Malý kočík. Ako to riešiť, keď sa tam už nezmestí?

bleskovka
14. aug 2007

ahojte, moj maly bude mat 3 mesiace a mne sa zda, ze za 1-2 mesiace sa mi ledva zmesti do kocika . Mame rakusky Hoco Zaphir, uplne normalny priemerne velky kocik, Risko ma asi 63-64cm (neviem momentalne presne). Vy, co mate vacsie babatka, zmestili sa vam deti aspon do 6 mesiacov do vanicky? Ako ste to riesili?

tomaslavka3
14. aug 2007

ja mam kocik Cam deti sa donich zmestia v pohode aj teraz a maju uz 10mes.prec.Len uz pouzivame sportovy,lebo ich uz treba priväzovat.

domeenika
15. aug 2007

mne sa sice este babo nenarodilo,ale ja mam quinny speedi sx a tiez ak sa mi narodi mala vacsia tak mi tam dlho nepobudne..

bleskovka
autor
15. aug 2007

neviem, ako to mate vy - mne sa vyberie vanicka a potom tam v podstate maly moze lezat - a to je dlhsia plocha (86cm),kam sa urcite zmesti, bude jesen, zima, tak bude aj tak zabaleny v deke a fusaku. Ale nezda sa mi to, nie je trochu cudne nemat 5-mes. babo vo vanicke?
Vanicku som teraz zmerala, plocha, kde maly lezi, ma len 73cm, co mu asi vydrzi do toho 5-6 mesiaca pri trende, ako teraz rastie. Ale ten kocik je uplne normalny ako ine, co tu predavaju (byvam v Nemecku), ziadny rozdiel, vacsie vanicky som ani nevidela.

jajaalf
15. aug 2007

tak aj mne sa uz maly pomaly nezmesti do kociara.ja mam jane rebel,tak z vanicky sa spravy sedacka.teraz uz ho nehavam ako sedacku a ked zaspinka dam ho rovno ako vanicku..ale rozmyslala som ,ze uz ho dam do sportaku..len mi hovoria vsetci,ze je skoro lebo babo by malo do 6 mes.lezat.je to tak?akurat ze moj nejak nechce moc lezat zacina vymyslat 😒

bleskovka
autor
15. aug 2007

jajaalf, deti by mali sediet v kociku az okolo 6.mesiaca, ked uz vedia stabilne sediet, ale je to individualne u kazdeho babatka. Citala som, ze mozes dat dieta do kocika aj na brusko, aby pozeral z vanicky, ale pravdupovediac si to neviem dobre predstavit... Ja mu tam zatial davam hracky, aby na ne pozeral a ked nesvieti slnko, odklopim mu otvor na streche a pozera hore (oblaciky a stromceky 🙂 )

tini
15. aug 2007

Bleskovka, to by si nas mala vidiet 🙂 Odkedy sa naucil otocit na brusko, v kociari inak ako na brusku to jednoducho nejde, a dokonca to musi by hlavou tam, kde su normalne nozicky, pasie ovecky, a tak ideme...Inak my sme tiez z tych dlhsich, vanicku uz davno nepouzivame, vypodlozila som mu kartonom tu dlhu narovnanu cast sportaku a je to, a takto som videla aj ine deticky, dokonca mladsie ako 5 mes.

bleskovka
autor
15. aug 2007

tini 😀 takze sa to da? sranda, mam sa na co tesit, moj teraz polohu na brusku zacal lubit-zistil, ze tak vela uvidi. Mas krasneho maleho 🙂
Tak som uz kludnejsia, asi mu budem musiet tu vanicku vybrat, ked sa mi do nej nezmesti a hotovo.

tini
15. aug 2007

Bleskovka, diky, konecne som sa dokopala k tomu, aby som vytvorila album.

shiju23
15. aug 2007

ja som vanicku pouzivala len do 3 a pol mes. lebo uz sa takmer do nej nezmestil,pouzime len sportovy kocik,ktory je ohodlnejsi, ma pozicie aj na spanie ,takze ked chce spat, tak dam dole lehadko,nozky mu nevisia, lebo je urceny aj pre novorodencov,ma 7 mes. ked bude vacsi,tak ohradka na nohy sa da dole, jednoducho je urceny aj tak aj tak, je to znacka Jane,

jajaalf
16. aug 2007

shiju23 aky mas kocik?aj ja mam jane a uz chcem dat ho do sportaku,lenze my vsetci hovoria,ze je este mali na to?ja mam trojkolku ale vanicka je ako aj sedacka a ties uz sa tam nezmesti,.. 😒

