Maminky, čo je najdôležitejšie pri výbere kočíka ?

nsoci
12. aug 2008

Ahojte... diskusii o kocikoch je tu dost, ale vsetky su o konkretnych kocikoch.
Myslim, ze nielen mne, ale aj inym tehulkam by pomohlo, keby sa uz kocikujuce maminky vyjadrili, co je podla nich spatne najdolezitejsie pri vybere kocika - napriklad v troch bodoch.

Takze maminky, na ktore tri veci by ste si dali teraz pozor, keby ste vyberali kocik?
Dakujem uz vopred za vsetky odpovede.

anezena
13. aug 2008

martina mas uplnu pravdu - ale nechapem tych vyrobcov - oni sa z jednbej chyby poucia, dalsia kolekcia ju uz nema a zase pokaslu nieco ine. nechapem to, ako je to mozne. kto vobec navrhuje tie kociky. ved keby si len precitali tuto diskusiu - z toho by vzisiel taky super kocik 😀

gucz
14. aug 2008

ja som pozerala aj na to, aby bolo vnútro kočíka vypratelné, ono kočík sa zachytá, hlavne ak je vnútro biele. Ďalej na to, aby bola vanička dostatočne veľká, aby sa ľahko skladal, aby sa tam dala nakliknúť autosedačka na konštrukciu a v neposlednom rade, aby sa nám páčil. Vyhral to hlboký kočík od PP. Boli sme nanajvýš spokojný všetci 🙂

miselin
14. aug 2008

U mňa hlavne otočné kolieska v predu, tie sú k nezaplateniu, mala som možnosť vyskúšať kočík bez otočných a bola som normálne narobená 🙂 No a samozrejme dosť veľká vanička, aby sa tam dieťatko vmestilo aspoň do šiesteho mesiaca, kvalitný materiál a aby sa dal aj vyprať. No a plne súhlasím s Martinou každý kočík má svoje pre aj proti 😉

kacka.va
14. aug 2008

anezena: jenže ono podle mě nejde vyrobit kočárek, který by vyhovoval všem, protože každý upřednostňuje něco jiného a některé věci prostě na jednom kočárku nejdou dost dobře najednou zrealizovat.

nsoci
autor
15. aug 2008

Dakujem moc za vsetky napady a rady...uz teraz som nasla kopec veci, ktore by ma ako zatial ne-maminku nenapadli. Este mam dve otazky....

Je lepsia trojkolka ci stvorkolak?
- mne sa trojkolka zda o kusisko lahsie ovladatelna (jednou rukou), ale mozno boli kolecka v obchode na stvorkolke napevno zapnute a ja som si nevsimla ci sa daju uvolnit

Ake kolieska?
- plastove sa vraj kazia a nie su dobre do snehu, kedze chceme chodit do prirody (hned az domom) tak asi nie
- gumene ci nafukovacie?

Dakujeeem. 😉

anezena
15. aug 2008

nsoci, my mame trojkolkiu - super je ze sa da otocit koliekso predne o 360 stupnov, a je super ovladatelna, aj jednou rukou.

kolecka mame nafukovacie - na nezaplatenie. super do snehu a a na blby trnavsky teren. 😀

minitrouble
15. aug 2008

nsoci - podla mna co mamina to iny nazor 😉 ale pridam aj ten moj:
ja mam q.speedy a som spokojna na 99%...jedine co mi vadi je ze nema na nanoznik na zimu 🙂 ...ale uvidim ako to bude s fusakom - ale tu zopar rad pri vybere co som odkukala
1. ci kocik zvladnes ovladat jednou rukou - ci sa da lahko tocit do stran - vela tych najlacnejsich tipu Tako a spol.... tie velke 4 kolesove tak tymi prejdes cez obrubnik len s vydanim konskej sily, jednou rukou nehrozi jedine ak mas silu jak kon
2. ako je kocik tazky - v pripade cestovania busom, chodenia na miesta kde nemas vytah, skladania do auta
3. ake velke je tvoje auto a co sa don zmesti - my mame to najmensie Suzuki swift a tak tam hocco nedas 🙂
4. zavisi kde byvas - iny kocik potrebujes ak byvas v BA a okolie a iny ak byvas niekde v horach
podla mna velkost vanicky je ti tak na 3 veci lebo mam kamosky co mali velke deti a tie sa ani do tych najvacsich vaniciek nevopchali a moja ma pol roka a do nasej sa vmesti v pohode a to vraj mame jednu z najmensich vaniciek
a ozaj k tym rozmerom - never udajom na nete - chod si to vzdy odmerat - vyrobcovia neudavaju pravdive velkosti - niektori zmensuju ini zvacsuju 🙂

