Maminky, čo je najdôležitejšie pri výbere kočíka ?

nsoci
12. aug 2008

Ahojte... diskusii o kocikoch je tu dost, ale vsetky su o konkretnych kocikoch.
Myslim, ze nielen mne, ale aj inym tehulkam by pomohlo, keby sa uz kocikujuce maminky vyjadrili, co je podla nich spatne najdolezitejsie pri vybere kocika - napriklad v troch bodoch.

Takze maminky, na ktore tri veci by ste si dali teraz pozor, keby ste vyberali kocik?
Dakujem uz vopred za vsetky odpovede.

jasminka
19. dec 2008

ahojte, chcela by som sa spytat ako velmi a ci vobec? bolo pre vas a hlavne pre vase babo dolezite
1-hojdanie kocika
2-preklapacia rukovat
3-vaha kocika

kacka.va
19. dec 2008

pro mě byla z těch tří věcí důležítá jen váha.

aponchie
19. dec 2008

nejdulezitejsi houpani

sassi
19. dec 2008

pre mna vaha kočíka
a tiež mechanizmus skladania, a rozmery v zloženom stave (kedže chodievame aj autom)

ako som už písala, preklapacia rukoväť - to by som vobec nevyužívala
a hojdanie taky tak, len vypestuješ u babatko zlozvyk a bude zle zaspávať 😒

yanna.o
19. dec 2008

Já mám Inglesinu Magnum. Důležitá je váha a dobrá ovladatelnost - aby mě nebolely ruce a záda a nemusela jsem se omezovat a mohla si jet kudy chci (bez ohledu na bahno, klacky, kořeny, kameny, díry, obrubníky atd.) a abych ho v pohodě uřídila jednou rukou. Otočnou ručku jsem nepotřebovala, přehazuju celou korbu (za jízdy i před jízdou - když mám mimi vyndané třeba na hřišti) - není to úplně od věci.. A pokud jde o to houpání, tak nejen že stačí lehce drcat do kočárku (jedno kam.. do nějaké jeho části) a hned se kýve, ale hlavně ten houpací podvozek skvěle vyrovnává každý hrbol, nerovnost, sjezdy z obrubníku atd.!! Není určen k nějakému bezdůvodnému bláznivému houpání nahoru dolů 😉
Teď jsem koupila golfky a jsou lepší při slalomu mezi regály v narvaným krámě a při jízdě do kopce je znát nižší váha - ale to pociťuju až teď (Inglesina těžkla až ve 3/4 roce, ale pomalu.. horší to začalo být tak po roce a čtvrt a nejhorší je to teď, kdy je nám rok a půl! a přesto se mi s ní jede lépe než s golfkami). U golfek musím furt čučet kudy jedu, objíždět překážky, hledat lepší cestu.. Přemýšlím nad něčím, co jsem dosud absolutně neřešila. A při jízdě na kočičích hlavách mi drncaj nepříjemně ruce a to, co jsem s Inglesinou nepovažovala za bahno, je pro mě teď strašák, abych golfy hned nerozbila. A maj malej koš - taky nezvyk 😝 No prostě golfáče 😅

kkaattkkaa
19. dec 2008

Jasminka, nechcem strasit, ale nase babetko kocik nie a nie a nie-nepomohla nic-hojdanie, terenna jazda, vyvyseenie vanicky, neskor ani sportak nezabral.... pre mna to bol vazne trest. Matusko plakal a plakal.
Nikto ma nepripravil na takuto moznost (a co by som za to dala!), tak skus uvazoval aj o tom-co potom?
Mas este nejaky ten tyzden... nech vamto dobre dopadne!

