Malá nechce ležať. Je vhodný čas na športový kočík?

marcelka114
16. júl 2008

ahojte mam taky problem moja mala ma 4 mesiace aj 20 dni a v hlbokom kociku nechce byt myslyte ze mozem urobit sportovy ale neda sa mi dat uplne do lahu iba do takeho skoro polosedu je trosku vyvysena mala ked tam sedi

effie81
16. júl 2008

Ahoj Marcelka!Aj nas maly bude mat v piatok 5 mesiacov a tiez rozmyslame ze mu coskoro spravime sportovy kocik lebo on v hlbokom kociku nelezal na chrbte asi od 1 mesiacaca.Lezal iba na brusku ale teraz sa uz chce vzdz len posadit.Aj my chceme tak ze nie uplne do sedu ale tak sikmo,nech vidi nieco.

marcelka114
autor
16. júl 2008

ahoj aj nam mala spavala len na brusku v hlbokom som rada za nie sme sami

katka.m
16. júl 2008

Tak môj v hlbokom kočiariku nechce ležať, len keď je fakt na spanie a to je asi tak 3x denne po 10 minút. Na brušku nechce ležať ani náhodou. Asi mesiac som ho nosievala na rukách a tlačila prázdny kočiar, lebo ináč vrieska na raty 😠 Takže, už asi 3 dni máme Peg perego Pliko P3, v taj najnižšej polohe (skoro úplne ležiaci), len s tým, že vpredu mu nezavadzia vanička a on môže "čumieť" von. V každom prípade, určite nie sadkať, pretože do takého 6mes. je to nevhodné na chrbticu.
marcelka114: takú pol hodinku hádam môžete, ale určite jej to vysteľ dekou, aby ju to netlačilo na chrbticu a bacha aby sa ti nezošmykovala, lebo potom niektoré detičky sedia ako paragrafy. Ale nie dlho, fakt je to ešte skoro.

lyongirl
16. júl 2008

ahoj marcelka114, podľa mňa tam malú môžeš kľudne dať. ja som mala malého v hlbokom kočíku do 8 mesiacov, ale to preto, že bol narodený predčasne a ja som ho chcela pred všetkým "zlým" uchrániť. Šporťák sme prehadzovali v decembri, lebo malý už v hlbokom nechcel byť a pritom sa dal polohovať/ten hlboký/, čiže v ňom videl. Naivne som si myslela, žeby mohol tú zimu vydržať aj v hlbokom, ale kdeže, veď už to, že tam bol do 8 mesiacov je úspech.
No a keď teraz vidím maminy, že od 5 mesiacov majú deti v šporťáku, príde mi to normálne, veď je teplúčko a to, že nie je úplne v ľahu podľa mňa až tak nevadí, veď v autosedačke, lehátku a pod. tiež deti neležia a v kočíku nebude celý deň, čiže by to malo byť ok 😉

adetka
16. júl 2008

ja som Mirku dala do sportoveho ked mala 5,5 mesiaca... ale nas sa dal dat do lahu (tiez Peg Perego)... zaroven sa vtedy aj oteplilo (Mirka je decembrove dieta)... v hlbokom mi pocas prechadzky zakazdym aj stvrt hodinku plakavala... ale, na rozdiel od vas, som u nemohla vybrat... vonku mrzlo...

dari226
16. júl 2008

moj ma teraz 3 mesiace ja neviem ako to pootm budeme robit v zime lebo aj ona sem tam nevydrzi lebo nic nevidi 😅

mucha
16. júl 2008

aj ja by som uz maleho supla do sportaku, ale este vaham. povedala som si, ze vydrzim este do 5 mesiacov. my mame x-lander a tam je aj dost mala vanicka a maly je uz taky zvedavy, ze ked nespi, potrebuje cumiet, inak tiez reve 😠 no a sportak sa da dat aj na lezato myslim...

bzuco
16. júl 2008

my sme šporťák dali od 5 a pol mesiaca, a ked spinká, polohovanie je až úplne nadol, tak sa pohodlne naspí

sasenka
16. júl 2008

My máme GRACO Tozr de Luxe, a tam je taška na mimčo menšia, tak v nej bol malý iba 3 mesiace. Ten kočík je tak robený, že ked sa vyberie taška, tak je to športova pohodlne velka bugina, takže vlastne od necelých 4 mes. je v športovom, ale je polohovatelný do roviny. maly je vo februari, taže koncom mája už bolo aj teplo. Keby bolo priti zime, boal by som isto kupovala ešte nejaký fusak, ale takto sa to dalo 😉
Ak sa neda dať kočík celkom do lahu (to je prosim ťa aká značka, to je dosť od veci 😖 ) tak by som určite počkala do polroka, teda kým aspon čiastočne nesedí, bude s atam "gúlať" a zosúvať.

