Kúpiť kočík Jane Slalom Pro model 2008 alebo 2009?

nostek
19. apr 2009

Ahojte. Mame v plane kupit kocik Jane Slalom Pro. Boli sme rozhodnuty pre minulorocny model, ale teraz ked som bola pozriet aj novy pre rok 2009, tak som v pomykove. Pre mna zasadny rozdiel je vo velkosti striesky (2008 ju ma dost sirku, 2009 je krajsia uzsia) a v materiale. Vraj je to 100% bavlana napustena 50 % nejakym impregnantom, ktory neprepusta vodu a vietor. To ze novy model nema sietku na muchy a zabudovanu hudbu ma netrapi. Len neviem, ci ten material po case na slnku nevybledne.
Mate niektora z Vas tento novy model a ake mate skusenosti? Dakujem za kazdu odpoved.

renabr
17. feb 2010

mne ked im nabehla platba tak poslali mail, že im nabehla platba a že kočík hned poslali, nikto mi nič nevolal, len už dosiel hotovo kočík, v piatok nabehla platba v stredu bol kočík u mna...a platba nabehla si za tri dni, alebo 4 neviem už teraz presne...

janefonda
17. feb 2010

ahojte, aj my s manzelom by sme chceli Jane Slalom Pro, len jedina vec, co by ma zaujimalo, co si myslite o tom, ze to je trojkolka? Myslim ohladom praktickej stranky. Ako sa s nim manipuluje?
uz som si ho aj nasla na nete, tak by som ho objednala, len si chcem byt ista, ze nekupujem macku vo vreci. Boli sme ho pozriet aj v obchode a paci sa nam velmi, len to jedno koliesko vpredu ...predsa je to menej ako dve. statika je v poriadku???

bondy1
17. feb 2010

Ahojte, hlásim sa s dobrými správami - kočík je podľa predstáv - nič nechýba, poskladali sme, vyskúšali - všetko OK - trajdili sme s ním po obývačke 🙂 Krásna farba, fajn materiál na dotyk - plno detailov - celkový dojem, super

to kajka - stačili dva maily - v prvom po objednaní poslali faktúru s linkom na zaplatenie /paypal/ - my sme ešte zvažovali,či áno, či nie - takže som neplatil v deň objednávky, ale neskôr, cez svoje paypal konto. Keď im prišla platba poslali druhý mail o expedovaní aj s číslom balíka a linkom na kuriérsku službu, cez ktorú posielali. Balík možno sledovať on line - dodanie bez problémov - určite spokojnosť. Na stránke majú napísané, že platba nabehne za dva až 3 dni, podľa banky - určite príde, neboj - telefonovať budú až z kuriérskej spoločnosti, kedy vám budú môcť priviesť zásielku - prišiel v dvoch krabiciach, len mi je záhadou, ako to tam ergonomicky napratali - keď sme ho skladali a balili naspäť - autosedačka sa tam už nijakovsky nezmestila 😀
Inak k autosedačke - zdá sa mi väčšia, ako model 2008.
to janefonda - treba vyskúšať Jani - my sme kočík obzerali naživo v Babylande - nomád aj slalom - stabilnejší je asi nomád - ale trojkolka nie je nič hrozného - kolieska možno zaaretovať - opatrnejšie pri prechádzaní z obrubníka, zase mi príde ľahšie ovládateľný - aj jednou rukou, bezproblémov zatočíš akýmkoľvek smerom - je to také malé žihadlo 🙂 Viac budem vedieť povedať v lete - zatiaľ sme fanúšikovia Jané 🙂

mmmk
17. feb 2010

Janefonda, ja vozila po meste kamaradcin i s prckem uvnitr a nemela jsem prave pocit nejake nestability. Kdyz je to kolecko zaaretovane (neotaci se do stran), je to podle me stabilni opravdu hodne. Te kamosce se ten kocar neprevratil nikdy, a to ma uz druhe ditko, to prvni se treba dost vesi ze strany.
Ta manipulace je fakt skvela, jednou rukou to ukormidlujes, kam potrebujes. Ale jak uz ti tu nekdo radil, poradne si to vyzkousej v obchode. Musi ti to padnout do ruky. Pokud citis pochybnosti, nechod do nej 😉

