Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

lucenek
6. mar 2011

jj najito zaslán mailík, děkuji

renabr
6. mar 2011

Ahojte, chcem s spýtať, či používate do športáku slalom pro 2009 nejakú vložku ??? A aku konkretne aby to tam dobre pasovalo? Akú značku? Myslím takéto niečo ako som dala do odkazu, len ja by som to potrebovala v nejakej tyrkysovej farbe a nechcem to flisové ale klasické bavlnené alebo také tričkovinové, no chápete čo myslím 🙂

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6422049

hobit
6. mar 2011

ahojte, potrebujem radu...dnes sme prehodili vanicku na sportak a neviem pripevnit nanoznik...dakujem

bbn
6. mar 2011

@renabr já mám něco podobného, jako je v tom odkaze. Ale šité z bavlny od jedné paní na mmb. Tak si dej do vyhledávače na mmb jané a vyleze ti spousta možností, např.:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37367594&tab=0

petule12
7. mar 2011

@hobit - taky jsem s tím zápasila 🙂
on tam není nijak pevně přichycený, ty suché zipy na koncích jsem chytla na ty šikmé trubky. Pak ty černé pásky s drukem kolem tyče jak je ten oblouk. a spodek zahákneš jenom přes to jak se sklápí nožičky.
když si dáš na youtube do vyhledávače, tak bys to tam někde měla vidět 🙂
můžu eventuelně nafotit 🙂

hobit
8. mar 2011

@petule12 dakujem , uz som to niekde vyhrabala a nasadila 🙂

katarina.banska
8. mar 2011

ahojte,
o mesiac budem predavat trojkombinaciu jane slalom pro 2008 vo farbe urban. krasna farba vhodna pre chlapceka ako aj pre dievcatko. v super stave, my sme s nim boli nadmieru spokojni. budem ho predavat vratane nanoznika na sportovu cast, vanicku s nanoznikom, vajicko so strieskou a so zabudovanym tlacitkom na hudbu. plus je k nemu taska, pumpicka na kolesa a mam k nemu aj slnecnik. ( komplet vybava ). vanicka aj vajicko boli pouzivane minimalne, takze su v perfektnom stave, zachovane.
prosim ak budete mat niekoho kto by on mal zaujem dajte mi vediet. dakujem pekne.
cena 400 za vsetko, resp. dohoda mozna.

alenka83
16. mar 2011

ahoj, prosím vás, nemohli byste mi poradit? Jaká je toto verze Janéčka? Je to už ta bezadaptérová nebo jsou nutné adaptéry? Děkuji moc!

standa82
16. mar 2011

@alenka83 ... Bezadaptérová by mala byť. Nemáš na boku na konštrukcii napísané Profix?

alenka83
16. mar 2011

@standa82 jj, je to tam napsané. A kam se pak zacvakne korba? Do toho prostoru, kde je u sporťáku madlo?

katchi
16. mar 2011

@alenka83 korba se nacvakne do tech "der" na boku, jen ji na tu konstrukci posadis a ona tam zapadne sama.

standa82
16. mar 2011

@alenka83 ..zacvakneš ju do tých otvorov po stranách - v otvore je cez stred taká tyčka

alenka83
16. mar 2011

holky, já jsem asi tele ☹ tam jak je nápis profix, tak tam je nějaká jakási šipka, tak do těch děr by to mělo pásnout?

standa82
16. mar 2011

@alenka83 ... áno....

katchi
16. mar 2011

@alenka83 no jinam to nedas. Vezmi korbu, dej ji nad podvozek na ten stred a poloz na to, fakt to tam zapadne samo, jinak to ani nejde.

katchi
16. mar 2011

Tady to uvidis, jak to pasuje.

