Mamičky výlučne dievčatiek a komentáre ohľadom pohlavia

dievcatko19
12. feb 2015

Ahojte, mame doma dve dievcatka, na com by nebolo nic mimoriadne 🙂 , ale uz ma vytacaju reakcie okolia na tuto temu. uz pri prvom tehotenstve som sa napocuvala nevyziadaneho a absolutne nicim nevyvolaneho utesovania v style, to nevadi, ved druhy bude chlapec 😕 dokonca mi to povedal gynekolog ked mi robil usg, pritom ja uz som vedela co cakame, aj som mu povedala, ked sa pytal, ze ano viem, ze budeme mat dievcatko. ostala som ako obarena. dalej komentare na adresu manzela, ze nevie urobit chlapca a podobne ubohosti. este pri prvom sa to dalo, ale druhe tehotenstvo, to uz bola katastrofa. typicka reakcia po odpovedi, co cakame, bola, no, tak rychlo musite hned tretie, treba chlapca! alebo ako som pisala, TO NEVADI, dalsi bude chlapcek. mamicka, s ktorou som lezala po porode hovorila, ze ked sa jej muz dozvedel, ze je tehotna, prva veta bola, keby to bol tak chlapec...dalsia zasa hovorila smutna, ze muz neskryval sklamanie a povedal jej aj po narodeni, ze skoda, ze to nie je chlapec ☹ dokonca sa mi stalo, ze sme boli s malou vonku, uz som mala poriadne brusko, isiel okolo taky starsi pan, normalny slusny, prihovoril sa malej, vsetko ok a potom na mna z nicoho nic, no, dufajme, ze to bude chlapec... sokovana som sa nezmohla na slovo. alebo pani s vnucikom na ihrisku, ale prijemna normalna, trochu sme pokecali, potom ze co cakame, tak okamzite na mna, no ale treba chlapca, rychlo tretie! tiez typicka reakcia so sokovanou tvarou, cooo, druhe dievca??! takto zareagovali dokonca dve zeny, z toho jedna ma dceru, tak neviem, ak bude cakat druhe dievca, ako to zvladne, asi ju necha u susedov 😖 strasne ma to da sa povedat urazalo, ako keby moje dieta nebolo dost dobre, alebo ako keby bolo "nespravne" alebo ako to mam povedat a nechapem, ako niekto moze nieco take povedat zene, dokonca tehotnej zene. ako keby rovno tym dietatom pohrdal. je to strasne, ale ked uz toho bolo vela, na zlomok sekundy ma parkrat napadlo, ze vlastne skoda, ze nie je chlapec 😔 nerozumiem tomu preco ludia takto reaguju, specialne formulacia to nevadi mi pride strasna, takze nastastie nevadi, ake velkoryse, nevadi, aj ked to bude "len" dievca, nejako ju tu strpime 😠 ako keby dievca bolo podradnejsie, nie take cenne ako chlapec. asi len dvaja ludia zareagovali normalne, bez komentara v tomto style, inak som pocuvala len to ako musime mat okamzite tretie a sokovane tvare az som uz neznasala, ked sa ma niekto opytal, co cakame. lebo som vedela, co bude nasledovat 😒 vlastne, neviem, ako je to inde, ale tu je "plnohodnotna" rodina chlapec dievca v tomto poradi, ked nahodou je prve dievca, tak vsetci dufaju, ze bude druhy chlapec, to sice uz nie je take terno, ale tak aspon ze tak sa to zachranilo, dvaja chlapci, no, to tiez nie je bohvieco, ale aspon chlapci, no a dve dievcata... tak to je pomaly tragedia, ktoru treba napravit tretim, chlacom samozrejme, konecne, ako som uz tiez pocula, ze bolo nacase, ked raz jedna znama mala tretie dieta, chlapceka po dvoch dievcatach. ja sa stretavam s takymito postojmi, neviem ako vy. pochopila som, ze v tomto smere zijeme v hlbokom stredoveku, posmech z muza, ze je neschopny a nekonecne poznamky, dokonca aj teraz, par mesiacov po narodeni pocuvam ako treba tretie, aby bol chlapec 😠 nerozumiem preco je chlapec taky nutny, ved hadam nepotrebujeme pokracovatela dynastie a nasledovnika tronu, nerozumiem tomu a stale ma to strasne rozculi, ako keby dieta, ktore mam v kociari bolo len trpene, podradne, no tak co uz, ked je tu 😠a my bez chlapca nie sme plnohodnotna rodina. vlastne ma to cez moje deti uraza. vsade mi bolo omielane, ze kazdy muz chce chlapca a blabla. nechapem, preco je chlapec taka trofej v ociach ludi, ako keby akoze dobre, mozete mat aj styri dievcata, ale chlapec musi byt, hoci aj siedmy v poradi, ale musi a treba rodit dokial nebude. zaujimali by ma skusenosti mamiciek, ktore takisto maju vylucne dcery, s cim, s akymi postojmi a reakciami sa oni stretli, ake mali pocity a ako reagovali, navonok a hlavne vnutorne,

