Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

klaudia74
14. júl 2009

deina, ja som mala na začiatku - asi prvých 7 mesiacov - elastickú šatku a mne sa s ňou viazalo veľmi dobre. Mala som požičanú aj pevnú šatku, ale kým bol syn maličký som používala len elastickú, veľmi mi vyhovovalo, že som ju uviazala a tým že je elastická, nemusela som už nič doťahovať a super držala.

deina
16. júl 2009

Je jednoduchsia na viazanie? Nikdy som satku neviazala, ale predpokladam, ze to nebude nejake tazke. 🙂

klaudia74
16. júl 2009

Podľa mňa sa s ňou viaže pri malom bábätku jednoduchšie. A nie je to vôbec ťažké, párkrát skúsiš a budeš to vedieť aj so zavretými očami. 🙂 Ináč ja som zvykla viazať pred zrkadlom, tak je to podľa mňa najlepšie, lebo vidíš čo robíš a vieš si tú látku pekne upraviť, aby ste sa obidvaja cítili pohodlne. 🙂
S elastickou šatkou sa viaže iba jeden úväz - kríž s kapsou - a do toho sa vkladá bábätko v rôznych polohách. Šatku treba najprv uviazať, skoro úplne natesno, lebo tá látka potom povolí a bude dobre držať, a potom do nej vložiť dieťa.
Tu je vlastne aj návod na stránke liliputi.sk: http://www.liliputi.sk/download/liliputi-satka-...

dorotka
16. júl 2009

kocky dufam ze sa nepytam co sa uz niekto pytal
ale vyhoda ktoru ma manduca je aj ta ze sa da predlzit preto asi aj do 5r nejde len o kila, nie? teda ja som sa medzi ergom a manducou rozhovala o liliputy som nevedala a toto bol jeden z argumentov pre ktory u mna viedla a este jeden ze sa da zvacsit aj pre mojho stokiloveho muza v pase a ergo potrebuje predlzovaci diel
ako je to s liliputy moze ho nosit aj stokilovy chlap?

klaudia74
16. júl 2009

Dorotka, môj manžel má viac ako sto kíl a v pohode... 😉
No a Liliputi sa dá tiež nosiť aj do 5 r., látka by vydržala, len či by sa niekomu chcelo. 😅 Môj malý má teraz niečo cez 13 kg a už teraz viem, že ho ako 20 kg určite nosiť nebudem, nech je to hocijaký nosič. 😀
Ináč minule som presne nad týmto rozmýšľala a prišla som na to, že je určite rozdiel či nosí 50 kilová alebo 80 kilová žena, resp. 110 kilový chlap - napr. pre takého chlapa je úplne iné mať na sebe +10% svojej váhy, ako pri mojich 50 kg viac ako +20%... 😀
S Manducou máš pravdu, že sa dá predĺžiť, ale to má zmysel na začiatku, keď je bábo ešte veľmi malinké, potom je to jedno - rozzipsovaná Manduca ja taká istá ako Liliputi, čo sa týka dĺžky.

dorotka
16. júl 2009

klaudia ja neunesiem ani 14 kiílovu ameliu na to mam chlapa ale pre nu sme ju este nepotrebovali. tiez mam 53kg.
no a situacia ze budem potrebovat nosit obe baby mozno nastane teraz na dovolenke preto beriem aj satku.

skor mi islo naozaj oj o to zvysenie vysky ako o vahovu zataz lebo amelia je aj dost vysoka a potrebuje to, ale pre mna je to uz aj tak jedno ked mam manducu, ale kocky ktore sa rozoduju vedia ze ani to nie je dolezite kedze je liliputy dost vysoky

helad
22. júl 2009

Ja som bola teraz týždeň bez nosiča, požičala som ho kamarátke ktorá išla na dovolenku... vrátili sa a hneď si ho objednala... 🙂

shupolienka
23. júl 2009

baby zvazujem medzi liliputi nosicom a mei taiom, pisali ste tu ze nosic moze mat na sebe aj 100 kg muz, neviete ci to plati aj pre mei tai? neviete ci su dost dlhe tie pasy na viazanie aby ho to obciahlo? moj muz je vysoky 194cm a ma cca 110 kg 😅

helad
23. júl 2009

shupolienka, ja mám aj Mei-tai - odmerala som pásy, ten bedrový má 2 metre a ramenné tiež skoro toľko, cca. o 8 cm menej.