Inak mali sme hlboky kocik (akoze na balkon) a stvorkombinaciu-a brala by som urcite hlboky, aj ked z druhej ruky, lebo v zime, vo fusaku napratal dietko do tej 4kombi je fuska. Priestranny hlboky, s naklapacou vanickou na uvod a uvidite, co dalej.

funy
20. dec 2008

jasminka, u mna vaha

sassi
20. dec 2008

kkaattkkaa a ako si to riešila, nosením?
Moji našťastie v koči sedeli ako 5 peňazí ... ale poznam osobne prípad, ked dieťa v koči nechcelo sedieť a to je za trest 😒 hlavne ked to nie je žiaden drobček ...
naš syn mal v polroku 9kg, v roku bezmála 13kg, teraz 15,5kg ... takže som lahky kočík velmi ocenila

janka1874
20. dec 2008

ja som sa riadila tým že budem mať bábo v zime tak
1. nech má veľkú vaničku aby sa tam vtrepalo aj s fusakom a malo miesto
2. veľké kolieska a jednu dvoku kolies určite otáčaciu nech nemusím stále pri každej zátačke zdvíhať celú jednu časť
3. váha kočíka kedže u nás samozrejme nikto nemyslí na kočík alebo vozík napr. ak idem na poštu a podobne a aj pri skladaní do auta je to super že nemusíš zdvíhať ťažkú konštrukciu
a mne v ňom malá sedí ako pena
máme síce aj otočnú možnosť ale to fakt minimálne využívam ale nie je to na škodu
my nakoniec sme skončili pri 3 kombinácii od Cam síce nebol najlacnejší ale sú aj oveľa drahšie a som mooooooooc spokojná

sassi
20. dec 2008

inak moje GRACO je take, že ked je ako hlboky, tak je babo položene oproti mame - ža nan vidí, a ked už je ako šporťák, tak zasa otočene dopredu...
deti, čo už sedia aj tak radšej pozeraju na svet okolo ako len na maminu 😉

maria1610
20. dec 2008

Pre mňa bolo najdôležitejšie aby bol ľahký a aby sa mi zmestil do vchodu, výťahu. Vybrali sme PP - osem kolieskový a v zime je hrozne nepraktický, nakoľko sa medzi kolieska napchal sneh a ďaleko sme nezašli... ☹ Ináč som s ním bola maximálne spokojná.

sassi
20. dec 2008

to ano, kopa kočíkov neprešla našim vyberom, pre male kolieska 🙄
ale ked je viac snehu, aj tak chodím so sankami 😉

domeenika
27. dec 2008

baby nechcete niektora maxi cosi mura 3??? mam na predaj, je jazdeny len 3 mesiace a je v 100% stave.. mala mi uz chodi a chceme len golfky.. ak niektora mate zaujem, tak mi napiste do IP

kobyliacik
27. dec 2008

No keďže som sa už vypiekla a kúpila som už iný šporťák, tak by som už fakt z vlastnej skúsenosti odporučila niečo, co má veľké nafukovacie kolesá a otočné predné (jedno alebo dve:P), potom aby to malo oddelnú vaničku celú, že si ju vyberiem a nasadím šporťák osobitne, a potom k tomu by som brala aj autesedačku na naklikávanie. Toľko môj postreh, teda niežeby som mala zlý prvý kočík, ale keďže veľa cestujeme, tak by sa nám dosť hodil ten naklikávací systém autosedačky a tá vanička🙂 Toľko moje. INak treba zvážiť váhu a tú rukoväť🙂

krkinek
10. jan 2009

Dobrý den všem maminkám, pročetl jsem vaši diskuzi a musím tvrdě nesouhlasit s názory paní "evao26" která v každém příspěvku nadává na kočár Bugaboo. Můžu jako majitel tohoto kočárku říct, že není nad tenhle kočár. Nemá smysl zde vypisovat klady tohoto typu, zabralo by to spoustu řádků. Nevím jak paní "evao26" je s kočárem spokojena (pokud ho teda opravdu má) ale my, celá rodina nedáme na kočár dopustit, měli jsme Cameleon, teď jsme koupili Bee a jsme nadmíru spokojeni. Bugaboo není o penězích, ale o vlastnostech, které má a které nabízí nejen rodičm, ale i děťátku. Ještě jednou se omlouvám, že jsem Váam sem vlezl, ale některé názory mne k tomu donutily. 😝
Hezký den. Petr Vaculík