veronikap
16. aug 2007

my máme chicco a veľké bábo.. takže v športovom sa vozíme od 3 mesiacov.. teraz má skoro 4 a pol a už má 69 cm.. a vo vaničke sa jej už ani nepáčilo, obláčiky a stromčeky už nestačili na zabavenie.. v športovom síce nie je úplne na ležato, ale chrbátik tam má pekne opretý, je tam tak pololežmo (ako napr. v tých všelijakých kresielkách s hrazdičkami) a veľmi sa jej tam páči 😉

erika222
16. aug 2007

ahojte aj my máme chicco,vaničku sme schovali v 3.mes,lebo už sa tam vôbec nezmestila /neviem pre aké deti to robia/.tak teraz sa vozíme normálne v káre tiež tak pololežmo /ako keby vo vajíčku/ a je to fajn.malá je strašne zvedavá,ale kludná.vtedy už vôbec nechcela ísť do kočíka a teraz káričku úplne miluje.mne tiež v obchode hovorili že bábo má ísť do káry asi tak až od 6.mes,ale čo som jej mala nohy urezať a aj tak pekne tam leží pololežmo /ako vo vaničke,lebo sme grckávali tak sme to museli polohovať/.takže ja myslím,že som tým nič nepokazila ked som ju dala do káry, iba som jej zväčšila dimenziu.tak papa 🙂

hanka274
16. aug 2007

jajaalf...hm, ved jasne, ze nechce lezat, ked si mu ponukla sedenie....
nemala si, nepoznal by take, mozno by si poplakal ale nakoniec by aj tak lezkal 😉 😉 ale ked uz vie o polohe "autosedacka"...hm, nuz ale na 2 mesiace- to je trosku odvazne....porozmyslaj...

cucoriedka
16. aug 2007

tentokrat suhlasim s hankou...
my sme chodili vo vanicke do konca 7. mesiaca prave kvoli tomu, aby sme malickemu nenicili chrbatik v kadejakych nevhodnych polohach v sportaku. kocik treba vyberat aj podla funkcnosti a nielen na image. 😉 my mame peg perego a vanicku culla, ktora je asi jedna z najvacsich na trhu. toto bol najdolezitejsi faktor pri rozhodovani ktory kocik kupit.

ozaj, a na tom brusku to aj nam fungovalo 😀

manzel prave skonstatoval, ze moj prispevok ma vychovny charakter, tak prepacte, ale nedalo mi nereagovat... ale uz som ticho 🤐

hanka274
16. aug 2007

vychovny charakter??
nie, iba radis a o tom to je... 🙂

jajaalf
17. aug 2007

cau hanka274,ja nad tym stale rozmyslam,ale nakolko kocik je mali,uz sa tam nezmesti.moj maly je dost velky a dlhy a myslim,ze v kare je poloha na lezanie.preco by to malo byt skoro?ked aj tam moze lezat.

maca793
17. aug 2007

ja mám ARO kočík. vaničku som používala do 5 mesiaca, aj ako postieľku. teraz má zíce 15 mesiacov, a do kočíka sa vzmestí v pohode, ešte som jej nespravila športový. mám aj športový dema sunny a tiež aj buginku. tak to striedam. 😝

petka.m
17. aug 2007

ahojte dievčatá, my tiež máme kočík jane a už tiež používame športový, ved vlastne aj v športovom bábo leží a nemyslím, že by to bolo nejak škodlivé. naša malá má reflux a detská dr. nám kázala ajtak malú v postielke polohovať vyššie, tak si myslím, že keď v postielke môže byť vyššie, že v kočiariku to potom tiež nemôže vadiť. veď nesedí.

jajaalf
18. aug 2007

tak baby ja som vcera montovala sportak,ale kedsom tam dala maleho tak mi ho bolo aj luto,ze by tam musel byt stale uviazany.tak sa vraciam ku kociku,este na nejaky mesiac 😉

bleskovka
autor
18. aug 2007

jajaalf 🙂 , este je na sportovy maly (teda vekom).
No vidim, ze som neni sama s tym problemom, ale ako som zistila, niektore kociky maju na vyber bud vanicky alebo sediacu sportovu cast? To znamena, ze decka, ak sa nezmestia do vanicky, maju na vyber len sediet v sportaku? To aky blbec zase vymyslel taky kocik? Ja maleho mozem ulozit na rovne- sportovy sa da uplne sklopit do leziacej polohy a mam aj taku koncovku tam, kde su nohy, takze to bude skoro ako vanicka, ale myslela som, ze sa k tomu rieseniu dostaneme tak v 6. mesiacoch a nie onedlho...

