Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

zebricka23
3. jún 2011

ahoj,dnes nam dorazil......mala v nom vydrzala na prvykrat asi pol hodku ,potom sa uz jedovla...tak hadam sa jej bude postupne pacit....

klaudia74
5. jún 2011

@evaka Ja som nosič začala používať, až keď mal syn cez 1,5 roka, dovtedy som mala šatku... Ale tiež by som ti radila kúpiť klasický, lebo ten je troška väčší (šírka chrbtovej časti určite, ale zdá sa mi, že aj výška...) - takže v tom sa dá nosiť určite dlhšie. Ja som v ňom nosila do nejakých 16-17 kg, vtedy mal malý 2 roky. Ale bežné deti majú toľko kíl v 3 rokoch. 😀
Keby vám bol ešte teraz troška veľký, o mesiac bude už určite dobrý... záleží od toho, aká je veľká tvoja dcérka.

evaka
5. jún 2011

@klaudia74 dakujem, mame zatial len 5,5 kg, 60 cm, len ja sa uz neviem dockat a chcem taky nosic, aby jej bol dobry hned 😒 . My sme nosili v baba slingu, len teraz sa jej tam uz nepaci a stale sa chce nosit, tak nosim len tak na rukach. Vo vaku si ju neviem dat vertikalne uplne napevno, ja mam taky zly pocit, no a lezat sa jej v nom uz nepaci... ona je taka okana zvedava. Este zvazujem na tych par mesiacov aj elasticku satku, i ked ja mam hrozu z toho viazania. No a zasa som tam kde predtym, stale nerozhodnuta 🙄

klaudia74
5. jún 2011

@evaka Tak kúp ten rainbow, nejaký rok - rok a pol v ňom budeš nosiť určite a potom môžeš stále predať a kúpiť klasický Liliputi... 😉

evaka
5. jún 2011

@klaudia74 to mas asi pravdu, to bude najrozumnejsie. A ked tak nad tym rozmyslam, tento a buduci rok v lete tam este urcite vydrzi, a potom uz bude behat ostosest.... a ked bude treba, poriesim potom.

fogpi
7. jún 2011

ahojte maminky, my sa už nenosíme a máme liliputi na predaj . ak by ste mali záujem 😉 . inak je veľmi fajn a my sme s ním boli veeeľmi spokojné 🙂

tina129
8. jún 2011

ahojte, vyskytla sa mi moznost kupit tento nosic od kamaratky, ktora ho pouzila asi tri-krat http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa... chcela by som sa opytat, nemam velmi prehlad v tychto nosicoch, je vhodny aj na turisticke prechadzky namiesto turistickeho nosica? mala ma pol roka a 7kg bude jej tam pohodlne aj na dlhsi cas aj pri noseni vzadu na chrbte?

dosa
8. jún 2011

dievcata, asi by som predala nas liliputi, maleho som v nom mala par razy, uz vyse roka je nevyuzity. mam cerveny.

klaudia74
8. jún 2011

@tina129 Áno, ja som v ňom zvykla nosiť aj niekoľko hodín a bol veľmi pohodlný pre nás obidvoch. 😉

klaudia74
8. jún 2011

@tina129 A ešte som chcela dodať, že turistický nosič som síce nikdy neskúšala, ale tam máš dieťa ďalej od seba, nie na tele, takže v tom musíš podľa mňa viac cítiť tú váhu... preto sú ergonomické nosiče také pohodlné. 🙂

tina129
8. jún 2011

@klaudia74 dakujem velmi pekne

7511
17. jún 2011

Fogpi, dosa...ja by som mala zaujem .... napisete mi sem do sprav alebo na svetlusa@gmail.com kolko by ste za nosic chceli ? Predpokladam, ze je to klaśicky liliputi, nie rainbow. Dakujem !

nicky655
22. jún 2011

este jedna otazka k nosicu liliput- nie je v nom dietatu v lete prilis horuco?

7511
22. jún 2011

To s tym teplom v lete ma tiez zaujima 🙂

lenka_da
24. jún 2011

@nicky655 moj syncek sa v nosici tvaril spokojne aj ked bolo velmi teplo 😉 ale musis ho primerane obliect. podla mna to bola jedna z najlepsich veci ake som pre dieta kupila, maly nosic jednoducho zboznuje. Lutujem len, ze som ho nekupila, ked som mala este prve dieta.

alusha
26. jún 2011

dievcata, ak by ste mali niektora zaujem predavame nas liliputi bordovej farby, je ako novy, maly v nom bol noseny velmi malo, viac info v IP 🙂

zuzu1983
28. jún 2011

môže sa nosiť dieťa v tomto nosiči tvárou von? či len tváričkou ku mne?