bosoriak
12. feb 2015

@dievcatko19 Taky traktat kvoli takej prkotine 🙂 Prepac, ale prislo mi to zabavne. Ja som mama dvoch nadhernych dcer a urcite obcas mali znami narazky, ze chlapec a tak a viec co? Je mi to uplne jedno. Pokojne si mozu spravit vlastneho chlapca a nas nechat napokoji.

Navyse kazdy, kto sa vysmieva z toho, ze muz nie je "schopny" splodit chlapca ma nie celkom zvladnute ucivo 7. rocnika zakladnej skoly a preto ho skor polutujem a odporucim spravnu studijnu literaturu, nez sa takto zbytocne rozculovat.

Nenechaj si tolko zasahovat do zivota, mas ho len jeden a ten zijes pre svoju rodinu a svoje krasne baby a nie pre druhych. 🙂

ladyblcha
12. feb 2015

nejaka si precitlivena, nie si tehotna? : ))
podla mna to nemysleli, ze je menejcenne, len sa tak traduje, ze dievca a chlapec - aby si si vyskusala asi obe varianty. no. vela zien ma chlapcov a skusaju na dievca, a vela zien ma dievca a chcu este chlapca. tak to neber osobne preboha 🙂

evittam
12. feb 2015

@dievcatko19 Presne ako píše bosoriak. Také romány kvôli - prepáč - sprostosti. Nech sa každý stará sám o seba. Hlavné je že máš dve krásne deti...... 😉 🙂

natalym
12. feb 2015

Ja mám dve dievčatá. Vždy som chcela chlapcov. Boh mi dal dievčatá lebo lepšie vedel čo mi treba. Mať takých viac ako je môj muž tak sa rovno hodím pod vlak. Pošli všetkých čo trepú s takýmito hovadinami do riti a basta.

jankapo
12. feb 2015

@dievcatko19 moja, viem, o com pises, presne do bodky to iste plati aj naopak....mame 2 chlapcov a vsetko toto pocuvame teraz 😉 len naratat do 20, a nechat tak, skoda si dvihat tlak.... 😉

