Maminky, čo je najdôležitejšie pri výbere kočíka ?

nsoci
12. aug 2008

Ahojte... diskusii o kocikoch je tu dost, ale vsetky su o konkretnych kocikoch.
Myslim, ze nielen mne, ale aj inym tehulkam by pomohlo, keby sa uz kocikujuce maminky vyjadrili, co je podla nich spatne najdolezitejsie pri vybere kocika - napriklad v troch bodoch.

Takze maminky, na ktore tri veci by ste si dali teraz pozor, keby ste vyberali kocik?
Dakujem uz vopred za vsetky odpovede.

andelka
29. aug 2008

jana: Díky za zkušenost. U nás je ten vtip v tom, že jelikož budeme bydlet pořád tady, tak vím, kde budu chodit na procházky. Máme tu dlouhé ulice, docela klidné, takže se courá nahoru a dolů. A nechci vždycky na jednom konci manévrovat s korbičkou. A líbí se mi, i když se dá různě otočit sporťák z trojkombinace. Pro starší dítko, golfky, ty už oáčet nejdou a to už dítě fakt zajímá spíš okolí než maminka. Ale takové 8 měsíční? Nevím. Možná jsem ovlivněná tím, že pro neteře jsme používali kočár s přehazkou abylo to super a nějak si neumím představit, že bych to neměla. Ale zas doufám, že švagrová bude mít mimi dřív než já, takže pozkouším i její kočárek.Kolem mě nikdo mimino nemá, takže nemůžu zkoušet různé kočárky.

kacka.va
31. aug 2008

andelko: já myslím, že hodně 8měsíčních miminek už taky nezajímá mamka, ale okolí. naše šídlo už taky chce koukat po okolí a to je ještě mrňavá.

annaola
6. sep 2008

ahojte, po 3 rokoch kocikovania som uz zistila co musi mat moj kocik pri druhom dietati:
predne vytacatelne kolieska,
dostatocne hlboku vanicku pri sportovej verzii( a zistila som ze znacka Dema ma taku, ze sa dieta stale zosmykuje dolu a asi v 50 percentach kocik sam od seba boci na jednu stranu)
dobre skladatelny a nie velmi tazky, kedze ho potrebujem casto skladat a vykladat v autobuse.

a tiez je fajn ked sa da potah odmontovat a oprat, ale zasa pri niektorych upravach sa lahko ocistia mokrou handrickou.
kazdopadne , v niektorych predajniach pnukaju testovanie kocikov s zavazim( akoze dietatom), aby si vedala ako sa snim manipuluje.Kde sa to neda, skus si nieco doniest z domu tazsie, nebudes lutovat a zistis ci tiez nahodou neboci do strany, co pri prazdnom nie je znatelne.

jasminka
12. dec 2008

ahojte a aka znacka sa vam osvedcila najviac? kvalita a cena 🙂

danuska24
12. dec 2008

prvy som mala coneco V3 😝 😝 😝 😝 tam som sa poucila a potom sme kupili quinny

quika
12. dec 2008

byvam v kopcovitom terene, chodime von na 2-4h denne, casto aj do lesa mimo asfaltky, korculujeme... takze moje poziadavky na kocik boli:
1. nizka hmotnost
2. rozmery - aby sa zmestil do vytahu a do auta
3. velke kolesa, predne otocne
4. sportak sklapaci do uplneho lezania
5. kotucova brzda
co som naopak nepotrebovala je naklikavacia autosedacka (nakoniec mame, ale prezila by som bez nej), prehadzovacia rucka - za skoro 8 mesiacov nebola situacia kedy by som po nej tuzila, velky kosik - vsade nosim ruksak, takze nepotrebujem, velka vanicka - mame jarne dieta.
Kupili sme Jane Slalom, som uplne spokojna. V nasej situacii sa velmi oplatilo priplatit si za nizsiu hmotnost, kedze tu mame strme cesty tak aj ta brzda je nakoniec vyuzivana viac nez som cakala.

sassi
12. dec 2008

my mame Graco tour de Luxe, super spokojná, kade chodím, tade chválim - http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=30299

ale každy si musí vybrať podla svojich nárokov
naše boli: lahký, lahko skladatelný, väčšie kolesá, predne aby boli otočné, viac bugina ako hlboký - ale od narodenia, velký a pohodlný pre babo - ale zasa aby sa dal v pohode zložiť do auta, poloha opierky chrbta až do ležania. CENA maximálne 10.000,- .
A nechcela som ten system, kde sa podvozok skladá zvlášť a vanička je zvlášť - neosvedčilo sa mi pri 1. kočíku.

