Ľahký športový kočík po Mima Xari - Emmaljunga NXT 60 alebo 30, príp. Cybex Mios?

Zodpovedané
17. apr 2019

Ahoj,

prosím ťa, chcem sa spýtať - malý bude mať v máji 11 mesiacov. Mam kočík Mima Xari, ten idem predať a chcem kúpiť športový kočík. Páči sa mi Emmaljunga NXT 60 alebo 30. Neviem, pre ktorý sa rozhodnúť - ten 60 je otočný a 30 nie je otočný. Neviem, ktorý z nich je ľahší - malý ma 8,5 kíl a 75 cm chcem, aby mu bol do tých 2,5 roka aspoň, viac mi netreba. Uvažujem aj o Cybex Mios no netuším, ktorý vybrať - chcem ho ako mestský kočík. Čo mi poradíš?

Ďakujem, nič ťažké nechcem.

Ahoj,

ak má krpec 11 mesiacov, myslím, že v prvom rade treba zohľadniť jeho už “vyšší” vek a znižujúcu sa potrebu smerovať k mame. Hovoríš totiž, že potrebuješ ľahší kočík - NXT60 má dve verzie. Klasické sedenie, polohovateľné do rovného ľahu, teda NXT60 F, váži cca 13,6 kg (čo je dosť). Verzia s korýtkovým sedením NXT60 je ľahšia - cca 11,6 kg. Jedná sa o kočíky s otočným sedadlom, čiže sedák je možno k málo menej priestranný a užší ako u podobného kočíka so sedením neotočným. Aj tak sú však dostatočne priestranné, toho sa neboj. Len konštatujem, že možno v skoro roku už otočné sedenie nevyžadujete.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT60 Ergo

NXT30 je športiak so sedením neotočným, extra priestranným. Váhovo je v strede vyššie spomenutých modelov - 12,9 kg. Je to dosť, ale zasa nie extrém a v tomto prípade sa naozaj jedná o kočík, s ktorým prejdeš asi všetko. Zároveň ti vydrží dlho, a dieťatko v ňom odvozíš v pohodlí. Za mňa - napriek tomu, že z nich nie je najľahší, by som pre potreby dieťatka vo veku tvojho jednoznačne vybrala 30tku. Je to výborný, podarený model, pomerne nový a veľmi veľmi praktický.

Emmaljunga NXT30

Čo sa týka Cybex Mios - je to podstatne ľahší kočík, no taktiež úplne iný typ. Kolieska sú síce odpružené, ale malého rozmeru, vhodné skôr na nenáročnejšie prechádzky. Ak potrebuješ kočík tohto typu, tak je vhodným kandidátom. No ak chcete prechádzať aj terénom horším, Emmaljunga bude lepšou voľbou - no nezabúdaj, že aj ťažšou. Pocítiš to však len pri nakladaní.

Cybex Mios 2


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli