Maminky, čo je najdôležitejšie pri výbere kočíka ?

nsoci
12. aug 2008

Ahojte... diskusii o kocikoch je tu dost, ale vsetky su o konkretnych kocikoch.
Myslim, ze nielen mne, ale aj inym tehulkam by pomohlo, keby sa uz kocikujuce maminky vyjadrili, co je podla nich spatne najdolezitejsie pri vybere kocika - napriklad v troch bodoch.

Takze maminky, na ktore tri veci by ste si dali teraz pozor, keby ste vyberali kocik?
Dakujem uz vopred za vsetky odpovede.

lila75
11. sep 2009

kocikov je dnes strasne vela druhov a clovek v tom ma chaos. jedna vec je pozerat si kociky na nete a ina uz vidiet ich nazivo, prip.vyskusat. Mne sa osvedcilo pochodit zopar obchodov,kde som natrafila na ochotnych predavacov. Tito mi predviedli vela kocikov, ich vyhody i nevyhody a pomalicky mi zacalo byt jasno, co od kocika ocakavam, co mi na nich vadi, co isto nechcem atd... mozem tento postup len doporucit, hoci po navsteve prveho obchodu som mala hlavu ako balon a zdalo sa mi ze mam v tom väcsi chaos ako predtym, ale postupne som zacala vylucovat jednotlive typy a teraz mam jasnu predstavu i svojho favorita. 🙂 No zatial som ho neobjednala, lebo sa nechcem unahlit, casu dost, este si pockam, ci nahodou nenajdem nieco lepsie, pripadne lacnejsie.

iinuska
11. sep 2009

dolezite je aby sa zmestil do kufra auta a do vytahu, pre mna je dolezita aj preklapcia rucka, aby bola vanicka dostatocne hlboka, nie ako pre babiku

yanna.o
11. sep 2009

souhlasím s kloranebb,
ještě bych dodala, že hluboká korba by měla mít možnost polohovat záda. Dítě kolem 5 měsíců může začít dost řvát v poloze vleže (náš případ). Pokud bys měla sporťák jen po směru nebo málo krytou sportovní sedačku (i takové se dělají, dítě tam není zachumlané), tak v zimě není dobrý ho tam cpát jen kvůli tomu, aby mělo výhled a neřvalo.. Proto ta záda v korbě, získáš čas, dítě povyroste a pak ho můžeš dát do spoťáku. Některé kočáry mají polohování zad v korbě, jiné jsou sportovní sedačky uzavřené doplňky tak, že dělají dojem hluboké korby a u nich se záda samozřejmě plně polohují z úplného lehu do úplného sedu.

Jsou i sedačky, které se celé naklopí jako židle, přičemž nohy a záda nejdou napolohovat, takže v poloze vleže dítěti trčí nožičky nahoru. Výhoda je, že je to úlevová poloha a že dítě má hezky zapadlý zadeček v ďolíku a nijak se nebortí. Nevýhoda je, že nemá možnost ležet na boku a bříšku, vrtět se, mít větší volnost pohybu (batole).

Obecně je dobré,aby kočár měl přehazovací rukojeť nebo možnost nacvaknutím přehodit korbu/sedačku po a proti směru. Hodí se to na eskalátorech, při jízdě do kopce kvůli změně těžiště, kvůli počasí, kvůi komunikaci!

Také se hodí takové věci jako větrací síťka v boudě (čím větší, tím lepší), která je zakrývatelná - pro letní mimča supr vychytávka. Ale ono i v aprílovém počasí to není od věci. Jinak aby kočár neměl různé mezery a průhledy, kudy fouká nebo svítí dítěti do očí a aby byl dobře krytý. Některé nánožníky (či kryty korbiček) se dají porozepnout po straně a jen odvětrat.

Rovněž je dobré, když jde boudička překlopit vpřed. Hodí se to ve slunci, dešti, větru, když kolem jede auto a práší... 😉

Také se hodí velký a zároveň přístupný košík. Látkový má výhodu, že do něj je méně vidět, věci do něj víc zapadnou, jelikož má vyšší stěny. Více se špiní a je možné, že se někde protrhne, roztrhne u patentky apod. Drátěný je bytelný, nešpiní se tak a je snadno omyvatelný. Vejdou se do něj rozměrné věci i na výšku i na šířku a je dokonale přístupný. Malé věci mohou propadnout dírama, nemá tak vysoké stěny a v blátě a dešti je třeba je mít v taškách.

