Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

cessy
5. júl 2009

takze dnes sme nosic prvy krat vyskusali na vylete.... 😕 maly bol spokojny, len sme doma zabudli kapucku na hlavicku, tak ked zaspinkal, tak som mu ju musela jemne pridrziavat...
cely cas som ho nosila ja, ani som nevedela ze ho mam na sebe. ani teraz ma neboli chrbat 😵

mojsejovka
5. júl 2009

ahojte, babenky, ani som nevedela, že aj takáto téma je tu.. 😅

no mne prišiel v piatok nosič na skúšku a môžem povedať, že hneď ako som si malú do neho dala, som vedela, že ho chcem.. super pohodlný, super cena, malej sa tam páči, keď ju nosím na chrbte, tak sa stále škerí, a pri nosení vpredu sa jej zas dobre spinká.. 😀

doteraz sme sa nosili v klokanke, keďže som myslela, že nosiace obdobie bude len prechodné a teda klokanku už nikdy viac, keby som to vedela skôr, aký je v tom rozdiel, tak by som nosič liliputi mala už dááááááááávno...
a kočík je už definitívne asi zložený v kúte, aj keď mi svokra tvrdila, že ona by malú na kočík naučila.. 😝

takže zajtra nosič posielam späť, aby mi poslali nový, tešíííííííííím sa, ale teraz neviem, ako to vydržíme, kým nám príde.. 😅

cessy
5. júl 2009

mojsejovka ahoj
moj maly bude mat 11 mesiacov, keby som o tomto nosici vedela skor, urcite by sme ho uz maly. sice sme maly klokanku chicco, ale v nej maly vysel, tak som ho tam ani nedavala. pripadalo mi to velmi nepohodlne prenho a este k tomu na to velmi tlacilo na chrbte, takze nepohodlne aj pre mna

cessy
5. júl 2009

ja som ho hned objednala, nepoziciavala som ho,lebo maly sa velmi rad nosi, tak som myslela, ze sa urcite u nas uzivi.
ako mi dosiel, prestudovala som navod ako ho tam vkladat a sup maleho do nosica. 🙂 ale na moje prekvapenie 😕 maly zacal plackat a vrtiet sa 😒 , vobec sa mu to nepacilo 😠 . potom na druhy den som to opat skusila dat a maly uz bol spokojnejsi, ale aj tak sa mu tam moc nepacilo. na treti den si tam sedkal ani nemukol pozoroval a bol spokojny 🙂 .
takze sa nosime a je to super 😵

mojsejovka
5. júl 2009

cessy.. no mojej malej sa páčilo aj v klokanke, tak som to pretrpela, aj keď už mi niekedy išli plecia odpadnúť.. hlavne v poslednom čase, lebo má 5 mesiacov, ale cca 8,5 kg.. 😅 takže s týmto nosičom je to pohodlíííííííííčko, pripadá mi to, že celý deň by som ju v tom vedela nosiť.. 🙂

cessy
5. júl 2009

no presne aj ja, aj mi je to take prijemne nosit ho ked medzi nami nieje latka ako v klokanke. 😵
klokanky su myslim ze do 9kg, teda aspom tu co sme maly my.
a aku farbu ides objednat?? 😅 😕

mojsejovka
5. júl 2009

chcela som bordový, ale ten príde vraj až v piatok, tak rozmýšľam nad béžovým, ale v podstate mi je to jedno, veď farba nie je až taká dôležitá.. naša klokanka je vraj do 12 kg, ale chcela by som vidieť, ktorá mamina by to zvládla na dlhšie ako pol hodinku.. 😀 my chodíme na dlhšie prechádzky a to je teda riadny zaberák na chrbát.. 😝

cessy
5. júl 2009

este som neskusala nosit na boku.....ty uz hej???ani neviem ci sa tie traky neako inak zapinaju...budem to musiet pozriet 😕

pimpa
6. júl 2009

my sme si nosenie v liliputi tak oblubili, ze ked idem nieco vybavovat do mesta, tak jedine v nom, lebo s kocikom je to tazke, prekonavat vsetky bariery a navyse v autobuse je ovela kludnejsi na mne ako v kociku, ked pocuje nezname zvuky. A do parku a na prechadzky pekne v kociariku, uz sme sa naucili to sklbit 🙂
Dnes bolo o 11tej uz tak teplo, ze som ho dala do nosica holeho, len v plienke, a so siltovkou, natrela som ho kremom 🙂

