Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

renabr
4. feb 2010

a sieťka proti hmyzu je kde? akosi som ju nenašla, asi tam nie je...či? 😀

zuzu_z
4. feb 2010

holky pardon že vám sem lezu ale větrací otvor byl na starších korbičkách. Ještě 2008 je měly - prostě se odzipovala půlka střechy korbičky a byla tam sí'tka. Síťka proti hmyzu byla schovaná ve stříšce, vytáhla se ven a přetáhla přes kočárek - korbičku. 2009 to určitě nemá - měli jsme ji od června do teď... 😉

oliver1
5. feb 2010

zuzu_z ano aj ja si to tak myslím, teda už som prišla na to že to bude zrejme tak, je to veľká škoda že na 09 nie je ani vetrací otvor ani sieťka ☹

aktakk
5. feb 2010

Ahojte, nam jedna pani v obchode tvrdila, ze tie vetriace otvory nie su az na najnovsich kolekciach, tj. 2010... 😒

aktakk
5. feb 2010

Este toto som nasla , pise sa tam aj o tom vetrani:
Nová kolekce 2009 k dispozici od března až dubna 2009 - přijímáme předobjednávky - kočárků bude stejně jako každý rok nejspíše nedostatek, takže - kdo dřív přijde...
V porovnání s minulými roky je výrazně změněna látka ze které jsou Slalomy PRO zhotoveny. Je to skutečně výrazná změna k lepšímu.
100% ALU konstrukce

Polohovatelná rukojeť
Velký nákupní košík
Odnímatelná hrazda
Okénko na boudě, pod ním moskytiéra
Polohování nohou a zad až do lehu
5-bodové upínání dítěte
Lze nastavit odpružení zadních kol
Ruční brzda
Kotoučová brzda
Otočné (zamykatelné) přední kolečko

zuzu_z
5. feb 2010

já tu korbu 2009 mám doma a opravdu pod tím nic není 😉 využívali jsme ji od června. Měla jsem i 2008 a tam to bylo, takže to můžu porovnat... 😉

aktakk
5. feb 2010

No to ja si nedovolim namietat, ked ho mas doma, tak vies urcite lepsie... 😉 . Ale v tom pripade ma to velmi nepotesilo, lebo ja prave chcem aby tam bol ten otvor. 😒

kkatty
5. feb 2010

Ahojte 🙂
Chcem sa opýtať, či nemáte priamu skúsenosť s objednávaním kočiara z "o-baby.de": ako ste postupovali - dá sa s nimi komunikovať aj v slovenčine alebo češtine? len mailom alebo telefonicky? či ste jednoducho poslali objednávku z ich stránky? My sme s manželom študovali ich stránku - ponuku a pochopili sme, že nánožník si treba osobitne objednať. Ale napr. je súčasťou aj pláštenka? Máme záujem o Jane Slalom Pro Set a nevieme sa rozhodnúť pre farbu, čierny sa nám zdá elegantný, ale "smutný". A asi sa už aj postupne vypredávajú.
Prosím, ak máte niekto priamu skúsenosť, poraďte nám, ako postupovať. Ďakujeme 😵

mmmk
5. feb 2010

Kkatty, ano, mam zkusenost z tohoto tydne. Komunikuji podle me anglicky, ja se s nima bavila nemecky. Volala jsem tam kvuli nanozniku, protoze u nej meli napsano, ze uz neni. Takze mi pan rekl, ze se zkusi podivat a zeptat majitelky, jestli fakt nejsou a kdy budou. Volal mi pak dvakrat zpatky. Jednou ze zmenili cenu, ze uz to neni doprodej (z 39 a 54€) a podruhe, ze jeste jeden maji, ale dalsi dojdou koncem tydne. Kocarek jsem objednala (jen sportak a korbu) a prisel mi mail, ze obdrzeli objednavku, druhy den dosel mail s odkazem na kuryrni spolecnost (primo odkaz, kde jsem videla, kde nas balik je) a dalsi den dopoledne jsem ho mela doma. Faktura je normalne prilozena. Plastenka (Regenschutz) na sportak je soucasti. Podle me se da dobre pouzit i na korbicku.
Nemyslim, ze kdyz objednavas jen kocarek a nejsou kvuli tomu nejake komplikace, je nutne s nimi nejak specialne komunikovat. Mailem komunikuji taky, odpovidaji dost rychle. 😉

kkatty
5. feb 2010

mmmk... zatiaľ ďakujeme, aj za IP. A ešte otázočka - ako je to s prípadnou nejakou opravou? Asi ste to tu už niekde aj rozoberali, ale je tu toho veľa, nechce sa nám to všetko čítať.

