Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

renabr
19. mar 2010

vladkaz1 mne ani jedna nedrží, no neviem čo s tým idem robiť...nechce sa mi to reklamovať do nemecka, asi to len musí nejak manžel urobiť...

vladkaz1
20. mar 2010

v podstate mi to nejako neprekaza ,muz mi to teraz skusal tak pomixovat a zacvaklo sa to 😕 😀 ,ale ja este vozim malu starsiu Lucku v nom ,tak uvidim ako to bude ked budem vozit maleho ,ale nejako same sa mi to nevytahuje .. tebe ano?

kajca50
22. mar 2010

renabr
ja som skúšala všetko nasadiť a v pohode zacvaklo tak to je fakt smola ak s tým niečo máš. Ja ho mám teraz na skrini pretože do júna tam musí vydržať tak keď bude ozajstná premiéra , bude hádam všetko o.k.

kapr
22. mar 2010

Ahoj holky, děkuji za rady.
Nicméně jsem hodinu studovala 2009.
A přijde mi, že sporťák lze polohovat úplně stejně. 😵 není to úplný leh, ale mne to přijde že je. 😀
A kolečka skřípala už v obchodě, tak nám paní prodavačka ukázala jak se to promazává. prý se to má dělat co 6 měsíců a je to OK.
Jen mě zarazilo, že nikde není 2010 k vidění LIVE. 😀
Prý ho ještě nikam nedovezli. Tak nevím......

oliver1
22. mar 2010

Renabr, a ja som minule poskladala šporťák a tiež som zistila že na ľavej strane to necvakne poriadne, ale som sa s tým toľko hrala že nakoniec to cvaklo. Dosť ma to prekvapilo že na novom kočíku je už niečo zlé ale som si myslela že len na našom. Dúfam že keď sa to bude častejšie používať tak to cvakne poriadne.

bazin
23. mar 2010

Ahoj holky, vidím, že tu fakt pilně diskutujete o verzích 2007-08-09 a už i nad 2010.
Jelikož v posledních asi třech týdnech pročítávám recenze a koukám na kočárky Slalom a Slalom PRO, myslím, že vím o tom docela už dost, i když ne pořád všechno, protože pořád váháme s manželkou na Slalomem a Queeny Speedy. Dokonce si troufnu tvrdit, že za cenu 15-20 tis se nedají koupit lepší kočárky co se týče technického vybavení.

Tak do toho vložím trochu i chlapského rozumu:
Verze 2008 a 2009 jsou naprosto stejné až na detaily co se týká tvaru "paprsků" koleček ale ty jsou snad každý rok jiné.
2009 má trošku jiné a asi o něco lepší korekci pérování, což při samotném houpání kočárku moc nepoznáte. Pokud jste zvyklé opravdu houpat kočárek, pak volte klasický kočárek na třmenových závěsech nebo s pružinou. A pérování při jízdě moc asi nepoznáte, neboť provedení pružin s ohledem na váhu zátěže je zanedbatelný. (Hlub. korba cca 5 Kg a dítě 3,5- 5 - 8 Kg - větší asi už ani do hlubokého kočáru nedáte), tedy 10-13 kg nemá na váhu korekcí pérování moc vliv.
Další změnou 2008 a 2009 je větší sportovní nánožník (ten plastový výlisek) u r. 2009. a samozřejmě tolik diskutovaná bouda u sportovního provedení. 2008 větší okna (ale položená střihově více do zadní polohy boudy, tedy pro sed moc nepodatatné. a ze své zkušenosti, byť z jednoho dítěte- většinou já i ostatní maminy jezdívají s velkou plínkou (ne-li s vlhkou) na boudě, tedy okno stejně zakryjete. A r. 2009 je sice posunuté okýnko oboustranně směrem dopředu, tedy může a asi i podle vašich reakcí vadí dítěti, ale je oproti 2008 podstatně zmenšeno. Ale zse platí to o překrytí něčím.
Myslím, že opravdu slunečných dnů u nás není toliko jako ve Španělsku, kde je tento kočár vyráběn.
Jinak u sport verze jinou změnu jsem nepostřehl. Váhově neřeším drobné rozdíly pár deka- možná i půl kila, které se stejně s ohledem na různorodost materiálů kus od kusu. A přiznejte si to dámy, když se podíváte do vaších tašek, které vozíte na rukojeti a nákupech v košících- asi vám půl kila sem či tak stejně neřešíte většinou (alespoň moje manželka tedy ne! A taky si stěžovávala na kila kočárku).
Důležitou změnou je pro rok 2009 absence moskitiéryv zadní části boudy po odepnutí. Ale ruku na srdce, kolik stojí moskitiéra nasazovací? 🙂
Prý byla trošku vylepšená nožní brzda, která u r. 2008 často padala po uvolnění, ale to je myslím neoficiální informace, která je jen plusová, pokud je pravdou.
Hluboký kočár je naprosto stejný, pouze rukojeť je jinak řešená, což víte všechny jak píšete. A velikost boudičky- podívejte se porádně na tvar 2008 (kotveno na madle) a 2009 vše je zvlášť - jde o pouhý optický klam, nemyslíte? Subtilní rám boudičky vůči masivnímu madlu působí celkově menší a užší. Ale jedná se pouze o optický klam. Přece rozměry korby jsou stejné, a to i šířka hlavně! (Pozn: Pro váhavce jako já mezi Queeny- ti mají tvar gondoly ve tvaru piškotu a je celkově o něco užší, byť má výškové umístění pohodlnější oproti Jané, protože je o cca až 10 cm výše, a to jedost!).
3x melodii SPA (což nevím co je, protože tam není písnička "Lázeňský švihák"), která je i na Stratta sedačkách neřeším, protože každá mamina má zvyklá svou ratolest uspávat na svůj "kolotoč".

