Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

veverka84
14. mar 2010

ahoj lennulla ja som to tiez mala a odkedy mi to namastil ocino vazelinou podla tohto navodu tak je ,,ticho,, 😀 😀 😀
http://www.janecz.cz/odstraneni-krupani-kola

vyskusaj malo by to urcite pomoct 🙂

vorllinka
15. mar 2010

ahoj holky,
plánuji objednat kočárek Jané slalom z o-baby.de, zatím jsem to nijak nestudovala, ale nemohla byste mi prosím některá napsat, jakým způsobem je možné uhradit platbu? normálně platebním převodem? A kolik je poštovné? Děkuji 🙂

zrzulka
16. mar 2010

Babulky moze my niektora z vas napisat co vsetko patri k zakladnej vybave a co sa dokupuje zvlast??? dakujem pekne....

janefonda
16. mar 2010

ahojte,
vorllinka ja som to uhradila cez internet a platba presla uplne v pohode. Poplatok som mala nieco okolo 5 eur, ak si dobre pamätam... a priniesol to kurier priamo domkov a tomu sa uz nic neplatilo. 🙂
zrzulka- podla toho co myslis zakladnou vybavou...my sme kupovali sportak+ vanicka+ vajicko a k tomu bola automaticy taska na rukovät, sietka proti hmyzu ta je v strieske zabudovana, plastenka proti dazdu a pumpicka na kolesa a samozrejme kosik pod kocikom na nakup napr. Cize treba dokupit nanoznik na sportovu cast. 😉

vorllinka
16. mar 2010

jane děkuji! 😉

zrzulka
16. mar 2010

jani to som chcela vediet ci tie nanoznicky su uz v cene (autosedacka, korba, sportak) alebo sa to kupuje zvlast. A prsiplaste su tiez v cene ci tiez zvlast...?Kolko ta vysla z nemecka vybava ktoru opisujes? vdaka za info...

janefonda
16. mar 2010

zrzulka ja som kupovala 2008 trojkombináciu, čiže šporťák, vanička, vajíčko : http://o-baby.de/katalog/jane/jane-slalom-pro-b... presne tento - toto je v cene Wickeltasche, Luftpumpe, Verdeck, Regenschutz und Einkaufskorb- taška na plienky, pumpa, strieška, pršiplášť a nákupný košík 🙂 Nánožník treba dokúpiť extra k športovej časti.

carrie84
16. mar 2010

Zrzulka - ja som objednala Jane Slalom pro 2009 Amazon- 3kombi. Platila som cez internetbanking - ako platbu v ramci EU - to je lacnejsie. Peniaze im presli, kocik cakam tento tyzden, tak dam vediet ci to preslo v poho 😉
Pisem si s nimi v anglictine, kedze moja nemcina je viac ako uboha - po objednavke mi prisiel confirmacny mail, kde ma upozornili, ze bohuzial uz nemaju vajicko v tej farbe, nech si vyberim ine. A ked som objednavala kocik, tak nemali nanoznik vo farbe amazon (objednala som k nemu teda v inej farbe) - to mi tiez napisali, ci to nechcem zmenit na farbu amazon, ze sice to nemaju na stranke, ale ze im pride. Zatial sa mi to javi ako celkom mily pristup - takze ak to vsetko pride ok, dam vediet 😉

kapr
16. mar 2010

Ahoj holky.
Tak jsme se rozhodli po velikém a dlouhém přemýšlení a půjdeme do Janéčka.
jen mě děsí, že 2009 nejde dát sporťák do úplného lehu a 2008 ano?
Jaké máte prosím zkušenosti?
Rovněž jsem se dívala na ten nový materiál u 2009, nevyšisuje se?
Díky za případné doporučení.

zrzulka
16. mar 2010

jani strieska je akoze v cene??? To je hadam automaticke nie ? 😀 Dost ma prekvapuje co vsetko si davaju do ceny... Akoze by poslali len holu konstrukciu bez stechy, nakupneho kosika... ach jo....

kapr co som ja pozerala rozdiely medzi 08 a 09 kolekciou tak vraj v tej 2009 konstrukcia taka ista, rozdiel je v tom ze sa da potah dat dole... O polohovani ani zmienky takze tie ma to prekvapilo co pises 😝
na 2009 je uz aj stojan na flasu co na 2008 nebol. Ake su vlastne rozdiely este??? Na pohlad vyzeraju dost podobne....
Inak vysisovanu farbu som videla aj na kolekcii 2008. konkretne na farbe zeleno cervenej....