smardik
15. aug 2008

nsoci záleží jaká trojkolka, ty dražší jsou na ovládaní super a jsou stabilním, u těch levnějších jak jsem zkoušela jsem měla strach že se mi převrhne ☹ a nám prodavačka do terénu poradila nafukovací kolečka a říkalo mi to víc mamin že jsou lepší

anezena
15. aug 2008

presne minitrouble ma pravdu s tymi velkostami. jedni uvadzaju mier vonkajsie, ine vnutorne a ine nejake vymslene

minitrouble
15. aug 2008

nsoci - presne ako pise smardik - ak 3kolku tak jedine quinny alebo jane - ine by som asi neriskovala - teda aspon co som zatial pocula -tym nechcem nikoho urazit - mozno su aj ine dobre ale zatial co poznam tak vseobecne su za najlepsie povazovane tieto 2
ak 4kolka tak treba overit ze ci su vsteky kolieska otocne - presne to co som napisala pri niektorych lacnejsich kocikoch (najma polskych) mozes ist len rovno a nevytocis - na to si podla mna treba dat pozor - alebo mozno som ja rozmaznana nasim quinnym
mne napr je dolezite aby sportova cast bola vzdusna - napr na gessleinoch sa mi nepaci ze maju strasne hrubu tu sportovu cast - ale mozno sa len mylim
podla mna nie je tiez podstatne aby islo polohovat uplne do lahu sportovu cast - ten jemny sklon ziadnemu babatku neprekaza a ani lekari sa k tomu nevyjadruju nejak negativne - aj tak maloktore dieta vydrzi v uplnom lahu ked uz je vacsie - a spat spi uplne v pohode aj ak to je len nejakych 160stuponov
ale hovorim vsetko je vec nazoru aky ma kto 🙂

minitrouble
15. aug 2008

a este ma napadlo - mne sa napriklas strasne paci kocik bugaboo a potom quinny buzz - ale vadi mi na nich jedna vec - ked chces dat babo na lezato tak ho sklopis ako keby sedelo ale lezi - ale nohy ma furt ako keby sedelo - cize to polohovanie je robene tak ze cele dieta ako je ho preklopis dozadu - a nohy ma hore - co mi pride take dost divne 😖 ...ale neskusala som len som videla tak zase neviem osobne potvrdit - mozno to dietatu nevadi 😉

mirka755
15. aug 2008

pro mě je nejdůlěžitější: velká korba, aspoň 80cm, sporťák otočný v obou směrech, otočná přední kola, nánožníky na oba druhy a velká nafukovací kola. Autosedačka přidělat na podvozek je už maličkost, ale kdo chodí do města často je to super věc!!!

martina48
15. aug 2008

podla mňa môj názor na trojkolku: nsoci,ak bývaš v činžiaku a máte malý výťah nedoporučujem 😖 ,pretože dĺžka kolies u trojkoliek je o dosť dlhšia,ako u štvorkolesových...síce neviem ako je to s quinny,ale napr,x lander XT má rozdiel od XA,neviem teraz presne,ale asi až o 12cm...otáčavé kolieska sú super,aj ja mám,ale trocha my na nich vadí to,že ak schádzam z vysokého obrubníka,či z nejakého schodu,zvyknú sa tie predné kolieska otočiť do strán a potom sa neviem pohnúť 😒 ,vždy ho musím potom nadvihovať,ale už som si zvykla 😀 ...a ešte nevýhoda trojkoliek je tá,že sa nedajú ťahať"vlastná skúsenosť" 😅 ...teraz to už viem porovnať pretože som mala trojkolku,teraz mám štvorkolesák a to sa nedá ani porovnať...s terajším kočíkom som nadmieru spokojná 😀

minitrouble
15. aug 2008

martina ty mas 3kolku Xlander? lebo na tu som pocula dost vela staznosti prave s tymm schadzanim z obrubinku - no a ja teda s quinnym ziadne problemy nemam prejdem z obrubnika aj na pbrubnik dokonca aj behom a nic sa nestane fakt (kludne si to dojdite ku nam odskusat 😅 ) - tuto znacku ako 3kolku mozem len a len odporucit - a my sme sa zatial vopchali do kazdeho vytahu - ale vraj su saj dake vytahy kam sa vela kocikov nevmesti ale my sme este taky nestretli

