Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

lupienok8288
7. júl 2010

@bajciatko a prosim ta,kolko je postovne?

lupienok8288
7. júl 2010

@petule12 a ty si ho zohnala na akej stranke

bajciatko
7. júl 2010

postovne iba za nanoznik netusim, ja som kupovala cely kocik, teda aj hlboku vanicku, aj sportak a platila som 10 eur postovne....
skus si dat do vyhladavaca, ta cena za nanoznik nebola nijako extra ina ako aj na nasich strankach....

Ja som z O-baby nanoznik dostala zadarmo (asi ku kociku, hoci nie je bezne vo vybave), neobjednala som si ho, nebol ani na fakture a poslali mi ho...

petule12
7. júl 2010

@lupienok8288 - handypraha.cz - ty to sem přímo dováží

ještě juknu jestli nemají jinde

petule12
7. júl 2010

@lupienok8288 - detskozbozi.com - tam ho mozna maji i skladem, nevim jiste
kocarky-matous.cz
kocarky-lvicek.cz

joy82
8. júl 2010

ahojte baby, přemýšlím nad tímto kočárkem, kolekcí 2009, asi z 2. ruky. Nevíte o někom solidním, kdo by ho prodával? Bojím se už znova naletět. Nejlíp z Bratislavy, Malacek. Máme chlapečka, tak barevně k němu. Dímy moc 🙂

lovacska
9. júl 2010

Ahoj joy82!Ja si predávam moj jané slalom 2009 farbu Bohemian sivy s oranžovou. Je to dvojkombinácia vanička a športová časť ,taška,ale mám k tomu originál fusak aj nánožník.Používaná bola len vanička mesiac a pol.

klara.t
10. júl 2010

Holky, co ty okénka na boku sporťáku? Nevadí to miminkům? Nesvítí tamtudy sluníčko?

bajciatko
12. júl 2010

@klara.t klarka, ked svieti slniecko, tak cez okienko, tak to miminkam vadi. Niekedy pomoze ked sklopis kociarik uplne ako sa da, alebo cez to okienko prehodis nieco aby tadial nesvietilo. No na druhu stranu je to skvela vec, lebo ked mas striesku rozostretu, tak miminka krasne vidia vonku, nemusia sa naklanat, vidia pekne v sede oprete... Takze slniecko sa da vyrisit, ze to niecim prekryjes a inak to ma len vyhody, ja som s okienkami spokojna... co sa tyka okienka vzadu, tak to mam stale prehodene castou tasky, ktora patri ku kociku, takze zadne okienko mam vyriesene stale, velmi sa cez neho nepozeram, lebo aj tak to dobre nevidno, takze mi nevadi, ze ho mam prehodene tou castou tasky, ktorou sa taska zatvara.....

johnatanka
12. júl 2010

Holky, kdybyste některá chtěla prodat Carrycot Stylon 2009, tak sem s ním 😵

bajciatko
13. júl 2010

Ahojte maminy, uz ste niektora prala potah zo sportovej casti Jane slalom Pro? Da sa to v pracke, alebo treba len rucne?
Nam sa tam Danielka parkrat spotila a ostali tam na tom vankusiku pod hlavickou take mapy a to iste aj pri nozickach... Chcela by som to oprat, no mam obavy to dat do pracky a v rukach neviem ci mi to zide ....

veverka84
14. júl 2010

ja som vankusik striesku nanoznik tasku prala na 30 al 40 stup. v pracke s tekutym praskom a celu cast na sedenie som dala do vane a vykartacovala jemnym kartacom a tiez tekuty a vysprchovala ale upozornujem velmi som banovala ususilo sa to asi po tyzdni aj ked vyzeral ako novy...ale to bol potah 2007 ako je aj 2008 ten sustak, 2009 ma iny tak s tym skusenost nemam...

bajciatko
14. júl 2010

@veverka84 dakujem, no ja to budem musiet nejako skusit, ale ak mi to ma tak dlho schnut, tak v com budem kocikovat?

