asi si musi zvyknut babulka. Skus sa s nou vonku po ceste rozpravat ukazovat jej co kde je. Zaujat ju nejako aby zistila ze ty si tam stale s nou a neodisla si. Ale uz si to asi skusala

veqa
21. máj 2010

bajciatko, supeeeeer 😉

bajciatko
21. máj 2010

a dnes sme uz aj v kociku spinkali a dokonca cely vydatny spanok.... no sama som ostala prekvapena 🙂

katy1979
21. máj 2010

A tragedia zazehnana. Tak nech sa vam v kociku uz len dobre jazdi

bobket
22. máj 2010

Ahojte!
Ja som tu prednedavnom pisala, ze chcem kupit slalom, tak som sa teda pren urcite rozhodla 😉 este som zvazovala concord fusion a najnovsie som pokukovala po jane unlimited,ale vyhral slalom.bude to kolekcia 2008 kupovana ako nova oktober 2009 a pouzivany iba v zime, tak som nan veeeelmi zvedava. Dokonca som jednu pani prenasledovala cez mesto kym som ju dohnala a pytala co a ako a presne ako vy je s nim nadmieru spokojna! trochu sa obavam ze polohovat nejde do vyssieho sedu,ale hadam si maly zvykne!kocik by mal ku mne dorazit utorok , streda tak sa ho neviem dockat lebo svoj flyer som predala, tak som ako na trnoch! veeelmi sa tesim a dufam, ze splni moje poziadavky a ozaj po 2-3 mesiacoch nebudem chciet iny lebo tento mi nebude vyhovovat.No som zvedava 😉