Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

k1k2k3k4k5
3. feb 2010

Ahojte. Mate niekto Jane farba AMAZON (limetkovo-siva) z kolekcie 2009? Ako ste spokojny s tym potahom? Je to dobry material? Nevybledli velmi tie farby vplyvom pocasia? Vdaka.

sennorita
3. feb 2010

Spes:
Ty máš docela stejné představy jak já.
Původně jsem chtěla taky Casualplay S4, hezký na pohled, praktičnost úplně o ničem. Jsem ráda, že ho nakonec nemáme.
O Jané jsem vůbec nevěděla, až jednou jsme se šli mrknout do jednoho obchodů a měli ho tam vystavný, tak jsem se do něj úplně zamilovala i v té šedo-zelené kombinaci.
Jinak původně jsem taky chtěla černou kombinaci. 🙂

oliver1
3. feb 2010

aj ja som chcela casualplay s4 🙂 , peg perego gt 3 ste nechceli?

dan81
3. feb 2010

tak limetkovo šedivou kombinaci máme taky, ale zatím jezdíme jenom v zimě, uvidíme co s baravmi udělá sluníčko v létě. Materiál v pohodě, mám k němu i nánožník a je fakt, že při slabém sněžení ani nevyndavám pláštěnku, je ten materiál jakoby nenavlhnutelný. Momentálně si na kočár nemůžu stěžovat, vřele doporučuji. 😉

sennorita
3. feb 2010

nene, Peg Perego GT3 jsem neviděla, čili nemůžu posoudit.
Jen tu S4, a při detailním prohlížení jsem viděla ty chyby. Krátká plocha na zádička, čili vyšší a starší dítka už by neměla kam položit hlavičku, dále při pokrčení nožkách v kolenou se mi nezdál ten poměr, jakoby na stehýnka zas dlouhá plocha a na část od kolínků dolů, zas malá vzdálenost (jak kdyby se nožičky neohýbavli v kolenou,ale někde uprostřed lýtek), jestli mi teda rozumíš 🙂

spes2009
3. feb 2010

Sennorita: já byla do S4 úplně zamilovaná a řešila pořád jestli do něj jít nebo ne, ale vzhledem k tomu, že jsem se prostě musela rychle rozhodnout, abych Slaloma sehnala, dopadlo to takhle a jsem ráda. Rozum zvítězil nad srdcem. Já Jané Slalom znám už několik let. Je to už několikátá kolekce, pouze mění barvy a trošku ho vychytávají. Vím, že je to vyzkoušený a chválený kočárek několik let.

Oliver: Na GT3 jsem koukala jen na internetu, maminky si ho také moc chválí, jen mi přijde takový moc bakelitový a humpolácký. Takže jsem ho zavrhla. Ale myslím si, že kdo ho koupí, neprohloupí 😉

renabr
3. feb 2010

Baby, máte niekto fusak kaiser? Aký je? myslíte že ked je bábo uplne malinké napchám ten fusak aj do hlbokej vaničky?

mmmk
3. feb 2010

Renabr, o fusaku kaiser se psalo asi dve stranky zpatky, zkus zalistovat 😉

Spes, Senn, my meli v nejuzsim vyberu Slalom, Peg Perego GT3, Maxi Cosi Mura a CasualPlay S4 a taky jsme se rozhodli pro Slalom (amazon 😵). Presne, jak pisete - GT3 nam prisel takovy hodne plastovy, MaxiCosi mi nepadl do ruk a S4 mi prisel dost mohutny a rozmerny na to, ze je v nem min mista jak ve Slalomu 😅 Snad jsme vybrali dobre. Maji ho dve kamaradky a obe si ho moc chvali.

oliver1
3. feb 2010

Ja ked som videla gt3 prvý krát tak som si myslela že si ho určite kúpime, ale potom som sa bola pozrieť ešte dvakrát a skúšala som ho skladať, je to krásny kočík no dosť veľký a tažký, možno keby sme žili v dome ale v činžiaku by sa mi ani nezmestil na chodbu a nebola som si istá či by sa zmestil do výťahu.
Ja si myslím že Slalom je super, aj ten materiál proste všetko, nánožník je tiež z dobrého materiálu, neviem či sú tieto nánožníky z rovnakého materiálu, ja som si objednala k farbe bohemian ale je to vlastne čisto sivé, je to taký nepremokavý materiál ako vrch vaničky pri tejto farbe. Zatial som ho tlačila len doma v byte 😀 no veľmi ľahko sa ovláda. Včera mi prišlo aj použité vajíčko, dala som ho do poriadku, trochu bolo špinavé ale teraz už je pekné a čo je hlavné že pasuje na kočík. Takže som spokojná, už len naozaj to bábo chýba 🙂

oliver1
3. feb 2010

album hotový 😉

blani81
4. feb 2010

Oliver- kočárek vypadá opravdu moc moc dobře!!!!!!!!!
Ta barva co máš to je jaká?

andzi
4. feb 2010

Ahojte kočky. My sme včera s manželom boli pozrieť tento kočík a sme na 100% rozhodnutí, že chceme Jané slalom pro...už nám chýba len posledné rozhodnutie. Farba. Mne sa hrozne páči červená, ale keďže ešte nevieme pohlavie bábätka, tak musíme počkať. Ktorá farba je teraz populárna? Manžel chce takú unoverzálnu pre obe pohlavia, ale ja sa neviem vzdať červenej.

blani81
4. feb 2010

Mě se taky hrozně líbí černá a nemůžu se rozhodnout! Manželovi je to jedno. Já vyberu a objednám a on jen zaplatí. Takže všechno je na mě a já si taky nevím rady s barvamy.