veverka84
14. júl 2010

ja byt tebou operem vsetky casti na 30 a tu sedacku celu by som si namokrila frote rukavicu do tekuteho prasku a takou nevyzmykanou poriadne vydrhla...ja tak cistim sedacku v obyvacke a vyschne to rychlo tam islo o to ze mne sa to moc vodou nasiaklo podla mna takto to vycistis a uschne to terez je teplo...a budes to mat cistucke... 😉

bajciatko
15. júl 2010

@veverka84 dakujem veverka... dnes som oprala len potah z madla a polstrovanie z pasov, ine som nebola schopna sama odmontovat, kedze v druhej ruke som mala Danielku, toto slo tak tak, ale zvladli sme to a uschlo to rychlo, prala som v rukach, dala vyplachat a vyzmykat do pracky ....
Cely potah az cez vikend....

anjelicek26
19. júl 2010

@sorellia - ja do neho napcham aj 4-rocnu...teda nie, ze by ju tam vozim...ale narvala by sa tam... kuk foto... skusali sme Maxov kocik 😀

Apropo - mate ku kociku aj stratu? Teda autosedacku? Lebo ja som z nej nestastna, ten 5-bodovy pas je nanic, maly je tam zapadnuty, divne to vyzera a strasne nepohodlne... ked mal 2,5 kg, tak to neslo vobec, teraz ma 4,5 kg a je to lepsie, teda ale nie o moc... prave som citala, ze je tam nejaka poloha na lezanie a nejaka na sedenie v sedacke? Ze by sme to mali len nejako zle "nastavene"?? Prosim pomooooc!!! Lebo uz som kustok od toho objednat maxi cosi 😠

zuzu_z
20. júl 2010

@anjelicek26 Stratu nemáme, je malinkatá, má to tak být, protože je bezpečná, ale náš pan valibuk se tam nevešel už ve 4m a pohodlí dítěte je mi nadevše. V autě nemáme isofix a proto v kategorii nejbezpečnějších sedaček pro nás, které můžeme do naššeho auta koupti, zvítězila concord Ion. Má z bezpečnosti 4hvězdičky (ř mají jen isofixové), je hodně prostorná a přitom bezpečná. A jako bonus: dá se nacvaknout na konstrukci kočárku Jané. Kuba ji měl až doteď, kdy má 11kg a 85cm. Ještě se tam vejde, ale už je to trochu ťip ťop, tak o víkendu šel do 9-18kg a Ion budu prodávat.
Moc ti ji doporučuji, je opravdu super...

veverka84
20. júl 2010

ja mam taktiez ion concord na slaloma aj vanicku som mala concordovu...a mozem tiez povedat ze super mala ma 8 mesiacov a zmesti sa v pohode aj ked je drobnejsia ale aj tak je sedacka priestranejsia...

bajciatko
20. júl 2010

@anjelicek26 anjelicek, my mame stratu a ja by som ju nedala za nic, hoci ked sa Danielka narodila, tak tam bola uplne zapadnuta, tiez som bola nestastna a chcela ju vymenit, no teraz by som ju nedala za nic na svete, za ziadne ine vajicko, my sme v nej dokonca prezili zimu a to sme tam Danielku davali v kombineze a bolo to OK. to je len take prvotne, ze to mas zle a ze tam dietatko nema pohodie... Danielka ma 8100 gramov a zmesti sa tam ukazkovo. Uz ideme kupovat autosedacku, ale vravim, ja by som ju v strate najradsej vozila furt, mi tam pride strasne pohodlne usadena, hlavicka nam neprecnieva sice este, ale ideme na dovolenku a predsa to je dlhsia cesta (10 hod autom), tak uz chceme ist v sedacke, tak preto kupujeme uz teraz, aby si na nu zvykla, kebyze nejdeme na taku dlhu cestu, tak ju v strate vozim az do roka....