tina129
28. jún 2011

len tvarickou k tebe alebo este aj na boku a na chrbte

klaudia74
28. jún 2011

@zuzu1983 Nosenie tvarou von nie je vhodne z pohladu vyvinu chrbtice dietata - spravna poloha ma byt zagulatena a to je mozne iba ak mas dieta tvarou k sebe. Deti sa rodia so zagulatenou chrbticou, ktora sa vyrovnava postupne a vyrovna sa do tej polohy, ako mame my dospeli vtedy, ked sa dieta postavi a zacne chodit (same od seba). Robit to nasilu je skodlive. Ak mas dieta v nosici tvarou od seba, musi mat zakonite vyrovnanu chrbticu, dokonca ak ma mamina vacsie prsia, tie deti su vystrete az do luku... ☹ a je to samozrejme pri ich chrbticu uplne neprirodzene...
Poloha so zagulatenym chrbatikom a nozickami v tvare pismena M (cize dieta v nosici alebo aj na rukach sedi - a nevysi!) podporuje takisto spravny vyvin klbikov.
A posledny argument je ten, ze nosenie tvarou von môže viesť ku zvýšenej predráždenosti a mrzutosti dietata. Dostava prilis vela podnetov z okolia, ktore nevie spracovat - ak je tvarou k nosicovi, ma vzdy moznost ukryt sa do "bezpecia", ked sa vylaka. Pri nosení na boku alebo na bruchu jednoducho stočí hlavičku a schúli sa k nosičovi.
A este ma napada aj bezpecnost dietata, ktore funguje v pripade nosenia tvarou von ako nárazník pre všetky situácie, ako napr. vietor, prach, fyzické nástrahy a pod.

zuzu1983
29. jún 2011

@klaudia74 dakujem za odpoved 🙂

pjana
4. júl 2011

ahojte, chcela by som sa poradit. Nasa malicka je na zaciatku stvrteho mesiaca a ma cca. 65 cm a vazi 5,6 kg. Doteraz sme sa obcas nosili v elastickej satke od liliputi, ale chce v nej byt iba ked spinka, akonahle sa prebudi, zacne sa velmi trepotat a tu uz jej je tam nepohodlne a place. Chcela by som sa spytat, aky nosic by ste mi odporucali zakupit? Rozmyslala som nad mei tai, munducou a ergo nosicom. Aky je zakladny rozdiel medzi manducou a mei tai? Citala som viacero prispevkov, ale zda sa mi to podobne, okrem rozdielu v cene. A co sa tyka mei tai a ergonosica, je rozdiel len v tom ze meitai treba viazat a ergo sa iba prevlecie cez ramena?

pjana
4. júl 2011

Este jednu vec som sa zabudla spytat. V ktorom z tychto nosicov by bolo mozne dat malinku tak, aby som ju mohla pocas prechadzky priamo nakojit bez toho aby som ju davala von z nosica?

mia.
7. júl 2011

ahojte, kto by mal záujem, predávam nepoužitý nosič liliputi bordovej farby...

ericka421
18. júl 2011

ahojte ponukam na predaj modry nosic liliputi asi 2krat pouzity,je fakt skvely a vyzera ako novy, ale nemohli sme ho pouzivat kvoli mojmu zdrav. stavu ☹

katrin31
24. júl 2011

ahojte..kupim nocis liliputi..ponuknite..ip

ericka421
27. júl 2011
dusko14
28. júl 2011

ahojte, chcela by som sa opýtať, pre ktorý nosič sa rozhodnúť. Malý má 4,5 mesiaca a váži 7,5 kg. Zvažujem liliputi klasický ale ako tak čítam neviem, či nebude lepší ten nový s novorodeneckou vložkou. Máte skúsenosti? Nechcem sa unáhliť. Mala som Mei-tai a tam mi nevyhovovalo viazanie. Som nízka 157cm a popruhy som mala ešte asi meter za sebou. ďakujem za každú radu 🙂

simmi80
28. júl 2011

@dusko14 ahoj, my mame liliputi s novor. vlozkou a vyuzivam ju do dnes, mala ma 6m a necelych 7kg, ale myslim ze tu vlozku uz asi nebudeme pouzivat, lebo mala ma 68cm, takze uz by mohla vidiet aj bez vlozky 🙂

dusko14
28. júl 2011

...zabudla som dodať, že drobec meria 68 cm.

dusko14
28. júl 2011

Ďakujem. A čo by si mi odporučila? Nie je pre nás ta vložka zbytočná. A v čom je vlastne rozdiel? 🙂