janefonda
17. feb 2010

dakujem baby za odpovede, my sme ho aj skusali aj nam padol do oka, len som chcela radu, nakolko je to prvy kocar co kupujeme. S najväcsou pravdepodobnostou si ho zaobstarame. Pacia sa mi tie velke nafukovacie kolesa a aj vanicka je pekna velka, cize zrejme bude pre nas ten pravy. 😉

kajca50
17. feb 2010

renbar, bondy1
dakujem za odpoved a prave som si nasla email len si ho musim dat zajtra prelozit ale uz maju peniaze tak ho mozem cakat. No už sa proste tešim.
janefonda
a kde si si vyhliadla tan kocik. U nas alebo na nemeckej stranke ? Lebo ceny sa nedaju porovnat.

renabr
17. feb 2010

kajca50 normálne celý mail skopíruj a hod do google prekladača, ja som to len tak robila...

lovacka
18. feb 2010

neviete mi poradit ako dat sportovu cast do uplneho sedu?aj ked vytiahnem tie popruhy hore ze je v sede ked vlozim maleho tak to s nim klesne

ivika18
18. feb 2010

lovacka, to by asi nemělo dělat, nám drží opěradlo tak, jak ho nastavím. Ale do úplného sedu to ani nejde, jako skoro pravý úhel, jenom takový polosed

lovacka
18. feb 2010

no neviem preco to nedrzi a este sa opytam ta sportova cast ked sa zlozi a na bokoch su tie uchytky s tym lankom co sa nastuvuje sed a lah a na jednom je dierka to ide do nejakeho cvoku alebo len tak na konstrukciu to treba zakvacit mozno to mam zle poskladane 😅

ivika18
18. feb 2010

lovacka, asi nechápu. Chceš to vyfotit, jak to máme my?

lovacka
18. feb 2010

no ak mas cas tak mozes dik si zlata 😉

lovacka
18. feb 2010

ais som to blbo napisala vzadu ako mas tie snurky na manipulovani toho operadla tak potom na pravo a na lavo z nich koncia takou platovou uchytkou.a na jednej z nich je dierka som myslela ci sa to niekde nema zapojit.hmmm nejako nechepm ten navod 😝 a pride mi to akoby mal ten kocik len dve polohy ze lezanie a trosku polosed lebo ked to dam do toho maxima na sedenie ako som u pisala zosunie sa to dole 😖

ivika18
18. feb 2010

lovacka, mám to v albu, snad ti to bude stačit. Jestli ti jde jenom na 2 polohy, tak to máš asi volný ten nýt co drží ty dva pásy uprostřed. ten s dírkou se nehýbe, jenom nahoru dolů a posunuje se ten se štítkem Jané, ale drží v jakékoli pozici, pokud ten s dírkou dáš nahoru. Taak, teď to asi nemám moc srozumitelný já, že 😝

lovacka
18. feb 2010

kuk ip
a nedalo by sa ti odfotit este z boku?aby som videla kde to mas nakliknute a hlavne pravu stranu

oliver1
19. feb 2010

lovacka: myslíš tie úchytky z umelej hmoty to sa len tak natlačí na tú konštrukciu a malo by to držať, ale ja som tam ešte neskúšala malého dať takže neviem ako to drží keď tam je dieťa, ale to je pravda že do úplného sedu sa to nedá dať, skús dať malému za chrbát malý vankúšik 😉 ja mám v albume dosť podrobne nafotený Slalom ale presne tieto veci nemám

lovacka
19. feb 2010

oliver no praveze nestaci ich nakliknut len tak na konstrukciu potom nebude mozne dat maleho do sedu ale kociar som uz poskladala tak ako ma byt aspon teda dufam a uz maly moze aj sediet 😉 😉 ivika velka vdaka 😵 😵 😵

