Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

adisek
12. jan 2010

Ahoj holky, zacatkem cervna cekame mimco a uz mame vybrany kocarek jane slalom pro 2009 nebo 2010. Tim ze se mimi narodi takhle v lete, mam strach, ze se mi na celou zimu nevleze do hluboke korbicky v kombinezce a fusaku...jelikoz bydlime na malinke vesnicce, premysleli jsme, ze bysme si koupili kocarky dva, jeden starsi-pouzity-siroky jen k nam na zahradu pred barak a druhy jen sportak jane s vajickem. Na nakupy do mesta by nam to vajicko snad stacilo, nez mala doroste do sportacku, co si o tom myslite???? V kolika mesicich je mozne dat mimi uz do sportaku??? Diky moooc za odpoved 😉

hviezda22
12. jan 2010

maminky co uz tento kocik mate, poradte prosim, velmi často sa mi zablokuje predne koleso, mam sice powertwin, ale to je vlastne dvojiy slalom....teda dost mi to ide na nervi

ivika18
12. jan 2010

Adisek, podle mě je to zbytečné, my jsme měli hluboký Roan Kortinu kvůli obrovské korbě a malý tam vydržel sotva 6- 7 měsíců. Pak jsme šli do Jané Slalom Pro, který je úžasně krytý, takže je tam mimi chráněný jak v té hluboké korbě. Jenomže na něj nevidíš, ale na to jsem si zvykla, spíš babičce to vadilo. Kolem půl roku mimi klidně může do sporťáku, jenom musíš občas mrknout, jesli nesjelo a nemá prohlý zádečka - nejde dát úplně do lehu, ale mi malý nesjížděl, jenom mě na to upozorňovala prodavačka. A taky je rozdíl, jak se jezdí s těma kočárama, když si zvykneš na Slalom, tak nebudeš chtít tím starším jezdit, taky jsem z vesnice a tady potřebuješ mnohem víc než do města pořádný lehce ovladatelný kočár. No a finančně to vyjde skoro stejně, myslím korba a ten starší kočár.

katarina.banska
16. jan 2010

ahojte.
prosim Vas ake mate skusenosti s tymto kocikom? je fakt taky dobry? a mame kupit novy alebo radsej pouzivany?
co ma mrzi, ze na sportaku nie je nanoznik a to je dost blble, lebo napr. cam cortiny ho maju.
co mi doporucite?
mam uvazovat o jane alebo radsej nie. investovat chceme do kocika tak cca 500,- takze to jedine ojazdeny jane. ale zas cam cortiny maju nove za cca 550,- nieco na to potom bude. zeby jane bol predsa len kvalitnejsi, alebo je to len v znacke.
dakujem

renabr
16. jan 2010

podla mna je jane super, a ak chceš investovať do 500, tak pozri o-baby.de, tam nový zoženieš za takú cenu aj komplet so všetkým, vanička autosedačka športový, poštovné je 10 € a prevod z účtu dalších 10 € a za pár dní ho máš kuriérom doma 😉
mne sa cortiny nepáčia, su ťažšie a také velké a dlhé, a celkovo aj dizajnovo sa mi jane pači viac...ale to je individiálne, niekomu sa páči to niekomu to....

johnatanka
16. jan 2010

Adisek - myslím, že to máš super vymyšlené 😉 Určitě je to taky řešení. Kámoška má taky červnový dítko, má korbu 07, koupili právě použitý kočár, jelikož se tam malá nevešla, ale protože musela nosit široký balení a nevešla se tam v zimním oblečení, fusaku a se širokým balením, takže určitě je toto taky řešení, máš-li dát peníze do korby nebo do staršího kočáru, je možná úplně jedno, slalom je úžasnej, já už nechci jinej 😵

leonik
16. jan 2010

Ahojky holky, taky chceme pořídit sporťáček Jane slalom, ale co čtu, tak se liší u každého prodejce délka lůžka u toho sporťáku. Nemůžete mně ho některá prosím oměřit?A taky šířku? Máme větší dítko, a další kočár už kupovat nemůžem, tento by byl poslední, tak řádně zvažujeme koupi 🙂 Moc díky předem za odpověď 😉

leonik
16. jan 2010

ještě jsem se chtěla zeptat, zda nemáte některá barvu cherry na chlapečka? Nebo je to spíš holčičí? 😅 Rozhodujeme se mezi světle modrým a cherry.