kapr
16. mar 2010

zrzulko všude v popisech vidím, u kolekcí 2009 poznámku, že není vodorovná poloha možná.
http://www.detskyraj.cz/zbozi/8050-jane-slalom-...
Včera jsem se dívala na 2008 a tam jsem to zkoušela a byl skoro úplný leh. Jenže 2009 jsem neviděla sporťák, tak jsem ho nemohla vyzkoušet. 😒
Jinak mají rozdíly jen ty viditelné, anebo ty, co je většinou na netu popisují.
Upřímně se mi u 2008 nelíbí zase korbička, to ta u 2009 je lepší.
No jsem z toho taková trochu rozhozená 🙂
Nevím co bude lepší.
Někdo tvrdí, že úplný leh neva, někdo zase že ano, někdo říká že nevadí úplný sed, někdo zase že ano.......já zatím nemůžu posoudit 😢

sofiaella
16. mar 2010

Zienky,aky je rozdiel medzi vajickami strata a rebel?

dexin
16. mar 2010

zrzulka, cerveno zelena kombinace je kol. 2007 ne 2008 a sisujou se jinak vsechny kocary, dela to to slunicko, ja mam 2008 hnedooranzovou, ale zatim je to sisovani jen nepatrne, drzime se po roce a pul pouzivani 😉

oliver1
16. mar 2010

Ahojte ženy, ja som tiež dlho hľadala kočík čo sa dá dať do úplného ľahu no nenašla som, možno ešte peg perego gt3 ale teraz moc nevyrábajú také kočíky, pani mi vysvetlovala v obchode že je to vlastne kvôli tomu že si predstavte keď s tým kočíkom idete dole kopcom alebo obrubníkom aby dieťa nemalo hlavu nižšie ako úplný ľah. Ináč ja mám slalom 09 a vlastne tam málo chýba k úplnému ľahu takže si myslím že je to celkom ok. Mám kočík nafotený v albume.

lovacka
16. mar 2010

moj kocik bol z po 2hy x v oprave a aj tak nie je 100%.posielaju mi teraz komplet nove kolesa tak som zvedava 😅

simounah
16. mar 2010

kapr. mě přijdou kolekce Jane sporťáků stejné jak 2008 tak 2009 - podle mě je polohování do lehu úplně na stejno. My máme 2009 a přijde mi, že tam malý leží v pohodě rovně a stejně mu to vždycky trošku zvednu, aby měl hlavičku víc nahoře. Mě to přijde dostatečné. Také se mi korbička 2008 nelíbí a líbí se mi víc 2009. a nebo kombinace korby s condordu.

simounah
16. mar 2010

concordu jsem chtěla napsat 😉

simounah
16. mar 2010

lennulla: nám začali děsně vrzat kola hned při 1. procházce, také mě to naštvalo - po odkaze co tu napsala veverka - odstranění křupání kola - jsme to dle něj rozložili a promazali a od té doby v pohodě jezdíme v tichosti.

lovacka
16. mar 2010

mne este strasne skripala konstrukcia v tych spojoch plastovych

zrzulka
16. mar 2010

babulky a aka je ta prebalovacia taska pri kolekcii 2008??? je taka pevnejsia alebo "makka" ako jej predchodkyne?Podla obrazku to nevidiet

nsoci
17. mar 2010

Takze moje skusenosti po roku jazdenia s jane Slalom (kupeny okt. 2008 a bol to dopredaj, ale neviem ci kolekcia 2008 alebo 2007, skor osem)

Vyhoda trojkolky: lahka manevrovatelnost
Nevyhoda trojkolky: ked ides na obrubnik v istom momente balancujes na prednom kolese, vsetky kolajnicky pri schodoch su robene na stvorkolky, takze trojkolka musi ist po zadnych, co je s zivym deckom dnu obcas ohubu

