Maminky, čo je najdôležitejšie pri výbere kočíka ?

nsoci
12. aug 2008

Ahojte... diskusii o kocikoch je tu dost, ale vsetky su o konkretnych kocikoch.
Myslim, ze nielen mne, ale aj inym tehulkam by pomohlo, keby sa uz kocikujuce maminky vyjadrili, co je podla nich spatne najdolezitejsie pri vybere kocika - napriklad v troch bodoch.

Takze maminky, na ktore tri veci by ste si dali teraz pozor, keby ste vyberali kocik?
Dakujem uz vopred za vsetky odpovede.

andelka
20. aug 2008

eva: díky za informace. Já ještě nezkoušela žádný kočárek, ani nejsem těhu, ale zajímá mě to. No, já budu jezdit jednou hlavně po městě, v terénu jen někdy. ale třeba plastová kolečka na našich chodnících hodně skáčou a drncají. No a každopádně budu potřebovat přehazovací rukojeť a tu právě kočárky s otáčivými koly nemají. roan a Inglesina by se mi líbily, ale nesnesu ten "košík", dyť tam nic nedám. A budu potřebovat kočárek s vložnou přenosnou taškou, protože budu nechávat kočárek v kočárkárně a brát do bytu jen mimi. Cestovat budu hlavně busem a tramvají (ale máme dost níkopodlažních), autem vůbec.
Napadá tě něco? V albu jich mám už asi 5, ale žádný favorit. 😕

artee779
21. aug 2008

ahoj, prehazovaci rukojet, otocna predni kolecka a vloznou tasku ma Gesslein. Ale ta predni otocna kolecka jsou plastova, zadni nafukovaci gumova. Ta predni muzes vymenit taky za nafukovaci, ale uz nejsou otocna. Sadu vsech kolecek dostanes ke kocaru (4x nafukovaci + 2x plastova otocna).
holky, jeste se vas chci zeptat na jednu vec, kterou porad resim u sportovni verze kocarku. Ten muj favorit ma sportak reseny tak, ze se naklapi cela ta konstrukce, tzn. ze se nepolohuje zadova operka ale cely ten sedak. Dite pak nema uplne rovnou plochu na lezeni, ale je tam vzdycky ta sedaci cast, ze ma nohy v lehu jakoby nahoru. uz to tady nekdo zminoval, ale zatim nejsou zadne reakce. Nema s tim nekdo zkusenost?

andelka
21. aug 2008

artee: Mrknu, dík. 🙂

treperenda
21. aug 2008

artee779: tak na tohle jsem neslysela moc dobre ohlasy☹ Bohuzel tohle nedoporucuji ani odbornici. Ja bych asi do toho nesla. Kdyz si sama predstavim, ze bych mela spat s nohama jakoby nahore "v zapomenutem sedu", tak bych z toho dvakrat nadsena urco nebyla, ale zase na druhou stranu by to mohl byt dobry "kosmonautsky vycvik"😀

evao26
21. aug 2008

artee779, to jsem psala asi já.. Já mám ten šílený kočár Bugaboo 🙄 a ten přesně takhle tu sportovní sedačku má udělanou. A jak už jsem řekla, je to hrůza hrůz. Tobě jako matce to třeba tak nepřijde, protože vidíš, že dítě tam klíďo spí. Jenže dítě usne všude, v autosedačce se spadlou hlavou a zkroucené spí jak špalek. Ale to neznamená, že je to pohodlné. A když se nad tím zamyslíš, tak je to hooodně blbý. Představ si, že bys ležela na nějaké té proutěné prohýbané lenošce nebo nějakém anatomickém lehátku. Chvíli dobrý a snad i příjemný, ale zůstat tak pořád a i tak spát bez možnosti rozvalení se, přetočení apod.... 😕 😖 To fakt ne 😠 Ještě tak aby mě někdo naklopil nohama nahoru. Pěkná volovina. 😉
Tady je foto té hrůzy, kterou jsem dostala. Já vážně nechci být nevděčná, ale teta asi nepřemýšlela, když to kupovala. Nebrala ohled na pohodlí dítěte. Vždyť je to dobré maximálně leda pro panenky! http://www.annaviktorie.cz/bugaboo/oblibene-bar...
A stálo to 30 táců!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲 😲 😎