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mbrazd
8. sep 2008

zdravim, riesim podobny problem - malinka ma 10tt a za ten svet sa nechce vozit vo vanicke, ked chceme ist von place ako by jej ruky trhali, takze ju nakoniec vleciem na rukach a tlacim kocik pred sebou, co je na slaktrafenie. Ked ideme v autosedacke, kludne aj 2 hodky spi - len kazdy na mna kuka, ci mi hrabe, ze ju vozim v autosedacke - ze ako ju tyram. Tak rozmyslam, ze pojdeme do sportoveho, ten sa da dat skoro do roviny a uz doma skusam, ze ako a malinka v pohodke spi 2 hodky. Preco by sa tam teda podla vas nemohla vozit? Ved autosedacka je od 0+ a tam podla mna ma vacsi sklon a aj lehatko na doma je od 0+ a je tam vacsi sklon ako v tom sportiaku

tonita
8. sep 2008

ahojky mbrazd.
ja osobne poznam tvoj pripad pretoze to iste bolo aj u nas do cca 5 mesiaca. mne ked maly zaspal tak som rychlo utekala na prechadzku a ked sa blizila hodina ed mal vs´tat tak som utekala domov lebo ked sa zobudil tak to bolo na nevydrzanie a okoloiduci na mna pozerali ci mi sibe, ze dieta vleciem na rukacha a kociar tlacim pred sebou. tak som to vyriesila tak, ze sme ho dali do nosica a bolo po starostiach.
ja osobne by som neodporucila este sportavi kociarik- podla mna este mas cas. inak fakt skus ten nosic a ak nechces ten nosic tak skus bybasatku alebo ergo nosic- name si ich velmi pochvaluju.
a ked ti mala vyrastie tak cca 6 mesiacov a bude vediet uz sama sediet budes mat po problemoch ako my. teraz sa s nim mozem prechadzat aj cele poobedie a kukasi v kociari jak by sa nic nestalo.

francizskajs
8. sep 2008

Ahojte, my sme sportiak zaviedli ked mal maly 4a pol mesiaca, a myslim ze je to super najprv bol len v takom pololahu-polosede a musim povedat ze bol von kludnejsi co pred tym nehrozilo lebo v hlbokom nic nevidel a spal malo takto v sportovom vzdy pozera a ked sa unavi tak si aj fajne schrupne...vajicko sme nosili na prechadzky malo to vacsinou len do auta... 🙂

daisy33
8. sep 2008

ahojte, co som citala, tak mamicky ktorym deti nechceli spat v kociariku tak kupili satky alebo baby vaky a nosili ich v tom, tak to skuste. je pravda, ye dieta je tam skrcene, ale je vela ludi, ktori to strasne propaguju. ja nastoasie nemam problem, mala rada spi v kociariku, ale napriek tomu som kupila ergonomicky nosic Manduca, a niekedy ked sa mala zobudi v kociariku a chce pozerat dam si ju do nosica a ponosim ju.

bibula
8. sep 2008

individualne-odkedy sedka

keiko
8. sep 2008

Ahojte, aj my sme mali problém, maličký mi v hlbokom plakával, takže som vozila prázdny kočár a malého na rukách,od 5 mesiaca sme použili športový a je to lepšie aj keď na rukách je radšej, sem tam vozím prázdny kočár aj teraz. 😀

babulik22
8. sep 2008

hlboky kocik bol super pokial bola zima.mala v nom ani neplakala pekne si pospinkala.chcela som ju dat do sportoveho az ked zacne sedkat,ale dala som ju doneho skor.asi v 5mesiaci.sklopila som to,tak ze tam mohla lezkat.