martina48
15. aug 2008

minitrouble...nie,trojkolku som mala inú značku...teraz mám x lander xa a aj na ňom mám ten istý problém s kolesami....síce už to neni až také hrozné,ako s trojkolkou...za to som si myslela,že to je asi normálne 😖 ,ale asi nie 😖 ,že??...rozmýšlala som aj nad kúpou quinny,ale to už je pre mňa trochu "mastný"kočík..síce ani x lander nebol najlacnej.,ale nevedela som mu odolať 😅 ,na tie kolesá som si zvykla a zatial by som ho nemenila......minitrouble,trocha"dosť" vybočím z témy...mohla by si my napísať,kedy je u vás v meste jarmok?s manželom sa tam chystáme a nevieme presne kedy je,viem že je to niekedy koncom augusta 😕

anezena
15. aug 2008

my mame Jane Slalom - a tiez ked idem z chodnika na chodnik - pohoda, ziaden problem. a komu vadi otocne kolecko, tak si ho zaaretuje a ma vybavene. my sme sa tiez vsade zmestili, prave ze je lepsie ked je trojkolka, lebo sa viem nastelovat tak, aby som sa zmestila aj ja aj manzel.
co sa tyka jarmoku v PK, tak to byva az v druhej polovice septembra

minitrouble
16. aug 2008

martina - no veru nie je to jedno aky mas kocik co sa tyka koleciek 🙂 prave vela ludi skusalo moj kocik ze ci je to fakt pravda ze sa tak lahko otaca a hovorili mi ze maju ine 3kolky a ze des
vinobranie bude 26-28 september 🙂 http://pezincan.pezinok.sk/index.php?yggid=arti...
anazena - no ved prave Jane Slalom a Quinny Speedy (pripadne freestyle) su myslim povazovane za najlepsie - sak sme to uz tusim v inej teme riesili 😅
a inak ja by som mozno odporucila ked niekto nema vela penazi kupit si radsej pouzivany jane alebo quinny ko nejaky iny lacnejsi kocik - predsa len tieto 2 znacky zarucuju istu kvalitu 😉

anezena
16. aug 2008

minitroble, presne. aj my sme to tak riesili - manzel ma poslal kadel ahsie, ked som povedala, ze chcem kocik za 30 litrov. kupili sa jane 2006 na nete, ale pred dvoma tyzdnami som ho predala. a kupili sme novy - ale iba sportak s nanoznikom.

artee779
19. aug 2008

ahoj, taky uz dlouho vybiram kocarek a nakonec padl tip na gesslein. Tak prosim holky, ktere maji uz zkusenosti, aby mi napsali vice, treba i do IP. Mam vybrany tip F2 s korbou a naklapecim sportakem. Jinak pro me byla hlavne dulezita velka variabilita, tzn. do mesta lehko ovladatelny, ale taky aby byl do terenu, na chatu, k rodicum apod. Gesslein ma vymenitelna kola, takze otaceci predni kola do mesta a nafukovaci velka kola do terenu, coz je pro me naprosto uzasna vyhoda. zatim teda bez osobni zkusenosti. Pak byla dulezita vaha a rozmer hl. korby. a taky mozna tvrdost podvozku. A to bylo nakonec asi vsechno.

bertica.h
19. aug 2008

artee..ja ako som pozerala na ten F2..je síce krásny,ale nebude dobrý inde podla mna ako na rovnom terene a v meste.
Pokiaľ chceš fakt aj na nerovný teren atd..by som ti doporučila klasicky s nafukovacími kolesami.Napr.Patron bohemia alu,alebo X lander,alebo iný..To len ked som čítala tvoj príspevok ma napadlo. 😉

bertica.h
19. aug 2008

alebo patron fenix..
My osobne sme mali X lander XT a boli sme s ním moc spokojní.Takže pri drihom ked sa podarí by sme si ho asi radi kupili zas.ale radšej 4kolesový.

nsoci
autor
19. aug 2008

Holky a co poviete na vloznu fusakotasku ako nahradu vanicky (ako maju napriklad Gessleiny)? Mne sa to zda take poloriesenie.... ale zasa je lahucka, co je u man dolezite (4. poschodie bez vytahu)....