renabr
6. feb 2010

Aj ja som odtial objednávala, a neviem po nemecky skoro nič, len som poslala objednávku, oni mi poslali udaje k platbe ja som to zaplatila prevodom, a ked im nabehli peniaze, tak mi hned napísali, že kočík odoslali a do 4 dní bol u mna doma, čiže maximálna spokojnosť 😉 To čo mi odpísali som si len hodila do google translatora a dačo som tam už pochopila ked mi to preložilo...
Nánožník na športovú časť som objednávala z inej stránky, tam bol lacnejší, niekde z čiech, teraz neviem presne kde...

kkatty
6. feb 2010

OK, tak to skúsime aj my. Ďakujeme... 😵

sennorita
6. feb 2010

Nám včera taky přišel kočárek z o-baby.de, v pondělí poslána platba na jejich účet, ve středu na e-mail v jednoduché anglické jedné větě, že kočárek odeslaný a v pátek už byl u mě doma. Objednávali jsme celou sadu, došlo to ve dvou velkých krabicíh. Součástí je i pláštěnka, která funguje jak na spoták tak i na hluboký kočárek + k tomu pumpička na kola. Jinak odvětrávání stříšky u korbičky jsem fakt nikde neviděla, ale můj muž včera cosi vykládal, že je tam ze spodu nějaké odvětrávání...
Jinak holky, pokud ještě váháte s výběrem kočárku, tak už neváhejte, už bych jiný nechtěla. Dneska k nám přišla na návštěvu moje dvouletá neteř, lehla si do sportáčku a kolik volného místa tam měla, jsem úplně hleděla.
Prostě jsem z něho úplně nadšená...

bondy1
7. feb 2010

Ahoj maminky, nekupoval niekto z vás kolekciu 2009, materiál / farbu stylon ? Aké máte skúsenosti, prípadne foto v reáli? Ďakujem za referencie,

weirdo
7. feb 2010

Ahojte,
skusala som to hladat, ale nenasla som, tak sa popytam. Mame doma Jane Slalom Pro a vanicka po nasadeni ma trosku volu. Ja neviem, ci to tak ma byt, ale myslela som, ze tam bude sediet stabilne, ale takto, ked ju chuytim na zaciatok alebo koniec, tak sa da nadvihnut o par cm ... neviem, ci som to dobre napisala, ale snad ano 😉
Vanicka je usadena dufam spravne, zacvakla ... mate to tak isto? Dakujem

renabr
7. feb 2010

weirdo, áno ono ked sa to upína len na dvoch miestach tak sa to trošičku hýbe, ale ked dáš hore tú opierku na nohy, tak aj tá to trošku podrží, aj autosedačka napríklad sa trochu hýbe ked je zapnutá na konštrukcii...je to normálne vraj...

a tie vetracie otvory na hlbokej vaničke, sú dole, oni to volaju klimatizácia, ked dáš takú páčku dole vzadu pod vaničkou do jednej polohy tak je to zavreté a ked ju dáš do inej polohy tak je to zasa otvorené a vetrá sa to tam, len ešte som zatiel neštudovala v ktorej pozícii je to otvorené a v ktorej zatvorené...ak viete ušetrite ma bádania 😉

andzi
7. feb 2010

No my sme tiež definitívne rozhodnutí pre Jané, ale ešte neviem, ktorú kolekciu. Keď som včera na nete videla novú kolekciu 2010 Jané Reverse, tie farby, noooo, tak som sa zamilovala. Počkám si, aké budú ceny na o-baby.

vladkaz1
7. feb 2010

Vidim ,ze nas caka vela na tie ceny 😀 na o- baby ze?
Ale myslim si ,ze ak si moze dovolit na MMB cenu za 010 kolekciu v prepredaji na objednavku za 480 eur za sportak tak tam bude lacnejsi urcite 🙂 ,aspon sa na to spolieham

mmmk
7. feb 2010

Nova kolekce na o-baby by mela byt "na jare," jak mi rikali po telefonu. Mozna to znamena od pristiho mesice, ale vzhledem k tomu, ze ji nechci, nepidila jsem se po presnem datu 😉 Jinak je v nabidce ta sada v barve Air. Ale je to kolekce 2008.

