Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

zoeno.1
26. máj 2009

ahoj,ja s tymto nosicom sice nemam skusenost,ale kebyze viem,ze existuje,tak by som ho kupila a kedze som to nevedela,tak sme kupili manducu.....ako to,ze mi to uslo? 🙄 😅 manduca je super a podla obrazku co si sem dala,tak si myslim,ze je to to iste,len je poriadny rozdiel v cene 🤐 ...no a rozdiel v materiali...manduca ma biobavlnu a zdravotne nezavadny material ci co 😉

katy1979
26. máj 2009

mne pripomina skor papatum. tento nemá zipsako manduca ale my sme ho zatial ani nevyuzili, novoredencká vlozka tiez nechýba, ma menej vselijakých popruhov ako manduca. ja by som do neho s kludom isla. dolezite su nozicky a aspon u nas bola casto v pohotovosti kapuca.

bihan
26. máj 2009

Mne sa viac páčia ich Mai-tai-e 🙂

zoeno.1
26. máj 2009

katy no hej,vlastne mas pravdu (ja som to kukla narychlo 😅 ) skor patapum...ale v podstate je to jedno,vlavne ze je to erg.nosic 😉

zoeno.1
26. máj 2009

ze vlavne 😀 😀 😀 ....hlavne 😅

aquilka
26. máj 2009

Ahojte, ja som ho videla aj vyskúšala na konferencii o prirodzenej starostlivosti a mne sa veľmi páčil, je mäkký a pohodlný... škoda že ho už nepotrebujem (momentálne, dočasne kým nenaplánujeme druhé bábo 😀 ).

lenka138
autor
26. máj 2009

ja stále pozerám tú stránku, vždy ho chcem už už objednať a potom zase rozmýšľam, ale už si ho asi teda naozaj objednám

zoeno.1
27. máj 2009

lenka,tak takato nerozhodna som ja stale pri vsetkom 😀 😀 😅

lenka138
autor
27. máj 2009

no zoeno, to mi hovor, ja som si už chcela objednať aj šatku, aj iný nosič, potom babysling od BL a teraz som natrafila na toto, ale zdá sa že toto je taká naj ponuka aj čo sa týka ceny, lebo sa mi to zdá aj praktickejšie ako šatka, kt. treba viazať,

zoeno.1
27. máj 2009

no a ja som na tej stranke teraz kukla mei tei a aj ten vazera fakt dobre 😀 😀 ....tak si vyber 😀 😀

helad
12. jún 2009

Ahojte, musim vam napisat moju skusenost s tymto nosicom, lebo som s nim bola veeelmi spokojna. 😵
Boli sme s malym na vylete a cestovali sme vlakom, tak som si to Liliputi pozicala od kamaratky, ktora v nom nosi svoju dceru. Predtym som bola dost skepticka, ze ju z toho musi boliet chrbat, no ale vyskusala som... a sama som bola prekvapena, aky je velmi pohodlny, maleho som vobec ani necitila na sebe a jemu sa tiez velmi pacilo. Tak som si ho uz aj objednala, podla mna ma aj vynikajucu cenu oproti ostatnym erg. nosicom. 😵

pimpa
12. jún 2009

no teda, ste ma navnadili, zeby som sa aj ja po nom obzrela? Lenze manduca je do 5 rokov a tato len do 3. Ale mozno by to nevadilo. Ozaj nepoznate nejaky erg. nosic, kde sa dieta moze pozerat aj dopredu? Podla mna taky este nie je na trhu, ale keby ste vedeli....potesim sa

eriqe
12. jún 2009

pimpa v ziadnom ergo nosici sa dieta nemoze dat tvarou dopredu, lebo to nie je dobre pre detsky chrbatik. Ten liliputy vyzera podobne ako nosic co prave predava Jabrunko a ona ho predava z toho dovodu, ze sa v nom neda nosit tazke dieta, lebo sa tie popruhy zarezavaju. Takze u nas aj tak stale vedie manduca 🙂 ale cena je ozaj super

klaudia74
12. jún 2009

Pimpa, Liliputi je do 20 kg takisto ako Manduca a myslim si, ze vacsie deti sa uz tak ci tak velmi nenosia. 😉 S tym nosenim tvarou dopredu je to tak ako pise eriqe, chyba nie je v nosicoch, je to jednoducho nespravna poloha pre dieta.
Eriqe, Liliputi sa podoba najviac na Ergo, videla ho aj Jabrunko minule na konferencii v BA aj jej sa tiez pacil, len ho neskusala... 🙂 Je pravda, ze u nas momentalne vedie Manduca, lebo ta sa tu uz dlho predava, ale ja som skusala vsetky tri s 12 kg synom a nevidim v nich rozdiel, co sa tyka pohodlnosti nosenia.

