Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

kvetik
21. sep 2009

zuzu a jaký je to materiál ta boudička je to takový ten tvrdší na jako bohemian nebo ten měkký nový?

zuzu_z
22. sep 2009

kvetik: jako bohemian... takový "pogumovaný" nebojak to říct... nejvíc mě štve, že tenhle nedali nevím proč i na Slaloma... takže sporťák mám Utopii... uvidíme no

laskonka
22. sep 2009

Ahojte, prosim poradite mi pri rozhodovani sa medzi Jane slalom pro a Teutonia S3?
Neviem sa rozhodnut, dik za rady.

meliska
22. sep 2009

laskonka: neviem kolko vazi Teutonia a ci je to u vas rozhodujuce.... a potom odkial chces Jane kupovat, lebo ak cez internet, tak Teutonia vychadza veeelmi draho oproti Jane.... ak chces kupit normalne v obchode tak cenovy rozdiel je minimalny...

laskonka
22. sep 2009

melisa chcem kupovat normalne v obchode v baby markete, lebo tam mi skvele poradili, co sa tyka ceny ratam aj s cenou cca 1000 eur. Ide mi o sportovu cast ci tam v zime bude v pohode babo aj fusak

meliska
22. sep 2009

ako ja mam zatial babo v brusku, ale podla toho co sme skusali s nasim kociarikom, tak fusak nam v pohode vliezol... teda do jane... fusak sme kupovali emitex...
...my sme ale kupovali Jane cez stranku o-baby.de a tam to vychadza podstatne lacnejsie... kupovali sme ale model 2008 lebo ten sa mi viac paci hlboka vanicka...
...v babymarkete su zlati, perfektne poradili najma taka zena (asi majitelka), zlata aj poradila co nam netreba, co je zbytocne... 😵 spokojnost
...nas skoro aj nalomili na tu teutoniu, ale nejak som si to potom rozmyslela a prepocitala a vysiel mi z toho Jane Slalom 08 cez internet

meliska
22. sep 2009

a teraz pozeram, ze teutonka viac vazi, tak to zalezi na tebe... co preferujes... u teutonky je fajn, ze sa da dat tvarou k Tebe sportovy kocik, ale zas co poznam baby, tak to nejako nevyuzivali... to je vec nazoru a zvyku... no asi som ti nepomohla 😅

laskonka
22. sep 2009

do Jane sa ti babo v pohode zmesti mam neter, ktora ma rok a v Jane ma pohodlie, ona tam cez obed aj spi. Asi sa rozhodnem pre Jane, to mam odskusane. Este tak presvedcit manzela, ze je to lepsie, ale on trva na teutonii.
Dakujem ti krasne za radu pomohla si 😉

kvetik
22. sep 2009

zuzu - takže máš taky každou jinou barvu, protože mě se nelíbí ta tmavá boudička u té utopie, tak právě taky chci jinou korbičku, takže když máš utopii sporták, tak prostě tahle lagoon je jiný materiál...to je mi taky divný, proč jenom u té bohemian a teda této lagoon jiný materiál než u ostatních? jaký je v tom rozdíl? no já bych jí chtěla vidět naživo, ale teda nevím kde ji budou mít tu lagoon🙂 jinak co máš tu poslední fotku, tak je trošku přesvícený, že není tak světlý, vid?

zuzu_z
22. sep 2009

sporťák Jané je nejprostornější, co znám 😉
kvetik:jj ta poslední je přesvícená... no ten materiál je lesklý, takový pogumovaný, no nevím jak bych ti to popsala, to se musí osahat.... jsem moc spokojená.Nechtěla jsem černou korbičku...stejně jako ty... u Utopie je to hladké, takové sametové, povrch jakoby mikrovlákno nebo nevím k čemu bych to přirovnala..no a Lagoon bych přirovnala k povrchu školního pouzdra... nic jiného mě nenapadá 😀

kvetik
23. sep 2009

díky, no jestli to to samé co ten bohemian, tak vím, díky. takže já už ted taky rozhoduji jen v barvičkách. sice má být nová kolekce 2010, kde bude už reverse sedačka, ale bude užší a možná i na úkor váhy....ale to bude asi až na začátku roku...

