Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

jajinka80
10. dec 2009

Ahoj holky,

my máme staré Janéčko 2005. Nestabilní mi přišla pouze hluboká korba (to byla ještě výše položená). Sporťák je stabilní, protože má těžiště nízko (a taky samozřejmě čím těžší kočár, tím větší stabilita). S obrubníken nemám problém, pokud ten kočár někdo klopí na stranu, tak to převrátí i čtyřkolku. Do terénu je opravdu super a pokud někdo budete kočár tahat po schodech jak já, tak ani jinej nekupujte.

Nevýhody
- malý košík těžko přístupný (dívám se, že kolekce 2010 ho má přístupný lépe
- sporťák nelze otočit směrem k sobě, to mi vadí hodně (opět 2010 to má vychytané)
- vychodí se brzda, odbržděná už tak dobře nedrží a drncá ( to dělá náš a i jiná Janéčka co jsem viděla - spravily jsme to gumou)
- sporťák nejde dát úplně dolehu (nevím jak nová verze) - často musíte dítě dát do sporťáku, i když ještě samo nesedí, protože do korby se nevejde, případně v ní být nechce🙂

Výhody
- dobrá ovladatelnost, lehkost, skladnost (při cestování MHD a kličkování mezi lidmi po městě a v obchodech k nezaplacení)

A co se mi hodně líbilo, nevím jestli to měl Dorjan, ale viděla jsem kočár, který měl u hluboké korby u vaničky ve předu oddělávatelný díl, takže když jste daly dítě na bříško, mohlo se krásně přes síť proti hmyzu dívat ven. Syn nechtěl být od 3 měsíců v kočáře a chtěl vidět ven, takže jakmile nespal řval jak tur a na bříšku přes vaničku pořádně ven neviděl, když jsem mu odklopila boudu.

ladida.l
10. dec 2009

já jsem objednávala asi ve 30 týdnu a tyky amazon - doteď mi přišlo, že amazon je nejmíň rozšířená barva. Tady v Chrudimi jsem potala zatím jen meteorite a utopii - ale je to tu maloměsto 😀

kacka.l
10. dec 2009

Jasně, pro mě váha nehraje až tak velkou roli. 🙂 Tím nehci jané hanit. Oba dva jsou super kočáry. Jen jsem napsala to srovnání. 🙂

bbn
10. dec 2009

mmmk my jsme ho kupovali ještě před 20t - měli na něj akci, navíc jsme dostali poukaz od dr. na slevu a v té době ještě hrozilo, že od ledna už bude nová kolekce...takže tu 2009 budou do konce roku vyprodávat....a tudíž jsme chtěli stihnout kolekci 2009 ve vybrané barvě. Takže kočár jsme koupili, ale máme ho u prodejce schovaný ve skladu s tím, že si ho můžeme vyzvednout klidně až před porodem.

strouzek
10. dec 2009

jo tak košík to je fakt ten mi přijde blbě dostupnej u sporťáku a malej ale co už, stejně bych nechodila s takovým krasavcem kočárem a neměla narvaný košík bordelem 😀 😀 😀 dělám si srandu, větší by bejt mohla a líp dostupnej ale je fakt že při výběru kočárku mě teda zkoumat košík ani nenapadlo, pro mě byli důležité jiné kriteria.

co se týče otočení k sobě tak to já nevím ale já bych to stejně asi nevyužila, přijde mi že dítě ve sporťáku stejně nechce koukat na maminu a chce koukat do světa, teda aspoň co vím od známých mají přehazování směrů ale stejně mají dítko povětšinou otočené dopředu protože jinak prcek vyvádí.
jinak já mám janečko u tchýně od 23 tt 😵 čekat do porodu bych nepřežila, páč co je doma to se počítá 😀 barvu mám bohemian a zatím u nás žádný janečka nejsou, to víte prdelákovice, tady je jen jedna holčina s jane sporťákem jinak ani ťuk tak budu za hvězdu 😎

llllucka
10. dec 2009

Kacka:jasně,o to jde,každá z nás preferuje něco jiného a podle toho vybíráme😉

mmmk
10. dec 2009

To otaceni u nove kolekce jsem nevidela, jak je provedene, ale na nejakem jinem webu nekdo psal, ze se to musi odepnou, pretocit a pripnout, coz je pekne na houby teda. Jako prehoditelna rukojet by byla prakticka, ale to odepinani teda asi neni na okamzite provedeni v terenu 🙄

renabr
10. dec 2009

Jasné že tá nová 2010 nemá prehadzovatelnu rukovat, ved to by potom ako vyzeralo že dva kolieska vpredu a jedno vzadu 😉 , musí sa to celé pretočiť, čiže ked idete von tak si musíte rozmyslieť či pojdete s bábom otočeným ku vám alebo von, počas jazdy to už neprehodíte...