Shrnu to asi tak:
- Ač zvládne i nerovnější cesty, nehodí se na ně. Je spousta kočárů, které to samé zvládnou mnohem lépe. Dá se s ním v pohodě jezdit po horších chodnících, silnicích a cestách, ale do horšího terénu je použitelný jen příležitostně, když se jinak nedá.. A nesmí se pokazit počasí.
- Při jízdě po kočičích hlavách apod. drkotá.
- Celkově není příliš stabilní (možná dáno tím, že je úzký a příliš lehký).
- Pokud musím překonávat překážky, nezbývá než jet po dvou velkých neodpružených!!!!! kolech, což je fakt nevídané.. nebo musím jet velkými koly napřed, ale tím pádem se mi kočár hůř přizvedává, protože se stlačí pérka u malých kol a já musím vyvinout větší námahu.
- Sjet třeba z obrubníku malými kolečky napřed je taky síla (Hlavně u sporťáku kvůli stabilitě. A když se dítě navíc nakloní ke straně, tak jsem měla co dělat, abych ten kočár srovnala, aby mi nezatáčel nebo abych ho vyvážila. Podobný problém mám při jízdě do zatáčky.)
- Skládání a rozkládání chce jen trochu cviku, ale hlavně mi vadí, že kočár musím chytit za středovou tyč, kterou mám věčně špinavou i třeba od bahna a že musím sundavat korbu.
- Nevyhovuje nám rukojeť. Je vysunovací, sice šikmo, ale příliš nahoru, takže člověk musí být dál od kočáru a jít ohnutý, nahrbený, aby nekopal do koleček a na horší cestě nebo sněhu, písku.. se musí víc zabrat, aby se kočár utlačil, i když jinak je úplně lehounký. (Tahle poloha madla vyhovuje jen při jízdě do kopce, kdy je třeba tlačit jinak. ) Bolí mě z toho svaly na předloktí, nejvíc kolem zápěstí. Jednak je to špatnou polohou rukojeti a jednak tomu přispívají ta malá kolečka. Výrobce umožňuje si dokoupit větší kolečka - tzv. kola do sněhu. To snad nepotřebuje další komentář. Neuvěřitelné! 😲 🙄 Takže zkrátka na horší cesty je třeba koupit jiná kola. No nedokupovala jsem, ale myslím, že ke všemu nejsou ani odpružená, ale nejsem si jista.
- Fleesová bouda mi připadá jako úplná blbost. To mohlo napadnout jedině idiota. Navíc je to celkem ošklivé. A je k vzteku, když se to nějakým způsobem ušpiní, což není venku problém.
- Malý když už chtěl koukat po okolí, děsila jsem se nasadit "sporťák". Ještě neseděl sám, ale jak neviděl, tak řval a já mu nemohla korbu přizvednout, jelikož se přizvednout nedá. To počasí bylo hrozné, chvíli svítilo slunce, pak pršelo, najednou je kolem nuly, všude bahno. Kolikrát jsme zmokli. Korbička je sice dlouhá, ale když nevidí ven, tak mi V kočáru řve. Nechce usnout, takže kolikrát jsem zbytečně vyjela a zas se vracela domů s uřvaným dítětem. Začalo to v 5 a půl měsících. Schválně jsme to s kamarádkou zkusily. Půjčila mi polohovatelný sporťák, malý byl celý šťastný, že není utopený na dně nějaké černé bedny a může koukat po okolí, usnul asi za 10 minut a pak jsem sklopila záda a bylo to. Myslím, že když pár minut byl v polosedu, tak mu to nijak neuškodilo.
- A celá ta korbička se mi taky vůbec nelíbí, nemá žádné kapsy a límec je tam jen na ozdobu, protože mezi ním a boudičkou jsou velké mezery. Nějaké větrání, nic takového. Jen proužečky látky efektně sešité, žádné vychytávky.
- Košíček mi je k ničemu, je k němu špatný přístup (skoro se do něj nedá dostat) a špiní se.