Nevyhody jane: maly kosik (a trha sa), kazivost brzdy (vseobecne znama, po case zacne padat a drat sa, ja som ju zlomila), sedatko nejde dat do uplneho lahu, ale co je horsie ani do sedu (matko sa furt smykal dole alebo sedel vykriveny), mne chybalo odpruzenie, bol mi nizky (mam 176 cm a ak som mala na operadle tasku musela som ho mat v takej polohe, ze som sa hrbila), neexistujuci servis (najblizsie v prahe, lebo slovaci odmietaju opravit ak sa nekupilo u nich), Strata je straaaaaaasne mala autosedacka, aj normalne deti z nej vyrastu v pol roku

vyhoda: tusim najvacsie sedadlo na trhu, rucna brzda (skvele dole kopcom, po lade), nizka vaha

ivika18
17. mar 2010

zrzulka, nevím jaké tašky byly dřív, ale 2008 jsem měla, byla docela měkká, ale stála sama. Jinak velikost v docela pohodě, uvnitř menší kapsa na zip, zepředu ještě jedna kapsa bez zavírání (to mi chybělo), po bocích 2 kapsy - 1 na zip, druhá na stahování šňůrkou - ideální na lahvičku.

veverka84
17. mar 2010

zrzulka ja mam 2008 tasku k slalomu je taka z tych mensich ale pokilal ju casto neperes tak drzi tvar 🙂 ja som mala aj 2007 pri malom a veru ta po tych praniach pekna nebola...
simounah ja mam sportak slalom 2008 v pigment farbe a vanicku mam concord chilli 2009 a vyzera to fakt super taky elegantny je ten kocik...len na vanicke z concordu sa mi lupe ten zips okolo nanozniku co vyzera otrasne ale povedali ze to vyreklamuju lebo cakam na nahradnu kedze do sportaka nemozme este ninka je este drobec 🙂
celkovo som bola so jane slalom spokojna aj pri prvom aj teraz pri druhom dietatku...

veverka84
17. mar 2010

jaj este som chcela zrzulka ja mam teraz k hlbokemu kociku zavesenu tasku papabag od concordu ta je taka tvrda vystuzena a dost velka co aj potrebujem zbalim jej tam aj nahradne oblecko plienky obrusky a malemu tie jeho ,,potrebne,, vecicky 😀 😀 😀

vladkaz1
17. mar 2010

mne sa ta taska 08 sem kolekcia paci ,narvem tam teda dost a je super ze na doklady su tam extra priehradky a este aj ta kapsicka po boku na zips a na flasku ja som spokojna.
Jedine negat. co mam ja ,ze nakupny kosik mohol byt pristupnejsi zo zadu a vacsi ,ja si ho dam este nadsit je tam placu a placu a vyuzijem to .
Ten lah mne vyhovuje a sed je pravda mala mi nesedi v uplnom sede, ale polosede,na britaxe som mala 90 stupnovy uhol ,ale naozaj 90 tku ,ale myslim ,ze lepsie v polosede nez v uplnom sede.
Stacilo by ak by dali viacej hore ten remienok medzi nozkami a hned by nesmikalo dietatko,mozno tam nieco vyspekulujem a dam ta spravit nejaku skobu alebo prisit uvidim ....

renabr
17. mar 2010

Ahojte, baby ktoré už používate športák, mám otázku na madlo, neviem či to tak má byť, ale nemyslím si, ono mi nejde uplne zacvaknuť, proste ho tam nasuniem, drží tam, ale nie je uplne zacvaknuté, a ked ho chcem poskladať a chytím si to za to madlo tak sa mi vytiahne, myslím to madlo pre dieťatko čo je...vám to drží poriadne? lebo ked sa vyberá tak sa má stlačiť nabokoch a tak vybrať ale mne sa proste nedá uplne vsunuť dnu, čiže je vsunuté ale nedrzí tak poriadne, že mi ide vybrať aj bez toho aby som stačila na bokoch tie akoby cuplíky alebo ako to nazvať...asi to bude chyba, že???

ivika18
17. mar 2010

renabr, my musíme zmáčknout ty čudlíky na bocích, abysme sundali to madlo, nejde to samo jak tobě. A víc už tam narazit nejde?

veverka84
17. mar 2010

reni mne to robilo na 2007 slalome vzdy som to musela tak ,,pomixovat,,trochu a potom to cvaklo ale nerobilo mi to od zaciatku a odnimala som ho fakt velmi malo...neviem cim to je...teraz na novom este neviem sme este v hlbokom... 🙂

renabr
17. mar 2010

skušala som to uplne nadoraz, aj som to mixovala, aj manžel to skušal, proste je to asi od výroby dlhšie urobené, budeme to musieť nejak urobiť, skrátiť aby mi to tam došlo alebo čo...

vladkaz1
17. mar 2010

renvar ja to mam asi to iste .. nezacvakne mi to jedna strana drzi na pevno a druha nie ....