Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

katy1979
12. nov 2010

@lucinka13 joj zavisi aj aku farbu hladas. vacsinu uz totiz nemaju. my nemame nanoznik dodnes.

lucinka13
13. nov 2010

@katy1979
a využívate ten nanožník´? ja mam fusak kaiser, ale i tak ked bude moc fukat, alebo snežit. mam stylon tmavomodru a v babylande majú ale za 56e 😕 dost velká palka za nanožník.

@petule12 tam je tuším postovné 10e a ked chcem len nanožník tak sa to moc neoplattí.

miminkopodruhe
13. nov 2010

@johnatanka děkuji za info. Nemáš prosím fotečeku malé ve Stratě? Děkuji 🙂 Zajímalo by mě, jak vypadá s miminkem, ta paní měla mimi na přebalováku a já viděla jen tu obří sedačku. Kamarádka má ted 6m mimi a je mu stará strata tak tak...a teda hned na první pohled je ta starší mnohem menší. Jinak já chci kupovat sporták 2009, ale Stratu 100% 2010. Korbičku ještě uvidíme, moc se mi líbí transporter v růžové pro holčičku...ale kdo ví, zda se povede holčička 🙂

katy1979
13. nov 2010

@lucinka13 zatial sme bez nanoznika kedze mame utopiu a ta uz naozaj nikde nie je. mame tam zatial origos fusak, ten znesie aj dazd, druhy mame zalozny lodger. kupim v babylande ten co siju oni. je to presna kopia 2009 a siju to ich krajcirky.
ja som dala za fusak 90eur ale uz mi to bolo jedno hlavne ze som ho zohnala.

johnatanka
14. nov 2010

@miminkopodruhe hele a oni dělati korbičku v týhle kombinaci, není jen Matrix????? Já to teda nezkoumala, to se jen ptám, protože všude jsem ty korbičky viděla jen asi v 5barvách 😉

katy1979
14. nov 2010

@johnatanka robi sa aj vanicka v tejto farbe

johnatanka
14. nov 2010

@katy1979 fakt jo...tak to jsem netušila 😉 🙂

johnatanka
14. nov 2010

@katy1979 já mám korbičku 2009 stylon, ty se mi líbí vzhledově nejvíc, takže jsem ani jinou nehledala...ale chtěla jsem matrixe v týhle barvě, ale ty rozměry 🙄

katy1979
14. nov 2010

@johnatanka no ja som nad matrixom uvazovala pred par tyzdnami ale supla som tam krpca a nic nekupila.

johnatanka
15. nov 2010

@katy1979 nějak nerozumím - supla som tam krpca 😅 😅 😅 😵

katy1979
15. nov 2010

@johnatanka ze som dala maleho do matrixu a nic nekupila kedze tam vela miesta naozaj nemal.

kaninka2
15. nov 2010

Ahojky, tak se přidávám do diskuze, pořídila jsem si též Slaloma 2009 😎 ...měla jsem sice obavy z té boudičky na korbičce, ale naprosto zbytečně, neboť je celá korbička úžasná 😀 Boudička mi drží krásně vypnutá a vše vypadá naprosto perfektně 😉 Jsem s kočárkem neuvěřitelně spokojená 😎
O Matrixu také uvažuji, ale ze staré kolekce, na nový bohužel nejsou finance 😒 Nový z kolekce 2010 se mi samozřejmě líbí nejvíc, ale tak nemusím mít všechno 😅
Nánožník - mrkla jsem na ceny jen ze zvědavosti a zdá se mi, že ty ceny jsou fakt stejné. Já o něm zatím neuvažuji, sporťák vytáhnem až na jaře, tak že by byl potřeba až příští rok. Navíc se mi ten origoš moc nelíbí, zdá se mi takový moc robusní... kočárek pak vypadá jak obrněné vozidlo 😝 Na starého Nomada jsem měla univerzální od Emitexu a ten vypadal nejlíp, tak nevím.

miminkopodruhe
21. nov 2010

@johnatanka :děkuji moc za fotečku 🙂 .Jo jo, transportera vyrábí v růžové, někde v albíčku ho má jedna mamča dokonce i nafocený...ta má snad uplně celý set...i s Martixem a stratou. Holky já objednala fusáček, je teda na holčičku a kdyby se nepovedla holčička, tak bych ho pak poslala dál do rodiny, ale mě se táák líbil. 🙂 a v tom slalomku by se tak vyjímal 😵

jajus
21. nov 2010

ahojte, chcem sa opýtať či nahodou neviete, či sa v autosedačke jane strata da dať preč opierka na hlavičku. Pekne tu opierku vidno na obrazku čo pridala johnatanka.dakujem

