Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

vladkaz1
24. feb 2010

Nevsimla som si libru pardon 🙂

ladida.l
25. feb 2010

Ahoj slalomačky, chci se zeptat, kdy jste přecházeli na sporťák? Mě připadá, že našeho malého to už v korbičce nebaví, ale nevím, zda není na sporťák ještě malý?? Poraďte prosím. Děkji

mmmk
25. feb 2010

Ladi, kamoska ma svoji holcicku ve sportaku od necelyho pul roku a prijde mi tam spokojena, i kdyz lezi na rovno. Mozna kvuli tomu mistu a rozhledu 😉

asandra
25. feb 2010

Ahoj ladida, já jsem svoji Natalinku dala do sporťáku a měla asi 6 měsíců a týden.A super.Máme schváleno i od lékaře, ale zatím polohu v sedě využívat jen výjimečně.

ladida.l
25. feb 2010

Asi zkusíme ještě vydržet než tu roztaje sníh a pak asi přesedlame - dneska jsem totiž celou procházku absolvovali se sklopenou střechou a na zadních kolech 😅

elvera
26. feb 2010

ahojte, len pre informaciu, prezradite mi kolko vide kocik jane z nemecka? dakujem

mmmk
26. feb 2010

Elvera, podivej se na odkazy par stranek dozadu a pripocitej si 10€ jako postovne 😉

olisfera
27. feb 2010

elvera ... o-baby.de .... tam si pozri, co konkretne potrebujes

misa_1
4. mar 2010

Ahoj holky, nemate nekdo zkusenost s vibrujicim prednim koleckem, kdyz se prejede nejaka nerovnost? Kupovala jsem Jane predevsim kvuli koleckovym bruslim a tohle mi dela uz ted pri rychlejsi chuzi, tak se trochu desim, co se stane az jeste zvysime rychlost. Diky za vase zkusenosti.

renabr
4. mar 2010

Baby ja akurát maturujem nad tým ako napchám deku do autosedačky do autosedačky straty...tie pásy su strasne krátke, hlavná vec že vpredu trčí hádam pol metra šnúry ale už mi to nejde viac povoliť? Dúfam že som len gramblavá a neviem to, lebo ak to naozaj nejde viac povoliť tak neviem čo...Ako teda povolím viac pásy? Stále mi tam trčí vela vpredu a nejde to viac...

ivika18
4. mar 2010

misa, taky nám vibruje, stačí když popoběhnu. Prý to není kočár na běh a na brusle 😉

bbn
4. mar 2010

to misa_1: a když jsi si tento kočár kupovala, ptala jsi se na to, jestli je vhodný na běhání či brusle? Protože já mám teda v Návodu k obsluze a v záručáku pro Jane Slalom Pro důrazně uvedeno že: Varování! Tento výrobek není vhodný pro běhání nebo jízdu na bruslích!
A k tomu to problému vibrujícího předního kola je tam uvedeno: povolené ložisko vidlice předního kola - dotáhnout klíčem č. 32

misa_1
4. mar 2010

bbn: diky moc, zkusime, jsem z tech co navody zasadne nectou 😅
prave ze ptala a resila jsem to v nekolika obchodech a vsude rekli, ze je to ok
ja ani nebeham, dela to fakt i pri svizne chuzi, no uvidime, reknu manzovi, at zacne s klicem c. 32 a pak se pripadne obratim na prodejce ☹

mmmk
4. mar 2010

Misa, tu to mas i s obrazkem 🙂 http://www.janecz.cz/odstraneni-vibrace-prednih...

mmmk
4. mar 2010

Misa_1, mam dve kamosky se Slalomem a normalne s nim jezdi na bruslich. Nicmene nemuzes kocarek pouzivat jako oporu nebo se s nim brzdit. Na brusle a behani je urceno jen takovy to skaredy, co se da zaprahnout i za kolo a je to dobre odpruzeny. Nazev mi vypadl.

misa_1
4. mar 2010

holky jste skvely, diky moc.
mmmk: ja vim, to je mi jasny, umim na bruslich dobre a jezdim rada, proto chci i s kocarkem

renabr
4. mar 2010

Ááá už som na to prišla chvalabohu, tak pásy idu povoliť, ale som stráááášne sklamaná zo zavinovačky do autosedačky Emitex, nie je na 5 bodové pásy a ak by som ju aj prerobila, prešila tak čo sa pototo tak ju tam nenapchám, je proste hrubá a neprace sa mi tam, a to je normálne že pre novorodencov...ešte som nevidela vajíčko čo má 3 bodové pásy, je to riadny oser tieto zavinovačky, mohli na to upozorniť:

http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino...

ceja
5. mar 2010

neviete mi poradit, kde sa da kupit drziak na napoje na jane slalom za dobru cenu? na obaby je za cca 15 + postovne, ale na slovensku to neviem nikde najst

olisfera
6. mar 2010

tak už aj ja sa vytešujem z kočarika Slalom 2009 Amazon, nakoniec sme ho kúpili u nás ako dvojkombináciu spolu s nánožníkom, ale bez autosedačky, lebo doma mám Chicco. Slalomačik je krásny, dizajn prešpikovaný ..... proste mercedes medzi kočarikmi 😅 😅 😅 😅 😅

janulal
6. mar 2010

Ahoj holky, taky chceme pořídit Jané Slalom pro 2009, ale ještě jsme ho neviděli na živo, tak bych se vás chtěla zeptat, jestli ten kočík na mě nebude výškově nízký, když měřím 178 cm?