Ke sportovní sedačce:

- Absolutně zarážející je nemožnost polohovat záda a nohy u sportovní sedačky. Je to sice úlevová poloha, kdy je dítě fixované zadečkem v dolíku, ale ta není na delší cesty a v normálním sporťku je ten sed taky trochu (nepatrně) do dolíku (to je záměr), ale tam můžu polohovat. V tomhle dítě musí sedět v jedné jediné poloze, nemůže se natáhnout, otočit, rozvalit nebo si alespoň jen natáhnout jen nožičky.. prostě nic. Zkrátka nemá žádnou možnost volby. Když si představím, že bych měla spát na naklopené židli, tak se mi to vůbec nelíbí.
- Ono je vlastně vidět i na tom jejich reklamním videu, jak tam tomu dítěti taky padá hlava
- Pak to madlo před dítětem.. U normálního sporťáku každý řeší jak je funkční, měkké, široké atd. atd. Tady jako madlo slouží obyčejné držadlo pro přenášení.
- Stříška.. U normálního sporťáku každý řeší, zda je vidět na dítě a zároveň jeslti je průhledný igelit chráněný proti slunci, jestli to má větrání, jak je boudička velká, jak moc chrání proti nepřízni počasí, z jak odolného materiálu je, jak se dá polohovat.. V případě bugaboo je to úplně obyčejná stříška, je malinká, moc dítě nekryje, po připnutí jsou mezi sedátkem a tou stříškou trochu mezery.. Překlápění dopředu (jako ochrana kvůli slunci) má dneska každý druhý kočár.

Za šílený prachy skoro žádná muzika. Je to kočár o barvičkách. To je jako Hledej 10 rozdílů. To, co má každý druhý kočár, tenhle nemá. Nemá základní věci a vychytávky. Jedině je hodně lehký, to jo. Lze přehazovat po i proti směru jízdy a zároveň lze po i proti směru jízdy přehazovat madlo. Na nějaké rychlé cestování je dobrý, je variabilní. Ale pořád je těžší než jakékoliv golfáče! A představy o tom, jak lze zvednout kočár i s dítětem. Ano, do určitého věku. Pak postupem času už je těžké zvednout dítě a nést i v autosedačce 😉 natož v neforemném kočáru. 😝 A jak jsem psala, bydlím na vesnici mírně v horách a tenhle kočárek opravdu nezvládá a není pohodlný pro dítě. Zlatý Roan, který jsme pak koupili tomu říkám kočár. Pak ještě hodlám koupit nějaké lehké golfky - polohovatelné, bytelné s velkou stříškou atd. Fuj to jsem si ulevila, ale tak blbý kočárek se jen tak nevidí 😒 😅
Nemluvě o tom, že bych se nejraději plížila kanálama, protože se stydím s tím jezdit. Připadám si jak blbec. Ale tím se nechci nikoho dotknout. Prosím nevykládejte si to tak. To je můj osobní pocit, kterého se nemůžu zbavit. 😉

tekvica
21. aug 2008

evao,
krasne si to popisala, ja len ked som videla tento kocik, tak mi napadlo jedine- hnus velebnosti 😀
to je ako pomsta pre dieta.

ale mamicky si niekedy potrpia na znacku a prestiz a tie farbicky.