sariana
16. mar 2011

ahojte, vedeli by ste mi poradit, ci sa da niekde kupit ten cierny plastovy kryt, ktory je v strede kolesa, alebo treba kupit nove koleso? tu je to zobrazene na stvrtom a osmom obrazku, aby bolo jasne, co mam na mysli http://www.janecz.cz/odstraneni-krupani-kola ...dakujem za kazdu radu 😎

alenka83
16. mar 2011

@katchi díky za fotku. Já totiž nemám korbu ani autosedačku, jen jsem dneska dostala sporťák od kamarádky a ona měla jen ten, takže ani ona nevěděla, kam co pasuje nebo tak. Takže na tý korbě je pak nějaký patent, který tam zapadne, jo? No, tak to by bylo super. Právě plánuji jen doobjenat zbytek, ale bojím se právě, aby to pak tam šlo... 😅

standa82
16. mar 2011

@alenka83 ... to ti tam pekne zapadne - klikne 😉

katchi
16. mar 2011

@alenka83 neni zac...ja to mela taky tak, sportak od jedne maminky a korbu od jine. Na MMB se daj sehnat za dobrou cenu....

zuzkagonos
17. mar 2011

@hobit ja som tiež maturovala a potom mi to najlepšie zapasovalo, keď som to dala o tie popruhy za ktoré sa dvíha opierka. Tak to už mám pol roka a som spokojná. Ak si vymyslela niečo iné, napíš. teraz mám problém ako ten nánožník vyčistiť, pranie je prečiarknuté, tak čo s tým, už tam mám fľaky, mám bohemiu. 😒

zuzkagonos
17. mar 2011

Dievčatá poradte ako vyčistiť nánožník zo slalomu 2009, mám bohemian 🙂 Díky.

standa82
17. mar 2011

@zuzkagonos ... oper na 30. alebo ešte lepšie na ručnom praní (ak máš taký program na práčke)

zuzkagonos
18. mar 2011

@standa82 a ty si to tak prala a v pohode? lebo odporúčajú chem.čistenie. 🙂 🙂

standa82
18. mar 2011

@zuzkagonos ... ja nemám nánožník. Kamarátka má a tá ho oprala na ručnom praní.

lillyzelvicka
20. mar 2011

Ahojky holky, chci se zeptat máme sedačku rebel je do 13kg ale malý je dlouhý a už teď ve 4 měsících se mu tam nevejdou nožičky dá se otočit i po směru jízdy?Moc děkuji za odpověd 🙂

apollo11
20. mar 2011

@lillyzelvicka Jako v autě? To určitě ne! Vajíčko musí být jen proti směru jízdy, zvlášť v tomto věku. Pokud koukají nožičky, tak to vůbec nevadí - nesmí přečnívat hlavička. Taky máme rebel a nožičky čouhaly brzo, ale dalo se to, teď už má 9 kg a sama sedí, tak můžeme pomalu přejít na větší sedačku. Ale ve 4m bych nechala určitě ve vajíčku a jen proti směru. Kdyby se opravdu nevešel dřív, než bude sám sedět, musí se pořídit jiná sedačka, jsou i 0-18 kg, ale vždy s ohledem na věkovou kategorii, ne jen váhu a délku 😉 Já myslím, že do těch 9 měsíců se v rebel vydržet dá 😉

lillyzelvicka
20. mar 2011

@apollo11 no kámoška má vajíčko a mají tam obrázek že se to dá otočit po směru jízdy.No mi jde o to že ty nožičky má pokrčené o sedadle auta

apollo11
20. mar 2011

@lillyzelvicka Ono se asi otočit dá, ale jde o to, že v případě nárazu by hlavička šla dopředu a 4měsíční dítě rozhodně nemá tak pevnou krční páteř.. je to nebezpečné a proto se mají vajíčka dávat proti směru. Možná s ročním dítětem už je to jiné. Ale s těma nožičkama je to hodně často, že přečuhují, nevadí to - prostě si je musí opřít o sedačku 😉 nebo ji trochu vysunout dopředu. Nožičky můžou přesahovat, hlavička ne.

petule12
20. mar 2011

@lillyzelvicka - taky nám přečuhují nožičky 🙂 už dlouho. Dáste to zvládnout. Po směru uřčitě ne!
Nebo pak opravdu zvažte nákup jiné autosedaky, pokud to hodně vadí.
My počítáme, že Alice půjde tak za měsíc do větší sedačky, je hodně dlouhá a asi už přeroste hlavičkou.