catangoz
22. nov 2010

Ahoj všem!
Pročetla jsem skoro celou Vaši diskusi.Mohal ybch se Vás zeptat?Jaký starší model je nejlepší?Já v nich tedy moc rozdílu nevydím ale asi proto že mi to moc nebaví to rpčítat.Jen 2010 mají již přendavací korbičky po i proti směru jízdy.Mamča mi straší že když bude pršet a nebo foukat vítr že na to malé bude oukat a padat sníh.4ekáme mimi v dubnu a tak na zimu a podzim bude ve sporťáku.Má to nějakou výhodu a zda jste to někdo někdy využily?Mylsím přendat korbu?Díky za rady jsem tak trošku bezradná.Šárka

petule12
22. nov 2010

@catangoz - ahojky. Mám 2009 a jsem s ním spokojená. Korbička je celkem prostorná (patří k těm větším) a sporťák je super prostorný (ten teda jestě nepoužíváme). Počítej s tím, že ať pořídíš jaký chceš kočár, tak přibližně v tom půl roce stejně budeš přendavat do sporťáku, protože korbička bude malá. Podle toho jak naše Aja roste nás to po vánocích asi taky čeká, protože narvat do korbičky dítě+fusak asi nebude možné. Dle toho co kde píšou holky. Když budeš mít drobnější mimi tak určitě vydržíte i déle. Otočná sedačka u sporťáku - někdo si chválí, někdo to mít nemusí, to asi záleží na tobě. Hodně co jsem tak četla tak mimísové jak začnou sedět, tak chtěj stejně koukat ven od tebe aby toho viděli co nejvíce. Zase když chceš na mimíse dobře vidět nebo si s ním povídat je to lepší k tobě
🙂 Tady si asi fakt musíš vybrat. Když se koukneš na diskuze Jane slalom 2009/2010 dočteš se rozdíly. Ten zásadní je, že 2010 je menší (jak korba, tak sporťák). Výhoda je v té otočné sedačce. A vzhled je jiný. Tam je to, že se 2010 buď líbí nebo nelíbí (nic mezi tím :o)
Co je výhoda, že můžeš kombinovat roky. Dobrá je autosedačka strata 2010, kterou můžeš v pohodě nacvaknout na podvozek 2009, když si koupíš ten třeba kvůli tomu většímu sporťáku. Nebo pak na podvozek 2010 můžeš koupit korbičku 2009, která je větší.

catangoz
23. nov 2010

Děkuji.Ano koukala jsem na ty 2009 v té úpravě Stylon prý e to materiál který vydrží a nevyšisuje ale mylsím že je to jen u těch černých a modrých jinak červená že vyšisuje tak jako tak.A ano je pravda že je měnší korba i sporťák.Což do tohohle kočárku chci jít protože je to o tom rozměru že mimčo se mi ta vejde.A ještě jsemse chtěla zeptat jak to vydíte Jané a terén?Kdo ho tedy již vyzkoušel?Mě se líbí kvůli velkým kolům.U ná když napdane sníh tak je ho tam i metr a pak s měnšími koly se nehnete.Viz má sestra má holčičku narozenou v listopadu a měla Bebeto Vulcano konec nešlo s tím projet nikde.A pak máme koně a kravky a potřebujeme dělat ohrady takže jízda po louce a lesních a polních cestách bude taky dosti častá.Díky moc za rady.Šárka

johnatanka
23. nov 2010

Přesně jak píše Petule - já mám sporťáka 2008 ještě po synovi, dokoupila jsem korbu 2009 a autosedačku 2010, já vybírala dle velikosti, 2008 a 2009 jsou největší, nebála bych se koupit ani použitou korbičku, protože miminka v ní nejedí, nepijou, nevozí kameny, nemají boty atd.... 😀 😀 😀
Takže pokud bys chtěla otočný sporťák, tak kup jen sporťák 2010 a korbičku můžeš pořídit tu větší ze starší kolekce, aby ti vydržela déle, autosedačky naopak byly v roce 2008 a 2009 malé, letošní jsou krásně prostorný.... 😉
Pokud pořídíš i sporťák 2009 (je větší) nebo i starší, tak v zimě vítr a sníh můžeš řešit plášťenkou, Jané je má dost vymakaný, na suchý zipy, okýnko, odvětrávání, lepší než ty univerzály. Taky jsem moc spokojená s originálem nánožníkem na sporťák, jsou dražší, ale fakt teplý a jsou dlouhý. Jinak ve sporťáku se ještě letos na jaře vyspal můj 3letý syn... 😉
Já prostě slaloma nedám z ruky.
ad terén - pohoda, taky jezdím po polňačkách, máme chatu na horách, takže lesní cesty, kačírek apod...zvládá...ve sněhu jsem loni už ani nearetovala kolo.
Můj 65letý táta s kočárkem jezdí naprosto v pohodě, jen se musí prostě najíždět kolmo na obrubák a do dveří je lepší couvat (např. obchodu, pokud si musíš držet dveře, protože pokud máš kolečko na volno, tak ti může ujet ke straně), ale jinak jsem s ním max spokojená, hlavně ovladatelnost jednou rukou a váha....na prcka jsem nepotřebovala golfky, protože většina jich má stejnou váhu jak slalom...
Na malou jsem si koupila dokonce i staršího Matrixe a jezdím i s ním, používám ho, když jdu pro prcka do školky, má třídu v patře a beru si malou s sebou, taky máme origoš skejtíka a je super, lehce se nandává a není ani nijak vyhrkanej, taky jsem ho koupila už použitej.
Viz fota - tuhle kombinaci mám já🙂
mrkni se na web ondalek cz, tam to má dobře popsaný, rozměry, váhu atd...