Nenanpadá mě již nic kromě moc nepovedených barevnostních variant. ty se aspoň mně líbily více v r. 2008, ale to už nebudu nikomu vymlouvat.

A 2010? tak jako u aut, či čehokoliv nového, tento rok přichází Jané s revoluční změnou. Reverse je vykoupen užším o 7cm sporťovním posedem, což je dost. Zadní náprava (to je ta u řidiče) je bez spojovací osy- kola chycena na nosníku tvaru C, a proto je i změněná brzda, která zatím snad nikdo neví, jestli je sešlapavána pouze jednostranně pro zabrždění obou kol, nebo se musí "šlapat" brzda na každém kole. A toto si myslím, že může být kámen úrazu.
Takže přeji pěkné rozhodování a závěrem mmenší opáčko a shrnutí:

1/ S Jané kočárkem si kupujete HLAVNĚ styl, to si přiznejte!
2/ Chápu že např. s Queeny za patnáct tis pořídíte celou výbavu (sport, korbu a sedačku) a za 4 tis. s Buzzem máte i variantu mobilní do auta na sedačku na min. jeden rok s ponecháním buzz golfek neustále v autě.
Ale myslím, že pro to si lidi kupují Slalom, aby nemuseli kupovat golfky pro autosedačku 0-9 kg
3/ váhově je Jané o něco lehčí- což je asi zanedbatelné, avšak
4/ výhodou pro Jané je (oceníte zejména když skládáte před kufrem od auta kočár jednou rukou , protože v druhé držíte řvoucí dítko a vy jste čím dále více nervózní) že po složení vám kočár či konstrukce STOJÍ SAMA. což jiné kočárky nikoliv, opřené o nárazník většinou jako naschvál sjedou na zem. Do kaluže? 😀
5/ na stránkách oficiálního dovozce má servis návody na snadné opravy kočárků, a to i srozumitelné matkám, které jsou samy.
6/ ročník 2008 se dá sehnat za šikovné ceny (už od 16.900 za komplet), i když již z přebraných potahů
7/ potahy jsou až na Stylon od r. 2008 a Bohemian v 2009, z látky podobné neoprenu či kombinaci jakéhosi příjemného příměsového materiiálu. Stylon 475 byl koncipován pro britský trh, tedy matroš je podobný již batohovině- tedy vetšině kočárků na trhu, avšak ještě vylepšený
8/ jedná se o kočárek snad jako jedinný na trhu, který má totálně bezadapterový systém (To jsou ty tři písmenka PRO- nevěděl jsem to donedávna 😝 ), takže pozor na kočárky Slalom starší, bazarové, bez označení PRO- ujistěte se vždy o této dnes již nutnosti. Kvůli tomu si myslím většina rodinek tento kočár kupují!

No myslím, že už toho bylo napsáno až moc, jsem asi hodně ukecaný, tož už mlčím 🤐 a mějte se

Filip aka Bažin z Ostravy

bazin
23. mar 2010

Ještě doplním,
1/ rok 2010 díky absenci zadní osy párových kol - NEPŘIPEVNÍTE SKEJTBOARD pro vašeho stsaršího potomka, což bylo zcela zásadní a asi rozhodující mezi 2010 vs. 2008/2009.
2/ Jané má hodně hlubokou stříšku na sport. kočárku (Queeny je docela otevřený sport. kočár s plytkou korbou, tedy spíše pro letní či jiné hezké počasí.... ahojte filip

oliver1
23. mar 2010

Čo sa mne osobne nepáči na 09 že hlboká korba nemá vôbec vetracie okienko čo podľa mňa je dobrá vec-teda to okienko, pretože ako aj minule aj teraz budeme mať letné mimi no a cez leto v korbe je ako v inkubátore a ešte som si vybrala farbu bohemian kde vlastne strieška je sivá, čiže podľa mňa by sa tam určite zišlo nejaké okienko alebo potom nejak odzipsovať polovicu búdky a pod to dať sieťku. Ja som asi pol roka sledovala kočíky kým som si vybrala slalom pro 09 hlavne kvôli váhe a skladaniu, pretože predtým som mala obyč. poľský strašne ťažký kočík- raz som ho chcela sama poskladať no musela som to vzdať, čiže pre veľa pohybujúce sa ženy s autom je slalom určite dobrý kvôli skladaniu a hlavne to čo aj Filip píše že tá konštrukcia stojí sama. A čo sa mi veľmi páči je bezadaptérový systém.