mamutka
12. jún 2009

tento vyzera ze sa da aj doma spichnut, ale ja som lava na toto, manducka vedie

aquilka
13. jún 2009

Mamutka, no neviem, neviem... ale veď sa dá všetko ušiť, to máš pravdu, ak máš látku, špeciálny stroj, strih aj znalosti, tak ušiješ aj Manducu, nie? 😉

pimpa
16. jún 2009

Baby, ja som to uz kupila cez internet, objednala som si cervenu. Uvidime, kedy to dorazi. Som v ocakavani, vraj sa to da do mesiaca vratit, tak som si povedala, ze to skusim. Predtym som mala pozicanu manducu na tri tyzdne, tak to porovnam a potom napisem 😉

topzuzana
16. jún 2009

ahojte,
ja som ho tiez skusala na konferencii v BA, doma mam manducu, pozicane som mala na tyzden aj patapum a na vikend aj Ergo. Liliputi sa mi najviac tvarovo podoba na patapum, ale je maksie, lebo je do chrbtovej opierky nieco vsite. Je velmi pohodlne, asi najpohodlnejsie na nosenie. ramenne popruhy su dost siroke a celkovo som z neho mala velmi dobry pocit.
je teda odporucam, keby som nemala uz doma manducu, tak ho kupim.

brnka
16. jún 2009

baby, tak od veci - odkial ste mali pozicane tie nosice?

lenka138
autor
17. jún 2009

ja ho už tiež mám doma, len sme sa k tomu ešte nejako nedostali aby sme ho poriadne vyskúšali, ale inak sa mi páči 😉

wali
18. jún 2009

tak doteraz som planovala kupit manducu alebo ergo, no po precitani vasej diskusie, zvazujem tiez liliputi - tie, co ste si ho kupili, ako sa vam pozdava? ste s nim spokojne? urcite napiste, ked ho odskusate, pretoze som nan velmi zvedava. vyzera dobre na fotkach, len ma naozaj zaraza ten rozdiel v cene, no ak je naozaj dobry, tak by som don sla, ved kazda usetrena koruna dobra 😉

aquilka
20. jún 2009

Wali, ja som už skúšala Manducu aj Ergo a potom Liliputi, no a môžem ti potvrdiť to čo píše topzuzana, že je naozaj dobrý. 🙂 A čo sa týka ceny, ja si myslím že sa dajú vyrobiť aj kvalitné veci za rozumnú cenu, ak je to menšia firma, menej nákladov na všelijaké kancelárie a reklamy a pod., veď to všetko platíme my ... 😉

elule
20. jún 2009

Ahojte skuste pozret aj tento http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6013537
takto vyzera http://www.africanbabycarrier.co.za/gallery.htm
a taketo užasne farby maju my ideme kupovat asi nejaky zeleny http://www.africanbabycarrier.co.za/orders.htm

mimusik
22. jún 2009

Ahojte, tie čo máte odskúšaný Liliputi - čo poradíte, ERGO alebo MEI TAI. Idem objednať, no stále váham ktorý... zatiaľ som však trochu viac naklonená pre ergo 🙂

klaudia74
22. jún 2009

Mimusik, ja mám vyskúšané obidva. 🙂 Ak mám byť úprimná, ten nosič je viac praktický, keď máš už väčšie dieťa, ktoré je ťažšie, už začína chodiť alebo chodí. Ja som môjho malého nosievala, keď bol malý aj 4-5 hodín vkuse, spokojne si na mne čušal, ale od cca. 1 roka sa tie časové intervaly skracujú, stále ho nosím, ale chvíľu je na mne, potom behá, atď. - teraz je z tohto hľadiska už lepší nosič, nemusím ho viazať, len zapnem a je to.
Mei-tai je krásny, tiež veľmi pohodlný, ale podľa mňa sa najviac využije do takého roka. Látka samozrejme vydrží aj 30 kg, o to neide, len pri ťažšom dieťati sa ťažšie doťahujú popruhy (kvôli tej váhe), aspoň ja som mala takú skúsenosť, že pri mojom 12 kg synovi som si ho nevedela tak dobre "nastaviť" ako nosič.
Ale záleží na tebe, čo ti je k srdcu bližšie, lebo je to vždy individuálne, obidva nosiče sú perfektné. 🙂

wali
22. jún 2009

aquilka, dakujem moc za referencie 🙂 tiez by ma strasne potesilo, keby sme peniazky usetrili a stacil by tento nosic, no nechcem ani riskovat zdravie babatka, ak by sa nahodou jednalo o zly nosic, preto sa radsej vypytujem. tak teda zrejme kupime tento liliputi 🙂

mimusik
22. jún 2009

Klaudia ďakujem 🙂 , počkám ešte do zajtra či niekto nepridá svoj názor a potom objednám. Už sa naň teším, lebo chceme aj na hrad, do terénu, na kopec,... a s kočíkom je problém.

cessy
22. jún 2009

aj ja stale rozhodujem, ci kupit, alebo nie...... povodne som chcela manducu, ale toto sa mi veru tiez pozdava. a vidim, ze ho maju aj v ciernej....no silno uvazujem 😕

mimusik
22. jún 2009

Cessy, no ja som už rozhodnutá, teda aspoň dúfam 😀. Ešte som zvažovala, že si ho požičiam na týždeň, ale asi si ho rovno kúpim 🙂

cessy
22. jún 2009