Autosedačku vajíčko sme nekupovali, mali sme po dcerke, ale inak by som bola isto kupila z tej istej značky a tiež sa da aj nakliknuť.

sassi
12. dec 2008

inak ma trošku vyššiu vahu ako tie najlahšie kočíky, ale byvame v meste viac-menej na rovinke, všade upravene cesty, a ani do výťahu s nim nechodím, kedže byvam v dome a parkujeme ho na prízemí 😉
ale vojde sa aj do pidi-panelakoveho vyťahu, mam odskúšané 🙂

qetinka
13. dec 2008

beponka...ja mam chicco S3, a mam nafukovacie kolesa...ked predavaju origos s plastovymi treba si len ziadat u predajcu ze chces nafukovacie kolesa...a budes ich mat..su ovela lepsie...inac co sa tyka kociara...mala som ich zopar..a tento je zatial naj...skvela manipulacia..lahky a priestranny...

aponchie
13. dec 2008

po mnoha zkusenostech uprednostnuji kocar co houpe a ma velkou vanu a je stabilni na 4kolech,zadne ginglani ze strany na stranu a hlavne ma velkej nakupni kos,kterej neco i udrzi ne takovej ten pidi co vidavam akorat tak na svacinu 😀

sassi
13. dec 2008

no 100 ludí, 100 chutí ... my sme napr. 1. kočík mali klasický, vysoký, hojdací, s velkou vaničkou a po 8 mesiacoch som mala take nervy nan, že som ho predala a kupila si iný (už buginu)
No čo vyhovuje jednému - može práve inému prekážať, alebo sa zdať zbytočné ... ved asi preto je tolko typov kočíkov

kočík terba vyberať " na mieru" teda doma si spísať svoje požiadavky (na vahu, velkosť, či treba isť aj do výťahu, či skladací do auta s vajíčkom, v akom terene bývate, či je babo letné alebo zimné, aký vysokí ste ...) a potom isť do obchodu ...
No podla mojich skuseností na SK, hlavne v menších predajniach je to tak, že kočík vam ukažu na obrázku, prečítaju parametre, mladučka bezdetna predavačka ani nevie, o čom je reč ... 😕 O predvedení kočíka možete snívať ...
Je treba kočík vopred vidieť, dať si na nom všetko predviesť, ako sa čo skladá, preklápa, naklikáva, ako sa s ním chodí ...
Na obrázku može všeličo vyzerať výborne, ale možno vam "nesadne" do roky 😉

Aj rozne doplnky je dobre kupovať až ked ich fakt potrebujete...

My sme kupovala v obchode v Bialsko Bialej, mali sme kočík vybratý, ale manželovi ho tam ešte celý predviedli a mohol si s ním pobehať hore-dolu po obchodáku (to je taký velikánsky), či teda berie alebo nie 🙂

jasminka
13. dec 2008

ja by som chcela asi kocik tri v jednom,aby som nemusela stale menit a kupovat nove a aby mi vydrzal az kym mimco nebude vediet chodit same a jasne naklikavacia autosedacka by bola fajn, ked niekam pojdeme autom..poznate taky nejaky? uprednostnujete trojkombinacie?

sassi
13. dec 2008

jasminka my mame taky kočík (GRACO) od narodenia do 15 kg dieťatka (cca. 3 roky) + da sa aj nakliknuť sedačka
ale takých kočíkov je viac typov (X-LANDER, JANÉ, PP...) , zaleží od toho, čo by si ešte potrebovala 😉 (či prehadzovaciu rúčku, menšie-väčšie kolesá ...) a kolko do toho chceš investovať 😉

aponchie
13. dec 2008

sassi a kdo byl na nervy z hojdani?ty nebo miminko? 😀

sassi
13. dec 2008

ja som mala nervy na to, že nemal pásy na priputanie (čo začalo byť pri našom živom striebre dosť nebezpečné!) a uplne blbo sa skladal do auta. Proste sice pre malinke babo pohodlny, ale inak uplne nepraktický 🙄 Aj ta športova časť potom bola moc vysoko.To mať tak ešte jeden k tomu...
Navyše sme dceru "naučili" na hojdanie a nevedela bez toho cez den zaspať ... 😒
no všetko ma svoje za aj proti ... 😀 😀 😀