ichbinich
12. feb 2015

@dievcatko19
Ja mam sice parik, ale to iste je aj tu v Rakusku... Ze casto ludia ocakavaju chlapca... Mne tiez niekto povedal, ze ja sa mam, ze mam parik... A pritom je to fakt jedno...
Je to smutne, ale je to tak. Chapem tvoje pocity.
Ja poznam dve mamy, co maju dvoch chlapcov a mala som dojem, ze by si priali dievcatko. Ale blizsie sme sa na tu temu nebavili, ale je to moj dojem. Zase kolegova manzelka, maju dvoch synov a bola tehotna, este nevedela, ze co to bude, tak hovorila, ze sa budu pokusat dovtedy, kym nebude dievcatko 😉 Vyslo im to, tretie je dievcatko.
Ja som tiez chcela dve dievcata, ale to sa ovplyvnit neda. Prvy je chlapec, a samozrejme, ze ho nemam menej rada ani nic len preto, ze som si kedysi vysnivala dve dievcata 😉
Ale poznam aj komentare typu, ty uz si skoncila, uz mate parik, a podobne... A pritom je rozhodnutie o pocte deti IBA na matke a otcovi. Nie rodicov, svokrovcov, susedov, okolia. To bohuzial ludia nechapu, ze do planovania rodiny sa nema nikomu kto kafrat. A tiez nie blbo komentovat. Lebo ludia budu mat vzdy co komentovat: ci jedno dieta, dve, tri, sedem,... Ci dievca, chlapec, dvojicky, trojicky, rychlo po sebe, s velkym odstupom,... vzdy sa najde niekto, kto nieco z toho bude blbo komentovat, bohuzial.

samasa
12. feb 2015

@dievcatko19 🙂 že ti to stojí za nervy 🙂 aj ja som počuvala ked sa nám narodil tretí chlapec 😀 neboj 4te bude dievčatko...no nebude...mne už stačí 😀 aj muž chcel dievčatko..a ked sa nepodarilo nič si z toho nerobil..bol rád že su zdraví..tak mame troch kulošov---a čo..hodim sa pod vlak??? a ešte stale počuvam...ešte treba dievku...a ja na to...netreba...ja chcem byt ako včelia královná...😀 tak si vymysli niečo podobne --- že si dievky chcela...že nebudeš kupovat myčku riadu a robota na podlahu......vačšinou ich tak zaraziš nečakanou odpovedou že už nepokračujú 😀 a premýšlaju či počuli dobre 😀

samasa
12. feb 2015

@ichbinich uplne suhlasím 🙂 máš parik tak už prestan plodit!!! láskavo!!! 😀 😀 😀 😀

alexmianina
12. feb 2015

No takto... moj muz ma z prveho vztahu dceru. Rovnako aj ja. Ked sme cakali nase spolocne dieta, kazdy nam prorokoval chlapca. Narodila sa nasa krasna dcera Amelia. Ked sme cakali posledne dieta a oznamili pohlavie, uz sa nikto ani neopovazil spominat pred nami pipika. Takze summa summarum 4 dievcata. No a? Toto je to co by ma malo trapit?

evelynm
12. feb 2015

chapem, ze ta to hneva, ale mozno si fakt tie kecy prilis pripustas k srdcu. Ja som mladsia z dvoch dcer a nikdy som nepocitila, ze by to nasim prekazalo, alebo ze by to bol nejaky problem. Vzdy sa smiali, ze ja som za 20 chlapcov 🙂 . Moja sestra ma dvoch synov (uz su dospeli). Ked sa narodil mladsi, hrdo ho kocikovala a nejaka zenska na ulici sa jej pyta - co mate? Chlapceka, odpoveda pysna moja sestra. A tetka na to: no co, hlavne ze je zdravy! Sestra bola urazenaaa!! Dnes sa na tom uz len smejeme. Ludska hlupost nema hranic.

natalyi
12. feb 2015

ludia sa budu vecne starat... s tym nic neurobis. uzivaj si ze mas dve krasne zdrave dcerky, to je najdolezitejsie. ja mam jedneho 5 rocneho syna a neustale sa ma kazdy pyta kedy bude surodenec, ze uz je najvyssi cas.. ja uz dalsie dieta nechcem, som takto stastna a strasne mi to lezie na nervy ako sa kazdy do toho stara... takze take reci ber jednym uchom dnu druhym von. 🙂

papucz
12. feb 2015

ja mám dve baby a nemenila by som, takéto kecy som tiež počúvala z každej strany a je mi to ukradnuté, nech sa dajú vypchať všetci obmedzenci

ichbinich
12. feb 2015

@samasa: Ved hej, ja som si uz moj "statisticky priemer" odrodila 😉 😀

Mozno ma v 40tke chyti midlife crisis, budem vyspana a budem chciet tretie 😝 Zatial hovorim, nie dakujem! Chceli sme dve deti, mame dve deti, a ako som uz pisala, je to len a len nase rozhodnutie...

