Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

zuzu_z
19. máj 2009

lili: Strata je hrozně malinká. Píšou a říkají, že letos je větší, ale ve skutečnosti má jen vložka jiný střih. Já jsem to vyřešila tak, že jsem koupila jinou autosedačku, která jde nacvaknout na podvozek Slalomu - je to Concord Ion. Concord je sesterská firma Jané, proto korbičky a autosedačky jsou kompatibilní s Jané a naopak 😉
Vím minimálně o 2 maminkách, kterým se do Straty nevešlo 3měsíční miminko a co pak? Ta Concord je prostornější. Pravda je, že nemá ty dvě inovované polohy jako Strata, ale v bezpečnosti jsou na tom stejně.

Tak já jsem objednala Utopii z obaby a teď už jen čekám na penízky, abych mohla zaplatit...

lillie79
19. máj 2009

ahoj zuzu_z
dik za info. a co tak zobrat Matrix Cup namiesto Strata? Realne vyzera byt vacsia ako Strata.
Tiez som uvazovala zobra uz klasicku autosedacku do auta, ktora sa neda nacvaknut na kocik, ale to by asi nebola vyhoda v prvych mesiacoch ☹
pojdem sa pozriet na tu Concord Ion. Nevies, kolko cca stoji a ci to vyjde lacnejsie ako Matrix Cup od Jane?

zuzu_z
19. máj 2009

Lili: tak já za sebe bych Matrix nebrala. V roce 2007 proběhlo několik článků, že Matrix propadl v testech autosedaček. Navíc jako korbička by byla malá a už třeba v půlroce bys dávala prcka do sporťáku... ale je to čistě můj názor...
Nebo že bys měla Matrix jako autosedačku a ještě korbičku???
Na Slovensku se ceny pohybují 100-200 Eur podle dodavatele a taky podle kolekce, 2009 je logicky nejdražší, ale je třeba hledat, to rozpětí je různé. Matrix vyjde na 290Eur ale taky různě...

lillie79
19. máj 2009

zuzu_z
ja budem mat aj vanicku, lebo maly Samko sa narodi v septembri tusim zari v cestine a teda na prechadzky to budem potrebovat. zaroven potrebujem aj autosedacku na prevoz dietata v aute. Strata od Jane je velmi mala a preto som uvazovala o Matrix Cup 2009.
ano citala som info, ze v 2007 nevysli testy najlepsie. no 2009 by mala byt uz vylepsena alebo nie?

lillie79
19. máj 2009

ozaj, neviete ci Rebel autosedacka je mozna napojit aj na slalom pro 2009? vyzera byt rozmerovo vacsia ako Strata, ak teda Matrix Cup nedoporucujete...
dik

zuzu_z
19. máj 2009

Rebel tam jde... bezadaptérové kolekce od r. 2006 tuším výš.

lillie79
19. máj 2009

dik, no tu uz asi nenajdem na trhu 😒 ... este som videla 2007

zuzu_z
19. máj 2009

lili: já to myslela od roku 2006 až do 2008 kdy naposled Rebel byla. Takže určitě ještě seženeš...
např zde:http://www.slune-cz.cz/autosedacka-jane-rebel-pro/
na Slovensku: http://87.197.96.247/kociky-babyland.php?Stred1...
atd...

anezena
19. máj 2009

lilie my sme kupovali jane strata - len autosedacku ked mal danuso 4 mesiace a bol v nej do 9 mes. ked mal 9kg a bolo to na zac. decembra.
my sme mali predtym jane slalom 2006 a rebel autosedackou, ale tam je bezpecnost nula bodov, tak aj preto sme to predlai a kupili novu. dovtedy som sa nejako nezaujimala o tu bezpecnost a tak...
svagrina mala dceru v matrixe do 9 mes. v roku 2006.

baby, nemozete ale kukat na testy z r. 2006, 2007, ak nejdete kupovat autosedacky z tych rocnikov. teraz su zase ine, aj ine testy su. ved jane malo jedny z najmenej bezpecnejsiech autosedaciek, vajicok. a aha ich! ako sa vypracovali! 😀

ten link posledny, co hodila zuzu na tu rebel, to je haluz ale vyzrea preesne tak isto ako nasa strata. a este aj pisu bezadapt. system, aj to vnutro, ta vlozka. no neviem neviem 😕 😕