zuzu_z
24. sep 2009

tak já jsem viděla Jané 2010 a nelíbí se mi. Je to kříženec Jané, Teutonie a Bugabooo,nemůžu si pomoci. Sporťák bude sice otočný, ale užší, tím pádem pro mě nehrozí. Korbička vypadá snad ještě menší, než před tím. Je tam pěkná fialová barva ale zase s černou...
nic moc...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

lamarika
24. sep 2009

holky, tak já mám tedy nomada a ne slalom, protože jsem nechtěla tříkolku. A nemůžu si na něj fakt stěžovat.
Nostek: já to madlo (co je k tomu sporťáku) dám nahoru a mně to tu vaničku zafixje napevno a nekýve se. Jinak s těma návodama máš pravdu, jsou psaný fakt blbě.
Jinak já mám barvu šedo-zelenou z té poslední kolekce, ale není to utopia (mám dojem, že je to amazon). S materiálem jsem spokojená, ještě se mi nestalo, že by promokl a to jsme už pár dešťů asolvovali 😉

kvetik
24. sep 2009

ahoj, díky za informace!! to je super, že jsou na tom odkazu i fotky!! tak si člověk udělá představu. jinak od dovozce jsou informace, že má být cca o 2 kg těžší, užší sedačka nové brzdy+nově řešená spodní část, konstrukce kočárku širší a hladká kola, nová aretační páčka pro přední aretaci kola. ale měla by se prodávat i verze bez reverse sedačky a to nevím, jak to bude....ale taky půjde do letošní verze, protože bychom to ani nestihli, když rodíme v prosinci, a na trhu by tady měl být prosinec/leden.

zuzu_z
25. sep 2009

kvetiku na trhu bude prosinec/leden? vždycky byla nová kolekce až v březnu a co vím, tak v dubnu bylo ještě někdy problém sehnat... ale možná že když dělají tu otočnou tak proto
Pro mě je důležitá ta sedačka, pokud bude užší, tak to nemá smysl...ten prostorný sedák mi naprosto vyhovuje... a taky bude těžší, tak asi nic moc... snad nebudou ty kola plastová nebo z čeho se to teď dělá?
ale ta fialová barva by se mi líbila, jen teda škoda, že je zase s černou...
a řekla bych, že je vidět, že Jané koupilo Concord, protože materiály a i styl a barvy jsou docela podobné...
lamari to jsem ráda, že jsi spokojená s materiálem, snad budu i já,až půjdeme do sporťáku 😉

berruna
25. sep 2009

téééda, nemůžu si pomoct, ale rok od roku je ošklivější..tu kolekci 2010 bych si teda nekoupila ani za boha...já jsem furt zamilovaná do toho našeho z roku 2007 a asi si ho nechám i na druhý 🙂

janulev
25. sep 2009

Ahoj v lednu čekáme miminko a pořídili jsme si Jané slalom komplet 2009.

Jak tak čtu tak jste s těmito kočárky spokojené, tak doufám, že jsme vybrali dobře.

Chtěli jsme s koupí kočárku počkat, ale když jsme se na něj ptali, tak nám řekli, že letošní kolekci už pomalu vyprodávají a kolekce na rok 2010bude až od příštího března, po veletrhu...

kvetik
25. sep 2009

Včera mi dodavatel do Čech psal, že s novou kolekcí to bude právě tentokrát dřív, že už v prosinci budou dělat předváděčky, takže cca v lednu může být na trhu, ale pro mě v prosinci určitě nebude, ale že tentokrát bude nabízen dřív...

lamarika
25. sep 2009

Ale ty korbičky z nové kolekce nevypadají tak špatně. . . To madlo je na nich líp dělaný než na kolekci 2009.

wanda1
25. sep 2009

Ahoj holky, prosím o radu. Už se tu řešil problém s nasazením autosedačky na podvozek, že tady někomu nešla nasadit ta autosedačka. Jenže já mám obrácený problém. Mě nasadit jde, ale když jí chci sundat, tak jedna strana nejde. Takže jsme oddělali krytku (tu lesklou oválnou na rukojeti dole) na autosedačce a zjistili, že to lanko, které se pohybuje je na jedné straně asi moc dlouhé a proto není možné, aby se ta pojistka vytáhla nahoru. Takže si myslím, že je to na reklamaci 😒 . Fakt jsem naštvaná 😠 😠 😠 . Kočár stojí nemalé peníze a autosedačka za tyhle peníze by měla teda taky fungovat. Nemáte s tím někdo zkušenost nebo jak se to dá opravit? Děkuji moc za jakoukoli radu.

ladida.l
26. sep 2009

wando, my jsme byli s tím samým problémem v servisu Handy na opravě, zjistili jsem to, když jsme sestavovali kočárek, než se malý narodil. Opravili to na počkání bez poplatku.