petule12
24. nov 2010

@catangoz - jojo autosedačku 2008 raději ne, 2009 je už v poho, tu máme a je dost velká. Aja není žádnej střízlík. 2010 jsou super. Terén zatím v pohodě, kde jsme byli a chtěli projet, tak jsme projeli. Tam pak je potřeba mít v terénu to přední kolečko zaaretované.

hobit
24. nov 2010

ahojte...mam slalom 2008 a "rapka" mi brzda, proste pada a sucha sa o zaistovacie koliesko, ma niekto takuto skusenost? co s tym? staci dotiahnut?

hobit
24. nov 2010

@sofiaella dakujem, snad to podlas tohto navodu zvladneme 🙂

johnatanka
27. nov 2010

@hobit není to nic těžkýho, šikovnej chlap si s tím poradí, měla jsem Nomada 2006 a brácha to zmáknul dle návodu za 5min 😉 , u slaloma 08 zatím drží 😉

hobit
27. nov 2010

@johnatanka no vcera to vraj manzelicek opravil tak to dnes vyskusam 🙂

kaninka2
29. nov 2010

Prosím o radu, začalo mi lupat v pravém kolečku a zní to jako by tam přeskakovala nějaká pružinka. Stalo se vám to někomu taky? Nedá se s tím jezdit, je to strašný rachot 😒 Kočárek mám ani né měsíc a hned abych ho reklamovala... Moc bych si přála, aby to byla nějaká prkotina a mohla jsem kolečko opravit sama 😨 Představa, že budu kočárek někam posílat poštou a čekat, než se vyřešený vrátí zpět, tak ta je šílená. Co budu takovou dobu a zrovna v zimě bez kočárku dělat? ☹ S kočárkem jsem jinak moc spokojená, úžasně se s ním manipuluje a korbička je prostorná a útulná i pro větší mimi 😉 Uvažuji i o koupi Matrixe, který bych ráda použila i jako maličký sporťáček, neboť bych ráda na prcka viděla, když bude ještě mimino, ale do korbičky už se nevleze. Nevím, jest-li jsem to napsala srozumitelně, ale tak snad víte, jak to myslím 😀 Jen teda nevím, jak moc to bude pohodlné, nezkoušeli jste to?

petule12
29. nov 2010

@kaninka2 - s kolečkem bohužel neporadím 😒 Ale ten matrix, je menší než korbička, tak nevím jak to myslíš, že to chceš použít trochu jako sporták. Abys zbytečně nevyhodila penízky 🙂

johnatanka
30. nov 2010

@kaninka2 myslíš kvůli polohování, že tam ho můžeš zvednout? Kvůli tomu jsem si matrixe taky koupila 😉

zuzana39
1. dec 2010

@kaninka2 ahoj,aj ja mám ten problém ☹ len na lavom kolečku a to ho máme len 4mesiace 😠 manžel tam aj niečo nastriekal,ale nepomohlo to.asi to pojdem reklamovať,ved mám na to nárok,len tiež sa bojím,že ostanem bez kočíka.

standa82
2. dec 2010

@zuzana39
@kaninka2 ..ahoj, aj my máme problém ale s ľavým kolieskom. Presne ako píše kaninka , akoby tam preskakovala akási strunka. Aj mm tam striekal striekačkou čosi, ale nepomohlo. Ja som ešte rozmýšľala prehodiť kolieska z prava do ľava a naopak. Dnes to idem urobiť, uvidíme.

standa82
2. dec 2010

@zuzana39
@kaninka2 ..ahoj, aj my máme problém ale s ľavým kolieskom. Presne ako píše @kaninka2 , akoby tam preskakovala akási strunka. Aj mm tam striekal striekačkou čosi, ale nepomohlo. Ja som ešte rozmýšľala prehodiť kolieska z prava do ľava a naopak. Dnes to idem urobiť, uvidíme.