No my sme ho v 8. mesiacoch dcery menili za buginu (dostala som take nervy, že som šla do obchodu a kupila CAM APOLLO) a teraz ked som kupovala pre 2. dieťa kočík, už som ten typ absolutne nechcela ...

jasminka
14. dec 2008

sassi vdaka za rady, som pozerala aj tvoj kocik Graco,paci sa mi a ta cena je super, len asi este treba dokupit vanicku a sedacku do auta. tie kolieska sa mi zdaju byt trochu male, som kdesi citala, ze velke su lepsie, hlavne v zime, ked bude zly teren... no a na slovensku som nenasla predajnu len internetove shopy. co sa tyka investicii tak by sme sa urcite chceli zmestit do 20 tis

funy
14. dec 2008

ahojte, dobra diskusia.
tak ja este nas kocik overeny nemam, ale kupili sme jane slalom. rozhodovali rozmery, aby bola velka vanicka, pretoze cakame zimne babo, aby bol lahky, aby bol jednofarebny, naf. kolesa, vyskovo nastav. rucka/ manzel je vysoky, trojkolka a aby vosiel do vytahu. ak by sme byvali v rodinnom, tak kupim peg perego gt3.
tak dufam, ze budem s nasim k. spokojna. vela dievcat nam ho odporucalo na zaklade vlastnych skusenosti
🙂

sassi
14. dec 2008

mne sa najviac páčil tiež Jané, ale bol nad naš rozpočet 😒

ma76
14. dec 2008

funi-dobra volba,ja mam PPGt3 aj Jané 😀 😀 😀 papa

aponchie
14. dec 2008

no do te hluboke korby staci koupit ty bile popruhy co jsme jako deti mivali 😀 ja jsem je taky kupovala do hlubokeho kocarku kdyz se zacla prevracet..no,ale mezi nama houpani je prirozenej pohyb a mimco ho maji rady,myslim,ze vic nez to ginglani z leva do prava navic to vypada fakt smesne 😀 a nici se tim kontrukce ..btw moc nejsem zastancem trojkolek pac jsem si je zkusila a ovladani v pohode(to zvladnou naprosto stejne i bebecar stylo se zatacecima kolama tak jako predni aretovaci kolecka)ale ta stabilita je logicky mensi na 3kolech nez na 4 🙂

sassi
14. dec 2008

traky sme mali, ale ked raz mala visela z kočíka v tom ako parašutista ... tak som mala dosť 😀 😀 😀 a to som sa len obzrela 😒

maleho sme nikdy nehojdali v kočíku, ked tak v polohovatelnom lehatku ... ale on ani moc nechcel
jasne že treba kočík odpružený, lebo potom babo cíti každy kamienok na ceste 😖

sassi
14. dec 2008

no a trojkolky tiež považujem za akýsi moderny vymysel ... nevidim nič prakticke na tom
bolo to myslene ako verzia pre šporovo ladene mamičky, lenže v zakone je napr. že za kočíkom sa nesmie chodiť na kolieskových korčuliach (čím sa trojkolky kedysi reklamovali) ... a malo by to byť nalepene na každej trojkolke
a stabilita samozrejme horšia ... hlavne ked už je dieťa väčšie, a z kočíka sa može vykláňať na stranu

aponchie
14. dec 2008

tak tak ja mam teda zkusenost jen z jane a graco trekko a teda desbes..sem zatazela s gracem k autu jednou rukou a celej kocar se naklonil a zacal padat 😲 hlavne mi hodne vadi ty male kosicky pod kocarem..ono je to fakt lepsi mit vetsi kos co neco udrzi pac kdyz vidim ty svacinove kocicky pod trojkolakama tak mi logicky se nabizi,ze to neni kocarek na dlouhe trasy na prochazky atd jak rikas spis na to sportovani pac mamky tam daji neco malo a zbytek tahaji v rukach..me se teda moc libi ten bebecar stylo at ma zataceci kola coz je super a hojda jakztakz ne tak jak inglesina clasica treba,ale dobry 😀 uplne nejidealnejsi je mit asi kocarek na kazde obdobi tak jako autosedacku ta 3v1nejsou bezpecne jak kazda zvlast to je jasna vec..ale chapu,ze malokdo ma na tri kocarky ikdyz treba inglesina magnum je zatim kocark co nema zadne negativum z eho pohledu a vydrzi dlouho..jeste peg perego takovej hlubokej uz nevim jak se jmenuje,ale to je jen hlubokej coz je zbytecne davat 12tacu na pul roku..jeste je dobre koukat na tvar vanicky (oval,hranata..)sem koukala do nejakeho casualplay ve skolce jedna pani ma cerstve mimco a je mu to uz ted male!!!ve fusacku konec a na jaro uz bude mit sportak beztak ikdyz dite bude male pac ji nic jineho nezbude 😝