anjelicek26
20. júl 2010

Babulky, len kedy do nej ten moj dorastie, aby mohol sediet pohodlne?? Lebo je tam zapadnuty, ze az...tato foto hovori za vsetko 🙄

janefonda
20. júl 2010

@anjelicek26 moja malá má teraz 4700g a urobili sme to ta, že sme jej vo vajíčku medzi tie dve časti vložili uterák. Poskladali sme ho a vložili medzi tú tmavú časť a v tvojom prípade červenú. Teraz je to úplne super. My veľa cestujeme a malá je tam veľmi spokojná 😉 Uvidíš, že keď nám detičky ešte máličko podrastú , bude tá sedačka super. Mne sa páči odkedy sme to takto vypodložili,lebo tam už nemá tak zapadnutý chrbátik a tým pádom ani hlávku tak sklonenú 😉 A tie dva pásy okolo rúk teraz spájam dokopy jednou tou blbosťou z pása. čiže si už z toho nedokáže vyvliecť ručičky 🙂

janefonda
20. júl 2010

baby dočítala som sa , že strata má isofix. My ho máme v aute, ale ešte som nedošla na to, ako to s tým isofixom funguje 😅 . Zatiaľ to robíme teda pásmi klasicky, vie mi niekto poradiť?

anjelicek26
20. júl 2010

@janefonda - trosku sme pospekulovali a uz to vyzera lepsie, myslim, ze to uz takto pojde...znizili sme to do najnizsej polohy a vyzera to byt ok... sranda ako tam po tych par tyzdnoch vyzera obrovsky krpec jeden ale 😀 ... skusime aj podlozit... kuk foto... inaksie... to s isofixom by zaujimalo aj mna, pokial viem, na to treba tu 160€ bazu a to sa mi na sedacku, kde bude tak 9 mesiacov, navyse vyhadzovat nechce... v aute mame isofix a mala ho mala na sedacke 9-18 kg... tu mala vlastne doteraz, novu ma len dva mesiace... tie sa dali priamo pripnut k autu takymi uchytmi... ale tu sa mi zda, ze take nejsu 😝

janefonda
20. júl 2010

@anjelicek26 no teraz v tom už vyzerá super 😉

veverka84
20. júl 2010

ja len tak mimo anjelicek26 ten tvoj chlapcek je neskutocne krasny uplne ako babika tam vyzera 🙂

vladkaz1
20. júl 2010

baby nepredavate niekto skejt na jane kocik??????? diki do ip prosim 😵

mmmk
24. júl 2010

@tutifruti Ja mam vanicku 2009 a nikdy se mi to nestalo. Ta bouda drzi nahore velice dobre a nejde to uplne lehko sklopit 😉

renabr
24. júl 2010

ženy vy ste super ! ja nadávam tiež na tu stratu že je tam malý utopený a má hlavičku velmi vpredu, že ma to skor nenapadlo vypodložiť dačím...aj ja to tak urobím...díki za tip... 🙂

flosmanka
26. júl 2010

Ahoj holčiny,

mám doma 6-ti týdenní miminko, tak nemám čas vše přečíst .. Už jste to tu určitě řešily. Máme Jane Sl. 2009, Utopia a jsem na nervy. Kočárek používám asi 4 týdny a strašně vrže! Kolečka jen lehce, ale hlavně ta konstrukce - hlavně na levý straně, vůbec nevím od čeho to je. Takovejch peněz stál a já jsem na nervy, manžel je naštvaný a hádáme se kvůli tomu 😝 (hl. jsem ho chtěla já). Jen vyjedu ze dveří a už vržeme 😠 Prosím, poradíte, řešili jste to některá a jak? Uznají na to reklamaci? Jestli to nepřestane, prodám ho a koupím nový 😢 , jinou značku. Strašně se mi líbí, ale za ty prachy je ta kvalita dost špatná, MM to řekl hned, že je to šmejd za velký prachy (když jsme ho skládali). Já se kočárku zastávala, byl to můj miláček, ale teď z toho vrzání je mi do breku .. Prosím poradíte? Děkuju

zuzana39
26. júl 2010

Ahojte,tiež máme doma mimino,a nemám čas celé to tu prelúskať 😉 mám na Vás prosbu.Máme doma síce Jané carrera pro,ale teraz pokukujem po slalome,lebo mám strach či v zime nebudeme mať problém,kedže carrera má menšie kolesá.Chcem sa spýtať,či neviete či si budem mocť na konštrukciu slalomu nakliknúť vaničku a autosedačku jané carrera.Dakujem.