evao26
21. aug 2008

andelka, já vybírání kočárku musela přerušit ke konci těhu, takže proto jsem dostala kočárek jako dárek. Tak jsem se v nich moc nevyznala, to vidím až teď, co mají kamarádky a co jsem ještě koukala v krámě. Roan i Inglesina mají drátěné košíky. Mají dobrou nosnost, jsou velmi dobře přístupné a narveš tam i objemné věci a jsou dobře omyvatelné. Pokud bych vybírala houpací, tak bych šla do Inglesiny nebo do levnějšího Roanu. Na chodnících ti houpací kočáry určitě drcat nebudou a mimi bude nadšeno 😀 Koukala jsem na tvé fotečky a od pohledu mi připadá těžký ten dorjan a firkon. A těžké kočárky nekupovat snad ani do města - hlavně když budeš jezdit MHD.. Patron allum jsem viděla v krámě a byl celkem lehký. Myslím měl i vloženou tašku. Jen nevím, jak je to s poruchovostí. Vložená taška je jistě super věc, když nebudeš kočárek tahat do bytu celý. Navíc leží na sporťáku, který lze polohovat z lehu do sedu a to je další naprosto super věc! Ten Implast a Baby design neznám vůbec. Tam bych řešila rozměry korby, zda má bouda větrací mřížky (mřížka pustí vzduch a zároveň chrání před hmyzem), pak bych kočárek zkusila zvednout celý, pak přizvednout na 2 kola, naklopit a koukala bych jak je těžký.. a jak dobře se mi přizvedává. Pak jak je odpružený, protože chodníky jsou tady opravdu hrozné. Řešila bych tedy hlavně váhu, rozměry (aby se vešel do výtahu, do dveří..), rozměry korby (aby nebyla malá ani korba ani taška), praktické vychytávky, přístupnost nákupního košíku a především bych rozhodovala podle toho, který je pohodlnější pro dítě (polohování, odpružení, síťky, příp. kapsičky na drobnosti). A bylo by mi jedno, jestli 3kolka nebo 4kolka. Ve městě se jezdí po rovině a je to víc fuk, tam je to rozhodování snazší.
A je moc hezké, že vybíráš věcičky už takhle předem. Budeš to mít zmáklý, rozmyšlený pěkně v klidu a sobě i miminku tím jedině pomůžeš 😵

sedlajda
21. aug 2008

Holky, ja bydlim na vsi a je tady prisernej teren, tak jsem se rozhodla pro 4kolku misto 3kolky (ikdyz se mi moc libi). A momentalne je pro me favorit http://www.teutonia.de/produkte/mistral/variant...

Co na nej rikate? Mate nejaka zkusennosti? Sli byste do toho? Diky

evao26
21. aug 2008

tekvica, ano je to tak - stačí kouknout na jejich stránky - to je samá celebrita, prestiž a podobné výrazy. Přitom lidé, kteří si takový kočár koupí, nemají ponětí jaký je skutečný význam slov celebrita a prestiž. Dnes je celebrita každý debil, který si kupuje samé rádo by prestižní předražené krámy. 😝 😎 😀 Na lidské blbosti se dá dneska hrozně dobře vydělávat 🙂 🙂 - to je poučení, které z toho plyne 😉 😀 😀

evao26
21. aug 2008

sedlajda, o té teutonii jsem slyšela, že do terénu dobrá je. I jsem koukala sem na popisky. Já vím, že houpací kočár terén zvládá dobře. Nevím, jak je Teutonia odpružená a jak je těžká. Já jezdím přes hrboly, do kopců, brodím se vysokou travou. Kočárek nesmí být těžký, abys tohle i s dítětem projela. A aby tou jízdou dítě netrpělo, musí být kočárek houpací nebo hooodně dobře odpružený na všech 4 kolech. Určitě 4kolku, jelikož můžeš kočárek naklopit ke straně na 2 kola. (Nemyslím jako ten bugaboo, ten se musí naklopit taky na 2 kola - ale na ty, které jsou vedle sebe, tzn. naklonit k sobě - jinak bych se nehla z místa a jak dítě těžklo, tak to přestávalo být reálné..). http://www.detskyraj.cz/zbozi/4163-teutonia-fun...

sedlajda
21. aug 2008

Evao26 ja jsem mela jeste na vyber X-lander X1, ale po shlednuti v detskem raji jsem si to rychle rozmyslela. Ma sice psano, ze ma nastavitelne odpruzeni, ale je to spise wopruz a neni to o mnoho. Kazdou pruzinu musis sroubovat zvlast a i tak se mi zdal nehoupaci.