ivika18
19. feb 2010

lovacka, není zač, hlavně, že se ti to podařilo dát dohromady 😉

olisfera
20. feb 2010

Ahojte mamičky, prosím Vás, chcem si objednať kočík Slalom - Amazon, nemám zriadený účet Paypal, ale chcela by som to uhradiť cez osobný účet. Neviete, koľko bude poplatok zo Slovenska do DE? A taktiež, akú máte skúsenosť s dodaním? Píšu, že pri objednávke nad 100 Euro, je to zadarmo. Do 100 Euro na Slovensko 9,50 Euro. Čiže nebudem za poštovné nič platiť? Ďakujem a prajem pekný dník

olisfera
20. feb 2010

zabudla som napísať, že to chcem objednať cez o-baby.de

marfic
20. feb 2010

olisfera, ja som platila prevodom z Tatrabanky a poplatok bol ako za domáci príkaz, to bolo za sedačku a mama mi kočík platila cez SLSP a tiež bol poplatok ako za domáci príkaz, poinformuj sa v banke
poštovné som platila 9,5, zdarma je to tuším len vrámci Nemecka, ale neviem, či to nezmenili

vladkaz1
20. feb 2010

Ahojte tak nakoniec sme sa rozhodli aj koly financiam kupit starsi model jane .. tak sa tesim 🙂 mam ho uz doma je nadherny uz len na vanicku cakam ,mala dorazit vcera, ale nieco im do toho prislo ,mam ho v tej sedo zelenej farbe ,som velmi spokojna 🙂

olisfera
20. feb 2010

marfic ďakujem 🙂 🙂

renabr
20. feb 2010

za dopravu z o-baby sa na slovensko platí 9,50 a za prevod zo slovenska ku nim tiež 9,50

marfic
20. feb 2010

renabr, ty si to ako platila? mne poradili v banke, že cez internetbanking zahr. prevodny prikaz do 50000 eur,do krajin EHP, či akosi tak a pri vypise som mala len vypocitané, koľko prevodov a dokonca som to mala v ramci balika služieb, nič naviac mi neučtovali a mame tiež nie

vladkaz1
20. feb 2010

baby neni tam pri sportaku zly pristup ,na ulozenie nakupu do nakupneho kosika ,dnes sme boli s nim uz na na nakupe a ledvaj som tam natrepala mlieko 😒

renabr
20. feb 2010

ja mám SLSP a platila som to cez internetbanking a stiahli mi tých 9,50, kamoška presne to isté tiež SLSP...

marfic
20. feb 2010

no to je sila, asi si použila iný prevodný príkaz, my sme volali do banky a takto nám poradili, lebo mama by ma vyhrešila, keby jej stiahli 9,5, určite by mi to dala preplatiť 😉

bondy1
21. feb 2010

Ahote kočky, pozrite www.paypal.com - zriadiť konto je jednoduché - mám ho do príprav svadby - prvá kúpa boli svadobné šaty 🙂 paypal konto používam cca tri roky na platby - vyhnete sa tak cezhraničným bankovým poplatkom, platba zdarma nad 100 euro na o-baby platí len pre Nemecko - k nám niečo cez 9 euro, ešte k paypal - je bezpečný - na e-bay-i platím len ním, dokážu garantovať vrátenie peňazí - zatiaľ spokojnosť...
Čakáme jarné bábo - model 2009 sa nám páčil viac aj kvôli strieške 🙂

vladkaz1
21. feb 2010

baby a aky je rozdiel medzi O8 a 09 vet modelom ?
Ta strieska ma akurat priesvitne okienko po zdlz a novsia ma len trojuholicky ze?
Ci este nejaky rozdiel je v kociku ?
Ja mam ten 08 sem ,ale zatiam co sme otestovali som spokojna ,aj sa s nim velmi dobre ide ,mala ma 2,5 roka a poviem vam ze priestoru ma az az ,som rada ze som sa tak rozhodla aj ,ked ma stale laka ta otocna sedacka 😀 2010 😀 kamoska nasla taky zlepsovak na tu striesku
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7709715&tab=0
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7709608&tab=0