kapr
23. mar 2010

Filipe já osobně děkuji za příspěvek. 😉
Je pro mne v mnohém přínosem.

katy1979
23. mar 2010

filip super prispevok troska z chlapskej strany.

lovacka
25. mar 2010

neviete mi poradit ako primontovat slnecnik na kocik na sportovu cast

blazinekk
26. mar 2010

teda jako smekám ten mužský pohled na věc to je SUPER rozbor :o)))))))))))))))))) díky díky :o))))))))

kapr
29. mar 2010

............tak za nás rozhodnuto.
2008 z druhé ruky v beva stavu. 😉 fota v albíčku.
Pod tíhou "vychytávek" proti sluníčku a dalších oželím mou favorizovanou šedo zelenou 2009 😉
Ostatním přeji nakonec tu správnou volbu 🙂 😀 a hlavně krásná, zdravá a spokojená miminka 😵

blazinekk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klaudis
30. mar 2010

Dobry den prepacte ze vam vstupujem do temy no chcem sa spytat na vase nazory ohladom originalu jane surferu (skejtika). Rozmyslam nad kupou skejtika bud original alebo ina alternativa ak su aj ine znacky ktore pasuju na tento kocik. Mam konkretne Jane Slalom Pro. Vidim ze tu pisu nielen maminy z SK ale aj CR. Co som pozerala cena sa pohybuje okolo 56 eura za skejtik. Mozno mi niekto viete poradit obchodik kde sa da zohnat aj lacnejsie.Dakujem za odpovede
Klaudia

mmmk
30. mar 2010

Mohla bych poprosit nekterou mamku, co si nechavala na kolekci 2009 sit na mimibazaru to stinitko na sportak, jestli by byla tak hodna a vyfotila ho a dala sem do diskuze? Zajima me i to uchyceni. Dekuji predem.

kapr
30. mar 2010

mmmk mám v albíčku.
Sice na 2008 ale předpokládám, že je to stejné.
Pro kočárek teda jedeme dnes, ale paní říkala, že to stínítko má z mimibazaru. uchycuje se to za okraj stříšky takovými umělohmotnými spirálkami.a dá se i nechat na stříšce shrnuté.

vladkaz1
5. apr 2010

baby prosim vas ked nakliknete vanicku na sportak ,kyve sa vam ,je tam nejaka vola ?
lebo mne dost dnes nad tym spekulujem ci to tak ma byt neviem ..... zacvaknute je to dobre

ceja
6. apr 2010

mmmk skus pozriet na stranke babetkova ja ho mam odtial a stoji tusim okolo 7 eur

kapr
6. apr 2010

Vladkaz nám se kýve. A prý to tak má být kvůli bezpečnosti...... ikdyž teda nevím proč je to tím jako bezpečnější.

vladkaz1
6. apr 2010

dakujem ,no uz aj vedla som pisala kockam ,zevraj sa to ozaj ma hybat ,dufam, ze sa mi to nejako neodopne 😀 ,uz panikarim,aj pri malej co som mala x lander tak sa ta korba hybala ,ale az nie takto

vorllinka
9. apr 2010

Ahoj,
holky vy co jste objednávaly z o-baby.de za jak dlouho Vám přišel kočárek? Mně včera přišlo potvrzení o zaplacení od Sylvie, tak si říkám, že příští týden by mohl být doma, co? 🙂

petule12
9. apr 2010

ahoj holky,
vorlinka, včera my právě dorazil kočárek z o-baby.de
v úterý mi poslali a ve čtvrtek dorazil, takže už ho máš pravděpodobně na cestě :o)))

petule12
9. apr 2010

takže Jane slalom pro 2009 doma, vyfotila jsem v reálu, viz. album 🙂

tereziep
9. apr 2010

Ahoj,
docela by mě zajímali ty stránky oficiálního dovozce, kde má servis návody na snadné opravy kočárků, a to i srozumitelné matkám, které jsou samy.
Dost se mi kočárek líbí a tak bych se ráda podívala, co si člověk doma může spravit sám

vorllinka
9. apr 2010

petule to je super, takže v pondělí nebo v úterý by mohl přijít 😵 koukala jsem do alba kočárek je krásnej 😵 No jo Jané 😀 Taky už se na něj těším 🙂 A prosím tě přišly ti i pláštěnky na sporťák a na korbu?

terez mrkni sem
http://www.janecz.cz/servisni-informace

petule12
9. apr 2010

vorlinka - v ceně je pláštěnka na sporťák, na korbu jsem si kupovala zvlášť - ale seženeš v pohodě i tady (cena není o tolik výhodnější) nebo nějakou univerzální. Ještě se teda zvlášť dokupuje zateplený nánožník na sporťák. Na korbičce ten nánožník samozřejmě je.

oliver1
9. apr 2010

Ahojte kočky, mne pani povedala v obchode že tá pláštenka je aj na korbu aj na šporťák 😉 .

oliver1
9. apr 2010

Jé petule 12 my máme takú istú farbu doma 🙂

kapr
9. apr 2010

peti tsak super 😉 je krásnej 🙂