Ale zasa radsej nech ma krpec pohodlie....

smardik
19. aug 2008

nsoci já budu mít tu vložnou tašku a přijde mi to jako dobré řešení a co jsem se ptala na zimní mimi prý super

bambusko
19. aug 2008

pre mna bolo dolezite:
1/ priestranny kocik, ktory sa da hojdat
2/ lahke ovladanie, nie vsetky s prednymi otocnymi kolesami su take, navyse treba skusat kocik ako jazdi so zatazou, je to ine ako prazdny + dobra brzda
3/ solidna konstrukcia, ktora sa nerozkyve po 2 mesiacoch, ani vo vetre a dostatocna vyska, aby som sa nemusela hrbit, velke kolesa

ostatne kriteria su individualne - podla velkosti batozinoveho priestoru, sirky vchodovych dveri, resp. vytahu, ci potrebujes kocik vlacit po schodoch ap.

anezena
19. aug 2008

arteee, kamoska ma gesslein a mne sa zda a tvrdi aj ona ze to vnutro toho kocika je moooc teple - na leto o nicom. malemu je vtom teplo

artee779
20. aug 2008

ahoj holky, diky za nazory. nase mimo bude na zimu, tak snad teplejsi vanicka nevadi. a 4 nafukovaci kola do terenu ma taky + plus dve otocona vymenitelna na rovny teren. no uvidime, jeste to obhlidneme poradne ze vsech stran a rozhodnem se uz snad definitivne. Jinak vlozna taska je myslim na zimu uplne v pohode. Mne se jenom nelibi design u takto resenych kocarku, takze jsem od vlozne tasky upustila, ale nic proti ni. Holt ja jsem na tu klasiku s hlubokou vanou. Ale myslim, ze co do vahy a manipulace je vlozna taska super. Nikde vam pak nezavazi korba a da se taky asi pekne slozit. 😀

evao26
20. aug 2008

nsoci, jestli chceš kočárek do terénu, musí být co nejlehčí a mít dobré těžiště, aby si se s ním nenadřela přes výmoly, do kopců, přes trávu, klacky, kameny atd. Dále musí mít všechna 4 kola velká a gumová!! Kvůli měkké a pohodlné jízdě. Gumová se mohou zmáčknout, když přejíždíš hrboly - přizpůsobí se. Nekupuj kočár s tvrdými kolečky. Nemysli, že budeš píchat každou chvíli. Uvědom si, že i jízdní kola a auta mají gumová kola (terénní mají velké a široké gumy), nikoliv plastová nebo jakkoliv jinak tvrzená. Kočárek má mít kola za sebou, aby držela stopu. 4kolka je určitě lepší na zvládnutí terénu. Otočná kolečka být nemusejí, pokud se s kočárkem dobře manipuluje. Věř mi, chybět ti nebudou ani omylem. Dobře ovladatelnou (lehkou a s dobrým těžištěm) 4kolku umanévruješ bez problémů jednou rukou. Rovněž není žádný problém kočárek přizvednout na obrubník nebo jiný hrbol. Zatáčíš jen tlakem ruky na madlo, do prudké zatáčky přizvedneš jen trochu. Pokud je kočárek špatně ovladatelný, je ale všechno jinak. U takového kočárku by ti otočná kola chyběla dost (a to není o ceně..).

Pokud budeš jezdit ve městě, je počet koleček jedno. Vyber co nejlehčí a skladný kočár, který se vejde do výtahu, do auta, vyneseš ho do autobusu. Nejlépe s otočnými koly, abys mohla jezdit jako královna mezi regály v obchodech, otočila se na místě na zastávce i v autobuse i na chodníku. Otočná kola jsou jistě potřeba u těžších kočárků (mezi ty patří nejen levné a vůbec snad nějtěžší takko, hoco, ale i moon, gesslein jsou poměrně těžké nebo možná mají jen špatné těžiště..). Ta váha je hodně důležitá. Jinak bez ohledu na váhu, i u lehkých kočárků ve městě je oceníš. V terénu je to naopak, tam je stejně musíš zaaretovat.

Ať už ve městě nebo v terénu, nezapomeň ale na pohodlí dítěte!! Není důležitý design. Kočárek musí být prostorný, nejlépe polohovatelný, musí být dobře zateplený a zároveň musí mít možnost dobrého větrání. Jízda v něm musí být pohodlná, takže určitě vybírej kočárky s houpacím nebo dobře odpruženým podvozkem. Věř, že až nabídku protřídíš, na výběr ti toho moc nezbude. Takže kočárek vyber podle toho, kde budeš jezdit častěji. Otočná kola ti budou chybět jen za jistých podmínek a/nebo jen u určitých kočárků. Stejně tak ruční brzda není důležitá. Také koukej na detaily jako je přístup do nákupního košíku.