A na blbe komentare mam dve usi: tak jednym dnu a druhym von! Pripadne sa priblblo usmiat a pomysliet si svoje.

wieruska1
12. feb 2015

mame jedno dievca a spolu s muzom dufame ze aj druhe, ak sa podari bude dievca.......riesis blbosti co nevyriesis ty a ani my

katarinamarkova
12. feb 2015

@dievcatko19 @dievcatko19 🙂) podla mna len priserne prehanas a vtipne poznamky od okolia ze treba parik beries smrtelne vazne 🙂
kazdy ti zo srandy povie, ze treba parik...ze aj bracek by sa zisiel....presne rovnako by ti hovorili keby si mala chlapca, ze treba parik....ze mala princezna by sa k nemu hodila.
mas zdrave deti a to je hlavne.
ps: v stredoveku nezijeme......to by sa ti v tej dobe kludne mohlo stat, ze ta manzel po porode druheho dievcata vyhodi na ulicu.
neber vsetko, to co ludia povedia smrtelne vazne.....ono niektori...teda myslim vacsina z nich to hovori zo zartu.

zuzin78
12. feb 2015

@dievcatko19 mam dve krasne dievcatka , zdrave a ja som vzdy chcela dievcatka a panbozko ma vyslysal. Kebyze sa mi narodia chlapci tiez ich budem milovat ako moje dve cacorky ( tie su niekedy za 4 chlapcov🙂 )
Ludia sa vzdy budu starat , nemaju co robit a ked sa ta niekto raz spyta kedy budete mat chlapcapovedz , kedy aj oni , treba byt drzi , lebo ak nic nepovies si pre ne super korist. Kolko krat som sa napocuvala ked bude druhe , a ked zistili , ze druhe mam dievcatko, tak kedy tretie a ked som im odpovedala, vtedy ked oni budu mat druhe alebo prve dieta tak vtedy budem mat tretie. Potom mali komentare ake mena maju moje dievcatka , ze strasne atd, ale co uz im nevyhovies pv nicom , hlavne ze mne sa tie mena pacia a su najkrajsie mena na svete . Ine mena by som si nevedela ani predstavit .
Takze klud a staci raz odpovedat drzo a daju ti pokoj

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebeka25
12. feb 2015

Ale ved toto iste hovoria aj nam ked mame dvoch chalanov. Ze do tretice sa isto podari dievca. Ja na to poviem ze podarilo sa to uz aj takto a dievca nam nie je treba. Ale ze by mi to nejak dvihalo tlak to teda nie....

cinnamon111
12. feb 2015

Ja mám dcéru a prešla som si niečim podobným. Mne dokonca bolo niekoľko krát povedané " fúj , dievča by som nikdy nechcela ".....no hrozné. Aspoň pre mňa. Bolo mi do plaču. Keď sme povedali svokre, že to bude dievča, normálne na mňa zvýšila hlas " to ešte vôbec nie je isté...." S odstupom času som prišla na to, že mi to povedali ženy, čo dcéry nemali, a pôvodne chceli...tak , to od nich beriem len ako slepú závisť 😉 😉 .
Plánujeme druhé bábo, a ja sa stále pohrávam s myšlienkou, že druhé dievčatko by bolo celkom super...... 😵 Ja ťa ale chápem, lebo poznámky, posmešky a škodoradostné úsmevy našich známych, som si užila až až.....
Precitlivelá si neni, je to normálna reakcia .........