olisfera
6. mar 2010

ahoj, s vyskou 178 cm nebudes mat vobec problem, rucka sa da nastavit .... manzel ma 176 cm a v pohodicke 😉 , ale pokial mas moznost obehaj si obchodiky a pozri si kocarik nazivo ... aj my sme tak urobili, lebo internet a obrazky je nieco ine ako mat kocar v rukach a vidiet kazdy detail, aj farby, niektore skresluju

janulal
6. mar 2010

Olisfera: Děkuji za info, určitě se na kočík pojedeme podívat na živo, ať si ho ohmatáme a vybereme barvu, amazon se mě taky líbí, jenom mám obavy, že už nebude k sehnání. 😒

olisfera
6. mar 2010

nam ho cez predajnu v Ziline rezervovali v Bratislave /sklade/ a vraj 2-kombinacia uz bola posledna, ale pokial by som nebola zohnala, tak by som si ho objednala cez o-baby.de ... len tam uz nie je nanoznik na Amazon

renabr
6. mar 2010

Ja mám 173 cm, mažel o hlavu vyšší a sadol do ruky v pohode aj mne aj jemu 🙂

K tomu držiaku na flasu, mne sa velmi páči toto, chcem si to objednať, aj na drobnosti a tak...

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6659942
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

v druhom linku je lacnejší, ale zasa asi poštovné je viac...

jetokuko
6. mar 2010

Ahojte dievcata chcem sa vas opytat mate niekto kocik s o-baby.de?ja som si ho objednala 27.2. zaplatila 1.3.10 no a dnes je 6.3.10 a stale sa mi nikto neozval a teraz neviem ci dostali korunky alebo co mam vlastne robit som v strese a muz ma isto zabije lebo o tom nevedel,ze som ho bola zaplatit.Neviete ako dlho mam cakat ?platila som bankovym prevodom cez VUB.Veľmi mi pomozete ak budete nieco vediet ohladom objednavania z O-baby.de.

kajca50
6. mar 2010

jetokuko
neboj sa aj ja patrim mezňdzi tie co si objednali z nemecka
v pondelok som im poslala peniaze v stredu vecer som dostala dakovny email adalsi pondelok rano 8.05 hod prisiel kurier a s balikom. Platila som cez CSOB , mozno to VUB trva dlhsie. Ak sa ti neozvu skoc do banky ci ti presla platba.

veverka84
6. mar 2010

renabr a co ,mas s tou zavinovackou?mne sa mala narodila koncom novembra a pouzivam presne tu zimnu emitex do vajicka concord ion uplne bezproblemov.

mmmk
7. mar 2010

Jetokuko, uz se v tom dlouho nepohybuju, ale na mezinarodni financni transakce byvala tolerance snad 5 pracovnich dni. Vem si, ze vcera byla sobota, dnes nedele - a to tady v Nemecku banky opravdu nepremavaju 🙂 Vydrz do pondeli, to uz urcite poslou mail. Pripadne jim zkus v pondeli napsat, kdyby nic. Nemyslim, ze by tu s tim mel kdokoli problem. I kdyz je lepsi a levnejsi platit pres PayPal 😉

ceja
7. mar 2010

renabr ten organizer vyzera velmi dobre, len asi sa nezmesti, ak mam na rucke pripnutu tasku 😒 .. a na ten origos drziak na pohare je na boku rucky taky "gombik" na ktory sa uchutava

jetokuko nemusis sa bat, ja mam tiez cez obaby, ale platila som cez paypal - 1x v zivote, vobec sa mi do toho nechcela, lebo to bolo pre mna nove, ze kym zistim ako to funguje, ale nakoniec je to lahke... tusim mi dosiel do tyzdna, ale neviem, ci mi prisiel aj nejaky mail, ale asi ano...

a inak k Jane.. ja uz z neho nie som tak nadsena, ale kedze som vedela o jeho problemoch, tak som bola na to dopredu pripravena, ze co na nich odchadza..
- tak ako prve mi po tyzdni zacalo odpadavat zadne koleso (vnutri osky je taka tycka, co drzi dve gulicky, ktore zaklikavaju koleso no a ta sa mi stale vyberala - ona sa tam sroubuje, ale vzdy sa njako sama vytocila).. bezne sa mi stalo na prechadzke, ze idem hore na chodnik a sup koleso dole (zaklad je nic z neho nestratit)... ked som pisala do obaby aky mam problem, tak vraveli, ze im mam poslat foto a bez problemov poslu nove koleso.. nastastie sa to uz neopakovalo (tuk tuk)
- potom sa mi sama uvolnila srouba na drzadle korby - dobre ze nepadla ma malu do kociara - stacilo dotiahnut
- predne koleso piska - to uz nosim preventivne wd40 so sebou a ked zacne supnem koleso dole, nastriekam a pokracujeme
- no a najnovsie mi zacala padat brzda - ked som ju stlacila, nevratila sa naspat, tak som to vzdy rucne na kolese natiahla naspat, ale teraz to uz neslo ani tak, a mesta som dosla len tak, ze som namazala brzdovy kotuc (co je normalne haluz, ale inak ty som sa nepohla z miesta) - no a trebalo len posunut o kusok tu vec, kde je upnuke lanko pri koleso

mm sa zo mna smeje, ci mi zo Jane za to aj platia, ze robim mechanika 😀 😀 😀

ceja
7. mar 2010

jeezis tolko preklepov.. snad sa z toho vysomarite 😉

len tolko este, ze ked mate nejaky problem tak im kludne napiste, fakt mi pridu ustretovi