Já radím z vlastní zkušenosti, kdy jsem darem dostala šílený "kočár" bugaboo (v překladu strašidlo). Má jedny kola obří, druhý maličký. Vypadám (vypadala) s ním u nás na vsi jak debil a debilně se s ním jezdí i v terénu, který je všude kolem. Sportovní verze neskutečná. Jen takový výlisek. Takže dítě tam je jako by jste seděli na naklopené židli. Lze to sice celé položit, ale dítěti pak nohy trčí nahoru. Spí tam sice taky, ale já bych tedy takhle spát nechtěla, když si to představím. Dítě usne skrčené i v autosedačce se spadlou hlavou. Do košíku se pořádně nedostanu, o nějakém systému větrání apod. nemůže být řeč. A málo kryje proti nepřízni počasí a je z blbýho materiálu. Byla jsem z něj dost nešťastná. Naštěstí rodina nebydlí u nás, takže jsem ho pak vytahovala jen před nima. V hluboké korbě mi dítě brzy řvalo, ale ještě neumělo sedět samo a já neměla to srdce dát ho do sporťáku. Koupili jsme pak Roan. Jízda po hrbolech nesrovnatelně lepší. Kamarádka má ještě Inglesinu, taktéž supr, ta má navíc polohování zad a přijde mi i lehčí. Ještě jsem se projela s X-landerem a Cortinou a ty mi nevyhovovaly. X-lander se mi zdál těžší, takže to chtělo víc zabrat a Cortina strašně drncala. No snad jsem trošku poradila. Mluvím ze zkušenosti vlastní a pak dle toho, co jsem vypozorovala u kámošek 😉 😀

andelka
20. aug 2008

evao: A jaký kočárek to je, s gumovými koly, čtyřkolka a dobře ovladatelná? 🙂

caira
20. aug 2008

tak u me pri vyberu bylo nejdulezitejsi :

aby byl kocik trojkombinace
vaha { tlacim kocar do kopce vpodstate denne}
velikost korbicky a pohodli ve sportaku { preci jen tam bude mimi pobyvat nejakou dobu}
jednoduchost manevrovani
skladnost a jednoduchost pri skladani
stabilita {jelikoz jsme chteli trikolku tak aby se nemela tendence preklapet}
pohodlne uchopeni { zkousela jsem treba kamaradky mikado oxfor a to byl des!}

no a taky aby byl pekny vzhledove 😀

evao26
20. aug 2008

andelko, dneska je tolik kočárků, že se v tom nikdo nevyzná. Určitě je mezi nimi víc kočárků dobře ovladatelných s gumovými koly. Já vím jen těch pár, co jsem si je zkusila. Ani nevím celé názvy..Šla bych třeba do té Inglesiny. Opravdu se dobře ovládá a není těžká. Ono to ale nepocítíš, když budeš jezdit po městě nebo po rovných cestách. To oceníš až při častých jízdách do kopce a v terénu na hrbolech. Nemá otočná kola, ale to nevadí. S kamarádkama jsme si kočárky půjčovaly, takže to je můj pocit z jízdy. Dobrý 😉
Opravdu hodně záleží, kde budeš jezdit. Jestli budeš někde v terénu a dlouho venku (to pak musí být dobrý potah, větrání, zateplení.., hodně kapsiček nebo velký košík na věci s sebou a odpružený nebo houpací podvozek) nebo ve městě, kde oceníš hlavně otočná kolečka a lehký kočárek. My koupili ten Roan kvůli tomu, že je levnější. Taky je dobrý, je o něco těžší než ta Inglesina, ale jsem s ním spokojená 😉 🙂
Ono se říká: darovanému koni na zuby nekoukej. Já ani nechci být nevděčná, to neee. Ležela jsem ke konci těhu v nemocnici, takže mi kočárek koupila teta. Myslela to dobře. Ale ten bugaboo je fakt pro panenky - ne pro dítě!! 🙄 Teta se i ráda tak trochu předvádí 😖 Ale mně se ten kočárek příčil od prvního pohledu. Kdybych měla vyjmenovat, co mi na něm vadí, tak bych se upsala. No z houpacích vím ještě peg perego, ale to nemám osahané. X lander je odpružený, to jo, ale je prostě pro mě už trochu těžký. A to jsou i daleko těžší kočárky, např. to zmiňované Takko. Ještě vím, že jedna známá z plavání má Dorjan a ten mi tedy také připadal těžký (víc než ten Xlander). Ta váha je skutečně dost důležitá. A těžiště také. Jinak nejen že musíš mít sílu při přizvedávání na obrubník a tlačení do kopce apod., ale i tě zatraceně budou bolet ruce a budeš mít vůbec co dělat... Takže na to pozor!!! A také bych nechtěla kočárek s krátkou nebo úzkou korbou!! Dobře a výstižně to popsala i caira, jen neznám ten mikado.. proč má špatné uchopení..