Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

wanda1
11. sep 2009

meliska: moc jsem teda nepochopila jestli je teda v té kolekci 2009 ta zabudovaná hudba nebo né. Já mám kočárek u našich, tak se na to nemůžu kouknout. Ale kamarádka co má kolekci 2008, tak říká, že to moc nepoužívá, že to spíš to dítě ruší a pouští to ve chvíli, kdy se to třeba zrovna nehodí...

kitki
11. sep 2009

llllucka a meliska: dakujem za nazor na prevazanie babatka v autovanicke. Z tohoto uhla pohladu som sa na to nepozerala. 😒

zuzu_z
12. sep 2009

wanda: ta hudba v kolekci 2009 už není
převážení v korbičce: jedině sedačka... stačí se mrknout na crash testy a je jasno.
fusak: emitex combi sedí do korbičky, sedačky i sporťáku, cena je příznivá a materiál moc fajn 😉

llllucka
12. sep 2009

kitky:opravdu voz ve vajíčku.V testech dopadla vanička Jané nejhůř a vajíčko výborně😉

nostek
autor
13. sep 2009

ahojte. tak my mame kocik doma asi 2t. teraz uz caka na korbe pripravene vajicko. chcem sa spytat, ci aj to vase tam neni uplne na pevno. ako nase sa pekne priklikne, ale ked nim popohybujem, tak hega... tak isto aj rucka vajicka... dakujem

lamarika
13. sep 2009

nostek pod tím je takový jako by madlo, tak ho dej do polohy nahoru a už bude na pevno 😉 No, snad z toho pochopíš co myslím. . .

zuzu_z
14. sep 2009

holky doporučuji opravdu omotat tu polohovací podložku na nožičky (madlo nebo jak to říct) pod korbičkou (autosedačkou). Nám se to poprvé neodřelo a teď ano...

lamarika
14. sep 2009

holky proč dopadla vanička Jané v testech nejhůř? Co tam je za problém?

zuzu_z
14. sep 2009

lamari vanička nemůže sloužit jako sedačka 100%. Prodavačka mi řekla, že ona osobně by to neriskla ani na krátké vzdálenosti. Přeci jen v sedačce je jakoby ve vajíčku, chráněné ze stran. Ve vaničce je sice pás přes břicho ale ruku na srdce když na to kouknete důvěřujete tomu? Při nárazu to je přece síla jak hrom...u autosedačky jsou pětibodové pásy (doufám že to píšu dobře), ale bavíme se jen hypoteticky zažít bych to nikdy nikomu nepřála...

Pokud vím tak blbě dopadl hlavně před lety Matrix což je vanička + autosedačka v jednom...
u mě by to nepřicházelo v úvahu taky proto, že to upínání je docela na dlouho a vzadu je potřeba dost místa na tu vaničku... když tam je druhá autosedačka pro druhé dítě tak se to asi blbě vejde (možná ani nevejde,ale nezkoušela jsem)
ale je to jen můj názor 😉 určitě se najde někdo s jiným

lamarika
14. sep 2009

zuzu: Ajooo, teď jsem teprv pochopila jak jste to myslely s tím vožením. Vy myslíte v autě, já jsem asi pořádně nečetla. Já myslela, že prošla blbě jako na normální vožení (kočárkování). Vaničku jsem nepoužila a nikdy bych ji nepoužila místo autosedačky do auta. Je to opravdu nebezpečné a nespolehlivé. S tím s tebou plně souhlasím 😉

llllucka
15. sep 2009

moko:napsala jsi to pesně.Jen dodám,že ve vaničce není žádná fixace hlavičky,takže náraz,ať už čelní nebo boční může zlomit dítěti vaz.Fakt je,že autosedačka jané je hodně úzká a jakoby malá,ale díky tomu je tam to dítě opravdu zafixované.

zuzu_z
15. sep 2009

lamari: tak už si rozumíme 😉na kočárkování je samozřejmě naprosto vhodná...
akorát mě začíná děsit ten rozměr, ptž miláček má 2,5měsíce a strašně rychle roste, už má 63cm a 5,6kg a za chvíli se mi tam asi nevejde ☹

lamarika
15. sep 2009

zuzu: my řešíme podobnej problém asi taky od těch dvou měsíců, ale teď už se malej trochu zarazil a moc neroste, tak snad ještě měsíc tam bude. Jsou mu 4,5 měsíce a má 72 cm a 9,5 kg, takže když se tam vejdem my, tak vy taky ještě ten nějakej pátek 😉 Ideální by bylo, kdy by vám tam malá vydžela alespoň přes zimu. To už u nás bohužel nehrozí a do sporťáku se mi ho už dávat nechce ☹

zuzu_z
15. sep 2009

lamari: tak to je super, to jsi mě uklidnila...ale taky to vidím bledě přes celou zimu...ale tak od těch 6,7m myslím to bude už v pohodě 😉 teplej fusáček a nánožník a bude v suchu 😉

lamarika
15. sep 2009

nám už se právě ve fusaku do kočárku nevydá, protože už teď je tam taktak. Takže na zimu budu muset už vytáhnout ten sporťák. Když jsem kočár kupovala, tak jsem si říkala, že mi nevadí, že nejde přehodit rukojeť aby byl otočenej malej ve sporťáku čelem ke mně, ale teď už to vidím jako docela velkou nevýhodu. Alespoň, že v zimě nelítají včely a vosy 😉

zucana
15. sep 2009

baby ktory kocik je podla vas lepsi casualplay S4 alebo jane slalom...a preco ? dakujem moc za pomoc 😉

lamarika
15. sep 2009

zucana: hele podle mě je lepší Jane už jen proto, že má udávanou váhu konstrukce 9 kg, což je i s korbičkou 13 kg. U jiných kočárků se tahle váha pohybuje okolo 18 kg. Když tam dáš malý dítě a na madlo kabelu s věcma, tak hned ten rozdíl pocítíš. A ty chceš tříkolku? Neuvažovala jsi o šestikolce, třeba jane nomadovi? A taky si porovnej rozměry korbiček, tam nevím jakej je v nich rozdíl

meliska
16. sep 2009

wanda: myslim, ze v 2009 hudba nie je... ja som kupovala teraz Jane z kolekcie 2008, viac sa mi paci hlavne vanicka 😉 a ta strieska ako je upevnena na madlo, ze je taka pevnejsia 🙂

lamarika
16. sep 2009

wanda: já mám kolekci 2009 a hudba tam opravdu není.
meliska: využíváš tu hudbu? A jak dlouho hraje?