U te Teutonia jsem cetla, ze je docela dobre houpaci a hmotnost je tady http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?id=3

Dale jsem mela ve vyberu I Coo http://www.i-kram.cz/3-Kocarky-Kombinovane-koca... Jeste se dela tento, ktery ma hodne naklapeci kolecka do terenu, nevim vsak, zda je to dobre ci spatne viz http://www.malvik.cz/Kocarky/trojkombinace/Koca...

Tak ktery myslis, ze bude NEJ 🙂

nsoci
autor
21. aug 2008

Ahojte....

nasla som clanok o vybere kocikov, mozno pomoze
http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

Mne sa stale zda trojkolka obratnejsia nez stvorkolka so zafixovanymi kolieskami.... preto zatial obzeram trojkolky. Chceme chodit aj do terenu, tak mam trochu oabvy ci to trojkolka zvladne....

artee779
21. aug 2008

sedlajdo, ja bych do naklapecich kolecek nesla. Kdyz uz otocna kolecka, tak o 360 stupnu. S temi, co se jen naklapi do zacatek se mi hrozne spatne manipulovalo a kdyz chces couvat, tak je to hruza. musis kocar zvednout na zadni a pak couvat nebo zaaretovat ta naklapeci kola. Zkousela jsem to konkretne u toho Icoo. Ale mozna to chce jen cvik. Kamaradka ma Bebecar a je spokojena s naklapecima koleckama do zatacek. Asi se naucis s tim jezdit.
Jinak diky za rady ohledne sportaku. Ja jsem uz temer na konci svych sil s vyberem kocaru. Vzdycky mi neco vadi. Ted jsem prave vybrala sveho posledniho favorita Gesslein, ale ten sportak... ten mi neda spat. Hrozne me to stve. Je to pro me idealni kocarek myslim, ale tohle asi neprekousnu. Manzel uz me asi zabije. To jsme pro nej chteli jet do Nemecka, tam vyjde o dost levneji. No, tak nevim.. 😢 😢

therezka13
21. aug 2008

Holky teréńačky, bydleli jsme 4 roky na samotě, projela jsem mnohokrát s kočárkem a malou kus lesa a louky, kočár jsem neustále skládala do 3-dveřové staré mazdy 323 při cestách do kroužků se starším synem, projížděla závěje, protože u nás prohrnovali sníh až úplně naposled... byl to obyčejný Bebecar se 4 nafukovacíma kolama, dodnes mi stojí zabalený na půdě (doufala jsem v dalšího potomka a nechala si osvědčený model). Díky náročnému terénu jsem štíhlá, svalnatá, uběhnu půlmaratón... a děti ze samoty u lesa zdravé a fyzicky zdatné 🙂

andelka
21. aug 2008

evao: Děkuji za pomoc, mně se ten Patron i líbí, nevadí mi, že není ultramoderní a splňuje hodně věcí, co po kočárku chci. Roan by se mi taky líbil, ale ta mřížka mi přijde divná. Kam dám věci? Do igelitky? A dá se nějak připevnit? Do koše, který je většinou černý hodím cokoliv a není to vidět. Mně sice všichni říkají, že jsem tele, když teď řeším kočárky, ale já myslím, že je to důležitá věc, která se nedá uspěchat a co když budu mít rizikovku nebo něco a dopadnu tak, že mi bude muset s nákupem kočárku někdo pomáhat (viz tvoje teta). Navíc je teď velký výběr a o to složitější to je. Takhle už budu vědět, na co se mám zaměřit až to bude aktuální. Jasně, můžou být nové kočárky, ale pochybuju, že do dvou let, kdy mimčo plánujeme se vyrojí 10 nových POUŽITELNÝCH kočárků.