ma76
14. dec 2008

sassi,aponchie-nepoznam nespokojnu mamičku s trojkolkov od Jane.Ja mam PPGt3 a je super stabillny a velky zo super doplnkami a Jane nomad do mesta je lahky, môžem porovnavat... 😉 A kočiky 3v1 je to obchodnicky tah...Ja chodim nakupovat bez malej na cely tyžden a košik mam mega velky.Vaničky sa z roka narok tušim vyrabaju stale menšie to je fakt. ☹ ale Jene ju ma velku ozaj dost.ahojte 😉

ma76
14. dec 2008

funi- 🙂

ma76
14. dec 2008

y-pre funy

sassi
15. dec 2008

aponchie, ja mam GRACO TOUR DE LUXE a maximum spokojna, ale to je 4-kolka 😉
je pravda že fusakotaška je dosť mala, ale ja mam jarne mimčo, takže mi nevadilo, ked v necelých 4 mesiacoch aj tak šiel do šporťáku, ved sa opierka polohuje až do vodorovnej polohy.
Keby sa narodil na jesen alebo začiatkom zimy, asi investujem par korun do jazdeneho hlbokeho a na jar si kupim nejaký fajnovy šporťák 😉
Prto som aj písala, že treba zvážiť aj ročne obdobie, kedy sa babo narodí 😉 Lebo moj kočík, nech som ja akokolvek spokojna, može inemu nevyhovovať aj pre tento dôvod ...

petrahy
15. dec 2008

ahojte tak pridavam moj nazor a skusenost kupila som kocik Frre Line Colection 4XL stvorkolka vanicku aj sportovu cast mozno nasadit v oboch smeroch. Predne kolieska otocne do 40 stupnov riadeni ako na podvozku auta vela ludi s tym v mojom okoli bolo nadsenych ze ake lahke ovladanie. Mam dieta narodene v zime v januari vanicka taka akurat. Skladanie samostatne konstrukcia spolu s kolieskami a samostatne vanicka alebo sportova nadstavba. Ak mate jedno dieta tak v pohode ak idete plne auto kam dat vanicku? Kupila som si teda sportak Piier cardin travel system s nakliknutim na autosedacku velmi spokojna vyuzivala som hlavne ked som cestovala a na nakupy ked maly zaspal naklikla som na kocik. Je to relativne lacnejsi kocik a velmi dobre skladny. Kedze väcsinou chodim na nakupy sama viem to ocenit. Velmi sa mi pacil Jane slalom ale cena sa mi zdala vysoka a ked som citala inzeraty niektory pisali ze vybledla im farba a to ma dost odradilo.

zuzana581
16. dec 2008

Ahojte. Tak pre mňa je dôležité aby sa 🙂 kočík lahko ovládal a bol aj lahký, pretože ak si sadne do kočíka väčšie dieťa, tak jeho váha je väčšia a ovládatelnosť ťažšia. Vždy je rozumné ísť kočík odskúšať so starším dieťaťom, asi trojročným a posadiť ho do kočíka a uvidíte ako sa bude ovládať. 🙂 Určite otočné kolieska. Nechcem aby bol velmi široký, ale zasa musí byť dosť 🙂 priestranný pre dieťa. Musí mať určite dosť 🙂 velkú a praktickú striešku aby sa dala prispôsobiť slnku a vetru. Musí mať 🙂 otočnú športovú časť. Nie prehadzovatelnú rúčku. A mohol by mať aj 🙂 poriadny nákupný košík. Taktiež je dôležitá jeho 🙂 skladnosť. Ja osobne nemám rada kočíky, ktoré majú vaničku zvlášť, športovú časť zvlášť a tak ďalej. Aj teraz som si vybrala kočík, ktorý má športovú časť otočnu a do nej sa vkladá prenosná taška na dieťa, ktorá slúži aj ako hlboká vanička. Prajem šťastnú ruku pri výbere kočíka.

mkr
16. dec 2008

ahoj, skoro každá maminka ti doporučí ten svůj, ale hlavně nekoukat jen na deasing třeba bugaboo nebo 4tech mají strašně malý sporťáky teda podle mě snad všechno je to jako pro panenky