riela
12. feb 2015

ja mám 2 dievčatká, a asi mám šťastie na "okolie" u mňa chlapca nikto nerieši(l).
A práveže sa veľmi teším že obe sú baby 🙂

zutera
12. feb 2015

Já jsem na ultrazvuku když jsem čekala druhou dcerku řekla doktorovi ve srande že jak to bude chlap ať mě to ani neříká a že ho necham v porodnici 😉 .Mm to měl jako velice vtipnou historku takže mě okolí absolutně ani náznakem ne naznačovalo něco o klukovi 🙂

mokon
12. feb 2015

@dievcatko19 ja mám len dcéry a mm stále chcel len dievčatá, i keď ja som si myslela, že bude aj chlapec. Dokonca mi po poslednom pôrode povedal, že je rád, že máme znova dievčatko. Tak neviem, ja ani mm to nejako neprežívame, okolie typu mali by ste mať chlapca neriešime. Venujeme sa našej rodine a dievčatám. Ak by som mala mať chlapca len preto, aby to bol chlapec - hoc aj chorý, tak radšej ešte 5 dievčat, ale zdravých. Takže nerieš okolie, teš sa zo svojich dievčat a ak to tvoj manžel z toho nemá "depresiu", tak nech si užíva svoje "kráľovstvo" a princezné. Aspoň nedostaneš harpiu nevestu a zaťkov si "vychováš". 😀

mata1984
12. feb 2015

@dievcatko19 No ja čakám dvojičky, dve baby a priatel sa tešil ako malý, on velmi chcel dievčatká a teda som sa nestretla s reakciou, že prečo to nie sú chalani 🙂 síce môj otec (budúci dedko) sa vyjadril, že škoda, že to nie sú chlapci, ale pripisujem to tomu, že aj on má len dve dcéry (mna a sestru) : -) takže mal doma babinec. Ale nikdy som ani na malú chvíločku nezaváhala, že nechcem baby, podla mna je to jedno a keby malo okolie nepriatelské reakcie, tak mi je to úprimne jedno, sú to moje deti a nech sa proste nestarajú !!!! Nenechám si kaziť tehotenstvo a materstvo takýmito malichernými záležitosťami. Skús sa proste trošku odosobniť a nevšímať si okolie a proste im povedz, nech sa starajú o seba, sem-tam nezaškodí byť trošku asertívna. Niektoré páry, ktoré nemôžu mať deti by aj neviem čo dali za ten malý krásny uzlík a bolo by im jedno, čo to je!!! Tak hlavu hore, sú to tvoje deti a je len na tebe, kolko ich chceš mať ! Veľa šťastia 😎

slavomiraaa
12. feb 2015

Ja mám jedno ale viem že som sa vidala do rodiny kde chcú chlapcov. Známa z rodiny čaká 4 dievča a mužová rodina ju tak ohovara.. čo on nevie urobit chlapca alebo čo ? zas dievča chuda a take trapne veci. ešte jak nám oznamila že čaká babo (4) tak padla veta v rodine že chuda ... že keď sa zobrali tak nemohli mať deti 2r. a teraz toto ? Neznášam tie reči. Niekto má 4 deti a vie ich vychovať slušne a niekto len jedno a o to sa nevie postarat. Presne je to tak u nich v rodine. Tá čo má len jedno tak čáka teraz bábo a všetci musi do byt chlapec ( svokor stále) a prišla od doktora a povedala že to bude dievča taky nestatný všetci boli. Tak som povedala že tak tužite aby to boli muži a nakoniec ženy tu bude same. Ja stále rozpravám že keď budem mať druhé bude to baba. Naschvál, keď sú taký sebecký na dievčatá. Mne je to jedno hlavné nech je to zdravé. ☹ ☹ 😒

snopkulka
12. feb 2015

nehnevaj sa, ale toto je fakt úplná hlúposť. My máme dvoch chalanov, tiež si občas niekto rýpne, že tretie bude uuuuurčite dievča a ja na to už s kľudom angličana odpovedám: "Tretie neplánujeme a ak bude, chcem CHLAPCA." By si mala vidieť tie udivené tváre 😀 😀 Ľudia riešia primitívne vecí, ktoré sa ich vonkoncom netýkajú. Som síce ateistka, ale stále tvrdím, že je požehnanie mať zdravé dieťa a je úplne jedno, či nosí ružovú alebo modrú 😵

hanka_april
12. feb 2015

@dievcatko19 neviem, ja mam len jedno dievca, mozno ma to stretne, ale pri prvom to nikto neriesil....