cessy
23. júl 2009

nosic liliputi len doporucujem, lutujem ze som ho skor neobjednala 😒 😅 je super 😉

bobket
25. júl 2009

Ahojte dievcata!
Chcela by som sa Vas opytat, je vhodne aby som si kupovala nosic alebo satku na zimu? budeme mat oktobrove dietatko a manzel by ho chcel veeelmi takto nosit. kedze budem prvorodicka tak nemam skusenosti.Niekde som tu citala ze si babo uviazete a mate ho pod bundou? Dufam,ze Vam moja otazka nepripada moc hlupa. 😉 a ak som spravne pochopila tak pre male mimco je vhodnejsia satka ako nosic, vsak?

deina
25. júl 2009

Klaudia, dakujem, ten navod vyzera perfektne. 😉

aquilka
25. júl 2009

Bobket, keď začneš nosiť, tak ti bude jedno či je leto alebo zima, budeš chcieť nosiť stále... 😉
Ale naozaj, keď bol náš malý ešte maličký (myslím tak do 10 kg 😀 ), tak som kočík používala veľmi málo. A nosila som ho veľa aj doma, nielen vonku - malé bábätká väčšinou potrebujú blízkosť mamy a mamy zas potrebujú doma občas niečo aj porobiť 😅 , na toto je najlepšie riešenie, keď si bábo uviažeš do šatky alebo dáš do nosiča, ono sa bude tešiť, bude kľudné, spokojné a ty tiež, lebo budeš mať dve voľné ruky.
Ja som tých prvých cca. 6-7 mesiacov všetko takto robila - umývala riady, varila, dokonca sme takto spolu vysávali, to miloval, celý čas sa nahlas smial! 😀
Na zimu sa dajú kúpiť bundy na nosenie, alebo ja som mala upravenú svoju a tak sme chodili.
Pre novorodencov je najlepšia šatka, nosič je ideálny od cca. 3-4 mesiacov.

bobket
27. júl 2009

Dakujem veeeľmi pekne za radu a názor 😉 😵

trpezliva
27. júl 2009

http://www.theportablebaby.com/becobabycarriers...
mate prosim neiktora tento nosic?? stale mi to vrta hlavou a radsej by som namiesto satky kupila nieco podobne, tu sa pise ze od narodenia sa da bez problemov pouzivat s tou vlozkou. stoji 119 dolarov, takze pri dnesnom kurze to nie je az take drahe. dakujem.

monr
27. júl 2009

kočky, mne dnes prišla elastická šatka z liliputi, je skvelá. a také rýchle dodanie tovaru som ešte nikde nezažila, objednané v piatok a v pondelok u mňa doma. všetka česť. a viazania som sa aj ja bála, ale vôbec to pri tejto šatke nie je zložité. už sa teším na zajtra ako do toho dám malú už na dlhšie. 🙂

bambi09
29. júl 2009

tak už máme aj my nosič a malej sa tam páči,včera si ju muž dal na brucho a tak sa mu tam uvelebila,spokojnučká 🙂 🙂 🙂 😉 tak dúfam,že jej to vydrží,len akosi to nevieme zapnúť,keď je dieťa na boku,ten návod tam je taký nie moc jasný,tak budeme maturovať ešte pri tom 😀 😀 😀
ale som rada,že ho máme 🙂 😉 a fakt bola aj dodávka rýchla,neobvyklé na Slovensku 😕 😕

bambi09
30. júl 2009

tak,už aj odskúšaný a je supeeeeer,malá sa ku mne túlila,ona sa rada nosí,tak konečne ma ruky nebudú bolieť a ani som ju necítila,váhu,že je ťažká 🙂 🙂 😉

katy1979
30. júl 2009

trpezliva ten beco som pozerala aj ja. ale od narodenia by som v tom mimco nenosila. podobnu vlozku ma aj manduca. podla mojho nazoru ma byt dieta min. 2-3 mesiace radsej v polohe kolisky

bambi my sice mame manducu ale na boku sme nikdy nenosili, ani sa mi nechcelo maturovat ze ako to mam zapinat lebo mi to prislo hned zlozite. myslim ze detom uplne staci byt na bruchu popr. sa nosit na chrbte ako opicka.
nas malý skor zaspal na chrbe ako na bruchu ked som ho nosila.

