Maclaren golfový kočík. Aké máte skúsenosti?

kingstonka
7. nov 2008

Ahojte.

Vyberam golfovy kocik a zatial sa mi pozdava Maclaren Quest Sport. Mate s nim niekto skusenosti, popripade s inymi typmi z tejto znacky?
dakujem

ciernavila
6. jan 2012

@mirka285
@lodgermaniacka no ja ho tam chcem vozit az od jari najskor a to bude mat rok, teraz ma okolo 10 kg a cez 70 cm, na sportaku mam sirku sedu 36 ale zadovu opierku len 28 tak sa bojim ze ked bude vacsi ci mu XT ktore je az o 4 cm uzsie nebude moc uzke ked mame Kaiser fusak. Ale zas na druhu stranu v zime budem aj tak jazdit s nafukovacim sportakom ktory sa da otocit v smere i protismere jazdy. Akurat je to opacha vlacit ho vlakom a na Slovensko. Preto ta dilema ci uprednostnit pohodlie syna /XLR sirsie/ alebo moje pohodlie na nosenie - lahsia vaha XT, kedze to bude ako druhy kocik. A kocikovat ho budem ja i manzel /165 cm a 183 cm/

mirka285
6. jan 2012

@ciernavila no tak to sa neboj o pohodlie,xt je velky golfac,xlr ko je uz obrovske nakolko to je travel sysrem a da sa pouzivat od narodenia,takze vobec sa nemusis obavat ci bude xt tvojmu synovi dost pohodlne,urcite bude,sestrin maly ma dva roky a vozi sa v nom ako kral 😎

ciernavila
7. jan 2012

@mirka285 no tak sme sa s manzelom dohodli ze o dva tyzdne si robime vylet smer Praha-Ikea a rovno skocime do Babyparku a ja tam maleho posadim do oboch a vyskusam to nazivo. Nech mam predstavu, lebo ked vidim tie kociky len na nete tak to je take neuplne. Nech mam srdce na mieste ze som vybrala spravne.

ella_joy
7. jan 2012

Ja som isla obzriet Mac nazivo, ze poskusam a kupim, a hned ako prve bolo, ze je do 15kg. Myslim, ze ste tu pisali, ze ma vascsiu nosnost.. Takze zas som na bode 0 😨 S rychlostou co moj syn rastie, ho tam uz od roka a pol nebudem moct dat...

bambola
7. jan 2012

@ella_joy prvu vec co ti chcem povedat je , ze decka uz po roku tak rychlo nerastu . v nasej teme (jul 2010) boli decka, ktore uz v 10mesiacoch vazili skoro 12kg (cca) a odvtedy im vaha stagnuje a iba sa tahaju do vysky a ostatne decka ich pomaly vahovo dobiehaju 😉

a druha vec, je , ze maclareny su do 25kg (pozri stranky na kociky z US) len nejaka norma EU prikazuje udavanie nosnosti kocikov do 15kg, co vacsina naozaj aj je do 15kg 🙂
ved kuk aj sem:
http://maclaren.sk/?en_techno-xt,23

Nosnosť: do 15 kg (EU) / 55 lb (USA) , (55lb= cca 25kg) 😉

mirka285
7. jan 2012

@ella_joy tvoj syn bude mat 15 kg mozno v 3-4 rokoch, @bambola ma pravdu deti po roku rastu velmi pomaly ,moja dcera uz pol roka vazi rovnako...a vsetky golface su len do 15 kg,asi vyrobcovia vedia preco,takze nemusis sa bat,ze by sa tam tvoj syn nezmestil 😉 vynimkou je prave spominany maclaren

mirka285
7. jan 2012

@ella_joy inak si ma celkom pobavila,ze od roku a pol ho tam uz nebudes moc dat,a v com ho chces vozit potom?

bambola
7. jan 2012

@ella_joy neboj sa, ked tam napchaju svoje tlste uz v dvoch rokoch prehamburgerovane decka amici tak isto aj ty 😉

ciernavila
7. jan 2012

presne. Aj nas Daniel strasne rychlo priberal a rastol a teraz ako ma 9 mesiacov uz vidim ze to sice stupa ale nie tak rychlo ako predtym. Hlavne ked sa zacne uz viac hybat, lozit, sadat si , chodit to pojde skor do vysky a vybeha tu baculatost. Tak nakoniec idem do XT a nie toho XLR z inzeratu, Informovala som sa v Babyparku a tam povedali ze zaruka dozivotna plati len na prveho majitela ktory kocik kupil, tak radsej chcem mat istotu.

bambola
7. jan 2012

@ciernavila mna by zaujimalo ako zistia, ze to je prvy majitel 🙂 rozmyslam ci mam meno na fakture 😕

ciernavila
7. jan 2012

no ja som to pochopila tak ze je to na meno... mate to tak aj vy? Lebo ci neviem predstavit ze by napriklad niekto dostal do daru kocik a nemohol by si ho vyreklamovat, musel by tam ist ten darca to riesit

bambola
7. jan 2012

@ciernavila no som prehadzala papiere a nasla som 🙂 nie je to na meno, ale aby si ziskala dozivotnu zaruku tak treba zakupeny kocik zaregistrovat na internete do 45dni od nakupu. cize ak to predchadzajuci majitel registroval tak tam asi udal svoje udaje 🙂
samozrejme, ze na taketo nieco ma nikto neupozornil tak ja nemam registrovany 😠 ale dozivotna zaruka sa vztahuje len na chyby vyroby tak snad keby som tam nejaku mala tak sa prejavi v standardnej dobe 😉

aj pisu, ze sa tato zaruka nevztahuje na kocarky zakupene z druhej ruky 😉

ciernavila
7. jan 2012

@bambola Aha dik. No to ako ked som si kupovala sluchadla Kos, tiez som sa musela registrovat na dozivotnu zaruku. Ale to bolo teda ovela nizsia polozka 😀 Tak uz som aj nasla ako vyzera V reali Crown Blue, tak idem do tej .

znamia
7. jan 2012

@ciernavila inak k tomu xlr, ono ked sa posklada, tak je dost dlhy, dlhsi nez xt. tak vyber aj podla batozinoveho priestoru v aute. a ak mas este 2. kocik, ktory je velky, tak si radsej vyber xt. aj do toho v pohode das kaiser. ja ho mam tiez 🙂 ja som si xlr vybrala ako 1. kocik, pretoze bol za super cenu a ako cestovny system s vajickom a aj ako buggy som ho pouzivala od narodenia bez vanicky, kedze mam junovciatko. inak by som mala zase len xt-cko 😅

almita
7. jan 2012

@ciernavila presne ako hovori @znamia ,ja som mala XLR uz doma,ale tych par cm,co je vyssi od XT,mi robilo sarapatu v aute.Preto isiel prec a zadovazila som si XT.U mna hralo u XLR prijm iba to,ze bol za super cenu a mal aj nanoznik,ktory v konecnom dosledku vobec nepotrebujem.je akurat sirsi,ale vobec nie dlhsi,co sa tyka loznej plochy.moja ninka je vysoka a ma aj dost kg a v XT ma miesta habadej 😉 xlr je super,pokial ho pouzivas ako pise
@znamia

ciernavila
8. jan 2012

No my auto zatial nemame tak ma o starost menej 🙂 A veru, ked potrebujem ist do terenu alebo sneh, blato ci ine veci tak to si vezmem sportak.

ciernavila
11. jan 2012

uz viem ze sa to tu spominalo ale je pravda ze kto mate madlo ze tam nedrzi? Stale uvazujm ci je to madlo alebo nie je potrebne.... Ale zase kupovat ho a aby sa zosuchovalo to by ma mrzelo.

sakura77
11. jan 2012

@ciernavila nekupuj,je na ho*no,oprie sa onho a sklopi sa,takze ozaj len na imidz🙂 😉

veve39
11. jan 2012

baby kde ste prosim vas kupovali maclaren ?
ako je to so zarukou ? citala som tu niekde ze na konstrukciu je dozivotna garancia, na stranke piestanskeho predajcu sa pise v obch.podmienkach o 24mes. zarucnej lehote..tak ako to je ?

