Ľahký kombi kočík na nosenie po schodoch. Aký kúpiť?

tina_
27. máj 2009

Ahojte,
viete poradiť pre moju sestru nejaký kočík, ktorý by bol dosť ľahký na to, aby ho nebol problém vyniesť aj s dieťaťom po schodoch na 3.poschodie?
Najlepšie by bolo tak do 10 kg, ak vôbec také sú...Aké sú vaše skúsenosti?
Jej predstavy sú: štvorkolesový (podľa možnosti), nafukovacie kolesá, alebo aspoň tie prostredné kolieska, nie tie úplne malé plastové (čo sa nedá prebrodiť sneh), väčší kôš na nákupy, prehadzovacia rúčka, vyberateľná (naklikavacia) taška alebo vanička plus autosedačka (buď súčasť kočíka, alebo možnosť doplniť) a cenovo čo najlepší (nie 15, 20 tisíc...). Resp, ak aj drahší, môžete písať, možno sa podarí kúpiť od niekoho.
Ďakujem za rady.

anezena
27. máj 2009

tina, podla mna kcoik takyto nenajdes.
medzi najlahsie patria JAne - nomad al. slalom. ale nemaju prehadzovaciu rucku. teito kociky su pootom oooo dost tazsie
a lahke kociky do 20 tis ani nenajdes.

agnessa
27. máj 2009

Tino, jsou tam požadavky, které u jednoho kočárku nenajdeš - hodně lehký kočárek (píšeš do 10kg) a oproti tomu přehazovací rukojeť a nafukovací kola...

já osobně bych Ti doporučila mrknout se na kočárky Teutonia... mohly by splnit hodně z Tvých požadavků a neznám snad jedinou nespokojenou maminku s touto značkou 🙂 dají se koupit i ježděné za dobrou cenu v perfektním stavu...
ještě nepíšeš, zda má sestra možnost nechávat podvozek někde v kočárkárně/ve sklepě, nebo bude muset každý den celý kočárek do 3.patra tahnout...

kikimaruska
27. máj 2009

My řešili stejnou situaci a do 3 patra jsem tahla vložnou tašku a nebo jen korbičku. Podvozek zustával v kočárkárně 😉 . Osobně tahnout i byt kočárek do 10 kg tedy není nic moc, stačí mi občas vynášet 8 kg golfky a s dítětem a nákladem teda nic moc...natož celý velký kočárek 😨

marika6
28. máj 2009

skus pozrieť bumbleride flyer - niečo cca 8 kg, a požiadavky skoro splnené

mauzos
28. máj 2009

my mame tento, ale dvojickovy a maximalna spokojnost http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5700922
pre jedno babo musi byt este lepsi ... Ten Flyer ma malicke dvojite kolieska, podla mna nic moc.

lul
28. máj 2009

bugaboo cameleon ma vsetko, co chces (4 kolesa, kolesa do zimy, prehadzovacia rucka) a ma 8 kg 😉 ale cenovo novy cca 30.000 ☹ urcite odporucam, ja som tiez pren rozhodnuta 😉

na foto vyzera zvlastne, ale nazivo je krasny 😉

http://www.babylite.co.za/images/Bugaboocameleo...

lul
28. máj 2009
lucijja
28. máj 2009

aj inglesina magnum je lahucka...akurat nesplna podmienky - nema preklopitelnu rucku (ale korbicka sa da otocit do aj proti smeru jazdy) a je z tych drahsich...

adenka
28. máj 2009

tina ja som v rovnakej situacii, ale lahky a dobry kocik som nenasla...my kupujeme Babysmile V-max, vanicka sa da odkliknut a je lahunka - 3,5 kg, a nosenie je lahucke, lebo ma madlo v strieske. podvozok budeme nechavat dole. Sportova cast je sice tazka, ale tiez to budeme skladat a nechavat dole, alebo budem hore nosit iba tu sedaciu cast - 4,5 kg.
tak snad som trosku poradila...
ozaj a kocik - hlboka vanicka, sportova verzia + vajicko stoji i nas okolo 300-330 eur, v polsku okolo 250 - 280

reruna
28. máj 2009

mrkni na www.darababy.com, caren gondola na podvozku oring nebo carina alu, ale nemají přehazovací rukojet, jinak všecko splnují.

efkas
28. máj 2009

BUGABOO CAMELEON,taky ho nosim do schodů,ale pouze jedno patro 😝

lul
28. máj 2009
lul
28. máj 2009
patricionella
1. apr 2015

ja mám super starý kočiar, športový, trojkolka a má veľmi veľké kolieska, takže ho ťahám hore po schodoch...v pohode aj do autobusu a sama 🙂 má veľmi pevnú konštrukciu...celý je zozváraný...žiadne pruženie...na zadnú tyčku v pohode môže stáť syn a ideme...ja ho zozadu istím...má už vyše 14 rokov asi...v pohode odvezie aj 20 kg nákup...dole v košíku má preglejku 🙂 suseda v ňom vozila dve deti...jedno sedelo na madle 🙂 fakt nezmar...
ľahký kočík som mala espiro jet....ale ten som tento rok zlomila :( mal 7 kg...golfový...strieška aj predlžovacia....pláštenka, nánožník, polohovanie...no jednoducho tiež super kočík...