kacka.va
22. aug 2008

andelko: já myslím, že máš fakt čas. 😉 než budeš potřebovat kočárek, tak bude zase plno jiných než je teď a hodně mamin si na začátku těhu vybere favorita a do konce těhotenství ten výběr stejně změní. Ono nejde jen o to, že by se vyrojily úplně nové kočárky, ale kolekce z roku na rok se mění, někdy k lepšímu a někdy podle mého názoru k horšímu nebo lépe řečeno k tomu, co některým maminkám vyhovuje méně.

andelka
22. aug 2008

kacka.va: No máš pravdu. Asi mám takové období a zas to přejde. 🙂

evao26
28. aug 2008

Ahoj, odpovídám až teď, nedostala jsem se..

nsoci, 3kolka je obratnější než 4kolka. A s otáčecími koly se otočíš na místě. To je všechno pravda. V základu ale jde o to, kde budeš jezdit, jak je kočár těžký a jaké má těžiště. A teprve až podle toho rozhodneš, zda ti otočná kola budou scházet či nikoliv. Stejně tak je to s počtem těch kol. Zase se neboj, že bys s trojkolkou neprojela terénem. Pokud však budeš jezdit převážně v terénu, je lepší vzít čtyřkolku. A když bude lehká a ovladatelná, rozhodně nemusí mít otočná kola, jelikož jí uřídíš jednou rukou a také se s ní v pohodě otočíš na místě, jen ji trochu přizvedneš. Pokud by byl kočár těžký, tak se ti bude také těžko přizvedávat, nadřeš se a budou tě bolet ruce. To pak jsou otočná kolečka opravdu záchrana. Pokud budeš jezdit po městě, normálních chodnících, silnicích a sem tam do lesa, tak si vyber kočár jakýkoliv. Jen dej pozor na poruchovost, opět i na tu váhu a těžiště a na pohodlí pro miminko!!! Jeslti budeš často jezdit MHD, výtahem, skládat a rozkládat, dej pozor kromě váhy i na rozměry.

sedlajdo, do naklápěcích koleček bych také nešla. To je zas nějaký výmysl nesmysl. Do terénu jsou nejlepší velká nafukovací kola. A dobré odpružení všech kol nebo houpací podvozek. Na odkazy jsem se dívala, ale já ty kočárky v životě neviděla a podle obrázku neumím poradit.. Netroufám si...

andelko, je krásné se takhle těšit na miminko 😉 🙂 Je fakt, že do textilního černého košíku není vidět a má vysoké stěny, takže to s sebou nese jisté výhody. Drátěný košík má díry, je do něj vidět a má nižší stěny. Na druhou stranu je výborně přístupný, vejde se tam hodně věcí a i vysokých věcí. Neprodře se, nepáře se, je bytelný a omyvatelný. (Kočárky do X s drátěným košem se vždy skládají na placku.)

Bugaboo má látkový košík, ale má ho tak nemožně blízko korby, že se do něj nedá skoro dostat 😎 Kdyby byla soutěž o nejtrapnější blbý kočár, tak ho příhlásím 😉
Pokud jde o terén, tak jedině psychouš mohl vymyslet 2 kola malá a 2 velká. Pro názornost tohle tvrdí oni:
- do města (hm a co..? )
http://shop.annaviktorie.cz/foto/custom-bgb-mes...
- na pláž (po písku se špatně jede i na 4 kolech, táhnout za sebou kočárek z těžkým dítětem naklopený na dvou kolech je makačka i na rovince 😉 )
http://shop.annaviktorie.cz/foto/custom-bgb-pla...
- v terénu (tak tohle už je opravdu síla, abych v terénu jezdila s malými kolečky obecně.. když se potřebuju opřít o madlo, kočárek zvednout na 2 kola před překážkou, abych na ní vyjela, zapřít se o něj, navíc když ta malá kolečka mají pérka, nebo je bomba vjet s tím takhle do ďolíku, to tam pak zůstanu viset - o chudáku dítěti ani nemluvím, že to je pro něj nepohodlná jízda, posez a táhne na něj)
http://shop.annaviktorie.cz/foto/custom-bgb-ter...