weirdo
7. feb 2010

renabr - dakujem za rady, s tymi vetracimi otvormi zatial neporadim, ja to este ani poskladat neviem 😀

vladkaz1
7. feb 2010

ano videla som teraz na O bay za 430 tusim celu kompetku aj vajicko aj vanicka 😕 no to je cena v ciernom ... neviem uz mam jeden kocik co som dostala chicco s vanickou ,tak uvazujem ze do sportaku len pojdem z prispevku

vladkaz1
7. feb 2010

http://www.o-baby.de/katalog/jane/jane-slalom-p... pardon myslela som tento ... 499eur ..

johnatanka
7. feb 2010

holky, tak jsem včera byla v obchodě, jsem slalomářka každým coulem, jiný kočár na druhý dítě nechci...moooc se mi líbily ty korby 2009, ale víte někdo, přroč mají jiné materiály na různých barvách???
Bondy - Stylon - materiál mi přišel nejlepší z těch 2009, ještě Lagoon tuším, je to taková modrá, docela pěkná barva, viděla jsem naživo a moc se libíl materiál, je to voduodpudivej, mám kočár 2008 a když jednou neseženu stylona 2009,tak půjdu do 2008 korbiček, materiály na nich jsou super na údržbu a fakt vodu odpuzují.
Hrozně se mi líbila Amazon a Utopie, ale zklamal mně trochu ten matroš, asi bych do toho nešla, ale nemůžu říct v reálu, nemám vlastní zkušenost s údržbou. Vím, že je tady hodně objednáváte, ale po zkušenosti s naším dítětem, kdy kočár jsem mohla prát každých 14dní přes léto, to jsou furt zmrzliny, poplácaný všechno, kameny, rohlíky v kočáru, sušenky, vylitý pitíčka...takže já jdu po dobře omyvatelnejch materiálech....
Bondy - Stylona bych se rozhodně nebála, i sporťák vypadal luxusně 😀

bondy1
7. feb 2010

🙂 Ďakujem Johnatanka, už sme asi rozhodnuti, pekny vecer 🙂

zuzu_z
8. feb 2010

johnatanko kromě Stylon a Lagoon korbičky ještě taky Bohemian má vodoodpudivou ale jen stříšku. Nánožník na korbičce je takový microfleece nebo podobně?
Lagoon je celá v tom materiálu - pokud byste někdo měl zájem, jednu prodávám. Kusy v ČR téhle barvičky se dají spočítat na prstech jedné ruky. Opravdu jsou vodoodpudivé ty materiály. A moc mě mrzí, že barvu J05 LAgoon nedali na Slaloma... ☹ ale tak mám Utopii a ta je taky pěkná...
jinak materiál sporťáku: má pratelnou vložku, takže se sušenek, pitíček atd nebojím 😉

ohledně sporťáku, aktuálně tam řeším reklamaci jednoho zadního kolečka. Na ose kolečka jsou takové dvě kuličky z boku, co mají uvnitř pérko nebo tak, no a ty kuličky nám vypadly. Kolečko nedrží. Psala jsem na obaby mail, tak uvidíme. Jsem z toho ale pěkně nešťastná, ptž jiný kočár nemám a nutně ho potřebuji ☹

oliver1
8. feb 2010

zuzu : veľmi pekná farba kočíka Lagoon ja som ani nevedela že taká farba existuje, kebyže viem tak si asi radšej to objednám, aj to je veľmi dobré že tá látka je nepremokavá, ja mám bohemian a tam len strecha je z takej látky

zuzu_z
8. feb 2010

Oliver: právěže ta barva prakticky není. Sháněli jsme ji skoro půl roku... bohemian je taky pěkná... hlavně i sporťák má v barvě... 😉

oliver1
8. feb 2010

Prečo nie je praktická?

sennorita
8. feb 2010

Zuzu, tak pak napiš, jak probíhala reklamace...
Zajímalo by nás ostatní, které taky nakupovaly na o-baby.de, jak postupovat atd...
děkuji

zuzu_z
8. feb 2010

oli: ne že není praktická, ale že prakticky ( opak teoreticky) není. Loni když přišla na trh kolekce 2009 ji každý prodejce měl v nabídce. postupně jsem všechny obvolala, nikdo mi ji enbyl schopen samostatně nabídnout. Ještě teď ji pár firem má v nabídce, přestože koupit ji u nich nelze. Nevím o nikom jiném, kdo by ji měl, ale nemusím vědět vše, že... každopádně jsem si jistá, že víc jak 5 jich u nás (mpožná i dohromady se Slovenskem) určitě není 😀