jajaalf
18. aug 2007

bleskovka aky mas kocik?vsak aj ten moj sportak sa da dat rovno,ale vyzera v tom tak (pozri foto) ☹

bleskovka
autor
19. aug 2007

jajaalf, my mame Hoco Zaphir - rakusky, asi nepoznas. Pozrela som tvoj, je pekny, ale vyzera to akoby to nebolo rovno, ale ak je, tak co... ved maly nevie este sediet a ked sa ti tam zmesti, tak pohoda... A musi byt uz teraz priputany? Ten moj z polohy na chrbatiku sa este nevie absolutne obratit.

broskynka
19. aug 2007

Tak takto je to s tými kočiarmi a to som si myslela,že len ten môj je akýsi malý,ale pozerám,že tento problém máte viaceré.bleskovka,môj športiak sa dá taktiež sklopiť úplne do ležiacej polohy,len nevýhoda je v tom,že sú tam namontované remene a tie tam dosť vadia,dúfam,že keď tam dám hrubšiu deku na jeseň,že to drobca nebude tlačiť 😒

mimakro
19. aug 2007

Ja mám klasický hlboký Steggi Milenium(už je na predaj). Obe detičky boli zimné a veľké. V pohode tam vošli aj s perinkou, fusakom a dekou. Obe tam boli do 6. mesiaca. Odvtedy používam Dema Real, klasický športový, hlavne priestranný a pohodlný (a pritom sa dá takmer na mini zložiť. Máme VW Polo a vojde do kufra 🙂 ) s veľkými kolieskami. Opierka chrbta sa dá aj úplne vodorovne a dá sa dokúpiť aj prenosná taška(my sme ju nepotrebovali). Nemá 5bodové zapínanie, ibá okolo pása, takže to nevadí. Ja som s ním maximálne spokojná. Tie dnešné sú krátke, ale niektoré dosť úzke a krátke ☹ (a tie ceny... 😒 ).

jajaalf
19. aug 2007

bleskovka mne sa to zdalo dost rovno.to ze bol priputany to sme len skusali 😀no aj by som sa ho bala nehat volneho a este k tomu ze naneho nevidim.je dost zivy 😀 😀 😀

dannynka
19. aug 2007

ahojte,ja mam jupi alu a ten je celkom v pohode.malu som mala na zimu a vo vanicke som ju mala asi do pol roka...a to bola dost dlha...ved ked sa narodila mala 53cm.... 🙂 🙂 🙂 🙂 a este donedavna som ju v nom vozila a vozila by som aj dalej keby sa mi nezapacil iny....tento jupi je dost velky a pohodlny ale pre mna uz zbytocne "obry" ale posluzil nam fajn no uz ho budem asi tiez predavat.... 😉 😉 😉

tomaslavka3
6. nov 2007

ahojte.Opät so pri tejto teme.Mame stale ten isty Cam,male maju 13 a po mes.Jeho velkost-dlzka i sirka nam zatial uplne vyhovuje. 🙂 🙂 🙂

tigri
6. nov 2007

my este vozime v prenosnej taske (nieco ako vanicka), ktoru davam do sportiaku a v pohode sa zmestime, ale polohujeme uz od 2.mesiaca...mala som to prikazane od dr., kvoli refluxu...asi keby to tak skodilo, tak mi to neprikazu...predsa len, babo nie je v kociku 24 hod., a pokial vyslovene nesedi, je to OK, podla mna je kvoli chrbtici ovela dolezitejsie, akym sposobom sa s babom manipuluje a ako sa nosi....a nemocnici tiez davali refluxovym babatkam do postielky take polohovacie kliny...

emjee
17. sep 2008

ahojte

zaujimaju ma vnutorne rozmery kocikov, ale na vacsine stranok, co som nasla sa to vobec neudava (a ked sa udava, mraz mi chodi po chrbte, 30cm sirka sa mi zda doost malo 😝 )

mate niekto tip na kocik pre novorodenca, ktory je ozaj velky priestorovo (vnutro)? dvere mam 90, takze tento detail neriesim 😀

katmi
17. sep 2008

ahojte.. my mame atlantic a mala mi bola vo vanicke do cca 3mesiacov.. potom som ju dala do sportaku,lebo jej bola vanicka uzka.. takze pozor aj na to,aby bola vanicka dost siroka..

emjee myslim,ze TAKKO je celkom v pohode,ale poviem ti,na pohlad nieje teda nic moc.. aspon mne sa moc nepaci..