johnatanka
16. jan 2010

leoniku, můj syn nosí vel. 98 a v pohodě se tam vyspí, nad hlavou má ještě místa dost když sedí, v zimní výbavě a dece super. Doporučuju originál nánožníky, nepoužívám fusak, ten nánožník (mám 2008) je super teplý, mám ho zabalenýho do larisy a v pohodě.
Cherry určitě klidně na chlapečka, mám Urban a jezdí tu ještě jeden a mají holčičku, barvu bych neřešila. Já pokukuju, že pokud bych otěhotněla, tak dokoupím jen korbu a autosedačku a jezdíme dál, mrzí mně, že jsem slaloma nekoupila hned. Určitě budu brát nějakou tmavou barvu - stylon nebo utopia, ať to bude jednou holčička nebo kluk. KUp si barvu jaká se ti líbí víc. Kluci v modrým oblečení vynikaj na světlým podkladu 😵 a holčičky v růžovém prý zase na tmavých barvách nebo klučičích...bylo mi tak řečeno 😀 😀 😀

leonik
16. jan 2010

johnatanka: náš malej už taky občas nosí vel. 98 😀 Máme v-cross a je tam jak sardinka 😝 Vzteká se v kočáře, protože tam nemá vůbec místo 😠 Študuju všelijaký diskuze o tomto kočáru a teď jsem narazila, že ta barva cherry je snad kol.07 😕 A že jsou dost poruchový. A že prej když bude mít malej modrý oblečení, a teď v tom zelenočerveným kočáru je to moc divoký 😒 Ale ta barva je tak krááásná 🙂 Tak jak se rozhoduju mezi těma dvěma barvama, tak vůbec nevím kterou zvolit 😝 To je jasný, že kluci taky jezdí v červeným a holky v modrým, ale pořád zvažuju pro a proti, v těch barvách 😝 😀

ivika18
16. jan 2010

leonik: máme 2008 utopia, taky se mi líbila cherry a právě jak píšeš - červená, zelená a modrá se mi už zdálo moc divoký, takže jsem do toho nešla, ale pokud se ti tak líbí, tak proč ne, co je komu po tom. Zase v bleděmodrým kočáře a ještě malý v modrým, to bude moc modrý, ne? Jinak náš malý je taky pěkný klacek, vel. taky 92, 98 a jak píše johnatanka, krásně se vyspí i v sedě nad hlavou má dost místa. Akorát teda dávám fusak, máme Emitex, ten orig. nánožník je sice docela tlustý, ale zdá se mi to málo, malý už v kočáře většinou jenom spí, tak by byl hned studený jak žaba. Rozměry jsem naměřila: výška opěradla 48, délka sedáku 27, šířka sedáku 38, délka opěrky pro nohy 17 cm. Jinak kočár fakt super, toto je čtvrtý a už bych neměnila, prostorný, lehký, docela skladný, lehce ovladatelný, super i do terénu...už mě nic nenapadá. Jenom ta slída už mi taky malinko praská, ale ty klady to vyváží.

leonik
16. jan 2010

ivika: moc díííííky za změření 😵 😵 Tak na šířku teda je o hodně prostornější než je náš 😝 Náš má jen 32 cm 😠 O tý slídě vím, četla jsem. Ale na MMB se dá nechat kdyžtak přešít za nepromokavou látku. No právě, jak píšeš, že v tom modrým kočáře, kdyby měl modrý hadry, tak je to to samý, jak kdybych se rozhodla pro tu červenou 😀 😀 A navíc náš malej má ještě modrý oči 😀 Zrovna tyto dvě barvy jsou za rozumnou cenu, kdyby byla ještě nějaká jiná, tak se tak nerozmejšlím 😅

ivika18
16. jan 2010

leonik, prostorný je fakt dost, ještě jsem zapomněla napsat, že ty rozměry jsou v nejužším místě a boky se směrem nahoru rozšiřují, takže malý spí klidně jak mimino s ručičkama rozpřáhlýma vedle hlavy. S tou barvou je to těžký, asi bych byla pro tu červenou, ale to si musíš rozmyslet sama. My máme šedozelený urban a když měl prcek na sobě zelenou bundu a ještě zelenou deku, tak už to na mě bylo moc.