Inak máte niekto farbu utopia? Pýtam sa kvoli materiálu a aj farbe, ako sa to udržuje, či na tom nie je vidieť každý fliačik, alebo čo ked trošku mrholí? A nevieme pohlavie, tak myslíte že by sa hodil aj pre dievčatko ak by náhodou? Lebo sa rozhodujem medzi touto utopiou a amazonom...ale mne sa viac asi páči utopia...

janakar__2
11. dec 2009

já mám kolekci 2008 a musím nesouhlasit s tím, že sporták nejde dot do úplnýho lehu. Nám to jde 😀 😀 Já jsem naprosto spokojená

llllucka
11. dec 2009

janakar:jo,mě taky jde do lehu.Ale já tam dávala dítě až od půl roku a i kdyby to úplně nešlo,tak už to tak nevadí.

renatkas
11. dec 2009

Ahojte,

viete mi povedat tie co maje Jane Slalom Pro, prip. Jane Nomad, v akej vzdialenosti su od seba kolieska? Potrebujem zistis ci by sa mi vosiel do vytahu, pre Jane Slalom Pro uvadzaju dlzku 107 cm ale neviem ci je to vzdialenost koliesok alebo ci tam ten rozmer nepredlzuje aj rukovet.
Vdaka.

mishah
11. dec 2009

Ahojky, omlouvám se, že sem lezu do diskuse, nemůžu to nikde dohledat-nemáme sice slalom,ale nomad,potřebovali bychom kooupit stupátko-surfer pro starší dítko. Vím,že Jané dělá originál, ale přijde mimže se o něj budu kopat při chůzi..pak jsem ještě koukala na nějaké stupátko Lascal-to mi přijde širší.Nemáte s tím zkušenost?Případně odkaz,kde se to už probíralo?MOC DÍKY 🙂 🙂

renabr
12. dec 2009

Ahojte, dnes som bola naživo obzrieť tu farbu utopiu, no bola som velmi sklamaná, teda nie tak ja ako manžel, jemu sa vobec nepáči tá akože čierna, pretože ona nie je čierna ale voláka hnusná do zelena, vraj je ako lesáci, tá tyrkysová je pekná ale tá vraj čierna je ozaj divná, mne by to ani tak nevadilo, ale jemu sa to vyslovene nepáči...takže teraz som velmi sklamaná, lebo sa mi naozaj najviac páčila táto farebná kombinácia, ale musím mu uznať že je ozaj zvláštna, takže teraz mi asi ostáva už len amazon, lebo kamoška bude mať ten oranžový, páči sa mi aj červený ale tam sa mi zasa nepáči tá čierna konstrukcia...tak som sa tešila na utopiu, a nič z toho asi nebude...vám to tak nepripadá tá farba taká zvláštna?tá akože čierna?

mmmk
12. dec 2009

Rebabr, nevim, jak ty, ale ja to na monitoru jako temne sedo-zelenou vidim 😅 A mne se teda nelibi 😅 Amazon je fakt lepsi. Videla jsem ho i na zivo a je to takovy pekny jemny a pritom docela neutralni.

befanna
14. dec 2009

ahoj,já mám Jané Slalom 2008,a jsem spokojená.Jediný,co mi hodně vadí,že sporták nejde do sedu,ale jen do takového polosedu.Malá,ač už sama sedí,tam stejně sklouzává,zvláště ted s fusakem,a děsně ji to rozčiluje...Snad to na jaře bude lepší,až bude bez nánožníku a fusaku,to už se zas bude držet madýlka 🙂
Leh je úplně v pohodě.

lamarika
14. dec 2009

Tak ty barevný kombinace jsou katastrofální. . . 😝 Nevybrala bych si a myslím, že to Janečku dost ublíží. . . 😒

renabr
14. dec 2009

jóóój, podla mna je hrozný, ako obrnený transportér mi pripadá, taký je voláky neviem to opísať, no nevkusný mi príde...taký nekaľavný 😀

mmmk
14. dec 2009

On neni pekny ani na zivo 😅 Ty kola jsou uplna tragedie. Snad maji udelany dostatecny zasoby verze 2009 😀

marielik78
15. dec 2009

Renatkas, do vytahu sa vam zmesti... My mame prtavy vytah pre dve osoby ☹ A mam Jane Slalom Pro 2009, vzdy ho tam tak dosikma supne, predne koleso sa da kolmo a rucku si dam do najvyssej polohy a vojdem sa tam lavou zadnou k nemu 🙂 A niekedy sa mi ho uz podarilo dat tak, ze sme sa natlacili aj s muzickom 😀
Myslim, ze tych 107 cm je vzdialenost od rucky po to predne koliesko.
Vobec by som sa nebala tych rozmerov 🙂
Jedine, co mi vadi, nestabilna vanicka a problemy s prednym kolesom, ktore stale hrkoce (brzdny kotuc) a tak ho vzdy doma domontujem po par vychadzkach, nasadim, pritlacim a mame jednu-dve prechadzky klud 😀
Inak som spokojna a tesim sa na sportovu cast, snad bude este lepsia 🙂
A objednavala som z Nemecka, o 250 EUR lacnejsie ako u nas, vrat. postovneho.