Je dobré si zjistit rozchod kol, mnoho kočárů nerpojede dveřmi, nevejde se do výtahu. Musí se pak odmontovat kolečka nebo otevřít druhé křídlo.

yanna.o
11. sep 2009

na přehazovací rukojeť pozor, protože některé kočárky jsou po jejím přehození špatně ovladatelné, jelikož se změní těžšitě. Pak jsou typy kočárů s malými kolečky vpředu a velkými vzadu a po přehození rukojeťi se s nimi špatně jede. Malá jsou odpružená, hůř zvládají terén, odaretovaná být nemohou.. po přehození to prostě není ono. Ale je to možnost navíc.. 😉

Pokud jde o terén, dlažební kostky, hrbolatý asfalt.., tak nejlepší je měkce odpružená nebo houpací 4kolka s velkými gumovými koly. S dítětem to pak tak nedrncá 😉 A s kočárem samotným taky ne. To ale samozřejmě neznamená, že trojkolka terén nezvládne. Na projetí terénu je důležité jen velikost kol.

Pro rodiče je nutná nižší váha (nejlépe do 14, max. 15 kg) a zároveň! dobrá páka. Tzn. že kočár musí jít v krámě přizvednout na zadní dvěma prsty. Lehce musí jít i na přední. Některé kočáry mají tak špatnou páku, že se dají špatně přizvednout i prázdné a nemít otočná kola, tak s nimi člověk nehne. Nejhorší kombinace je vyšší váha a špatná páka. Když je váha nižší a páka je dobrá, tak se zvedne kočár na zadní snadno i s několikaměsíčním kojencem a nákupem v košíku 😉 Jinak lehčí kočáry se nemusejí přizvedávat co chvíli. Stačí jet příslušným směrem a kočárek se tam nasměruje sám i bez otočných kol. Přizvedává se jen do ostrých zatáček, mezi regály apod. S kočárkem s otočnými koly se líp jezdí v krámě a je pohodlnější s těžším batoletem 😉 Ale fakt v tom hraje velkou roli ta páka 😉

Přemýšlej nad kočárem, který je nejlepší pro první rok. Jak začne dítě ťapat, tak většina rodičů koupí golfky. Někdo i dřív kvůli častým jízdám MHD a schodům. Golfky jsou chrastítka drncavá s malými kolečky. Ale dítě, které v kéčáru už netráví zdaleka tolik času, v nich může v pohodě popojíždět. Zaberou také méně místa v kufru a skládají se i s podvozkem (ne podvozek a sedačka zvlášť).
Já mám houpací kočár + jsem koupila golfky + šátek + nosítko Ergo. Houpací jsem vybrala takový, který má polohování zad a nemá pevné nožičky, takže z něj nevyroste v půl roce. Tím pádem mi v pohodě vydržel do roka, roka a půl.. I když to není ideální sporťák. Lze nacvakávat po a proti směru jízdy. Měla jsem pak čas si rozmyslet, zda chci sporťák nebo jen golfky a oboje jsem mohla vyzkoušet i s dítětem. Mnoho kombinací totiž nemá zrovna vyhovující sporťáky z všemožných důvodů a to předem nelze poznat 😉

jejej.. to jsem tomu dala.. ale snad to někomu maličko pomůže, pokud to přelouská 😅

evca35
13. sep 2009

ja mám tiež chaos vo výbere. jedno viem isto, nechcem tie malé tvrdé kolieska ale nafukovacie veľké, lepšie do snehu a na naše chodníky.

keď si pomyslím že v čase kočíkovania mojej mamy nemali na výber vôbec, bola iba Liberta a na výber len farby, prípadne či s okienkami na bokoch alebo bez, so záclonkami alebo bez ....

atarra
13. sep 2009

Dievčatá mate niekto skúsenosti s kočíkom AUSTIN COLETO?

laskonka
22. sep 2009

atarra ja tu znacku vobec nepoznam, nic mi to nehovori.

laskonka
22. sep 2009

Viem, ze sa skor zaoberate tym co je dolezite pri vybere kocika, ale prosim poradte mi, neviem sa rozhodnut medzi 3 kolkami (3 kombinacie) Jane slalom pro alebo Teutonia S3. Prosim ak mate skusenosti poradte.

dosa
22. sep 2009

laskonka, ja keby som mala vyberat z tychto dvoch kocikov, tak beriem tu teutoniu. ja uz by som nekupila taky kocik, kde sa neda sportak otocit do protismeru a teutonia tuto moznost ponuka, okrem toho ponuka mnozstvo inych doplnkov a vyzera velmi elegantne 😉

laskonka
22. sep 2009

dosa dakujem za radu, to prehodenie sportaku sa mi velmi paci ale zda sa mi oproti Jane dost maly mi budeme mat marcove babatko a v zime ho budem musiet dat do fusaku a do sprotaku a to bude mat cca 9 mesiacov. Myslis, ze je to v pohode? Nebude sa tam citit nepohodlne?