petra1985
11. jan 2009

ked chces dieta vyslovene hojdat tak kup kociarik co sa hojdat da.. lebo taky co sa neda a budes s nim stale natriasat nie je velmi super sposob lebo po roku budes mat ten kociar rozhegany ako hracku.. to nam bolo poradene pani predavackou ked sme kupovali ten nas

katarinkad
12. jan 2009

ak mozem poradit, tak si vyber hlavne lahky kocik, a skladny. 😵

sevzuz
13. jan 2009

mozem sa spytat,
preco ste si vybrali kocik s velkymi kolieckami/preco s malymi kolieskami a preco trojkolku alebo stvorkolku.
dakujem

sevzuz
14. jan 2009

kocky neviete mi poradit ci s malymi kolieskami alebo s velkymi, podla coho ste si vyberali???

mirjanka
14. jan 2009

Sevzus - já jsem pro velká kola, záleží, kde bydlíš...malá kolečka nejsou do terénu a taky dost drncají...ale opravdu záleží na tobě, kam s kočárkem budeš jezdit - do sněhu jsou malá kola nevhodná, na druhou stranu bývá kočár lehčí...když budeš jezdit třeba místní dopravou....malá kolečka na dlažebních kostkách...to má miminko opravdu třes

Kolečka jsou pro mě dost důležitá zrovna jako velikost kočáru...aby v něm miminko nebylo napresované...

sevzuz
14. jan 2009

dakujem, ja som myslela ze ked je tolko kocikov s malymi kolieskami ze bud mat nejaku vyhodu na kt. som ja neprisla, lebo mne pridu troska neprakticke ☹

ssissi
14. jan 2009

sevzuz, výhodou malých koliesok býva to, že sú väčšinou otočné. Naopak, také tie klasické nafukovacie kolesá sú často bez zatáčania, čiže v zákrute dvíhaš kočík. Výhodou malých koliesok je ich skladnosť - napr. pri zbalení kočíka do kufra auta (treba ale samozrejme zvážiť veľkosť kočíka ako celku, istotne existuje aj nejaký veľký hybrid s malými kolieskami 😅 ). Veľké kolesá by mali (ale tiež tu nemáš istotu - záleží od konkrétneho kočíka) zaručiť menší hrkot pre dieťa na hrboľatom teréne. Naša dcéra však paradoxne hrboľatý terén milovala, takže sme často museli schádzať z chodníka...
Myslím, že jednoznačne ti neporadí nik.
Ja som z mesta a som za menšie, ale kvalitné kolieska. Alebo aspoň dve menšie, otáčacie a dve väčšie. Do hrboľatého terénu - les, kopce... kočík aj tak neberieme. Na to máme nosič.

mirjanka
14. jan 2009

Sevzus - můj první kočár byl s malými koléčky ne nafukovacími a ve předu zdvojenými...krásná manipulace, otočila jsem se na místě, ale kočár byl dost tvrdý...syn pak neusnul jinak než při bláznivém hrkání - v zimě se mi dostal sníh mezi dvojkolečka a my nejezdili, ale pluhovali - na druhého syna jsem pořídila hluboký kočár Peg perego - kolečka střední nezatáčecí klasická - a kočárek neměl chybu, nejen díky kolečkům, ale i jiným vymoženostem...teď mám kočár s nafukovacíma kolečkama a jsou otočná...trojkolku Jané Slalom, ale do sněhových podmínek bych vyjela radši s naším starým dobrým a pro miminko měkkým Peg Perego 😀
Musíš si ujasnit, kam budeš s kočárem jezdit...a pak bych dala důraz na prostor a kvalitu

stvura
15. jan 2009

Velmi dolezite aby kocarik pasoval s narodenim dietatka.Napr. nas je augustovy a ak by som mala novu Demu tak by mi do nej pri svojich 72 cm s fusakom teraz v zime uz nevliezol, takze som musela zvolit iny kocar.
Hmotnost = neterigat sa s prilis tazkym kocikom, velke kolecka = pri nasich chodnikoch ich urcite vyuzije clovek, preklapacia rukovat, aby sa dalo s kocarikom hupat = deticky to maju radi.

kika29
21. aug 2009

Ja som tému pridala kôli tomu že tam kde som chcela písať bola zamknutá. neviem prečo niekto zamiká témi. čo to je za volovina.