leonik
16. jan 2010

ivika: díky za názor 😉 Mám právě zelenou deku, tak by se mně víc hodila do toho cherry, jak do toho modrýho. Teď čekám, až mně odepíšou, jestli je kočár i s nánožníkem, tak pak napíšu 🙂

domika007
17. jan 2010

ahojte, mne sa celkom pozdava nova kolekcia Jane slalom 2010 😵 co na nu hovorite vy? 😉

mmmk
17. jan 2010

Domi, ja tu kolekci uz videla na "zivo" a mne se teda nepozdava. Sportak je daleko mensi, sice se da otocit, ale to je jedine pozitivum. A korbicka mi prijde strasne mohutna a je v ni taky min mista. A ne vsem asi vyhovuje kombinace barev s cernou, kterych je v teto kolekci hodne ☹ Ja zustavam verna 2009 🙂

oliver1
17. jan 2010

Ahojte, ani mne sa moc nepáči, zvláštná kolekcia , ja si kúpim určite 09. 🙂

domika007
17. jan 2010

market - hmmm...no mne sa praveze podla fotiek pacila ☹ ale je pravda, ze ked clovek vidi na zivo, tak sa mu nazor zmeni ...

dakujem za infos 😉

blani81
20. jan 2010

Holky můžu vás poprosit? o vnitřní rozměry hluboké korbičky Jané 2009!?
Všude uvádějí rozměry celého kočárku, ale nemám představu jak je velká ta hluboká korbička a do jakého věku se mi tam dítě vleze. Rodit mám v červnu a je pro mě důležité mít dítě v hlubokém aspoň do jara.
Podle toho se rozhodnu jestli si ho mám vzít nebo ne.
Aještě jak se s ním jezdí ve sněhu v zimě, nebo v terénu (v lese)?
Předem moc děkuji za odpověd.

renabr
20. jan 2010

Ináč baby viete o tom že kolekcia 2009 sa dosť rýchlo vypredáva, teda aspon na nete, čo som našla dobré ceny tak moju farbu už niekde vobec nemaju a odpísali mi že už ani nebude, čakala som, že ešte pojde cena dolu, ale ked som videla, že utopia už niekde vobec nie je, a na o-baby je už tiež takmer vypredaná, tak som včera objednala pre istotu, tak sa neviem dočkať kedy príde 🙂

renabr
20. jan 2010

blani81, ja som ti našla na nete vnutorný rozmer hlbokej korby ak to stačí, ale ak chceš reálne tak čakaj na niekoho kto ti to odmeria, ja ho ešte doma nemám...

Hmotnost: 5,6 kg

Rozměry vnitřní š x d x v : 36 x 78 x 19 cm

lucie777
20. jan 2010

Blani, v terénu se s ním jezdí dobře, zvládli sme zatím vše, myslím, že horší to už nebude, sněhovou kalamitu prostě zdolal. Ale jestli chce dát 9 měsíční dítě do korby, tak to ani náhodou, resp. už ani v zimě se tam s fusakem nevejdete. My máme teď 55cm a 4 kg a když jí dám kombinézu a do fusaku, tak je tam akorát, půl roční dítě nemá v zimě šanci, ale bohužel většina kočárků má ty korby malý, ale já teda mám v plánu dát malou do sporťáku, jak bude sedět! 🙂