cessy
6. júl 2009

no prene, dnes bolo doobeda velmi horuco, teraz sa uz trosku mraci. asi jedine co mi trosku vadi na nosici, ze sa nam tak bruska potia. ale aj na vylete sme maly nahradne body 😉

mimusik
7. júl 2009

Ahojte,
no tak nám nosič dorazil ešte minulý týždeň, len som sa sem akosi nedostala. Máme ten červený, farba skvelá, ozaj ako ferari 😀 . Simonka má 8,5 kg a naozaj mi je ľahučká ako pierko, keď ju v tom mám. Na 1. krát sa jej tam tiež veľmi nepáčilo, lebo mala trochu obmedzený pohyb, no už je ok. Na chrbát si ju však akosi neviem sama naložiť, bojím sa, aby mi pri manévrováni nespadla, tak si to musím nacvičiť spolu s mm. A nosenie naboku sme ešte neskúšali, ale chystáme sa 🙂
Súhlasím s cessy - tým, že sme telo na telo a vzadu na chrbátiku je to tiež natesno, tak sa v tom malá potí... No ale veď nie vždy bude predsa takýto hic...

bambi09
8. júl 2009

baby,tak ja už neváhama a objednávam 😀 😀 😀
ste ma nakopli a toľko som váhala,či hej alebo nie...naša malá už chodí,teda behá 😀 😝 ale nosí sa vééééľmi rada a mať ju na rukách je o držku,tak sa bude nosiť v Liliputovi 😀 😀 a neviete,či je pohodlný aj pre nižšie maminy??
keďže ja som tiež jeden taký liliput 😝 😝

katy1979
8. júl 2009

bambi urcite je pohodlný aj pre nizsie maminy. my sme nosic kupovali ked mal malý rok. pol roka sme ho vyuzili a teraz caka na dalsiu prilezitost

cessy
8. júl 2009

bambi aj ja som veru liliput....moja vyska je okolo 160,teda dufam ze aspom tolko mam 😀 a nosi sa mi dobre. je to cele nastavitelne, takze by nemal byt problem 😉

bambi09
8. júl 2009

juj,tak dúfam,že to bude to pravé orechové,čo hľadám,lebo už mám ruky jak opica po kolená vyťahané od toho vláčenia malej,teraz je jak guľa na nohe,idú jej očáky,tak je za 100 čertov,tak ju šupnem do nosiča a nech sa nosí na chrbte 😀 😀 😀
len neviem,akú farbu,mne sa páči bordová aj oranžová,juj,to je dilema 😀 😀 😀

cessy
8. júl 2009

banbi mne tam zo zaciatku vobec nechcel byt, odtlacal sa, metal nozickami, rucickami, lebo je to trosku ine ako nosenie na ruke.ale uz ho pouzivame asi tyzden a zvykol si...cez den si ho dam do nosica a prechadzame sa okolo domu, uz je tam pokojny a pekne sa pozera
skoda ze som si ho neobjednala skor 😉 urcite by sme ho vyuzili 🙂

trpezliva
9. júl 2009

ahojte, je tento nosic vhodny hned od narodenia? chcela by som ho pouzivat od zaciatku...rozymslam aj nad tym african carrierom. co myslite??? v decembri sa nam ma narodit druhe, tak chcem nieco sikovne, do coho ho/ju schovam pod bundu a mozem chodit s Lili na prechadzky von. Dik.

klaudia74
9. júl 2009

trpezliva, ja som mala možnosť vyskúšať viac erg. nosičov (Ergo, Manduca, Patapum, Liliputi) - som poradkyňou nosenia -, skúšali sme ich aj s mamičkami s novorodencami a moja skúsenosť je taká, že na niektorých erg. nosičoch je síce uvedené, že sa môžu používať od narodenia, napr. Manduca má všitú tkzv. novorodeneckú vložku, ale v praxi by som ani jedno neodporúčala. Podľa mňa sú vhodné cca. od 3 mesiacov.
Pre novorodencov je ideálna šatka - ak by si potom prešla na nosič, tak odporúčam elastickú, s tou sa najľahšie manipuluje pri novorodencovi, ak nie tak môžeš skúsiť aj pevnú, v tej by si potom mohla nosiť do konca.