cherryblossomgirl
6. sep 2009

Ahojte - ja mam zase otazku: je lepsie kupit i) trojkombinaciu alebo ii) hlboky a neskor investovat do dobreho sportoveho kocika? bejby sa nam ma narodit v marci...

dahlia23
6. sep 2009

podľa mňa si treba napísať (a fakt napísať) čo od toho kočíka očakávame, kam s ním chceme jazdiť a kam ho potrebujeme napchať.
ja som prvý kočík mala po sestre-hlboký. na tom som si odsledovala, čo potrebujem a čo mi vadí.
napríklad ak máte v meste podchody, po koľajničkách sa ti s golfami typu PP pliko pôjde katastrofálne. ak máte malý výťah, veľkú 3-kolku tam nedáš. ak bývaš na 2.poschodí bez výťahu, 14kg kočík sa ti nebude chcieť trepať hore-dolu každý deň atď...
my sme kočík už kúpili. mm zhrnul, že je to hebedo nemotorné (a veru je), ale na to, na čo ho potrebujeme je dobrý.
ja osobne by som do kočíka rádovo za 1000 eur nešla a mám okolo veľa kamošiek, čo ich pokúpili, komplet so všetkým a potom po častiach predávali a kupovali iné.
ide iba o náš komfort a bezpečnosť dieťatka. a neverte, že tie drahé kočíky sú bezpečnejšie než lacnejšie. dieťatko potrebuje iné veci, ako luxusný kočík. aj preto sme sa rozhodli investovať do iných vecí, než do kočíka.
tak príjemné vyberanie. 🙂

lujza123
7. sep 2009

1.Velkost a vaha
2. aby sa s nim dalo ist vsade
3. aby sa mi pacil
4. normalna cena, ceze pre mna max 500 eur

Ja som s takymito predstavami pobehala niekolko obchodou a preklikala zopar stranok. Vysledok bol asi taky ze co sa mi pacilo na nete v reale bolo az moc masivne, v obchodoch zase totalne katastrofa, vsetky tie superkombinacie sa mi zdali hrozne obludne velke a tazke a co sa mi ako tak pozdavalo by ma vislo okolo 800 - 1000 EUR, co aj keby mam tak to asi do kocara neinvestujem. Mam tyzden do terminu a kocar ziadny. Nastastie doma mam kombinaciu, vola sa to Bambino ci jak, odrastli v tom dve deti, nestalo ma to nic, no a novy kupim asi ked sa rozhodnem ze co vlastne chcem he he.

dahlia23
7. sep 2009

lujza, to je skvelý nápad. fakt si vyskúšaj čo od toho kočíka vlastne chceš. a to najlepšie zistíš, keď už s nejakým jazdíš. 🙂 podľa mňa je to na nezaplatenie, keď máš takú možnosť (aj ja som ju mala) 😎

kloranebb
10. sep 2009

1. omrkni si chodniky po ktorych budes babo kocikovat - ak su bezchybne, hupaci kocik ti netreba, ak je tam kopec hrbolov a poskodeny beton potrebujes hupaci kocik, lebo inak sa ti bude babo pri kocikovani nadhadzovat /moj sa na to budi/ Kebyze mas kocik hupaci, babo neprijemne nenadhadzuje ale ho pohojda.
2. skladnost - aby si presla zarubnou, do vytahu, aby sa zmestil do kufra auta
3. ak ide o 3-kombinaciu alebo 2-kombinaciu, aby sa dala sportova cast dat nalezato (ak ti babo rychlo vyrastie z hlbokeho kocika tak to ocenis)
4. velkost hlbokeho kocika - ak si kupis hlboky, isto bude dostatocne velky, ak si kupis 2-3kombinaciu, hlboke su proste mensie - preto je dolezite upozornenie v bode 3. vyssie 🙂
5. fakt je dobre kocik vidiet aj nazivo (aby si si nahodou nekupila nizky a by ta bolel chrbat pri kocikovani, kazdopadne to nazivo a na obrazku vypada vzdy inak)