lillie
20. máj 2009

anezena
dik za info.
vcera som bola pozriet 3-kombinaciu a asi ju kupime. uvidime aky bude maly Samko velky, no kedze ani ja ani moj manzel nie sme extra vysoky ci siroky 😀 tak snad ani babo nebude velke a zmesti sa mi do autosedacky. este sa dnes poradim s pediatrickou, ci to doporucuje vobec na prve mesiace alebo nie, lebo potom to asi nebudem vyuzivat iba tu autovanicku.
na viacerych prednaskach sa hovori, ze dieta by malo byt prve 3-4 mesiace v perinke/zavinovacke a vo vodorovnej polohe kvoli chrbatiku. 😉

tiez ma to napadlo, ze testy z 2007 su stare. na www.jane.es oficialna stranke jane, su aj testy aj commenty a na youtube som nasla kopec zaujimavych videi ohladne autosedaciek a ich bezpecnosti.

zaujimalo by ma este, ci niektora z vas uz ma konkretne skusenosti so slalom pro 2009 konkretne sa mi jedna o potahy. kociky ponukaju s 2 roznymi druhmi materialov a neviem sa rozhodnut, ktora je lepsia a lahsie sa bude dat cistit 😒

zuzu_z
20. máj 2009

dobré ránko,
anazena: kolekce 2008 byla poslední, kdy byla autosedačka Rebel. To je ta na obrázku. V té barvě se dělala už i poprvé Strata. Řekla bych, že mezi nimi nebyl rozdíl kromě těch 2poloh u Straty a možná trošinku jiný tvar. Ale naživo jsem je neviděla, nemůžu porovnat.
Co se týká toho Matrixu, tak to byl jen můj názor, řekla bych, že je to nedomyšlené taky kvůli velikosti - je to menší než hluboká korba a já osobně bych malého prcka do sporťáku nedala, když mi vyroste z korby. Takže raději autosedačku a korbu než Matrix. Ale fakt je to jen můj názor 😀

jinak anazeno píšu si: jsi asi jedna z mála, kterým nebyla Strata malá (miminkům). To je fajn, doufám, že bude víc... protože koupě 3komb vyjde levněji než samostatně a to byl prostě pro mě zádrhel ta Strata, takže to mám rozkouskované...

lilie: dobře vyber... mám korbičku Lagoon a to je podobné jako Bohemian, tak bych asi raději šla do té, po osahání se mi zdá lepší, ale prý ani Utopia není špatná, čistí se myslím obě dvě super. Nemáš favorita podle barvy?

sorrelia
20. máj 2009

lilie

k tým prednáškam o rovnom chrbáriku...
Lilie niekedy niektorí lekári trieskajú až to pekné nie je 😔 😖 ... Náš synček bol normálne prevážaný v autosedačke a div sa svete nič mu nie je. Sedí rovnejšie, ako ostatné deti. A to bol nosený v šatke viac ako 4 hodiny denne. Veď používajme rozum 😅 ...
Dieťa je 9 mesiacov schúlené a zrazu má byť vystreté ako lata 😒 ???????????????
Veď to je číry nezmysel. Takýto "odborníci" čo tvrdia podobné nezmysli - ááááách jaj 😔
Aby si dieťatku ublížila musela by byť chrbtica vychýlená z osy, musela by byť stočená do polmesiaca alebo esovite stočená. Čo sa v autosedačka jaksi nedá. To by si dieťatko musela vykriviť a vypodložiť a voziť takto aspoň hodinu denne 😔 .

gucci
20. máj 2009

holky vy myslíte, že ta kolekce 2008 je lepší než 2009?

zuzu_z
20. máj 2009

gucci: já ne... ale vlastní zkušenost řeknu, až s ním pojezdím...
mimochodem jsem právě úspěšně složila maturitu u Paypalu a sporťáček snad brzy dorazí k nám 🙂 až mě překvapilo, jak to bylo ve finále jednoduché. teď už jen doufat, že bude vše ok a nebude nutná reklamace, ťuk ťuk...