Pokud nekoupíte nějakou podobnou šílenost, tak myslím, že budete s vybranými kočárky spokojené vy i vaše děťátka 😉 🙂

evao26
28. aug 2008

jo a taky je na můj vkus potřeba provést moc úkonů na změnu výšky madla, které je vysunovací. Víc mi vyhovuje když můžu po straně akorát zmáčknout čudlíky a rovnou s madlem hýbat a hned nastavím (ohnu) madlo kolmo, pokud jdu do kopce, jelikož se to mnohem líp tlačí a zas si ho dám normálně, když jsem zpátky na rovince.

evao26
28. aug 2008

S tím madlem jsem to samozřejmě myslela u toho Bugaboo 😉

medvedik21
28. aug 2008

prosim vas o radu,mam kocik /buginu,golface/ a po pol roku sa mi vysedela na nom jamka a teras tam musim malemu davat vseliake podusky aby ho netlacil chrbat /operadlo/...a ked dam polohu uplne na lezato je to najhorsie celkom to tlaci do chrbatika...prosim da sa aj take daco reklamovat???DAKUJEM

minitrouble
28. aug 2008

medvedik - rozhodne by som to reklamovala a pls ak mozes uved znacku kocika nech si to baby nekupuju 😉

andelka
28. aug 2008

evao: Mě napadlo (teda mamku) připevnit na ten drátěny košík ještě jeden látkový (nebo prostě nějaký jiný, na mašličky, patentky..), prostě jen aby tam nebylo vidět a dal se sundat a prát. Musel by se ušít podle potřeby. Ty klasické houpací kočárky se mi začínají líbit. Akorát jsem dneska viděla Roan a neměl přehazovací rukojeť. Nevíš náhodou jestli ji nějaký takovýto kočárek má?

evao26
29. aug 2008

andelko, když není přehazovací rukojeť, můžeš vybírat z kočárků, kde můžeš otočit korbu/sedačku po a proti směru jízdy. S přehazovací rukojetí sice nic nezvedáš rukama, ale zase je to na úkor váhy.. Ideální kočárek asi není 😒 😀 😉

lasicka_
29. aug 2008

mamicky rada by som sa vas spýtala, či ma niektorá skúsenosti s trojkolkou chicco...

andelka
29. aug 2008

evao: Už vidím jak na procházce nebo výletě přehazuju korbu i s dítětem. Máš pravdu, ideální kočárek neexistuje. škoda.

jana.1
29. aug 2008

andelko, já přehazuju korbu i s 13měsíčním dítětem 😎 sice už je to o dost těžší, než když byl miminko, ale zvládám to.. nějak.., a to jsem muší váha 😅 Lepší než tu možnost nemít vůbec 😉 Přehazovat potřebuješ stejně jen v případě větru nebo slunce, pokud jedeš dlouho jedním směrem a neklikatíš, nezatáčíš... 😉 Až dáš mimi do sporťáku nebo golfek, tak většina z nich možnost změny směru nemá. U ležícího miminka je to víc jedno. Ven nekouká. Tomáška jsem nechávala koukat už dřív po směru jízdy, ale opravdu to vyžaduje až teď, až teď ho nebavím jen já nebo mu nestačí koukat jen v protisměru 😉

beponka
29. aug 2008

Ahoj holky.
my byly s manžílkem vybírat kočárek včera a snad máme jasno. ale pátráme už hend od zjištění těhotenství. Vybrali jsme trojkombinaci od Maxi Cosi. zrovna ve slevě na 18T
jak jsem se dozvěděla, tak v říjnu vyjedou nové kolekce všech prodejců a to znamená, ža staré již nebudou třeba k dostání jak je již nebudou vyrábět a nové čekám dražší. co jsem se bavila v obchodě bude to stejně změna jen o designu. jinak každý výrobce si drží své výhody a tak.....

ale každopádně vybírat kočár není žádná sranda!!!!!!

Lasicka: trjkolka CHicco má velký nedostatek v tom, že nemá nafukovací kola. Jinak vypadá dobře a je hodně snadno manipulovatelná...