qetinka
30. júl 2009

bambi a ktory nosic si si objednala?? ten ergonomicky alebo mei-tai?ja sa neviem medzi tymito dvoma rozhodnut... 😒 😀 😀 dnes chcem ešte objednat...a stale neviem ktory 😝 😀 😀

bambi09
30. júl 2009

getinka,my máme ten druhý,bordový-pekný,len jedinú chybičku má,mohli tam urobiť vačok na tú kapucničku,aby nevisela,ale dá sa odopnúť a strčiť do tašky či vačku,takže žiadna tragédia,len ja by som tam ten vačok dala 😅
ale inak je naozaj veľmi príjemný na nosenie,na chrbte sme zatiaľ neskúšali a tiež sa mi zdá,že na boku budeme minimálne nosiť,keby som o tomto nosiči vedela skôr,tak nekupujem klokanku,ale rovno liliputa 🙂 😉
my sme malú do tých 3 meesiacov nosili len v perinke,na vak som si nejako nezvykla a nedala by som malé bábo do nosiča,kým nedrží hlávku,môj názor 🙂 🙂 😉

bambi09
30. júl 2009

qetinka,prepáč,som Ti meno skomolila na getinka 😅 😅 😀

qetinka
30. júl 2009

bambi dik..no objednala som akurat ten mei-tai,zeleny/bombi? sa tusim vola.. 😅 😀 😀 som velmi zvedava...a hlavne co na to nicolas..vkuse ho na rukach vlacim..si to vyzaduje zlatko nase,len potom vsetko ostatne stoji bokom..takze dufam ze sa malemu v tom bude 😅 : pacit.... 😀 😀

qetinka
31. júl 2009

bombay 😀 😀 oprava...,

bambi09
31. júl 2009

tak dúfam,že budete aj vy spokojní 🙂 😉 ja som ten mei-tai nechcela,že malá je už staršia,tak sme chceli ten druhý 🙂 🙂 jedna baba z inej témy ten mei-tai ušila podľa návodu na nete,šikulka,ja viem šiť,len nemám vôôôbec čas,tak sme radšej objednali 😅

qetinka
4. aug 2009

no uz nam prisiel nosic.. 🙂 😵 😵 uzasnyyyyy,nicolas v momente zaspal...nepresla ani minuta co vnom bol a spinkal hodinku a pol..cely cas co sme boli vonku v meste...vobec ma nebolel chrbat..vyborne su tie siroke popruhy.,,neda sa to pororvnat s obycajnou klokanokou chicco co mame doma.. 😉

pampam
5. aug 2009

ahojte kocky, koncom novembra mam termin a kedze mame uz trojrocnu dcerku, ktoru budem v zime vodit do skolky, myslim si, ze nosit budem babo od narodenia. kedze by som chcela, aby sme nosic vyuzili aj pre babo aj pre 15 kg dieta a aby sem-tam nosil aj manzel, uvazovala som o beku, pripadne manduke. mne osobne bola najsympatickejsia satka, ale myslim, ze manzel by v nej nenosil. poradite mi, prosim? dakujem 😵

pampam
5. aug 2009

a este, ak ste uz niektora kupovali beko, tak kde? pripadne nepredavate niektora? dakujem!!

bambi09
5. aug 2009

pampam,neporadím,bohužiaľ,my sme mali len klokanku,z toho ma šialene boleli kríže,keby som už vtedy vedela o Liliputi nosiči,neváham,máme ho doma a nemôžem si ho vynachváliť,fakt,malá je v ňom spokojná,pradie si,ako mačička,hladká ma po rukách a rýchlo zaspí,keď je v pohode a mňa chrbát nebolí 🙂 🙂 😉
možno kočky poradia,čo vyskúšali nosič,aký chceš 🙂 🙂

pampam
6. aug 2009

dakujem bambi 🙂 , citala som na ceskom fore a s becom su spokojne, akurat ta cena je dost vysoka 😕 a ani neviem, ci sa na slovensku predava..