monkap
9. júl 2009

trpezliva: ja som kupila african carrier ... ale zda sa mi, ze lenka je donho este malicka ... tak pockam este mesiac a potom vyskusam .... vacsinou su tieto nosice od 3-4 mesiacov ... teda okrem tych, co maju novorodenecku vlozku ....

trpezliva
9. júl 2009

dakujem za postrehy..ja by som najradsej nieco jednoduchsie ako satku...to sa poznam, ze kym si ju uviazem, tak aj zosediviem.
nasla som taketo nieco a pisu tam ze vhodny od narodenia..co vy na to? http://www.pampyshop.com/katalog.php?kategorie=...

klaudia74
9. júl 2009

trpezliva, to radšej nie - ako nič v zlom, ale na ten nosič som zatiaľ len samé kritiky počula... 😔
Vieš, to že píšu že je od narodenia - píše sa aj na Manducu, a Liliputi je presne taký istý, takže potom by aj ten mohol byť od narodenia... ale praktické skúsenosti sú iné, no ale to je len môj názor... 🙂
Tak ma ešte napadla taká možnosť, či by si na začiatok nevyskúšala babyvak? Ten sa dá úplne od prvého dňa, a potom keď bude bábo väčšie a ťažšie tak prejsť na nosič.

klaudia74
9. júl 2009

Tu som ti aj našla: 😅
http://nosime.sk/sk/bazar/

monkap
9. júl 2009

trpezliva: na stranke liliputi.sk pisu, ze nosic liliputi je vhodny od 3-4 mesiacov

cessy
9. júl 2009

trpezliva ja by som dala na rady klaudiki, ved to dietatko do 3 mesiacov je take jemnucke, makkucke a ked ho das sediet do nosica.......neviem, neviem.......preco tak velmi chces hned od narodenia nosic?? uzi si trosku aj nosenie na rukach, ved dietatko bude este lahke nebude to take namahave ako nosit 10kg dieta.
ja byt tebou bud kupin satku, alebo pockam... 😉

trpezliva
10. júl 2009

dakujem este raz. tak nakniec si asi kupim tu satku. ked som "amater", tak na zaciatok si mam kupit elasticku?kde v BA ju zozeniem?
cessy, ja budem mat 20mesacny rozdiel medzi detmi a tato vacsia je hyperaktivna, stale ju musim sledovat, nahanat po byte..preto potrebujem nejaky nosic pre druhe mimi. aj na vychadzky, ved nebudeme cely den doma..a ked napr. pojdem do obchodu alebo so psom, tak to mensie schovam pod bundu a Lili moze utekat pri mne. a ako dlhu satku si mam kupit? sorry, ale fakt sa v tom nevyznam..som chudsia, mensia.

trpezliva
10. júl 2009

inac babyvak som mala pri Lili a neznasala v tom lezat. takze ju vraciam sestre, ktora caka babo na jesen...tak preto som chcela nieco ine.

cessy
10. júl 2009

trpezliva prepac nevsimla som si ze uz jedno babo mas 😉

klaudia74
10. júl 2009

trpezliva, vsetky elasticke satky maju dlzku cca. 5 metrov - to stacilo aj pre MM (188/110). 😀
Ja som ju mala na zaciatku a bola som s nou velmi spokojna, lebo sa s nou viazalo velmi jednoducho, nebolo treba nic dotahovat, atd. Maleho som v nej nosila do cca. 8 kg, cize 7-8 mesiacov - potom som presla na pevnu satku, ale v tom veku a pri takej vahe su uz uplne idealne aj nosice, zalezi od maminy co komu viac vyhovuje. My nosic pouzivame od cca. 1 roka a tiez velka spokojnost. 🙂
Satku si mozes pozriet v BA osobne u niektorej poradkyni nosenia - zoznam najdes na nosime.sk - tam maju znacky Moby, Hoppediz, MaM.
Alebo su elasticke satky aj na liliputi.sk - tam je zas cena velmi vyhodna a satku si mozes pozicat, ked sa ju potom rozhodnes aj kupit, tak neplatis ani pozicovne. 🙂

cessy
14. júl 2009

mimusik no ako sa vam nosi??? 😵

deina
14. júl 2009

Satky liliputi ste neskusali? My mame doma ergo nosic, takze ten by som vyuzivala neskor, ked babo podrastie, nepotrebujem satku na dlhsie obdobie, len na zaciatok, tie prve 3-4 mesiace. Elasticka je na zaciatok lepsia?