Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

duratlicka
3. sep 2012

@klaudia74 Ja mam ten "vypredajovy" liliputi a ten stredovy pas je na figu. Ked je dostatocne nizko, aby odlahcil chrbat, nedokazem si ho sama zapnut a ked je vyssie, zase nema ziadny efekt.

klaudia74
3. sep 2012

@duratlicka Tak bohužiaľ neporadím... Ja si dočiahnem na ten stredový pás zhora aj zdola - teraz mi vyhovuje viac, keď to mám zapnuté cca. na tej úrovni, ako podprsenku. Ale na staršom type pred 4 rokmi som si to zapínala vyššie, zhora.

klaudia74
14. sep 2012

@duratlicka Nedalo mi to a vyskúšala som, ako sa dajú vzadu prekrížiť popruhy. 😉 Robila som to tak, že som najprv zapla jeden popruh krížom, tak som obliekla nosič a dala doňho malého, potom som zapla druhý popruh. Mala som ich samozrejme uvoľnené, potom som doťahovala.

duratlicka
17. sep 2012

@klaudia74 Vidis, to mi nenapadlo, to skusit🙂 Dakujem, si zlata🙂

zuziatko
26. sep 2012

Ahojte

neviem sa rozhodnúť ktorý nosič od liliputi si mám kúpiť. Mei tai, alebo liliputi ergonomocký nosič ?? Poradíte mi ak máte skúsenosť s oboma ??

klaudia74
30. sep 2012

@zuziatko Ahoj, pre aké veľké dieťa to chceš kúpiť? Pretože ergonomický nosič je vhodný od narodenia (s novorodeneckou vložkou), mei-tai tak od pol roka.

merilin
12. okt 2012

@klaudia74 ergonomicky nosic je len ten rainbow, alebo aj ostatne?
mne sa paci tento
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
je dobry? mate ho niekto?
rozmyslam nad tym, alebo nad manducou.. neviem, mam prve dieta, zeby som ju aj vyuzila, ale ta cena 😕
mam 2 mesacne dievcatko a 1 tyzden 😉
poradte, dakujem

moe
12. okt 2012

mám liliputi s novorodeneckou vlozkou tento.
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

kym bola dcera mala vyuzivali sme novorodenecku vlozku a bol fajn. teraz ked je vacsia (9 mesiacov) tak sa mi az tak fajn nezda lebo ked je v polohe jej hrud na moju hrud nemoze sa dobre pozerat, otacat hlavou dookola. mam pocit, ze je to strihom toho nosica, ale neviem ho porovnat s inymi. inak na tej stranke co mama v prispevku sa daju tusim tieto nosice aj pozica. tak vyskusaj a uvidis.

merilin
12. okt 2012

@moe kde sa daju poziciat tieto nosice??? Nevedela som o takej moznosti

moe
13. okt 2012

@merilin ja som si požičala tu:
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
ale už tam vidim len mei-tai a šatku - šak skús sa ich opýtať prípadne pozri inde na nete. sa mi zdá, že aj inde požičiavali len už neviem kde.

klaudia74
13. okt 2012

@merilin Ergonomické nosiče sú všetky tieto: http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
Ja používam teraz presne ten sivý, ktorý si pozerala. 😉 Pre 2-mes. dieťa ešte nie je dobrý, lebo nemá novorodeneckú vložku, tú majú iba vzorované "rainbow". Ale za chvíľu vám už bude dobrý, my ho používame cca. od 4-5 mesiacov a som s ním spokojná. Syn má teraz 10 mesiacov, už ho nosím často aj na chrbte.

koran
23. okt 2012

ahojte kočky, ja by som sa chcela popýtať ohladom nosenia v zime, kedze chcem nosiť. tie bundy su strašne drahé, na to proste nemám z tej almužny čo dostávam od štátu 😝 našla som na nete "ochranná kapsa MAM" a tá sa mi celkom páči, aj tá cena 35e je v pohode, ale neviem - stačí to na zimu ked malej oblečiem dvoje gate, teplé ponožky atd. neviem sa rozhodnúť či ju mám objednať. tu je odkaz dakujem za rady https://www.modrykonik.sk/shopy/satky-nosice-kl...

katrin31
14. nov 2012

baby predavam tento nosic v ciernej farbe..pouzili sme ho iba raz..je ako novy..ak by niekto mal zaujem,napiste IP

flowerska
16. nov 2012

ahojte baby rozmyslam nad kupou tohto nosica len nikde som nevidela foto s tou novorodeneckou vlozkou kedze to chcem pouzivat od narodenia tak si neviem predstavit ako tam bude drzat hlavicku?videla som ine znacky a tam sa mi to zdalo vyssie site takym obluckom a to sami u tohto nosica nezda

klaudia74
20. nov 2012

@flowerska Liliputi má hore tiež taký mierny oblúčik. Novorodenecká vložka je umiestnená tak, že ak tam dáš novorodenca, dieťatko bude mať chrbtovú časť nosiča minimálne do polky hlavičky alebo aj vyššie, záleží od veľkosti dieťaťa.

cinocka
20. nov 2012

mam otazocku: myslite zeby mi pasovala tato novorodenecka vlozka do "starsieho typu" liliputi?? Ďakujem 😉
http://deti.bazos.sk/inzerat/20139350/Novoroden...

flowerska
20. nov 2012

@katrin31 preco ho predavas ked cakas druhe nebola si spokojna?

flowerska
20. nov 2012

@klaudia74 tak myslis, ze je to dost pevne na hlavicku, ked novorodenec este nevie drzat?

