Ľahký kočiar na neupravené terény. Máte tip?

marelica
18. aug 2008

Ahojte, maminky,

poraďte nám prosím, aký kočiar je vhodný do horského prostredia (Tatry). Máme tuhé zimy, veľa snehu, neupravené chodníky. Radi by sme si vybrali kočiar s veľkými kolesami, možno trojkolesový a v trojkombinácii. Ja mám len 45 kg takže niečo ľahučké a jednoducho skladateľné. Často jazdíme autom, ale máme menší kufor. Ďakujem.

anezena
18. aug 2008
marelica
autor
20. aug 2008

super... celkom sa mi pozdáva... aké máš s ním skúsenosti?

stresmenka
21. aug 2008

marelica ja som tiez spod Ttier a kupila som Baby design Atlantik a nevymenila by som ho za nic je super akurat v kufry podvozok zabere vela priestoru mi mame feldu 🙂 3-kolesovy mi neodporucali vraj koli tomu ze sa zle tlaci ked je sneh neviem nemala som ☹ ale videla som maminy ako sa poniektore trapily ked riadne nasnezilo 🙂

sakura77
21. aug 2008

aj ja by som asi volila radsej stvorkolesovy a s "terennymi"kolesami-hlavne aby neboli tie male tvrde kolieska,to sa nedostanes nikde

therezka13
21. aug 2008

Marelica, bydleli jsme 4 roky na samotě, projela jsem mnohokrát s kočárkem a malou kus lesa a louky, kočár jsem neustále skládala do 3-dveřové staré mazdy 323 při cestách do kroužků se starším synem, projížděla závěje, protože u nás prohrnovali sníh až úplně naposled... byl to obyčejný Bebecar se 4 nafukovacíma kolama, dodnes mi stojí zabalený na půdě (doufala jsem v dalšího potomka a nechala si osvědčený model). Díky náročnému terénu jsem štíhlá, svalnatá, uběhnu půlmaratón... a děti ze samoty u lesa zdravé a fyzicky zdatné

marelica
autor
22. aug 2008

Ďakujem za rady... pozriem všetky možnosti.... už aspoň nestresujem... 🙂 😀

kili
22. aug 2008

marelica, ja odporúčam šatku 😀

pietra
25. aug 2008

ja do narocneho terenu odporucam x-lander x1, my ho bravame na dovolenky a presli sme s nim veru uz vselico, v zime aj v lete, dokonca aj potok prebrodili 😀 a nikdy sme nenarazili na problem. Lahky sice nie je, ale jeho vahu si neuvedomujem a to som ho vlacili po schodoch kazdy den, kedze nemame doma vytah a do feldy sa nam zmestil

spathiger
28. aug 2008

My mame 3-kolesovy Jane a v zime som nemala absolutne ziadny problem ani v hlbokom snehu. A to by ste nechceli slapat do toho kopca kde byvame :o). Nad nami je uz len vysielac. Je sice pravda, ze mam powertrack s pevnym kolieskom,ale aj tie otocne sa daju zaaretovat. Tot moja skusenost s terenom.

daduska
28. aug 2008

Jane slalom pro - je fantasticky.....a uplne jednoducho sa sklada jednou rukou....urcite budes spokojna.... 😉 😉 😉

anezena
29. aug 2008

daduska, suhlas s tebou.aj my mame jane. mali sme 2006 a teraz sme kupili sportak 2008.
len neviem, ako dokazes jane zlozit s jendou rukou? ved musis potiahnut na oboch stranach tie sede "hovadiny" 😀 neviem to pomenovat. ja som to teda este s jednou rukou neskusala, ale musim vyskusat

avanka
29. aug 2008

Ja nechapem, ako tu vsetky chvalite Jane slalom...kamoska ho ma rok a pol a vravela, ze vacsi smejd este nevidela, ze by uz v zivote nevyhodila za to tolke peniaze....tak neviem ☹
Aj ja by som odporucala X-lander x1...

pietra
29. aug 2008

ja jane slalom teda odskusany nemam, tak neviem posudit, ale mam doma jane forest, vraj urceny do terenu. Ja som najprv na x-lander nadavala ako na polsky smejd, po tom, co som vyskusala jane, co som chvilu tlacila kamoskin hartan, som sa x-landeru pokorne odprosila 😀 nehovorim, ze sa s tymi kocikmi jazdilo zle, ale bolo to ovela horsie v terene ako x1 a to sme teda s X1 presli vselico, aj narocnejsiu turistiku