meliska
16. sep 2009

lamarika: hraje to len chvilku... a zatial som si to len vypocula... lebo bambulku este len cakame... tak uvidime, ci sa jej to bude pacit... kociar sme kupili len teraz, cez internet, tak sme to skusali 🙂

lamarika
16. sep 2009

meliska: jééé promiň, já jsem se podívala teprv teď, že čekáte holčičku 😉

nostek
autor
17. sep 2009

lamarka, dakujem za radu. ale to akoze madlo, nejde dat az do takej polohy, skusim to zajtra vyfotit, co si myslela, to co ja

meliska
18. sep 2009

nostek: lamarika asi myslela tu polohovatelnu opierka na nohy(pri sportovej verzii kociara), to ked das do polohy tak aby sa ti to opieralo pod autosedacku, tak sa autodsedacka tak nekyve... to som citala niekde to pisal nejaky predajca, ze to kyvanie je sposobene tym, ze vanicka aj vajicko je len dvojbodove upinanie na konstrukciu tak preto ten pohyb, ale ze je to normalne... a nie je to vada...

llllucka
18. sep 2009

zucana:casualplay bych si nekoupila.Manželovi se strašně líbil,ale je opravdu malej,nejenom,že tam vypadá,ale co znám lidi,co ho mají,tak brzo museli měnit za jinej.Kamarádka mi teď říkala,že má malou sedací část u sporťáku,takže z něj brzy dítěti začne trčet hlava.Jestli chceš trojkolku,tak bys se rozhododvala mezi Jané a peg perego.

Já hudbu mám a využívali jsme ji,ale kdyby tam nebyla,tak se nic neděje.Dneska máš plno hracích hraček,takže se to dá vyřešit takhle.Ale moje dítě je hudbomil🙂

kvetik
19. sep 2009

ahoj, take uvazuji o Slalom pro, akorat ted se nemuzu rozhodnout jakou barvu, protoze zadna neni nic extra co by se mi libila, tak uvazuji o utopia a bohemian, ale kazda mi jiny material. u te utopia je to asi ten novy mekki, u te bohemian oranź, je to takovy tvrdsi, ale pripada mi vic nepromokovany, nevim...jaky mate vy?
a zuzu - co ty mas za barvu??? ta se v cechach neprodava, odkud jej mas? to je asi 2008?

nostek
autor
20. sep 2009

ahojte kocky, neda sa mi docitat vsetko, tak len odpoviem kvetik, ze mi mame bohemian a je uplne nadherna ta farba a material je taky ako pises - nepremokavejsi akoby a pevnejsie. chceli sme utopiu, ale to sa mi nepacila kvalita. bola som si to checknut v obchode. 😉

nostek
autor
20. sep 2009

a este moj problem. vcera sme skladali nas slalom a navod je napisany uplne na...
nielenze sa nam trosicku hojda vajicko, ale aj vanicka po zacvaknuti na to miesto kde to ma byt. lamarika, to madlo sa neda dat tak vysoko, aby zabranilo kyvaniu vajicka a taktiez sa to neda dat efektne pri vanicke. tym madlom myslim taku cast, co sa pouziva pri sportovej casti, tu cast, kde su lytka dietatka!?
a odmontovali sme z vanicky ten popruh, co sa mal pouzit ako pas, ked sa vanicka pouziva ako autosedacka. mi ju tak nebudeme pouzivat. a budete davat este cosi do vanicky na spodok, akoze matracik nejaky, alebo decku? dakujem za odpovede. 😉

eviiik
20. sep 2009

nostek aj nam sa kyva vanicka a vajicko ked je dane na konstrukciu, nieje to nic strasne, ale je to tak, my mame tu istu farbu ako Vy, a tiez z dovou materualu, zdal sa nam pevnejsi.
do vanicky neviem ci budeme nieco davat, ale nejaku malu decku, resp. plienku, ale ved my aj tak o chvilu nase deticky nabalime do fusakov a potom to uz bude asi jedno 🙂

nostek
autor
20. sep 2009

eviiik, ako pises, nie je to strasne, ale nevedela som, ci je to normalne. svagrovci maju hartan a tiez sa im tak vajicko kyve, ale vanicka nie.
jej evi, ty si tiez oktobrovka? ale asi nechodis do temy oktorbroviek, alebo nas je tam tak vela, ze nemam prehlad 😀.
a mas pravdu, ze mimi pojde do fusaku... dak za nazor

zuzu_z
20. sep 2009

kvetik korbička je barva LAgoon kolekce 2009,ale u nás se samostatně moc sehnat nedá (no spíš vůbec), ale ani v cizině,ptž se prodává v kompletu s golfkami Solo.

v korbičce mám prostěradlo do kočárku, ale musela jsem to přehodit, tu bílou omyvatelnou část z vnitřku jsem dala až na ten potah, který byl předtím nahoře. Blbě se to popisuje... ale takhle to stáhnu,vyperu a je to.