mozno svokor je taky, ze by aj chcel aby som mala chlapca, lebo on je z 5 bratov, on mal 2 synov a ja a svagrina mame len baby (ktore ale zboznuje), ale nikdy mi to ani slovkom nenaznacil, skor sme to tak skonstatovali so svokrou 😀

ja neviem, ja mam skor niekedy pocit, ze urazam nechtiac maminky, ktore maju chlapcov, lebo ja vzdy hovorim, ze ja by som chcela aj druhe mat dievca a dievcat by som mala aj 5, lebo to je take chutne 😵 😵 😵 my sme boli dve sestry a bolo to super 🙂

manzelovi je to uplne sumak, on ma malu ako princeznu, tak si myslim, ze to ani neriesi....

moja sestra ma ten "tradicny" parik ako to tu nazyvate a na svoje pocity popisala tak, ze ked cakala chlapceka prveho bola taka strasne hrda na to (tiez sme babnec v rodine) a ze ked potom dcerku, ze to bolo take uplne ine stastie, ze bude mat partacku 😀

rakywanda
12. feb 2015

môj chcel vyslovene dievčatko a ak by aj druhé bolo na 100% dievča, išiel by do toho rýchlosťou blesku a čo si myslí nejaký trubiroh na ulici nás netrápi

pre "blbečkov" si priprav nejakú trefnú odpoveď a máš pokoj 😀

simca06022011
12. feb 2015

ÚSPEŠNÍ MUŽI MAJÚ SAMÉ DCÉRY... týmto môj otec vždy zhasil takéto bludy, a hambili sa tí čo s tým začali :P hehe.. mne sa to veľmi páči... čo je koho do toho... ženy čo toto nadhodia, by mohli byť radi, že ich neutopili keď sa narodili... veď sú to "iba" dievčatká... chlap je nadradený :P
Inak jednym uchom dnu a druhym von.. 🙂)) toto bolo vzdy a aj bude... bud chyba dievca, alebo chyba chlapec 🙂)) Ja som napr. prerevala 3 dni, ked mi povedala dost neskoro ze to teda nebude chlapec ale dievca.. 🙂) mno... a tu zabu by sme nedali za nic 🙂)) Davnejsie svokrovci vyleteli, ze uz treba aj chlapca, nemaju pokracovatela rodu a podobne blbosti... tak som sa len usmiala, ved si mali urobit oni viac deti :P aby mali pokracovatelov rodu zabezpecenych dostatok... :P

elise
12. feb 2015

@dievcatko19 my chceme ešte tretie mám syna a dceru a všetci čo ste za zblaznili ved máte už párik tak čo vymýšlate. môj syn je jediný vnuk z mojej strany brácho ma dve dcery ale so švagrinou som bola tehotná v rovnakom čase tak som sa tešila ked povedala že druhe bude dievčatko ale všetci ostatní v okoli ju začali lutovať. na tom som jej povedala že nech nato kašle dievčatko je super a ja sa z toho tešim a aj bracho sa tešil. a ked sme povedali že aj my budeme mať dcerku tak hned že baby sa budu spolu hrať .

beatrice1607
12. feb 2015

@dievcatko19 Moj otec ma 3 dcery a tu je. :D Co koho do toho?
Chlapec ci dievca. Je to tvoje dieta a hotovo.
Ze "nevie urobit syna". Toto je tak uboha veta.. Ludia su hlupi.