dexin
15. dec 2009

ja bych tu novou kolekci uplne neodsuzovala, neprijde mi tak ohavna a je to zas neco noveho po dlouhe dobe. My mame 2008 a naprosta spokojenost. Souhlasim s befanna, mohl by jit do sedu, taky mam pocit, ze mi prcek ve fusaku zklouzava. Ale co uz. Jiny kocar bych nechtela. Dokonce ted ocumuju jane powertwin 🙂

mmmk
15. dec 2009

Dexin, to je podle me vec osobniho vkusu. Ja si vybiram kocar mimo jine i podle vzhledu, rozmeru, hmotnosti a kdybych chtela neco oskliveho, sla bych bud do nove kolekce jane nebo do concordu pripadne teutonie 😉 Mne se to fakt na zivo nelibi, ty barvy jsou sice desne trendy, ale memu vkusu to nelahodi. A ta mohutna korba to jen dorazi ☹ Ale nikomu neberu, ze se mu to libi. Je to o vkusu a prioritach 😎

dexin
15. dec 2009

mmmk, ale jo, ja z toho taky nejsem nadsena, nelibi se mi vubec striska a svuj sportacek bych nemenila. Ale kdo vi, jestli za par let, tady nebudou holky pomlouvat tu nasi radu 🙂 Proste nejsem hned rezolutne proti necemu novemu. Mluvila jsem s jednou pani, ktera vede uspesny internetovy obchod na detske kocarky a ta mi dokonce rikala, ze se nechytla prave ani kolekce 2009, ze se porad nejvic prodava 2008. Ale rada bych ho kazdopadne videla nazivo. Taky by me zajimalo, jestli je v te nove kolekci i sourozenecky kocar a jak vypada.

lucia.298
15. dec 2009

Ja mam opačný nazor 😉 mne sa kolekcia 2009 vôbec nepačila, nechcela som kočík jane a teraz nad 2010 rozmyšlam, mne sa farebne aj dizajnovo páči 🙂

dexin
15. dec 2009

lucia, tak vida. Ja to tak mela s kolekci 2007, uplne jsem slaloma vyradila z vyberu, pak prisla 2008 a najednou to byl jediny favorit 😉 Hlavne ti preju, at to maji technicky vychytane. Prece jen je to prvni pokus. Ale libi se mi zelena a oranzova kombinace barevne.

llllucka
16. dec 2009

Holky,mě naopak vůbec nevadí,že nejde do sedu.Máme u našich jeden rezervní kočárek,který do sedu jde a právě,že nejde do té polohy jako Jané a mě to vadí.V tom sedu totiž malej sedí hrozně divně (ja prostě jakoby moc vystrčenej do předu)a další poloha je už zase nízko.Když malej chce,tak se do sedu posadí sám a je to a když je unavenější,tak mi zase v tomhle polosedu může i spát,což by mu v klasickém sedu klimbala hlavička.Uvidíte samy časem,že tohle rozhodně nevadí.Dítě vám krásně vidí i z téhle úrovně a do sedu byste ho stejně do té horní polohy nedávaly,pokud vám nebude samo sedět.V nejhorším ho podložíte polštářkem🙂

Na nové Janéčko se určitě půjdu podívat na živo.Ale mě celkem mrzí,že zrušili nomada.Mě se totiž ten design malá kolečka vepředu vůbec nelíbí.Fnkci to podle mě nemá žádnou a podobných kočárků je na ulici hafo.

yravas
16. dec 2009

mne na značke Jané trošku vadí, že skoro všetky korbičky majú tmavú striešku na vaničke 😒 a pre bábo na leto - nič moc ... skôr by sa mi páčila svetlá farba, napr. limetková a tak 😉
ak by sme čakali dievčatko, tak vyhráva červená, ale pre chlapčeka ... hmmm 😎

mmmk
16. dec 2009

Yravas, prave proto jsem se rozhodla pro Amazon z kolekce 2009 🙂 Seda zvenci a limetkova uvnitr. Navic moje oblibene barvy 🙂

renabr
17. dec 2009

aj ja asi objednám amazon, ale viac sa mi páčila utopia, no tá čierna čo nie je čierna ma velmi sklamala...takže amazon...

yravas
17. dec 2009

mne sa veľmi nepáči ten materiál na kol. 2009 😒 na kol. 2008 bol aspoň taký akoby "šušťákový" podľa mňa ľahko udržiavateľný ... ale že vraj sa dá dať ľahko poťah dole a vyprať 🙂