Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

smudllinka
6. aug 2011

ahoj holky, vybírám nový sporťáček pro 9měsíčního prcka a Jané Slalom vítězí 🙂 Hledám nějaký bazarový, 2008 nebo 2009, ale mám strach, aby nebyl moc rozhrkaný pro odvození jednoho dítěte, třeba po těch dvou letech. Poradíte mi, na co si dát pozor? nebo se nemusím bát a jsou ty kočárky fakt i po dvou letech v bezvadném stavu a poslouží mi ještě další rok, dva? díky moc

denisocka
8. aug 2011

@smudllinka hlavne na kolesa , či niesu hrdzave -ta kotučova brzda v predu ...

smudllinka
8. aug 2011

@desinocka děkuji 🙂

Holky a co barvy potahů? moc se mi líbí černá s béžovou, ale zdají se mi dost vyšisované na fotkách....

denisocka
8. aug 2011

@smudllinka ja mam šedu / oranžovu kolekcia .2009 a je super,neviem či sa aj nelišia v materiale,ta seda je taka ako batohovinaa oranžova je rovnaka,ako aj na fusaku,taka latka ale nie ako na batoh,ale tenky šuštak matny?

petule12
18. aug 2011

@smudllinka - mám šedo-oranžový 2009 a zatím s vyšisováním žádný problém. Tahle barevná kombince je ta šedá z takové hrubší látky než jsou ty ostatní. Alespoň co jsem si všimla jiných barevnýc kombinnací kamarádek.

smudllinka
19. aug 2011

děkuji za rady, už nám kočárek přišel, je tmavě modrý a struktura látky super, opravdu pěkný a nevyšisovaný 🙂

haruka
30. aug 2011

AHOJ, mame slaom 2009, ted chci poprve poskladat sportovni cast a nejak mi nejde dat striska, ma tam byt nejake zpevneni (nejaka tycka nebo tak)? tak jako to bylo na strisce na hluboke casti? mame ho novy a bohuzel kdyz jsme ho koupili jsme strisku nenainstalovali a ted je problem

petruci6
31. aug 2011

@haruka da sa to len akoby "nakliknut" na boky,mal by tam byt cierny kusocek na rame striesky,na kt len pripevnis striesku,neviem ako to vysvetlit,ale nieje to nic zlozite,ono to zapadne samo
aj my sme mali tento kocik sedo oranzovy 2009 a bol to nas najlepsi kocik na svete
a teraz tie nove kolekcie 2011 su uzasne

haruka
31. aug 2011

NAM PRAVE CHYBI TEN RAM STRISKY

petruci6
1. sep 2011

@haruka teraz vazne neviem 😒 nemas poblizku niekde obchod s kocikmi,kde by ti to ukazali?

ajka006
2. sep 2011

ahojte, trochu sa vám tu naveziem, takisto mám taký istý problém ako smudlinka, hľadám športový kočík pre syna a po dlhom vyberaní akú značku a po čítaní diskusií tu na fóre som sa rozhodla, že to bude asi jane slalom pro, ale tiež by som chcela len z druhej ruky (do nového sa mi myslím už neoplatí investovať nakoľko predpokladám, že syn ho bude využívať nie veľmi dlhý čas), ale zase by som nechcela starší ako ročný (mám totiž obavy, že staršie už budú "rozvaklané" proste a jednoducho - nebudú v poriadku) a to mi vychádza, že to bude ročník 2010 a a to sú tuším len verzie reverse a v diskusii jedna pani písala, že tie nedoporučuje, neviete mi poradiť, čo robiť, lebo už som fakt zúfalá aký kočík vybrať a už by som aj potreboval aj nejaký vybrať, lebo ma tlačí čas. vopred ďakujem za všetky rady a príspevky

kvetinkaivanka
2. sep 2011

@ajka006 ono aj záleží ako mamička s tým kočíkom zaobchádza!Ja mám ročník 2009,kupovali sme ho začiatkom septembra a vobec ho nemám rozhrkaný.Farby na polstrovaní sú krásne,vobec nevybledli,len jedna maličká časť pri nožičkách,lebo tam stále svietilo slniečko,ale ešte som to neskúšala vyčistiť,tak to neviem,či je to trvalé 🙂 Inak možem len a len doporučiť!Kamarádka mala aj staršiu verziu a bola tiež super.Samozrejeme je lepšie,keď vidíš kočík naživo,nie len na fotkách.Mala som len jeden jediný problém a to na strieške,kde je tá priehľadná časť,tak sa mi tam urobili dierky,ale bez problému mi to vyreklamovali a dali úplne novú striešku!