zuzu_z
20. máj 2009

ještě dodatek: z O-baby do Čech se neplatí ŽÁDNÉ dopravné... (při nákupu nad určitou částku, teď nevím, ale u toho sporťáku 389,20 doprava zdarma). Je sice teď pěkně blbý kurz 😠 ale co se dá dělat... čekat už raději nechci. Z Paypalu by jim měly penízky dorazit hned, tak jak dorazí, určitě písnu 😉
moc díky všem, kteří mi poradili ohledně obaby a paypalu 😉 😵

bibi78
20. máj 2009

Gucci, teba si to vyskusat osobne.
Mne sa viac paci kolekcia 2008, pretoze material sa mi zda nepremokavejsi a pevnejsi, oni sice tvrdia, ze aj 2009 ma nepremokavy material, ale na dotyk zistis, ze je jemnejsi a menej vhodny do mrholenia. My tu mame dazd na pravidelnom programe a tak sa mi zda material 2008 vhodnejsi.
Tiez mi vadila strieska na 2009, pretoze je mensia a labilnejsia, co pri jesennom uprsanom a zimnom pocasi asi maly neoceni.
V inom ohlade nie su ziadne rozdiely, takze ak Ti tieto 2 veci nevadia, tak potom 2009 je fajn. Najma tym, ze vajicko je trosku vacsie, koli odopinatelnej vlozke. 😉

katavinka
20. máj 2009

Kočky, viete mi povedať, či sa dá jané slalom polohovať do úplného sedu???

kukenzi
20. máj 2009

katavinka, do 90stupnoveho sedu sa neda polohovat, ale predpokladam, ze tak by ani dieta nevydrzalo sediet

kukenzi
20. máj 2009

katavinka, bola som kuk a nadoraz je to mojim odhadom 95-100st. uhol 😅

anezena
20. máj 2009

zuzu - ano mas pravdu, sme asi jedini, kt. ta strata nebola mala 😀 nechapem 😀
a dali sme za nu riadnu palku, lebo sportak nas vysiel aj s nanoznikom a slnecnikom okolo 16tis. SK a to sme mali supeer zlavy a + strata, kt. stala okolo 7000SK. takze paalka jak svina, tu som potom predala za 3500. - pouzivanu necelych 5 mesiacov.

suhlas bibi - aj ja by som sla do 2008 - kvoli tomu matrosu a strieske. straaasne labilne. 😕 😕 a tiez na dotyk jemnotinka totaalna, neviem neviem, ci toto nje nepremokave a aj s tou odolnostou voci slnku....

gucci
21. máj 2009

bibi: díky za rady 😉

haasa
21. máj 2009

zuzu_z: Ahoj chcela by som sa opytat ci naozaj Concord Ion je compatibilny s Jane....ja planujem objednat Jane 2008 a neviem teraz aku Ion autosedacku kupit aby som ju vedela dat na kociar...na obaby su Concord Babyschale ION a potom 2009. nevies poradit? Dakujem

zuzu_z
22. máj 2009

haasa: opravdu to je kompatibilní...mám Ion kolekce 2009, přímo tuhle, barva polar:
http://www.o-baby.de/katalog/concord/concord-ba...
konkrétně u mě zde:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
pasuje v pohodě. Sedět by měly určitě i starší kolekce, tedy 2008, protože mají stejný adaptérový systém jako Jané 😉

luca30
22. máj 2009

Ahojky je tu někdo, kdo má jane slalom pro 2008 v barvě air...moc se nám líbí u někoho jsem ho viděla v albu, ale ne ještě něživo..děkuji za vaše informace..a také to jak jste s kočárkem spokojení...

lillie79
22. máj 2009

zuzu_z: ty si uz objednavala z toho www.o-baby.de stranky?
2009 vychadza lacnejsie ako tu v SK aj s poplatkami... ako je to potom s clom resp. so zarukou a reklamaciou? nevies poradit?

haasa
22. máj 2009

zuzu_z: Dakujem velmi pekne, som sa potesila lebo strata sa mi zda fakt mala....Nahodou nevies ci je nejaky rozdiel medzi kolokciou 2009 a tou Pure collection? pozeram ale nejake velke rozdiely tam nevidim a cena je tam o dost nizsia....(119 a 154).

zuzu_z
22. máj 2009

lillie: já už mám zaplaceno, platba jim dorazila, Němci měli včera svátek, tak prý expedují v pondělí a uvidíme, kdy dorazí. Doprava do ČR zdarma, na Slovensko 9,50Eur.
Záruka by měla být klasicky 2roky... reklamace muselo by se určitě posílat... pevně věřím, že nebude třeba 😉

gentik
22. máj 2009

mozem sa opytat tych, co maju JANE NOMAD, ako ho cistia? (na stitku je napisane - cistiaren, nemozem ho predsa len trosku rucne vycistit? 😝 )

haasa
22. máj 2009

zuzu_z: a este sa chcem spytat ci si nasadila concord ion aj na jane 2007.... dakujem 🙂

zuzu_z
23. máj 2009

haasa: v albu je fotka na podvozku 2007. 2009 teprve přijde...ale je to 100% kompatibilní, ověřené.