mmmk
4. feb 2010

Oliver, kocarek je krasny 😵 My uz mame amazon taky doma, jezdim s nim cvicne po byte a nechci ho zatim schovat do sklepa 😀

Andzi, kamaradka vozi v cervenem slalomu chlapecka a nevidim v tom problem.

talinka
4. feb 2010

andzi, presne tak, v cervenom mozes vozit aj dievcatko aj chlapceka, tak sa ho nevzdavaj 🙂 nezalezi na farbe,aka je teraz "popularna",ale aka sa tebe paci 😉

sennorita
4. feb 2010

andzi: jj, v červeno-černém kočárku můžeš vozit i chlapečka 🙂 Taky v to nevidím problém 🙂

blani81
4. feb 2010

Já mám dvě kamarádky co měly červené kočárky a obě měly chlapečky.
Já nevím co budeme mít a neřeším jestli by se ta barva víc hodila ke klukovi, nebo holce. Spíš se nemůžu rozhodnout která se mi líbí víc 😉

mmmk
4. feb 2010

Ja nechtela mit modry nebo ruzovy kocarek prave kvuli tomu, ze ho chci i pro dalsi dite a ono muze byt jineho pohlavi nez to prvni. Nejde mi vylozene o to, ze by pak holcicka jezdila v modrem a kluk dejme tomu ve fialovem (nova verze), ale o to, ze to dite je oblecene do urcitych barev, ma deku nejake barvy atd. a to pak uz s barvou toho kocarku vypada blbe. Ale je to vec osobniho vkusu 😉

oliver1
4. feb 2010

blani 81: táto farba je bohemian oranžovo-šedá, ale na živo je táto farba oveľa sítejšia, síce manžel hovoril že on niekde čítal teraz neviem či na krabici alebo kde to bolo napísané že dark orange, tak zrejme existuje aj nejaká slabšia oranžová, lebo aj jedna kočka neviem už kto tu písal že videla tuším v dvoch obchodoch bohemian a že tie oranžové boli úplne iné.
mmmk: aj ja jazdím doma v byte, skúšam kočík 😀
Aj mne sa páčil aj červený s čiernou ale sa mi viac páčila konštrukcia vo farbe hliníka a ten červený má čiernu konštrukciu. Preto sme si vybrali oranžovo šedú lebo si myslím že to je tiež aj pre chlapčeka aj pre dievčatko.
Ináč som pozerala video na youtube o tomto kočíku a tam ukazovala pani že na nánožník na hlbokej vaničke by mal byť obojstranný a ja to tak nemám nechápem prečo,
mmmk a renabr vy to máte ako?
Ináč my sme sa rozhodovali medzi amazon a bohemian, nie je amazon svetlý?

mmmk
4. feb 2010

Oliver, tak amazon je taky proti obrazkum na netu tmavsi (ta seda rozhodne) a zelena je zas takova zivejsi. Tim nanoznikem myslis co presne? To na ten zip? Mohla bys sem to video dat? Ja myslim, ze to na amazonu nejde, schvalne jsem to zkousela.

andzi
4. feb 2010

baby, myslíte si, že na o-baby znížia ceny na kolekciu 2009? Mne sa hrozne páči tá červená, tuším sa volá Active.

http://www.o-baby.de/katalog/jane/jane-slalom-p...

oliver1
4. feb 2010

Ano na to myslim na ten zip, hľadám to na nete ale neviem to nájsť zrejme si to mýlím stým že na starších typoch bol tento "nánožník" obojstranný, pani mi to tak hovorila v obchode , a teraz na nete tiež som len také našla.

oliver1
4. feb 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6779776

ale aj tu na konci sa píše že sú nové otvory so sieťkou proti hmyzu a obojtranný nánožník
tak ja už neviem

mmmk
4. feb 2010

Andzi, to asi tezko. Minuly tyden jsem se na to ptala a pry se to Jane dobre prodava a o nejakych slevach na kolekci 2009 neuvazuji. Nechapu, proc to potrebujes jeste levneji, kdyz o-baby je nejlevnejsi e-shop v EU, kde se to da koupit 😕

Oliv, prave jsem to teda detailne studovala. Sitka proti hmyzu sedi, ale ten zip se da zapnout jen na jednu stranu (da se to sundat jen vlevo), takze kdyz to otocis, nemas to na co pripnout. Navic zespoda je takova bavlnena latka, to nemyslim, ze by bylo vhodne mit zvenku 😅

oliver1
4. feb 2010

mmmk no určite je to tak ako pani hovorila v obchode že na starších typoch je tak, a kde je sieťka proti hmyzu ja ani to neviem ☹

oliver1
4. feb 2010

myslíš na ten malý vetrací otvor na nánožníku čo je s takým suchým zipsom? no to by som ani nenazvala sieťkou proti hmyzu 😀 lebo vlastne cez leto keď je horúco tak ten nánožník aj tak nedáš na kočík, ja som si myslela že je tam nejaká zabudovaná sieťka v streche alebo tak ☹

oliver1
4. feb 2010

a ešte som si všimla že nákupný košík je všade na nete oranžový ja mám čierny ale akože to nevadí

mmmk
4. feb 2010

Oliver, jo, taky mi to prislo divny. Spis je to ale podle me ta sitka jako takovy pruzor, aby si tam nepripadalo mimco jako v krytu 😀 V lete nevidim smysl to tam mit 😅

blani81
4. feb 2010

oliver- já mám takový dojem, že oboustraný nánožník je, ale jen jako na té hluboké korbičce. Myslím že na sporťáku to nedělají. Podívej se na korbičku!

mmmk
4. feb 2010

Blani, my se celou dobu s Oliver bavime o tom, co se zapina na korbicce 😅 A fakt to neni oboustranne. I kdyby bylo, tak k cemu, ze? 😝 😀