petule12
2. sep 2011

@ajka006 - verze 2009 se stále prodávají, takže máš šanci koupit také rok starý. Ale nebála bych se kočárku po 1 dítěti. i 2-3 roky starý. Po dvou už bych byla opatrná.

kvetinqa
2. sep 2011

@ajka006 suhlasim s kockami vyssie. Ja som kupovala kocik Jane verziu 2009 v oktobri 2010. Takze treba hladat a zistovat, nie kazda 2009 musi byt uz dva roky pouzivana..

ajka006
2. sep 2011

veľká vďaka všetkým za rady. dnes som skoro celý deň lustrovala na internete, ale bohužiaľ tie farby, čo sa mi páčili sú už buď predané alebo ich predávajú majiteľky, ktoré bývajú ďaleko odo mňa a bez toho, aby som kočík osobne videla, si ho netrúfam kúpiť, ale budem hľadať ďalej.

vivusika
2. sep 2011

@ajka006 ja mám napríklad na predaj verziu 2008 ale kupovaný vo februári 2010 a používala som vlastne dva športové kočíky 🙂 takže okrem nejakých škrabancov, ktorým sa pri používaní vyhnúť nedá, je úplne v perfektnom stave. Ja som s ním bola maximálne spokojná, malý bude mať v novembri tri roky a úplne v pohode sa doňho zmestí aj vyspí, takže normálne zvažujem, či ho predať teraz alebo až na jar, bude mi za ním veľmi ľúto 😉

denisocka
9. sep 2011

inac, ja by som už druhy krat do Slalomu nešla, Nomad bol ovela lepši čo sa týka riadenia aj všetkeho ☹

anjelik.666
29. sep 2011

@nostek
Ahoj, ak si este pamatas tu nemecku stranku, kde si objednavala Jane - posles mi ju, prosim Ta?
Dakujem - a ako ste boli spokojni s kocikom?

standa82
29. sep 2011

@anjelik.666 .... je to o-baby.de 🙂

nostek
autor
3. okt 2011

@anjelik.666, keby sme nepotrebovali surodenecky kocik, Jane isto nevymenim. strajnka je o-baby.de

stella18
23. okt 2011

chcem sa poradiť, chcela by som kúpiť vaničku a autosedačku jané slalom, myslím, že rok výroby 2006 a nový športiak k tomu, bude mu to dokopy pasovať?

standa82
24. okt 2011

@stella18 .. nebude, lebo 2006 potrebuje adaptéry na založenie vaničky a autosedačky na konštrukciu.

stella18
24. okt 2011

a odkedy, od kolekcie z ktorého roka by to šlo, odkedy používajú ten univerzálny systém?

nana85
24. okt 2011

@stella18 od 2006 je uz system pro fix

stella18
24. okt 2011

takže by to mohlo pasovať? 🙂

nana85
24. okt 2011

@stella18 ak je to 2006 tak urcite,len musi to byt model 2006,ono sa da kupit v danom roku aj starsi model,napr.tento rok sa dali zohnat aj r.2009,tak sa uisti,ze to nie je starsi model ako ta 2006

stella18
24. okt 2011

jj, ďakujem

standa82
24. okt 2011

@nana85
@stella18 ... asi nie, lebo jedna pani od nás chcela od nás vaničku na konštrukciu 2006, my máme 2008 a nepasovala jej. Potrebovala by adaptéry.

nana85
25. okt 2011

@standa82 tak si len mysli ze ma 2006,mozno ho vtedy kupila a ma r.2005,viem to na 100%,starsi syn sa v tom roku narodil,este ma napadlo jedine ze by nemala slalom pro ale jane powertrack,tie myslim boli na adaptery.

standa82
25. okt 2011

@nana85 ... jaj, no neviem. 😉