wanda1
27. sep 2009

Díky za odpověď Ladida. No to mám radost. Ten servis Handy je asi pouze v Praze, takže pokud to chci zdarma opravit, tak to tam musíme odvést. Kupovala jsem ho totiž přes net. Asi by to chtělo vyřešit než se nám mimčo narodí.

ladida.l
28. sep 2009

wando, myslím, že základní servis poskytují i autorizovaní prodejci Jané - my jsme kupovali kočárek přes net v nějakém eshopu, co sídlí v Jihlavě a ty mají na stránkách napsáno, že také poskytují základní servis. My jsme měli ale blíž Prahu, tak jsme jeli tam.

mira.zz
28. sep 2009

Ahoj, máme kočárek Jane slalom Pro, vzhledem k tomu že se nám precek narodí za měsíc tak jsme s ním ještě nejezdili, ale zajímala by mě Vaše zkušenost se zimním období. Hlavně mě zajímá zda Vám nereznula přední kotoučová brzda, nebo zda se to dá nějak ošetřit. Máte někdo nejaké zkušenosti. Díky

renabr
29. sep 2009

Ahojte, máte nejaké skusenosti s jane slalom pro matrix? Rozmýšlam, že kupime len tu autosedačku matrix a potom rovno do športáka. Malé sa má marodiť v marci...čo myslíte? Ďakujem

zuzu_z
29. sep 2009

renabr: můj osobní názor: Matrixe bych jako auosedačku nepoužila... crashtesty vyšly špatně,takže bych se bála tam dát miminko, jhako druhý negativ vidím, že je to ještě menší než korbička, tak by prckovi moc dlouho nevydržela...
ale Reni rozhodni se sama, třeba ještě někdo přispěje 😉 názory jsou různé...
mira: kotoučová brzda mi nerezla a dá se to ošetřit sprejem WD-40. Hlavně doporučuji v zimě čistit od soli (vodou). Jinak když byl takový ten tuhý sníh tak s nezaaretovaným kolečkem se nedalo jet. Se zaaretovaným občas špatně... ale víceméně jsem neměla problém

jinak wando,ladido díky za tip. Taky se mi špatně vycvakává jedna strana, tak si to v Jihlavě nechám opravit, až budeme mít cestu k našim.

kvetik
29. sep 2009

tak jak jsem se pořád nemohla rozhodnout jestli bohemian nebo utopia, i kvůli tomu materialu, tak nakonec jsme objednali bohemian, tak uvidime, tento tyden už si pro něj pojedem...

svoma2
29. sep 2009

Ahoj holky doufám že se můžu přidat do diskuze.O víkendu jsem si koupila kočárek z řady Aro team - Lavander nemáte někdo z touto značkou nějaké zkušenosti?

llllucka
30. sep 2009

renabr:matrix není autosedačka.Sice je to hezkej tah od prodejce,že se to tak dá použít,ale je to jen o něco lepší než mít dítě v ruce.Klasickou sedačku to v žádném případě nenahradí.

mira:prcek se narodil v prosinci a problém se sněhem a brzdou nebyl.Ve sněhu se samozřejěm jezdí hůř,ale to s každým kočárkem.

Jinak jsem se nadchla,když jsem zjistila,že nová kolekce je s přehazovací rukojetí (zrovna včera,když foukalo,tak bych ji využila),ale novej kočárek vypadá na fotkách strašně,kam se poděl odlhehčený vzhled Janéčka a pokud je to za cenu menších rozměrů,tak není,co řešit.

llllucka
30. sep 2009

Ještě dopis k prvnímu odstavci,protože jsem si až teď všimla,že mi můj prcek smazal před odesláním kus napsaného.Autosedačku matrix bych nepoužívala.V crash testech nedopadla dobře,protože je to takovej hybrid.Úplná zhovadilost mi příjde,dávat ji do lehu.Hlavně bych to nepoužívala místo klasické vaničky.Myslím,že se tam dítě nemůže cítit pohodlně a v zimně si ani nedopvedu představit,jak by tam člověk pohodlně prcka dal.Vím o čem mluvím,protože do autosedačky jsem musela prcka svlíkat,což venku nejde.
Já třeba malýho dala do sporťáku až v půl roce a jsem ráda.Vanička je pro mimčo nenahraditelná.Má tam prostor,mě malej spává na bříšku,což ve sporťáku moc pohodlný není a i když není žádnej ťunťa,tak tam i v tom půlroce dost plaval.Nehledě na to,že to dítě tam prostě není tak krytý jako ve vaničce.