mate niektora z vas skusenost aj s potrebnym servisom ? koli tomu ma odradza netovy predaj a inklinujem ku kamennej predajni...ak sa pren nakoniec rozhodnem

a to madlo - pasuje tam aj chicco ? nieco take sa mi mari, ze som citala, kedze original je ako vacsina z vas pise o nicom....

dakujem krasne 🙂

marcela91
12. jan 2012

neviete, kde sa da Maclaren Queest objednat najlacnejsie? Kamaratka zhana....

marcela91
12. jan 2012

@veve39 ahoj, aj ja som citala ze na Quest pasuje madlo z Chicca, ja som mala Chicco Lieteway a nepasuje na tento kocik...

marcela91
12. jan 2012

@ciernavila to madlo je fajn, dcerka bola nan zvyknuta z predchadzajuceho kocika a chybalo jej na Maclarene, deti maju taku istotu, maju radi ked sa mozu drzat niecoho a aspon nezdrhnu z kocika :D

mirka285
12. jan 2012

s tym madlom tazko povedat,kazdy si musi vyskusat sam..moja dcera bola zvyknuta a napriek tomu jej to madlo vobec nechybalo..kamoska ho zase dokupila a potom ho aj tak dala prec,lebo sa jej pokrivilo skladanim kocik...
@veve39 s tou zarukou je to spominane tusim na strane dozadu... vacsina bab asi kupovala kocik v zahranici,respektive zo zahr. stranky ako pramworld.uk,alebo ja mam z nejakej holandskej,ale nevie ma napadnut ako sa vola..

veve39
12. jan 2012

@mirka285 diky, nasla som o tej dozivotnej zaruke info - trochu komplikovane...ale uz len to ze ju za istych podmienok davaju svedci o kvalite konstrukcie 🙂

len to madlo original mac je vraj o nicom...ak by som madlo chcela, ako je to s tym chiccom ? ktore pasuje ?

mirka285
12. jan 2012

@veve39 vobec neviem ci nejake chicco pasuje,ja nemam madlo a vobec nam nechyba,maclaren ma strane dobry sed,ja by som ho na tvojom mieste nekupila a uvidis...... lebo fakt,kamoska ho silou mocou chcela a po mesiaci pouzivania skonstatovala,ze jej to zavadzia...

veve39
12. jan 2012

@mirka285 jasne, kupovat ho pre zaciatok nebudem (aj k teutonii som podokupovala veci, ktore som potom vobec nevyuzila...)

len sa pytam na to chicco, ak by som nahodou madlo potrebovala...
ja neviem, ci sa mi to marilo 😉 , zda sa mi, ze som tu nieco take citala - ze prave toto madlo pasuje...

ciernavila
12. jan 2012

teraz mi daka mamicka pisala ze maclaren vymenila za iny /mala XLR/ lebo vraj tam nebol nejaky pevny sed, to tam su len tycky a latka? Vraj mala pocit ze maly sedel akoby na zachode. Za tu cenu by ma mrzelo keby to tak bolo: teraz som kvoli tomu a aj madlu zneistena a to uz som sa tesila ze uz nebudem kukat po inych.

mirka285
12. jan 2012

@ciernavila podla mna ma maclaren najlepsi sed aky som zatial pri kociku mala..prave ten sed akoby na zachode je super,ak by bol rovny,dieta by sa smykalo...viem o com hovorim,je to moj stvrty kocik a ma najlepsi sed..myslim,ze informaciu uz mas dost o tomto kociku,moc spekulujes podla mna...

lajla
12. jan 2012

ja jsem další spokojenou uživatelkou maclaren xt a samo moje princezna take, nemenila bych, uuuzasny kocarek, lehky skladny, pohodlny, super ovladatelny, objednala jsem male do neho dalsi fusacek, mame ted lodger a a na ceste novou variantu aesthetic fusacku, tesime se🙂
dokonce uvazuju ze mrknu na maclareny pro dvojcatka jestli se daji od narozeni, ze jedna strana pro mimi druha pro batole...

barbora87
12. jan 2012

Babule mam na predaj origos transport tasku uplne novu a organizer origos...pri zaujme prosim ip