dosa
22. sep 2009

ja osobne teutoniu nemam, nakoniec som si vybrala iny kocik, ale vidavam tie kociky po meste a nezdaju sa mi, ze by boli male. prave ze sa mi paci, ze si tam mozes prikupit na sportak predlzovaci diel a ked bude uz babo v zime vacsie, budes mat ten sportak ako hlboky kocik, este k tomu otoceny k sebe - myslim, ze ak bude mat dieta v zime viac ako pol roka (kedy sa uz nevlezu do vaniciek) je to super volba 😉

laskonka
23. sep 2009

dosa dik za radu, vyzera to, ze objedname teutoniu

dosa
23. sep 2009

laskonka - je tu aj tema o teutoniach, precitaj si. viem, ze ked sme o nej uvazovali, boli hodne dlhe cakacie doby - neviem ako teraz, tak si to treba rozmysliet hodne dopredu, aby ste mohli kocikovat hned ako sa babo narodi 🙂

jaja71
23. sep 2009

ahojte, mozete mi prosim poradit v akej predajni na zap. slovensku si mozem pozriet chipolino ultra. dakujem

manika77
23. sep 2009

jaja v hlohovci maju najvacsi vyber na chipollino

nsoci
autor
27. okt 2009

No ked som si tuto temu zalozila tak napisem uz ako maminka co a ako....

Kupili sme nakoniec Jane Slalom Prp Formula Strata - trojkombinacia.
Byvame na 5. poschodi bez vytahu tak sme potrebovali cosi lahke. Plus sme chceli do terenu (nafukovacie kolieska) a priestranny (mame v rodine velke babatka). V zasade toto Jane splnal. Ale chybali mi dalsie veci...

Ak nemate obmedzenia typu neexistujuci vytah a podobne... Nabuduce moj kocik musi mat:

1. preklapaciu rucku - casto su baba v sportiaku uz 4-mesacne... potrebuju vidiet maminu
2. polohovanie sportaku do uplneho lahu - pre pohodlne spanie drobca
3. velky kosik - ak narvete vsetko do tasky meni sa tazisko kocika
4. otocne predne kolieska - je fuk ci troj ci stvorkolka toto je zaklad
5. dostatocne vysoku a obukovitu rucku (som vyssia a u Jane ked dam do maximalnej polohy tak tasku ma maly na hlave), takze sa furt hrbim

Bonusom by bolo (ale prezijem bez toho)
6. hojdanie, perovanie
7. posunovaciu striesku (kvoli slnku, vetru, dazdu)

shine82
27. okt 2009

Ahoj maminy, potrebuju tip... Mám buzze, jsem s ním moc spokojená, je lehký, skladný, pěkný, má otočnou sportovní sedačku, až do ted jsme s ním neměli problém. Malý šel do sportáku v 7 měsících a ve fusaku se vešel akorát. Léto byla také pohoda, ale ted uhodily první mrazy a máme tu problém. Štěpíkovi je 15 měsíců a ve fusaku je ve sportáku dost narvanej, jak na šířku (30cm), tak na výšku (45cm). Takže se ohlížím po kočárku, který má prostornější sportovní sedačku. No a vzhledem k tomu že budem jezdit letos v zimě už na hory, tak i terénnější podvozek. Takže to shrnu, chtěla bych nafukovací kola všechny čtyři, přední otočná o 360 stupnu a sportovní sedačku která se dá otočit proti směru jízdy a vejde se do ní pohodlně dítě ve fusaku i v roce a půl (asi 85 cm a 11,5 kg - ted má mín, ale během zimy poroste 🙂 ) Máte někdo tip na kočárek splnující moje požadavky? Díky moc!!!!

Jo a kdyby měla nějaká maminka s menším prckem žijícím ve městě zájem o můj quinny buzz starý 8 měsíců, tak napište 😉

dobromila
15. nov 2009

shine, ja som sa prave tuto na konikov dozvedela o super sportovom kocari - quatro rally

http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100728-spo...

Nie je to sice ziadna dizajnova vychytavka, ani cool znacka, ale ma dve obrovske prednosti - nafukovacie kolieska a prehadzovatelnu rucku!!! Takyto sportak som nevedela najst. Zatial som ho vsak nevidela v reale.