johnatanka
20. jan 2010

Blani - červnový mimi horko těžko ve fusaku a ve vší tý zimní výbavě dáš jen do mála hlubokých kočárků až do jara, navíc jestli bude větší od narození a hezky papkat, nebo naopak bude čilejší, tak ti třeba dlouho ležet nebude. Mýho prcka (seděl od 5měs. sám) jsem dávala v necelých 6měs na sporťák a ten byl šťasnej, že vidí a má prostor před sebou, jinak v kočáru řval jak tur. Nepřízeň počasí jsem řešila plášťenkou, Jané je má super s odvětráváním, taktéž nánožníky dlouhý, že to mimi do toho zakutáš na spaní, syna mám květnovýho a v říjnu už jezdil v Jané NOmadu sporťáku. První kočár jsem měla Firkon Twist, velká mega korba, ale sporťák pomalu poloviční, kočár na prd, byla jsem z něj šílená...
Můj prcek se v něm dosud vyspí (teď máme slaloma), ve sněhu je jedno jestli máš 3kolku nebo 4kolku když máš zaaretovaný přední kolečko, letošní zimu jsem ho ještě ani nearetovala, už jsem si na to tak zvykla, že aretaci ani nepotřebuji. Na druhý dítě jinej kočár nechci. Takhle lehký a lehce ovladatelný kočár se jen tak nenajde. Já jsem max spokojená, to ho tahám do kopce, prcka za ruku a mám naložený nákup...dokonce jsem slaloma táhla i letadlem na dovču, žádný golfky jsem nechtěla, ať má pohodlí a prostor...jen jsem tím chtěla říct, že jsem tenkrát taky řešila velikost korby a bylo mi to k prdu, jelikož ležet nechtěl a chtěl sedět ve sporťáku a koukat ven a něco vidět, tenkrát jsme toho nachodili venku přes zimu 😎

johnatanka
20. jan 2010

spíš pak doporučuju pořádný rukavice a boty do sněhu 😉 😉 😉

ivika18
20. jan 2010

blani: připojuju se k ostatním, kočár super do každýho terénu i do letošní sněhové kalamity, žádný problém. Korbu jsme neměli, tak rozměry nemám, ale na první dítě jsem měla roan s velkou korbou a stejně tam malý byl tak do 6, 7 měsíců. I kdybyste se nějakým zázrakem do korby vešli až do jara, tak mimi už ti určitě bude chtít vidět a sedět. A sporťák u slaloma je úžasně prostorný, malý v něm dodnes po obědě spí i s fusakem. A taky je sporťák s nánožníkem dost zakrytý, skoro jak korba, takže ze zimy ve sporťáku vůbec nemusíš mít strach. Jediný - je, že na něho neuvidíš, ale na to se dá zvyknout, mně to teda nevadilo a malýmu už vůbec ne, ten byl rád že vidí kolem. Taky bych do jinýho kočáru už nešla.

blani81
20. jan 2010

Jé holky díky moc za přízpěvky. 🙂 Jsem moc ráda a teď jsem už pevně rozhodnutá pro něj. Je fakt, že 6ti měsíční dítě tam už asi ani nebude chtít být. 😉
Teď ještě najít kde ho mají nejlevnější, nebo na Brněnský veletrh a objednat co nejdřív.
Barvy se mi líbí z kolekce 2010, ale kolekce samotná designově stojí za prd. kolekce 2009 je dobře propracovaná, ale zase ty barvy nic moc. Takže asi to bude 2009 v černé barvě!
Nevíte kde je mají levnější, ale sevším všudy? Někde dávají kočárak za super cenu, ale pak jsem zjistila, že v ceně není nánožník, tačka a auto sedačka. Což je podle mě naprosto nepřípustné........ 😠

renabr
20. jan 2010

na o-baby.de je najlacnejší jednoznačne, donesu ti ho za 4 dni až pred dom a to len za 9,50 €, ja som objednala včera, neviem sa dočkať...ten čierny tam maju komplet aj s autosedačkou aj vaničkou za 599 €

zuzkagonos
20. jan 2010

Ani my sa nevieme dočkať, prídeme pozrieť 🙂 🙂 🙂

vladkaz1
20. jan 2010

ahojte aj ja ho idem na O-baby objednavat su tam super ceny veru a lacne postovne len mam obavu dufam, ze sa po ceste nikde nestrati , no ja mam este cas tak dufajme ze akcie este budu trvat a su dlhodobe ceny 🙂

renabr
20. jan 2010

akcie trvať budu, len či budu kočíky 😉