katrin31
20. nov 2012

@flowerska predavam ho lebo som sa nejako nenaucila ho pouzivat..mali sme ho raz v budapesti a odvtedy som ho dako nevytiahla..aj stale vaham ci predat ci nie, ale rozhodla som sa ze ak sa niekto ozve predam, ak nie tak si ho necham..aj ked pouzivat to asi nebudem.ale ktovie..

flowerska
20. nov 2012

@katrin31 no ja pri prvom som to vobec nemala, ale teaz rozmyslam ci kupit bohvie ci sa mu v tom bude pacit

katrin31
20. nov 2012

@flowerska nasmu sa tam pacilo ale mozno som to nepouzila preto lebo som nebola zvyknuta to pouzivat..nas mal uz rok ked sme to kupili..a odvtedy nam to stoji v skrini..neviem ci to vyuzijem ci nie..pri druhom

flowerska
21. nov 2012

@katrin31 no vsak prave pre toto chcem kupit od narodenai nech sa to za tie prachy aj vyuzije

katjuschka
7. mar 2013

Maminky, na základe tejto diskusie som si kúpila zánovný Liliputi - Rainbow collection. Je naozaj krásny, mäkkučký... Ale mojej 10,5 mesačnej opičke (nosí veľkosť 86, má 9kg) sa tam akosi nepáči. Keď mám zapnutý bedrový pás dole okolo bedier, kde je to pohodlné mne, je veľmi nízko a nemá výhľad - jeduje sa na to, to platí pre nosenie vpredu i vzadu (vzadu má hlavu medzi mojimi lopatkami). Keď si ju posuniem trochu vyššie, čiže mám ten pás nad bedrami, ale opiera sa o ne, je to vpredu v pohode (akurát sa stále jeduje, lebo cez ramenné popruhy nevidí do sveta), vzadu je však stále nízko. Optimálne by to vychádzalo tak, aby som si to pri nosení vzadu pásala bedrový pás na brucho, čo je pre mňa však úplne neznesiteľné - nevydržím ani nohavice s vyšším pásom. Jediné čo sa jej ako tak páči je, keď si pri nosení vzadu opášem bedrový pás až na pás, čiže je vyššie, i keď nevidí mi popred plece. Len na páse idem takisto dušu vypluť, tlačí ma upínacia pracka.... Neviem si to teda vôbec nastaviť tak, aby to vyhovovalo nám obom a z obrázkov takisto nie som moc múdrejšia, lebo určite je rozdiel keď sa nosí dieťa iného veku ako je moja malá. Ja mám veľkosť M, 170cm. Nemá niekto podobné bábo okolo roka? Kam patrí presne bedrový pás pri nosení vpredu/vzadu? Nezavadzajú ramenné popruhy miminám vo výhľade? Ďakujem

klaudia74
7. mar 2013

@katjuschka Ja mám bedrový pás zapnutý tiež okolo bedier, keď nosím na chrbte, vyššie by ma to tlačilo na brucho ako píšeš. Keď mám syna vpredu, vtedy by som ho mohla dať okolo pása, to by mi nevadilo.
Napadla ma taká vec, neviem či by to fungovalo, ale či si ju neskúsila dať do tej novorodeneckej vložky, nech je vyššie? Alebo to by bola moc vysoko?

katjuschka
8. mar 2013

@klaudia74 Škoda, že na to nemysleli, trošku to vypodložiť... Skúsila som ju dať i do novorodeneckej. Lež som prišla k zrkadlu, skoro som ju vytratila 😀 Celé zle. Skúsila som však teraz večer ešte jeden spôsob, ako ju nosiť. Má totižto veľmi rada nosenie na boku (na rukách). Podľa návodu mi to však prišlo úplny nezmysel - komplikované, nepohodlné (popruh okolo krku - vyslovene nasilu cesta ako si napísať na obal tri spôsoby nosenia). Urobila som teda pokus. Dala som si Ninu na pravý bok, pravý ramenný popruh som úplne stiahla ako išiel, nasunula som ju tam, ľavý popruh som si naopak predĺžila, ale normálne som si ho nasadila na ľavé plece. Žiadne kríženie, nič. Išla pekne zapnúť i pracka vzadu. Pouťahovala som to a ako zázrakom malej nič vo výhľade smerom dopredu nebráni. Je to docela pevné, stojky s tým robiť nebudem, na prechádzku po lese ideálne. 😉 A na ostatok bude musieť asi vyrásť 😒

klaudia74
8. mar 2013

@katjuschka Super, tak si to vyriešila. 😉 A neboj sa, rýchlo vyrastie, v lete-na jeseň už bude vidieť.

katjuschka
8. mar 2013

@klaudia74 Dúfam, že hej, lebo hlavne vonku potrebujem mať pri práci pri zvieratách voľné ruky, taktiež ide o bezpečnostné a hygienické hľadisko. I keď - možno v lete už bude behať sama a potrebovať ma ani nebude 🙂

sissi4
22. apr 2013

Ahojte maminky. Chcela by som vediet, aky je rozdiel medzi tymito dvoma nosicmi. Neviem ci su to len rozne kolekcie (ci je na jednom z nich vychytana nejaka chybicka napr. nasite vrecko,....) rada by som sa to dozvedela, ktore mate s Liliputi skusenost a tiez ci sa uz radsej oplati kupit nosic s novorodeneckou vlozkou alebo sa da dodatocne dokupit? Tiez by ma zaujimalo, do ktorej farby ist hlavne pri noseni v lete. Dakujem velmi pekne za Vase nazory 🙂

danielle77
2. júl 2013

Ahojte, mám na predaj ergonomický nosič LILIPUTI ELEGANCE ... minimálne používaný, cena 70 EUR